Bytový dům Zlín - Partyzánská, 2008

Autor: Ing. arch. Pavel Míček

Nárožní pozemek je umístěný na patě svahu, místně označovaném jako "vysoká mez". Tento prostor je na hranici dvou městských částí, obytné čtvrti (Nivy) a městskou třídou (ulice Sokolská). Pozemek se prudce svažuje směrem k jihovýchodu, a umožňuje širokoúhlé výhledy na východní část města.

Čtyřpodlažní budova s nadstandardním bydlením (celkem 6 bytů) je tvořena jedinou hmotou, která vyrůstá z podnože, kde je umístěno parkování. Platforma je díky svažitosti pozemku zahloubena do stávajícího terénu a je ve stejné úrovni jako přiléhající Partyzánská ulice. Důležitou roli při prostorovém formování sehrálo měřítko okolní zástavby. Hmotová kompozice objemu je výrazně ovlivněna i nárožní polohou.

Dům se skládá ze čtyř nadzemních podlaží a suterénu s podzemním parkováním. Nadzemní podlaží jsou vyplněna celkem šesti bytovými jednotkami vesměs větších velikostí (1x 139m2, 2x 120m2, 1x 114m2, 2x 69m2). Při návrhu byl kladen důraz na komfort a kvalitu bydlení odpovídající této lokalitě. Všechny byty jsou prosvětleny alespoň ze tří světových stran (přímo osvětleny a provětrány jsou i kuchyně a koupelny). Rovněž všechny byty disponují buď prostornou lodžií, nebo výstupem přímo na terén s terasou. Jádrem domu je schodiště s výtahem, tento prostor je přístupný hlavním vchodem v prvním nadzemním podlaží z ulice Nivy I. V přízemí, které je ze severní strany zakopáno pod terén (sklepní koje) je kromě zázemí jeden bezbariérový byt, orientovaný jižním směrem s přímým výstupem na terén. Ve druhém a třetím podlaží jsou vždy dva byty - větší orientovaný na jih a menší na sever. Hlavní obytné prostory jsou prosvětleny vždy skrz lodžii, čímž se eliminuje hluk přicházející z rušné ulice Sokolské. Čtvrté, ustoupené podlaží je tvořeno celé jedním bytem s výtahem, který ústí přímo v bytě. Byt díky svému objemovému ustoupení využívá jižní střešní terasu. V suterénu je umístěno podzemní parkování (7 míst) a servisní prostory (kotelna, sklad). Příjezd do garáží je přímo z ulice Partyzánské.

Po konstrukční stránce je budova kombinací zděné a železobetonové monolitické technologie. Charakteristické je střídmé používání materiálů: hladká světle šedá omítka, smrková okna v přírodním odstínu, žárově zinkované ocelové prvky, pohledový beton, lité teraco apod.

Čerpáno ze Stavbaweb

fdeaf7c4-b-2-bb.jpg 54faf7c4-b-7-ww.jpg 32faf7c4-b-5-rr.jpg 23faf7c4-b-6-ss.jpg 21faf7c4-b-4-ee.jpg 0feaf7c4-b-3-dd.jpg 0deaf7c4-b-1-aa.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)