Bytový komplex Zlín, ulice Březnická, 2007

Projektant: F O R M I C A s. r. o., Zlín

Princip urbanistického řešení navrhovaného bytového komplexu vychází z tradic zlínského funkcionalismu třicátých a čtyřicátých let 20. století, kdy byly jednotlivé objekty řazeny formou řádkové zástavby po přilehlých svazích městského centra.

Tři navržené bytové domy deskového charakteru jsou řazeny do svahu podél ulice Březnické ve směru hlavních os významných objektů v těsné blízkosti tzn. východozápadní osy tvořené IH Moskva a severojižní osy tvořící Velkým kinem, sportovní halou a plánovaným areálem Multiplex Cinema.
Stavební čára je tvořena jižní fasádou IH Moskva tak, aby zůstala zcela odkryta jeho západní fasáda. Další stavební čára je prodloužená západní fasáda Velkého kina, která zajišťuje dostatečný odstup navržené výstavby od IH Moskva a ponechává tak jeho dominantní postavení bez jakéhokoliv stavebního propojení s novými objekty.
Řádková zástavba navržených bytových domů umožňuje snadnou průchodnost mezi domy a zapojení vnitroblokové zeleně a celkovou uvolněnost prostoru. Parkovací plochy soustředěné v podzemí komplexu nebudou prakticky vnímány.
Hmotové a objemové řešení navržených tří domů je chápáno jako přechod mezi drobnou zástavbou baťovskými domky v okolí a dominantní, výraznou architekturou IH Moskva a Velkého kina.
Bytové domy jsou deskového charakteru řazené řádkově za sebou podél ul. Březnické. Jednotlivé "desky" vyrůstají z podnože podzemních garáží, skrytých pod terénem. Nejsevernější dům v návaznosti na IH Moskva je architektonicky odlišen od ostatních dvou bytových domů. Je navržen jako dům polyfunkční s obchodními plochami v 1. a 2. nadzemním podlaží. Prostor mezi domy je pojednán pěšími prostory a upravenou parkovou zelení, jsou zde vstupy do bytových domů a částečně do obchodních prostorů. Vstupy do objektu jsou zajištěny bezbariérově.

Čerpáno z web Zlínstavu

 

f0bb08c4-b-1-aa.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)