Ilustrační foto

Část ulice 2. května projde razantní proměnou. Polepší si chodci, řidiči i cyklisté

publikováno: 20.3.2019

Zlín - Nové chodníky i obrubníky, vjezdy k domům, stezka pro pěší a cyklisty a také výměna povrchu místní komunikace. To jsou jen některé ze změn, kterými už brzy projde ulice 2. května. Cílem tohoto projektu je revitalizace uličního profilu v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice.

„Důraz zde klademe především na zvýšení bezpečnosti pohybu chodců a cyklistů. V ulici tak budou mimo jiné doplněny dosud chybějící přechody pro chodce a místa pro přecházení,“ prozradil Michal Čížek, radní pro oblast dopravy. Bezpečnost přechodů navíc umocní jejich provedení formou zvýšeného prahu.

Šířka komunikace zůstane zachována. Rekonstrukce řeší i nový vzhled a umístění zastávek MHD. Jedna ze stávajících zastávek bude přemístěna z nevyhovujícího prostoru křižovatky do zastávkového zálivu.

V souvislosti s rekonstrukcí chodníků se bude řešit i jednostranná přeložka sloupů trolejového vedení do nově vytvořeného travnatého pásu mezi komunikací a chodníkem. Na tyto sloupy se následně osadí svítidla veřejného osvětlení.

„V současné době jsou stožáry trolejí i osvětlení rozmístěny nepravidelně po obou stranách. Stojí převážně ve zpevněných plochách a vytváří bariery v pěších komunikacích,“ vysvětlil důvod změny Michal Čížek. V části řešeného území je také navržena stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem, která má funkci propojovací a respektuje trasu stávajících chodníků.

Realizace stavby se zahájí v průběhu měsíce dubna. Před samotnou realizací se bude bohužel muset přikročit také k nevyhnutelnému kácení vybraných stromů, které zasahují do rekonstruovaných komunikací. Ukončení prací je plánováno na červen roku 2020.      

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1360

Dokumenty ke stažení

.pdf situace širších vztahů 7594,76 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)