Síť cyklostezek ve městě se nadále rozšiřuje

Cyklistům se více zpřístupní Jižní Svahy. Vzniknou i další úseky

publikováno: 3.2.2016

Zlín – Také v letošním roce se bude rozrůstat síť cyklostezek na území Zlína. Město zahájí výstavbu sice „jen“ asi tří nových kilometrů, ty však pomůžou propojit už hotové úseky. Cyklistům se také více zpřístupní největší sídliště Jižní Svahy.

Nový úsek začne u vily Tomáše Bati. „Od ní bude napojení Jižních Svahů vedeno podél budovy Tepla Zlín na ulici Nad Stráněmi k budově univerzity. Další část této cyklostezky bude pokračovat podél ulice Okružní od zastávky Slunečná po supermarket Billa. Výhledově bude od Billy pokračovat napojení k lokalitám Hony a Česká,“ sdělil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava.

Popsané úseky budou mít délku1,1 kilometru. Stavět se začne ve druhé polovině letošního roku a dokončeny budou v roce příštím. Náklady dosáhnou výše 4,8 milionu korun, podstatnou část ale město pokryje z evropských a státních dotací. Druhým koncem bude tento úsek napojen na páteřní cyklostezku podél řeky Dřevnice, jejíž část na ulici Výletní a Tyršovo nábřeží vznikne v roce 2017.

Rozšiřovat se bude i tzv. Městská obslužná cyklistická stezka podél třídy Tomáše Bati a to v úseku Lorencova – Podvesná XVII (prodejna Lidl směrem na Vizovice). Napojí se na již realizované úseky, které vedou napříč centrem města (ulice Lorencova – náměstí Míru – park Komenského – náměstí Práce – Poliklinika – Centrum polymerů UTB – zastávka MHD Zahradnická). „Součástí projektu jsou i úpravy dvou zastávek MHD včetně vybudování nových zálivů, které pomůžou k zvýšení bezpečnosti na velmi frekventované třídě Tomáše Bati,“ upozornil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Dodal, že délka nového úseku je1,4 kilometru.

Práce začnou ve druhé polovině roku a skončí v roce příštím. Celkové náklady na tento záměr dosáhnou výše 25 milionů korun, radnice si opět významně pomůže evropskými a státními dotacemi.

Letos vzniknou i krátší úseky cyklostezek. Počítá se s výstavbou200 metrůdlouhé části Městské obslužné cyklostezky, která povede od zastávky MHD Zahradnická po ulici Topolová. Sídlištěm Podhoří povede300 metrůnové cyklostezky, v lokalitě Morysových domů dojde k propojení Městské obslužné cyklostezky s páteřní cyklostezkou podél Dřevnice. Délka nového úseku je200 metrů.

V současné době už má síť cyklostezek na území Zlína délku více než 23 kilometrů. Nejvýznamnějšími počiny byly úseky spojující Zlín s Otrokovicemi aLukovem. Dokončit se je podařilo v roce 2014.

Reportáž k tématu na: 

 

Reportáž z loňské vydařené cykloakce naleznete na: http://www.zlin.eu/tv-zlin-zije-trisethlavy-peloton-se-prohnal-zlinem-aktuality-2713.html

 

Čtenost článku: 5491

Další fotografie

sit-cyklotezek-ve-zline.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky