les.jpg

Den za obnovu lesa

publikováno: 16.10.2019

Lesy České republiky, s. p.,  připravují na sobotu 19. 10. 2019 v rámci celostátní akce Sázíme lesy nové generace Den za obnovu lesa. Sázet můžete v katastrálním území města Zlín v lokalitě Tlustá hora - Maják. Kůrovcová kalamita se nevyhýbá ani Zlínu, proto zveme všechny, aby v tento den přišli v co nejhojnějším počtu, přiložili ruku k dílu a svou účastí vyjádřili podporu společnému úsilí obnovit naše lesy a vytvořit les pro XXII. století.  Věříme, že společně v tento den vysázíme tisíce nových stromků pro další generace. Máme pro vás připraven také doprovodný program přímo v lese.

Zveme vás do lesa, kde si může každý vyzkoušet práci v lese. „Lidé budou sázet stromky, uklízet klest a ručně odkorňovat dříví, tedy dělat všechno, co je třeba, aby na vytěžených plochách zase rostl les. Je to velká výzva pro veřejnost,“ řekl Libor Strakoš, krajský ředitel Lesů ČR ve Zlíně a pokračoval: „Připravíme nářadí i pomůcky. A po práci občerstvení a příjemnou zábavu, tedy například lesní pedagogiku, ukázku měření vytěženého dřeva i stojících stromů nebo práci s koňským potahem“

Tváří celé akce bude místní rodák a známý olympionik, desetibojař Tomáš Dvořák a další pozvaní hosté. Všechna pracoviště a stanoviště budou soustředěna do jedné lokality.

Do lesa bude umožněn pouze po dobu trvání této akce vjezd i motorovým vozidlům, a to pouze ve směru od  Majáku, kde budou navigační a informační tabule. Parkování zajistíme pro omezený počet automobilů přímo v lese.

Do lesa se můžete vydat také pěšky nebo na kole po vyznačených turistických trasách, z centra Zlína vzdálenost asi 4 km (modrá turistická značka), případně také od autobusové zastávky Maják-točna po zelené turistické značce (vzdálenost asi 2,2 km). Akce bude probíhat od 10 hodin do 16 hodin, můžete tedy přijít dopoledne nebo i odpoledne. „Přijít mohou lidé kdykoli během dne – bez objednání nebo registrace. Každou pomocnou ruku využijeme. Nezapomeňte na pevnou obuv a vhodné oblečení, pracovat budeme za každého počasí,“ vzkazuje za Lesy ČR Libor Strakoš.

Podrobné informace o celonárodní akci Den za obnovu lesa, den který nás spojí, lze získat také na speciální webové stránce www.sazimelesynovegenerace.cz, webových stránkách Lesů České republiky, s.p. (www.lesycr.cz). Počet zájemců o sázení je omezen v jednotlivých hodinových intervalech, můžete do lesa přijet v libovolnou hodinu mezi desátou ranní a patnáctou odpolední. Na akci se nelze přihlásit nebo objednat.

Každý, kdo zasadí stromky, dostane od Lesů České republiky, s.p., upomínkový předmět, s tváří akce se můžete vyfotit,  na vaše dotazy o lese a lesnictví vám ochotně odpoví lesníci v infostánku.

 Přijďte a pomozte nám obnovit přírodu a vysázet lesy nové generace!

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 2363


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)