Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Zavíječ zimostrázový opět na Letné

27.4.2017 9:04:01 | odpovědět Síla Karel

Dobrý den,
U domu na ulici Bratří Sousedíků číslo 1080 je přerostlý buxus, který je naprosto obalen přemnoženými housenkami Zavíječe zimostrázového. Tyto zmíněné keře již odbor městské zeleně jednou ořezával, když přerostli do silnice. Chci se zeptat, zdali je v silách a možnostech téhož odboru zmíněné rostliny ošetřit, popřípadě zlikvidovat. Týká se to části domu, který je dlouhodobě neobydlen a ve vedlejší části žije starší paní sama a buxus má též silně napaden. Tudíž není pravděpodobné, že zde proběhne nějaká údržba. Již v loňském roce byl zmíněný hmyz velmi přemnožen a myslím si, že okamžitá likvidace rostlin je jediná možnost boje proti tomuto škůdci. Děkuji mnohokrát. KS.

Zavíječ zimostrázový opět na Letné

27.4.2017 10:37:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který jsem předal na Odbor městské zeleně k vyjádření.

Hezký den

Nebezpečný strom na třídě tomáše bati u firmy Technodat

26.4.2017 8:36:01 | odpovědět Pavel

Dobrý den,

na třídě tomáše bati ve Zlíně, je v aleji Lip mezi firmou technodat a silnicí I47 vzrostlý, suchý strom. Na první pohled strom nevypadá vůbec zdravě. Všechny okolo jsou obrašené a tento ne, navíc má dosti tmavou zeschlou barvu. Vypadá, jak kdyby se měl za chvíli zřítit - což by v tomto úseku bylo neštěstí. Chtěl bych se zeptat, zda se tento strom bude kácet nebo jaký bude postup.

Nebezpečný strom na třídě tomáše bati u firmy Technodat

26.4.2017 10:15:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, podnět jsem předal na Odbor městské zeleně a požádal o vyjádření respektive návrh řešení.

Hezký den

Nebezpečný strom na třídě tomáše bati u firmy Technodat

26.4.2017 16:39:34 | odpovědět Ivo Divoký, vedoucí Odboru zeleně

Dobrý den, předmětná lípa vždy raší opožděně. Než přistoupíme k dalšímu opatření, vyčkáme cca měsíc, zda k rašení dojde.

S pozdravem

Oprava chodníku Pod Vrškem

25.4.2017 13:11:21 | odpovědět Petra Ohlídalová

Ráda bych se zeptala, jak je možné, že vsetínská firma, která byl vybrána pro opravu chodníků ve Zlíně, nemá pro své pracovníky povinně mobilní wc? Oprava chodníků probíhala místo avizovaných 3 týdnů 5 týdnů, tito pracovníci neměli kam chodit a intenzivně nám "omočovali" celý živý plot. Když pominu fakt, že plot je zralý tak na uřezání 30cm nad zemí, protože celý zežloutl, tak ten smrad nespláchne ani stoletá voda. Myslím, že by to MZ mělo řešit, protože tohle je od vybrané dodavatelské firmy opravdu nehorázná drzost - ať už z hlediska jejích pracovníků, tak i pro nás všechny, kteří tu bydlíme.

Oprava chodníku Pod Vrškem

26.4.2017 10:24:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak už jsem Vám psal do mailu, je škoda, že se to řeší až nyní, dva týdny po dokončení akce. Vašemu tvrzení není důvod nevěřit, ovšem nyní je těžké z toho dodatečně vyvozovat nějaké důsledky či sankce. Do budoucna je vhodné k takovému jednání volat MP, která věc zadokumentuje a záznam už může posloužit k dalšímu řešení situace. Požádali jsme o vyjádření firmu. Z odpovědi vyplývá, že firma suché wc pochopitelně sjednané měla a že pokud tedy docházelo k nějakým popisovaným jevům, nebylo to kvůli nepřítomnosti wc. I zástupci firmy uvádějí, že vědět o problému dříve, řešilo by se to.

Zde přikládám reakci firmy:

Dobrý den,

naše společnost má na uvedenou stavbu zajištěno mobilní WC od společnosti JOHNY SERVIS. Tato služba včetně vyvážení a čištění je zajišťována na základě uzavřené smlouvy č. JS/2017/K/01238/RU ze dne 21.3.2017. V uvedený den bylo mobilní WC také instalováno.

Pokud někdo z majitelů sousedních pozemků měl pocit, že dochází ke znečištění jejich pozemků, tak na tuto skutečnost měl ihned upozornit. Pokusili bychom se to operativně řešit. Úsek č. 4 ul. Pod Vrškem je však už druhý týden hotový. Budou se zde provádět pouze opravy a nátěry zábradlí.

Pokud by měl některý jiný majitel sousedního pozemku pocit, že dochází ke znečištění jejich pozemků, tak atˇ neprodleně kontaktuje našeho stavbyvedoucího p. Kovalčíka na tel. č. 605 201 210.

Hezký den

OPRAVA CHODNÍKU POD VRŠKEM

26.4.2017 14:15:44 | odpovědět Petra Ohlídalová

Jen abychom si uvedli udaje na pravou miru...
1) oprava chodniku byla dokoncena v patek 21. 4. uderem 16:00, nikoliv tedy pred dvema tydny
2) ZADNE WC nikde v okoli instalovano nebylo, pracovnici souseda dokonce prosili, jeslti by si u nej mohli odskocit na velkou potrebu
3) je opravdu skoda, ze jsme se neozvali drive, nicmene jeste stale je cas na napravu, momentalne se stale opravuje spojovaci chodnik mezi ulicemi Dolni a Prostredni a pokud je nekde instalovano WC, je velice dobre ukryto :-)

OPRAVA CHODNÍKU POD VRŠKEM

26.4.2017 16:29:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

můj komentář vycházel z reakce firmy. Ta tvrdí trochu něco jiného a není mým úkolem soudit a zjišťovat kdo má pravdu, protože teď už je na to skutečně pozdě. Každopádně to, že se tam podobný problém vyskytl již firma ví a tedy věřím, že své zaměstnance poučí. Co se týče budoucí nápravy. V dřívějším příspěvku je kontakt na stavbyvedoucího, kterému to lze, v případě pokračování znečišťování, od plic vyčíst či případně požadovat nápravu. Jinak do budoucna platí to co je uvedeno. V případě přestupku volejte MP a může se to řešit oficiálně.

Hezký den

Hřiště Na honech I/ Na honech II

24.4.2017 20:42:28 | odpovědět Monika

Dobrý den, chci se zeptat, kdy proběhne rekonstrukce dětského hřiště na ulici Na honech I/ Na honech II, které je v katastrofálním stavu. Přijďte se prosím podívat, hrozí vážný úraz. Děkuji M. P.

Zahrádka

23.4.2017 19:41:12 | odpovědět Radek Vičík

Přítelkyně je nájemcem městského bytu v centru Zlína. Ve vnitrobloku je zahrádka. Kdo má povinnost se o ni starat?

Zahrádka

26.4.2017 16:32:26 | odpovědět Ivo Divoký, vedoucí Odboru zeleně

Dobrý den, je třeba upřesnit lokalitu,v některých případech se starají o vnitroblok občané (např. pokud je uzavřený), ve veřejně přístupných většinou Odbor městské zeleně, ale jen,pokud jsou pozemky SMZ.


chodník/cyklostezka mezi hotelem Sole a Lidlem

19.4.2017 12:54:17 | odpovědět Jan Merhaut

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč se v současnosti zhotovuje nový chodník/cyklostezka mezi ulicí Díly IV (v blízkosti Hotelu Sole) a ulicí Podvesná XVII (končící u křižovatky s Lidlem) a to na úkor městské zeleně, pouhých cca 5m od původního starého chodníku? Nebylo lepší cyklostezku vybudovat na místě stávajícího chodníku, který by se dal eventuelně rozšířit a upravit dle standardů a lemoval by tak Třídu T. Bati? Takhle budou teď dva pásy chodníků vedle sebe 5 metrů? Moc esteticky to vypadat dle mého názoru nebude. Je mi jasné že stavbu v této fázi není možné přerušit, ale rád bych se dočkal nějakého logického závěru.
Díky, JM

chodník/cyklostezka mezi hotelem Sole a Lidlem

20.4.2017 13:20:13 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jedná se o dva hlavní důvody. Jedním je aktuální praxe na cyklostezkách ve Zlíně, kde nepanuje přílišná ohleduplnost a dochází ke konfliktům a sporům mezi cyklisty, chodci, rodiči s kočárky a dětmi na odrážedlech či pejskaři. Při zachování současného chodníků a současnému vybudování cyklostezky by tak mělo dojít k rozmělnění provozu a nemuselo by docházet v nějaké větší míře ke vzájemnému omezování uživatelů těchto stezek. Druhým důvodem je právě ochrana zeleně. Rozšíření stávajícího chodníku nebylo možné kvůli vzrostlým stromům, které v těchto místech třídu Tomáše Bati lemují a je v zájmu města a jeho obyvatel je ochránit.
V tomto úseku se těmto stromům vyhýbáme a nezatěžujeme proto okolní prostor u těchto stromů dalším stavebním prvkem (cyklostezkou).
Pokud by to šlo, tak bychom vedli celou cyklostezku co nejdál od všech stávajících stromů, umístěných podél celého chodníku na tř. T. Bati. Trasa je však vždy kompromisem mnoha a často protichůdných zájmů.

Děkujeme za zájem a přeji hezký den

komunikace Padělky I

19.4.2017 12:07:33 | odpovědět Lenka M.

Dobrý den,

je prosím plánovaná úprava cesty na ulici Padělky I? Bydlíme tam již 16 let a cesta je rok od roku v horším a horším stavu.
Více nás ale trápí parkování - v ulici parkují mnohdy cizí auta, jednorázoví návštěvníci lékařských zařízení v této ulici a parkují bohužel tak, že jedním autem blokují místa pro auta dvě. Bylo by možno alespoň namalovat "parkovací čáry" ?

děkuji za odpověď

komunikace Padělky I

25.4.2017 10:39:26 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, odpověď k úpravě cesty zjišťuji na daném odboru. Co se týče čar a parkování cizích aut. Žádná čára bohužel neumí zázraky. Pokud je někdo neohleduplný sobec, žádná čára nepomůže. Příkladem jsou nákupní centra. Čáry tu jsou, beztak každý druhý parkuje, jak chce on. Přednosti zprava tu jsou, téměř nikdo je nedává. Co se týče parkování cizích lidí ve vaší ulici. Ve velkých městech se to řeší rezidenčním parkováním. Systémem modrých zón. V prostředí ČR tento systém však teprve zkoušejí v Praze a v Brně. Je otázka, má-li tento systém opodstatnění na úrovni krajských měst. Toto je však na politickém rozhodnutí, nevyřeší to žádný odbor. Osobně se však domnívám, že by měla platit nějaká repatriační tolerance. Míním tím, že k Vám do ulice jezdí lidé za lékařem, ale motoristé z Vaší ulice také jezdí za službami do jiných zlínských ulic.

Hezký den

komunikace Padělky I

26.4.2017 16:48:01 | odpovědět Martin Poláček, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

v současné době není plánována oprava komunikace na ul. Padělky I. V případě potřeby budou provedeny lokální opravy výtluků na komunikaci.

Nedostačující kapacita popelnic na KO v režimu střídavého svozu odpadu

19.4.2017 10:52:48 | odpovědět Marie

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli je možné letos znovu otevřít diskuzi na téma nedostačující kapacity popelnic na KO v režimu střídavého svozu odpadu, konkrétně v lokalitě Letná (půldomky)? Jsme tříčlenná rodina, odpad celkem poctivě třídíme, takže hodně plastu, skla a papíru do KO vůbec nevyhazujeme, ale i tak máme téměř pokaždé problém s nedostatečnou kapacitou popelnice a ve dnech těsně před svozem už není odpad kam dávat (a dle toho, jak to na Letné vypadá v den svozu KO, nejsme sami, popelnice jsou často nacpané tak, že nejdou ani zavřít). Uznávám, že popelnice na bio odpad jsou potřeba a spoustě lidí z půldomků usnadňují likvidaci odpadu ze zahrádek, ale rozložitelného odpadu v domácnosti není rozhodně tolik, aby to zdůvodňovalo prodloužení intervalu svozu KO na 14 dnů?! I pracovníci Technických služeb musí vidět, že popelnice na bio odpad bývají často poloprázdné, protože z minizahrádek u půldomků toho odpadu prostě není za 14 dnů tolik. Myslím, že většina obyvatel by klidně akceptovala prodloužení svozu popelnic na bio odpad a upřednostnila navrácení režimu svozu KO 1x týdně. Případně by měly Technické služby povolit těm, kteří s tím mají problém, výměnu popelnice za větší 240litrovou a intervaly svozu nechat tak, jak jsou nastavené teď. Na webových stránkách TS je uvedena pouze možnost dokoupení si navýšení objemu popelnic, což tedy považuju za hodně diskriminující, ostatní obyvatelé města (například z bytových domů) si s nějakým odpadem a tříděním vůbec nemusí lámat hlavu, zatímco my se chováme ekologicky a máme s tím problémy.

Děkuji za odpověď.

Marie

Nedostačující kapacita popelnic na KO v režimu střídavého svozu odpadu

25.4.2017 10:11:32 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

město Zlín přistoupilo k zavedení sběru bioodpadu na základě legislativy odpadového hospodářství. Po lokalitách Podvesná a Zálešná, kde oddělený sběr bioodpadu probíhá již od roku 2008, lokalitách Prštné a Louky,

kde se separuje od roku 2013, byl v roce 2014 zahájen sběr bioodpadu v místních částech Malenovice, Podhoří, Nad Ovčírnou, Letná, Lazy, Lesní čtvrť a Boněcko. V roce 2015 došlo k zavedení odděleného sběru bioodpadů lokalitách Čepkov, Mladcová, Mokrá, Vršava, Nivy, Zlínské Paseky. V roce 2016 byl zahájen svoz bioodpadu v místní části Příluky a na Fügnerově nábřeží. Směsný komunální odpad je v lokalitách se svozem BRKO vyvážen jedenkrát za 14 dní, střídavě s bioodpadem, jehož separace je uložena legislativou.

Svoz směsného komunálního odpadu jedenkrát za 14 dní je naprosto běžnou praxí a dle platné obecně závazné vyhlášky č. 9/2013 se za dostatečný objem nádoby považuje objem minimálně 27,5 litru na osobu a dva týdny v případě, že u příslušného objektu je na základě odpadového kalendáře prováděn oddělený sběr biologicky rozložitelného komunálního odpadu. Tedy nádoba o objemu 240 litrů odpovídá pěti osobám. Samozřejmě, že se jedná o průměrnou produkci odpadu a bioodpadu, potřeby každého rodinného domu s různě velkou zahradou jsou značně odlišné a není proto možné stanovit objemy nádob každému individuálně. Změna v režimu již zavedeného a ověřeného svozu by způsobila zvýšené finanční náklady, nedostatečnou kapacitu nádob pro bioodpad a především v letních měsících zápach. Do nádob na bioodpad patří nejen odpady ze zeleně, jako tráva a větvičky ale také kuchyňský odpad - zbytky ovoce a zeleniny. Ze zkušeností, které máme, Vás může ubezpečit, že i na sídlištích se odpad třídí a jejich občané mají zájem i o třídění bioodpadu.

Placená parkovací místa?

18.4.2017 19:31:50 | odpovědět Ludmila

Dobrý den,
na parkovišti na JS nám přibývá rezervovaných parkovacích míst. Umístění značky znemožňuje parkování ostatním majitelům aut. Můžete mi, prosím, poradit, kde je možno si místo zabukovat, nebo kdo má na toto nárok?
Děkuji

Placená parkovací místa?

20.4.2017 11:35:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vyhrazená parkovací místa má ve své kompetenci Odbor stavebních a dopravních řízení. SMZ vyhrazuje parkovací místa pouze pro osoby s průkazem ZTP a ZTP/P - a to zdarma na základě žádosti, kterou si musí dotyčný podat na zmíněný odbor MMZ.

Hezký den

PLACENÁ PARKOVACÍ MÍSTA?

21.4.2017 13:12:41 | odpovědět Ludmila

Děkuji za objasnění.
A měla by mít tato auta nějaké průkazky za sklem? Vím minimálně o jednom případu, kdy toto neplatí ( handicap majitele, či jeho blízkých). Je možno provést kontrolu ?

PLACENÁ PARKOVACÍ MÍSTA?

26.4.2017 17:04:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

z důvodu kontroly vydává Odbor dopravních a stavebních řízení každoročně v lednu parkovací karty, kdy platí povinnost mít tuto kartu za sklem (je odlišná od parkovacích průkazů pro osoby se zdravotním postižením, které obdrží tyto osoby na Odboru sociálním).
Kontrola tedy probíhá jednou ročně na zmíněném odboru. Vyhrazené parkovací místo,
se povoluje rozhodnutím s dobou platnosti po dva roky, bez ohledu na to, jak je omezena doba platnosti průkazu ZTP(/P). Každé dva roky se tedy sepisuje se žadatelem nová žádost.
Kontrolu, zda je místo opravdu využíváno vozidlem s reg. značkou uvedenou na dopravním značení může provádět MP.
Je pravda, že není výjimkou setkat se s případy, kdy někteří VPM používali neoprávněně. Buď jim nebyla prodloužena doba platnosti průkazu ZTP nebo držitel zemřel, a nikdo z příbuzných to nenahlásil. Hlášení změn je jednou z podmínek v rozhodnutí. Podezření na neoprávněné užívání vyhrazeného parkovacího místa (tzn. značka auta sice souhlasí s dopravní značkou, ale provozovatel již není invalida) lze nechat prověřit na zmíněném odboru konkrétně u hanavecerkova@zlin.eu
Zde Vám případně také poradí i s žádostí o vyhrazené místo.

Hezký den

Sportoviště u ZŠ Okružní 4685, Zlín

18.4.2017 17:39:06 | odpovědět Vilém

Dobrý den,
kdy bude dokončena přestavba Sportoviště u ZŠ Okružní 4685, Zlín?
Dle dostupných infomací měla být přestavba dokončena nejpozději do 15.4.2017 !
Děkuji předem za odpověď

Sportoviště u ZŠ Okružní 4685, Zlín

25.4.2017 10:16:44 | odpovědět Leopold Bednařík, vedoucí Odboru realizace investičních akcí

Dobrý den,

dílo bylo zahájeno 29. 9. 2016. Dle smlouvy o dílo byl termín ukončení plnění do 15. 4. 2017. S ohledem na nevhodné klimatické podmínky, kdy z technologických důvodů nešlo provádět práce, zhotovitel oprávněně v souladu se smlouvou o dílo přerušil práce v rámci dodržení kvality a technologických předpisů v termínu od 22. 12. 2016 do 1. 3. 2017 (tzn. na 70 dnů). V průběhu realizace dále došlo ke změnám, jenž byly sjednány formou písemného dodatku č. 1 a 2 ke smlouvě o dílo (uveřejněno na www.egordion.cz). Tyto změny mají také vliv na termín plnění. Dodatkem č. 2, jehož podpis právě probíhá, došlo k posunutí termínu ukončení plnění do 7. 8. 2017. Následně bude po vydání rozhodnutí stavebního úřadu zahájen zkušební provoz

<  1  2  3  4  5  6  7   ...z 7  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '17»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky