Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Záznam ze zastupitelstva

23.2.2017 12:36:21 | odpovědět Zdenek

Dobrý den, chtěl jsem se podívat na záznam ze zastupitelstva a zarazilo mě, proč je na jeho začátku asi dvacetiminutový záběr na nějakou tabulku se jmény. Nemůžete to udělat tak, aby na tom videu bylo zaznamenané skutečně jen zasedání a ne i takovýto zbytečný balast? Děkuji Vašák

Záznam ze zastupitelstva

23.2.2017 13:39:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodní tabulka je přihlašovací systém zastupitelů. Někoho naopak může zajímat, kdo chodí na zastupitelstvo s předstihem, kdo pozdě a kdo vůbec.
Jistě by nebyl problém to sestřihat, ale jsem přesvědčen, že poté se zase najdou lidé, kterým bude naopak vadit, že už to tam město nedává.
Pokud Vás úvod nezajímá, neměl by být problém si to posunout. Stejně jako si doma posunete u filmu na PC titulky nebo při sledování seriálu na PC přeskočíte úvodní znělku a reklamu. Navíc si hned vedle, v indexech, můžete otevřít a nechat přehrát jen čistě ten bod, který Vás zajímá. Celý záznam sledovat nemusíte, když nechcete. Pokud by to přesto problém byl, dejte prosím vědět a zkusíme najít řešení.

Hezký den a děkuji za pochopení

přístřešek + DK

22.2.2017 9:10:25 | odpovědět Josef

chtěl bych se zeptat jestli se bude letos měnit ten škaredý přístřešek na zastávce u ABSka. Navíc do něj teče když prší. A mimochodem dům kultury a jeho okolí to už tam město nechá tak, když se majitel baráku s majitelem okolních pozemků pořád dohadují (jak jsem se dočetl..)? město se v tom nijak neangažuje? je to škoda mít takovou ostudu v centru.

přístřešek + DK

22.2.2017 10:34:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak již sám v dotazu naznačujete, jedná se o spor několika soukromých subjektů. Situace okolo DK netěší asi nikoho. Město však bohužel nemá žádné páky, jak tento „boj“ ovlivnit. Město Zlín nemůže soukromníkovi nakázat komu a za kolik má pronajmout svůj objekt či pozemek. Magistrát, tedy přesněji řečeno stavební úřad (ten však zastupuje stát, nikoliv město) do situace vstoupil, když se zde objevila černá stavba v podobě oplocení. Už tehdy se projevila složitost celé situace, když oficiální bydliště majitele (nebo nájemce) problémových pozemku bylo nalezeno na městském úřadě v Tanvaldu. Město Zlín bohužel nemůže ovlivnit vzájemný obchodní vztah dvou a více podnikatelských subjektů.

Situaci ohledně zastávky prověřím a doplním.

Hezký den

Doplnění k zastávce:

Dobrý den,

statutární město Zlín pravidelně každý rok buď modernizuje, nebo osazuje nové autobusové přístřešky MHD.
V letošním roce s ohledem na prioritní požadavky budeme např. modernizovat přístřešek MHD „Školní“.
Z důvodu nedostatku dalších finančních prostředků není v letošním roce plánovaná modernizace autobusového přístřešku MHD „Náměstí Práce“ – směr Otrokovice.

Souhlasím, že její současný stav není optimální. Nicméně v souvislosti s plánovanými stavebními úpravami v rámci projektu Dopravního terminálu a jejího okolí se připravujeme i na plánovanou modernizaci zmiňované zastávky MHD.

S pozdravem

Michal Zlámal, projektový manažer, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Kaluže ul. Nábřežní

21.2.2017 13:48:01 | odpovědět I. Pšenčík

Dobrý den,

koncem minulého roku tu byl dotaz ohledně kaluží v ulici Nábřežní ( kolem elektrárny ) s prosbou, jestli by se nemohly trochu shrnout hliněné valy na kraji cesty, aby voda mohla odtékat do Dřevnice a netvořila jezera. Odpověděl pracovník z TS že prověří, až situace nastane. Mohl by tedy situaci nyní prověřit? Místy by se tam dalo jet i na člunu ( u prádelny ). Přitom je náprava opravdu velice jednoduchá...
Děkuji a přeji hezký den

ulice Žleby

20.2.2017 13:21:54 | odpovědět Daniel

chci upozornit na díru v ulici Žleby v Malenovicích. Probíhá zde výstavba RD a už nějaký měsíc je zde narušena vozovka (díra napříč cesty) kvůli asi zasíťování. Bylo by nanejvýš vhodné to nějak zarovnat, jinak si tam někdo rozbije podvozek. Navíc je to v prostřed prudkého stoupání - velmi nepříjemné a nebezpečné.
děkuji

ulice Žleby

20.2.2017 15:35:25 | odpovědět Doleželová Dagmar, Odbor stavebních a dopravních řízení

Dobrý den,

jednalo se o přípojku vodovodu a kanalizace pro RD, vzhledem k zimnímu období byl překop zapraven provizorně. Finální zapravení komunikace proběhne vzhledem ke klimatickým podmínkám nejpozději do konce měsíce března.
Děkujeme za upozornění, provizorní zapravení bude v co nejkratší době opraveno.

Hezký den

Přesazování nově vysazeného sromu ?

19.2.2017 21:19:46 | odpovědět Franta

Dobrý den.V prosinci 2016 byl odvezen z Příkré ulice spodní části u Štefánikovy ul. celkem již vzrostlý strom . Akce se zúčastnila dvě nákladní auta, bagr a několik osobních vozidel. Proč byl tento strom přesazován a kam byl odvezen ? Není jednodušší a méně nákladné zasadit strom tam, kde by mohl být stabilně?

Tento strom tam nebyl totiž tak dlouho, byl vysázen jako náhradní výsadba za nedávno pokácené vzrostlé kaštany.

Přesazování nově vysazeného sromu ?

20.2.2017 12:04:27 | odpovědět Marie Surovcová, arboristka OMZ

Dobrý den,

stromy byly přesazeny z ulice Příkrá na ulici Broučkova na přelomu listopadu a prosince 2016.
Důvodem přesadby byla havárie kanalizace v domě Příkrá 3059, kdy byl Odbor městské zeleně požádán o kácení 2 ks vzrostlých jírovců a současně o přesadbu 3 ks habrů, které byly v minulosti bohužel vysazeny na kanalizaci.

Tyto stromy je možné dohledat v SPK (Stromy pod kontrolou), Projekt: Zlín > Organizační jednotka: Zlín > Plocha: Broučkova - u zeleného koupaliště, pod čísly 12 -15. Nové místo výsadby bylo zvoleno, tak aby nedošlo ke střetu zájmů s ostatními správci sítí.

Hezký den

Dětské hřiště

17.2.2017 8:48:59 | odpovědět Beranek

Dobry den, v lednu letosniho roku prijel bagr na detske hriste na ul. Slunecna u domu c. 4556 vybagroval a odvezl betonove okraje piskoviste, houpacku, prolizacky atd. Chtel bych se tedy zeptat, kdy bude vybudovano nove hriste. Dekuji Vam predem za odpoved.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

23.2.2017 9:47:19 | odpovědět Michaela Mikulková

Dobrý den pane Beránek, instalace nových herních prvků proběhne do konce března tohoto roku, následovat budou ještě terénní práce a výsev trávníku, které po nějakou dobu omezí provoz na hřišti. Pokud byste měl zájem nahlédnout do projektové dokumentace, tak se zastavte na Odbor městské zeleně.

S pozdravem Michaela Mikulková, Odbor městské zeleně

Zledovatělé chodniky

15.2.2017 20:20:40 | odpovědět B.Romanova

Dobry den
chtěla bych upozornit na špatný stav chodniku, který vede k podchodu u Valasskeho zlebu. Chodnik zřejmě patri mezi ty, ktere technicke sluzby bezne neudrzuji. Tento chodnik je velmi frekventovaný . Denne po nem chodi deti do skoly. V soucasne dobe je velmi zledovately a zledovatela cast nejde obejit, protože z jedne strany je zleb a na druhe keře.

Zledovatělé chodniky

17.2.2017 10:49:25 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Dobrý den,

z Vašeho příspěvku není zřejmé, o který chodník se jedná. Na přiloženém plánku (zaslán na Váš email) jsou barevně vyznačeny chodníky, které podle Operačního plánu zimní údržby Technické služby udržují. Zimní údržba všech chodníků by byla neúnosně nákladná. Pokud by šlo o připomínku k udržovaným úsekům chodníků, prosím o upřesnění na info@tszlin.cz.

Zhasnutí osvětlení na Velkém Kinu

13.2.2017 10:34:07 | odpovědět Michal Nevařil

Dobrý den,

nemůžu se dočkat rekonstrukce Velkého Kina zde ve Zlíně. Jsem rád, že jste se vydali touto cestou. nelíbí se mi ale fakt, že v nočních hodinách na budově Velkého Kina pořád svítí reflektory, které měly v dřívějších dobách funkci osvětlení názvů promítaného filmu. Svou funkci ale ztratily po ukončení provozu ve Velkém Kině.

A já se ptám: Není škoda, že ty reflektory v noci pořád svítí teď, když je to zbytečné?

Zhasnutí osvětlení na Velkém Kinu

15.2.2017 10:11:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

správa kina spadá pod Odbor kultury, kde jsem zjistil následující informace. Systém reflektorů osvětluje nejen název filmu, ale především vstupní prostor kina, kde jsou třeba i skleněné vitríny atd. Osvětlení tak slouží především jako prevence vandalismu a drobné kriminality. V době, kdy je kino prázdné, by se mohlo stát lákavým cílem. Na případný argument, že kino je přeci oplocené, odpovídám, že motivovanou osobu žádný plot nezastaví.
I policejní statistiky jasně říkají, že např. umístění světla na fotobuňku u vstupu na chatu či do garáže snižuje pravděpodobnost vloupání. Svítí se tedy preventivně a to právě kvůli zamezení vandalismu atd.

Děkujeme za pochopení a přeji krásný den

Sad Svobody

7.2.2017 13:42:23 | odpovědět I.Němcová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je uvažováno s nějakou opravou chodníku/ů v parku u zámku (Sad Svobody). Jedná se především o jeho severozápadní část, směrem ke křižovatce Bartošova - Vodní. Každoročně po vydatnějších deštích zde stojí laguna vody a je třeba ji obcházet po trávě. Letos v zimě to bylo korunováno havárií vody začátkem ledna, kdy pracovníci provádějící opravu vypouštěli odčerpávanou vodu z vykopané jámy přímo do tohoto nejkritičtějšího místa. Vytvořené jezírko následně zamrzlo a o pár dní později zapadalo sněhem. Takto neschůdné zbytky ledu a sněhu jsou na chodníku dosud a opět je nutné obcházet toto místo po trávě, po vyšlapaném chodníčku, nyní rovněž zledovatělém.
Dále bych se ráda zeptala, zda by se nenašlo nějaké řešení, jak zabránit tomu, aby se z této části parku stávaly veřejné záchodky. Zejména naši spoluobčané bez domova, kteří se zde s oblibou shromažďují, v těchto místech nerušeně vykonávají své potřeby. Věřte, že výhled z oken tímto směrem občas moc pěkný není.

Sad Svobody

13.2.2017 15:09:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, z podkladů, které jsem zjistil na Odboru městské zeleně a Odboru koncepce a realizace dopravních staveb mohu dát tyto informace. Se Sadem Svobody je ve střednědobém horizontu počítáno s rekonstrukcí. Protože by tedy v horizontu několika let mělo dojít k revitalizaci parku, budou probíhat jen lokální opravy. Váš podnět na konkrétní problém jsem předal.

Co se týče druhé části dotazu. Tento problém se začal intenzivně řešit loni v závěru léta. MP Zlín, výrazně posílila hlídkovou činnost v tomto parku. Bohužel, strážníci by museli držet hlídku non-stop, aby se to projevilo výrazněji. Vznikla pracovní skupina napříč odbory, která se tomuto problému věnuje. Leč, řada těchto lidí o žádnou pomoc nestojí.
Skutečný problém je ve faktické nepostižitelnosti těchto lidí. Nemají prostředky ani trvalou adresu, takže si z přestupků nic nedělají. Netíží je ani obavy z exekuce a často i trest odnětí svobody berou spíše jako fajn hotel (zvláště v zimě), než jako trest. Až někdo vymyslí, jak se s těmito osobami vypořádat, aniž by došlo k porušení listiny základních práv a svobod, bude adeptem na Nobelovu cenu. Jediný trest, který je skutečně mrzí, je zabavení alkoholu. Nezbývá tedy, než jim pobyt v parku co nejvíce znepříjemnit. Např. tím, že nebudou lidé jejich protiprávní jednání ignorovat, ale budou je hlásit.

Hezký den

Návrh autobusového nádraží

6.2.2017 14:43:06 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den. Před chvílí jsem byl na autobusovém nádraží ve Zlíně a prakticky v jednu chvíli nádraží opouští 7-10 autobusů a dalších 5-7 přijíždí. Do toho ještě 5-10 osobáků, co míří k vlakáči či do areálu. Až na drobný špunt u přechodu pod nadjezdem to u nádraží probíhá relativně v klidu.
Zajímala by mě prognóza odboru dopravy, jak ta situace bude vypadat po přestavbě autobus.nádraží, které kvůli dalšími dvěma hypermarkety/polyf.domy bude zmenšena na polovinu. Autobus.nádraží bude poloviční, každý autobus bude ze stanoviště couvat a zavazet přijíždějícímu/odjíždějícímu autobusu a budou vznikat zácpy na příjezdové cestě. Kde budou parkovat odstavené (i jiné) autobusy?
Město Zlín se podílelo na dopravní studii nádraží. Výsledkem tedy bude zlepšení funkce nádraží? Nebo si někdo může postavit další dva 5-patrové hypermarkety v centru?

Návrh autobusového nádraží

15.2.2017 11:36:24 | odpovědět Michal Kočí, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den, pane Rovenský,

děkujeme Vám za Váš zájem o problematiku nového dopravního terminálu ve Zlíně (DTZ). Plocha stávajícího autobusového nádraží se zmenší, současné autobusové nádraží je na dnešní poměry předimenzované a poplatné době svého vzniku. Současným potřebám cestujících, dopravců a krajského města může vyhovět jen stěží.

Výsledkem nebude jen zlepšení funkce autobusového nádraží, celý prostor je nutné vnímat komplexně. Projekt řeší vznik nového multimodálního dopravního terminálu, který uživatelsky příjemným, atraktivním a bezpečným způsobem propojí všechny dostupné městské dopravní subsystémy (MHD, VHD, Cyklo, pěší a i IAD). V rámci projektu DTZ je uvažován také vznik komerčního polyfunkčního objektu a jeho budoucí využití je plně v kompetenci jeho vlastníka. Pro odstavy autobusů v současné době uvažujeme dvě rozdílně náročné a proveditelné možnosti.

S přátelským pozdravem

Michal Kočí

NÁVRH AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

15.2.2017 22:30:08 | odpovědět Pavel Genzer

Dobrý den, pane Kočí.
Chci se zeptat, jestli podoba na vizualizaci, která proběhla médii, je definitivní verze, se kterou se počítá při výstavbě. Šikmé stání autobusů u nástupišť mi totiž připadalo jenom jako špatný vtip. Taková podoba by totiž nejen mohla způsobovat významné brždění provozu, jak píše pan Rovenský, ale především bude nebezpečná pro řidiče autobusů, kteří budou z řady autobusů nuceni couvat „naslepo“. Také cestujícím se značně zkomplikuje nástup/výstup prostředními dveřmi do autobusu (zcela chybí nástupní hrana a prostor mezi dvěma autobusy asi taky nebude kdovíjak velký), a to především při nástupu s kočárkem. Doufám, že se nad tímto návrhem již někdo hlouběji zamyslel nebo ještě zamyslí a dojde oproti vizualizaci ke změně, která nebude vymýšlet úsporná řešení (zde hlavně z hlediska prostoru) a raději přijde s něčím použitelným. Někdy prostě není možné šetřit metry čtvereční za každou cenu.

S pozdravem
Pavel Genzer

NÁVRH AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

16.2.2017 11:34:21 | odpovědět Michal Kočí, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den, pane Genzere,

konečnou podobu DTZ definuje dokumentace pro územní řízení, jejíž zadání v současné době připravujeme. Řešení navržené v „URBANISTICKÉ STUDII DOPRAVNÍHO TERMINÁLU VE ZLÍNĚ“ vychází ze stávajících prostorových možností, požadavků vlastníka a provozovatele nádraží a města. V rámci pořízení DUR se ještě nad finální podobou budeme zamýšlet, nicméně zásadní změny bych neočekával. Máte naprostou pravdu, nejlepší by bylo nový dopravní terminál v centru Zlína postavit takzvaně na zelené louce, nicméně drtivá většina měst má ve svých centrech takovýchto zelených luk zásadní nedostatek. Pokud máte nějaký dobrý nápad, rádi se na něj minimálně podíváme. Díky za Váš čas, který problematice nového DTZ věnujete.

S přátelským pozdravem

Michal Kočí

Pozn.: V rámci diskuze přidám vlastní zkušenost. Šikmé stání autobusů je k vidění například i na hlavním autobusovém nádraží v norském Oslo a to zrovna patří spíše k progresivnějším a moderním městům. Mělo to tu výhodu, že se zavazadla dala bezpečně nakládat a vykládat z obou stran busu. Kdežto při současném stání, stojí bus z jedné strany v silnici. Tímto rozhodně projekt nehodnotím, nejsem odborník. Jen jsem chtěl ilustrovat, že šikmé stání není v západní Evropě nic mimořádného a může mít i uživatelskou výhodu. Viz ta nakládka zavazadel.
Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

NÁVRH AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

16.2.2017 22:10:17 | odpovědět Pavel Genzer

Dobrý den.
Děkuji panu Fabiánovi za srovnání. Oslo je jistě vhodný příklad, soudě podle fotografií na internetu, podstatný rozdíl je totiž v tom, že v Oslu jsou zachovány nástupní hrany k prostředním dveřím (tudíž i k nákladovým prostorům), čímž se řeší jeden ze tří hlavních, mnou zmiňovaných problémů. Problém s couváním nakonec nemusí být tak významný, pokud k sobě budou řidiči vzájemně ohleduplní, a kapacitu je možné řešit úpravou jízdních řádů, aby neměly všechny linky odjezd najednou (jako např. ve 14:30). Z hlediska cestujícího je ale, podle mého názoru, zásadní nástupní hrana u prostředních dveří, kterou by ještě snad bylo možné řešit (po vzoru Osla) s relativně nejmenšími zásahy do projektu (zřejmě ale se snížením počtu nástupišť).
S pozdravem
Pavel Genzer

NÁVRH AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

17.2.2017 10:43:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, děkujeme za podněty. Předám tipy panu Kočímu.

Hezký den a víkend

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '17»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky