Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

hezký prostor

23.6.2017 23:50:21 | odpovědět Kateřina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by nebylo možné nějak využít hezký pozemek mezi domy Okružní 4736 a 4737(více blíže je k 4737), ideální by tam bylo hřiště, žádné v blízkosti totiž není. Jsou tam i hezké stromy, je to hezké zákoutí. Dále jsem se chtěla zeptat, zda město něco zamýšlí k místem "pod mostem" - ulice Česká. Nedávno tam byly odstraněny dřevěné "průlezky", zůstaly po nich kamené konstrukce. Předem děkuji za reakci.

hezký prostor

26.6.2017 11:12:07 | odpovědět Kristýna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,

děkujeme za podnět k využití pozemku, ale vzhledem k vysokému počtu hřišť, kterých ve Zlíně máme více než 250, neplánujeme zřizovat nové. Ohledně hřiště pod mostem - vzhledem k vysoké míře vandalismu a opotřebování herní sestavy, jsme byli nuceni prvek odstranit. Určitě bychom chtěli do prostoru v budoucnu nějaký antivandalský prvek vrátit, zatím prověřujeme možnosti.

S pozdravem

Kamera v obytné části.

23.6.2017 14:05:38 | odpovědět Pavel

Dobrý den,
Je zcela běžné, aby se bez předchozího projednání instalovala širokozáběrová kamera
s vysokým rozlišením v obytné zóně / tzn. s dosahem do oken bytů / ?
Jedná se o rekonstrukci hřiště 16.ZŠ.

Děkuji za odpověď

nepřehledný vjezd do vozovky.

23.6.2017 10:29:12 | odpovědět Kateřina

Dobrý den, chtěla bych touto cestou požádat o vysekání travin v místě výjezdu z velkého parkoviště Okružní, např. nad domy 4733 - 4736. Aktuálně vůbec nejde vidět, jestli můžete vjet do vozovky, zavazí tam vysoké traviny. Mluvila jsem i s pracovníkem, který v těchto dnech trávu seče, ale řekl mi, že už je hotovo. Trochu tam posečeno je, ale zrovna místo, které je řidičům "jedno". Děkuji předem za rychlou reakci. Toto místo je každoročně v tomto období nebezpečné pro vjezd na hlavní silnici.

nepřehledný vjezd do vozovky.

26.6.2017 11:18:10 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, podnět jsem předal na daný odbor k vyjádření a k vyřešení. V závěru příspěvku apelujete na rychlost řešení. Rád bych tedy jen vysvětlil, že forum nemůže sloužit apriori k rychlému vyřešení. Vždy je nějaká prodleva, než se to dostane k zodpovědnému pracovníkovi. Těm, kteří mají o zájem o urychlení, doporučuji podobná oznámení konat přímo na daný odbor. Veškeré kontakty jsou na webu. města. Kdo je s prodlevou smířen, může i nadále využít tuto platformu.

Hezký den

Nepořádek za Albertem

22.6.2017 16:36:10 | odpovědět Petr

Nevím na koho se obrátit ohledně neskutečného nepořádku za Albertem v Prštném. Asi to provozovateli Albertu nevadí, že tam bezdomovci natahali již skoro před rokem odpad a je jen s podivem, že dosud se tam nepasou veřejně potkani a jiní hlodavci. je to hnus a myslím, že by někdo - MP Zlín, či odbor životního prostředí by měl někoho rozhýbat k činnosti - úklidu - třeba i bezdomovce, co u Albertu denně vysedávají s krabicákem.

díry v asfaltu

21.6.2017 12:03:36 | odpovědět M.Kovář

Dobrý den,
prosím o "zalátání" výtluků na ulici Prostřední, jeden před křižovatkou u nálevny Boston, druhý za touto křižovatkou.
Děkuji
M.Kovář

díry v asfaltu

21.6.2017 14:21:06 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požadavek byl skrze OKaRDS předán na TS Zlín s objednáním opravy.

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

nebezpčený úsek kostkovice Malenovice

21.6.2017 10:54:31 | odpovědět Dan

Dobrý den,
Chtěl bych upozornit na relativně nebezpečný úsek silnice na Jarolímkově náměstí v Malenovicích. Je zde kostkovice a nedávno došlo ke změně směru jízdy - jezdilo se jen nahoru, dnes dolů – kvůli novému kruháči. Když jsou kostky cesty mokré, nebo je na nich listí či námraza, a přiřítí se z vrchu auto, tak může dostat smyk – už jsem to viděl a musel uskakovat. Chodník zde není, je narušen travnatým porostem před domem, přesto že v dolní části silnice chodník pokračuje až na kruháč.
Naznačeno zde
http://danys2.rajce.idnes.cz/namesti/#jerolmkovonmst.jpg

Pro
děti co se chtějí dostat ke škole Komenského je tato cesta dolů (ulice Potěhnílkova) prakticky jediná schůdná.
Nabízí se řešení jak předejít budoucímu neštěstí a to přidat zde chodník s bezpečnou krajnicí a snížit maximální rychlost už v horní části náměstí. Prosím o odpověď, zda a jak bude řešeno. Na podzim se tam podmínky zase zhorší.
děkuji

nebezpčený úsek kostkovice Malenovice

26.6.2017 11:46:06 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den, Uvedený problém je nám znám. V letošním roce budou zahájeny práce na projektové dokumentaci „Stavební úpravy ulice Potěhníkova“, které budou spočívat především v rozšíření chodníku. Po projednání a vyjádření všech dotčených orgánů k uvedenému projektu bude zahájeno stavební řízení. Předpoklad realizace je v roce 2018 – 2019 v návaznosti na schválení finančních prostředků na tuto akci.

Hezký den

Parkoviště pod Albertem

19.6.2017 15:21:26 | odpovědět Tomáš Navara

Dobrý den,
mám dotaz na stání vozidel pod Abertem u tř.T.Bati. Nové lajnování a tím zcela zřejmé místa na parkování je dobrá věc a chválím! Konečně celý úsek dostal nějaký řád. I jasně vymezený a označený úsek pro chodce je skvělý. Jenže nákladní i užitková vozidla parkují tak, že zabírají celou šíři úseku pro pěší a ti následně musejí "kličkovat" mezi vozy. Věřím, že i tohle se dá odstranit. Mám dojem, že jsem i četl o zvažovaném zákazu parkování nákladních vozidel v této lokalitě.

Děkuji, T. Navara

PARKOVIŠTĚ POD ALBERTEM

23.6.2017 9:53:59 | odpovědět Hana Zatlanková

Připojuji se k názoru p. Navary - tohoto problému jsem si též všimla. Děkuji za řešení problému.
H. Zatlanková

" Rekonstrukce školního hřiště "

15.6.2017 14:12:05 | odpovědět Pavel

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy bude ukočena " Akce " rekonstrukce školního hřiště 16.ZŠ Jižní Svahy ?
Mělo to být do 04/2017 ?
A uvažuje se o opravě příjezdové komunikace Středová ? Jelikož ta je touto akcí poničená vjezdem těžkých souprav.
Děkuji za odpověď

" Rekonstrukce školního hřiště "

19.6.2017 13:51:44 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, na tento dotaz je zde odpovězeno koncem dubna. Dovolím si proto jen znovu vložit reakci z daného odboru, který to má na starosti. Komunikaci prověřím a následně doplním:

Dílo bylo zahájeno 29. 9. 2016. Dle smlouvy o dílo byl termín ukončení plnění do 15. 4. 2017. S ohledem na nevhodné klimatické podmínky, kdy z technologických důvodů nešlo provádět práce, zhotovitel oprávněně v souladu se smlouvou o dílo přerušil práce v rámci dodržení kvality a technologických předpisů v termínu od 22. 12. 2016 do 1. 3. 2017 (tzn. na 70 dnů). V průběhu realizace dále došlo ke změnám, jenž byly sjednány formou písemného dodatku č. 1 a 2 ke smlouvě o dílo (uveřejněno na www.egordion.cz). Tyto změny mají také vliv na termín plnění. Dodatkem č. 2, jehož podpis právě probíhá, došlo k posunutí termínu ukončení plnění do 7. 8. 2017. Následně bude po vydání rozhodnutí stavebního úřadu zahájen zkušební provoz

Doplnění komunikace: Dobrý den, ono obecně nelze bez nějakého důkazu prohlásit, že to poškodila těžká technika stavby. To by pak znamenalo, že to v rámci reklamace musí opravit stavební firma. To je však nutné prokázat. Tato silnice byla stavěna v 70. letech a má tedy zatížení na těžká vozidla MHD atd. Po takové době už je možno očekávat běžné opotřebení bez ohledu na stavbu. Po kontrole pracovníků odboru investic to na možnost uplatnění reklamace nevypadá. Co se týče opravy povrchu, předávám podnět na daný odbor. Dá se však předpokládat, že v této fázi rozpočtového roku už jsou všechny finance rozděleny na jiné potřeby.

Hezký den

zase chybí na webu zlin.eu hlášení rozhlasu Prštné ze 14.6.2017

15.6.2017 12:46:46 | odpovědět Hába

Pokud se chybějící hlášení shoduje s některým hlášením, co už tam visí, tak by bylo vhodné to nějak komentovat. Když hlášení slyším, ale nesrozumitelně, tak co si mám o takovém chybějícím hlášení myslet.

zase chybí na webu zlin.eu hlášení rozhlasu Prštné ze 14.6.2017

19.6.2017 15:01:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

každé nové hlášení se automaticky generuje na web. Tzn. pokud jste zaslechl 14. 6 hlášení a automat žádné na web neumístil, skutečně to znamená, jak jste sám rozklíčoval, že se jednalo o opakované hlášení. I do budoucna tak platí, že pokud zaslechnete rozhlas a na webu se nic nového nezobrazilo, platí poslední zveřejněné hlášení.

Každopádně děkujeme za tip na zpřehlednění této služby a námět předávám kolegům z IT.

Hezký den

PARKOVACÍ MÍSTA A NOVÁ CYKLOSTEZKA

12.6.2017 21:33:42 | odpovědět Simona

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda zůstanou zachována parkovací místa na Třídě Tomáše Bati před koupelnovým studiem. Vím, že se v této lokalitě buduje nová cyklostezka, a tak doufám, že tyto parkovací místa (10 míst) nezrušíte... Už teď je situace, kde zaparkovat auto v této lokalitě více než kritická a neradi by jsme o tyto místa přišli...

Děkuji za odpověd

PARKOVACÍ MÍSTA A NOVÁ CYKLOSTEZKA

14.6.2017 12:03:45 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

u Vámi zmiňovaného Koupelnového studia, na tř. T. Bati ve Zlíně, je v rámci projektu „Stezka pro pěší a cyklisty podél třídy T. Bati, ul. Lorencova - ul. Podvesná XVII“ veden jak nově rekonstruovaný chodník, tak nová cyklostezka.
Z důvodu zajištění potřebných parametrů obou zmiňovaných stavebních objektů dochází ke zrušení parkovacích míst podél tř. T. Bati v tomto úseku.
Jako alternativní řešení pro parkování je proto potřebné využít parkovací plochy na ul. Díly II, nebo případně vlastní možnosti parkování.

Chápeme, že tímto postupem omezujeme parkování (zejména soukromé), ale zároveň se snažíme řešit současný stav alternativní formou dopravy, v rámci širšího rozsahu centra města Zlína.

Hezký den

PARKOVACÍ MÍSTA A NOVÁ CYKLOSTEZKA

14.6.2017 12:57:42 | odpovědět Simona

Aha, tak to mě tedy dost velmi mrzí. Parkovací plochy na ulici Díly II. už bohužel nezvládají pojmout takový nápor aut, obzvláště, když tam parkují lidé, kteří jdou do města a nebydlí tam. Jak to myslíte vlastní možnosti parkování? Myslíte že si před bytovým domem můžu zřídit na trávníku vlastní parkovací místo? :-D Proč tedy neuděláte parkovací místa u bytových domů naproti koupelnového studia, tak jak je tomu u KB? Nebo je možno si zaplatit vlastní parkovací místo, např. na ulici Díly?

PARKOVACÍ MÍSTA A NOVÁ CYKLOSTEZKA

19.6.2017 15:14:19 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Potvrzuji, že se dlouhodobě projevuje zvýšený nápor na parkovací místa ve městě Zlíně. Pokud ale budeme nadále řešit rozšiřování dalších parkovacích ploch a míst pro motorová vozidla v centrální části města Zlína, dostaneme se tímto postupem do uzavřeného kruhu.
Víc parkovacích míst = víc aut a vyšší intenzita motorové dopravy.
Co se týče vlastní možnosti parkování, je tím myšleno zajištění parkování vlastním způsobem (např. pronájem garáže), nebo parkování v místě odlehlejší destinace. Je mi jasné, že se jedná o nepopulární formy, ale mimochodem i ten současný způsob parkování nesplňuje veškeré technické a bezpečnostní požadavky pro parkování.
Co se týče obecně dalších soukromých parkovacích míst, nelze je nadále řešit pouze na úkor obecních pozemků. Veškeré takové stavby musí splňovat jak technické, tak bezpečnostní požadavky a musí být v souladu se zachováním potřebného stavu k životnímu prostředí.
Uplatnit vyhrazení parkovacího místa lze ve městě Zlín lze pouze u osob s průkazy ZTP a ZTP/P.

Hezký den

PARKOVACÍ MÍSTA A NOVÁ CYKLOSTEZKA

19.6.2017 15:28:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Pan Zlámal tedy upřesnil jeho předchozí vyjádření. Já jen znovu zopakuji, že město se snaží prosazovat řešení, která budou ku prospěchu většiny. A ano, bohužel to sebou často nese komplikace pro menšinu. Tady proti sobě stojí dva zájmy a to: zachování vašeho parkovacího místa versus propojení městských cyklostezek, aby se dalo pohybovat po městě i jinak než auty. V konečném důsledku to však bude přínos i pro Vás. Lepší a bezpečnější cyklistické komunikace znamená více lidí, kteří budou ochotni nechat auto doma a tedy neblokovat centrum města a vyrazí např. na úřad na kole. Každé auto, které ráno nevyjede, nezhoršuje zácpy a smogovou situaci a neobsazuje již tak nedostatečná parkovací místa.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a věřím, že i za pochopení.

<  1  2  3  4  5   ...z 5  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '17»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky