Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Veřejné osvětlení

21.3.2017 22:15:54 | odpovědět Jana

Dobrý den, kam je možné nahlásit nefunkční veřejné osvětlení - Podvesná IV (49.2281989N, 17.6805747E)?

Veřejné osvětlení

22.3.2017 10:45:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

obecně platí, že na webu Technických služeb Zlín, www.tszlin.cz je hned na úvodní straně ikona - hlášení závad - zde je možné tyto věci nahlásit. Jinak podnět jsem na TS již předal.

Hezký den a děkujeme za upozornění

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

22.3.2017 16:25:07 | odpovědět Jana

Děkuji.

PARKOVACÍ MÍSTA NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

21.3.2017 14:14:47 | odpovědět Jana Jasná

Dobrý den,

u bytových domů na třídě Tomáše Bati v centru Zlína od č.p. 3701 až po č.p. 3932 není žádná možnost parkování. Chtěla jsem se Vás zeptat, zda není v blízkém plánu o zrealizování parkovacích míst před těmito bytovými domy, jako je tomu např. u KB. Lidé, zde žijící nemají, kde parkovat. Parkovat na travnaté - no spíše bahnité ploše před domy nelze, protože je tam hned hlídka MP, a je za to dost vysoká pokuta. Tak jsem se chtěla zeptat, zda nepřemýšlíte o zrealizování parkovacích míst, které by byli např. jen pro rezidenty. Děkuji za odpověď

PARKOVACÍ MÍSTA NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

24.3.2017 11:23:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, prověřil jsem lokalitu na Odboru koncepce a realizace dopravních staveb a musím s lítostí konstatovat, že v návrhu akcí pro tento rok se zde s ničím podobným bohužel (zatím) nepočítá. Jednak je to otázka financí a především to pak souvisí s tím, že parkování je bohužel obecný, velmi rozšířený problém, který při dnešním počtu aut v podstatě nelze nikdy úplně vyřešit. Na území města Zlína a v okolních obcích, které spadají pod ORP Zlín je registrováno cca 70 000 aut! A nedá se říci, že by aut ubývalo. Do Zlína přitom jezdí lidé i mimo ORP Zlín.

Hezký den

Místo torza JS

20.3.2017 23:28:30 | odpovědět Kateřina

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, co by nakonec mělo stát na místě bývalého torza na JS a kdy? Jak se tato věc vyvíjí, v jakém je stavu?

Místo torza JS

21.3.2017 12:50:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

to je nyní předčasné. Pozemky po torzu jsou momentálně asi největší možnou rozvojovou plochou ve Zlíně, a proto by finálnímu rozhodnutí měla předcházet pečlivá příprava a monitoring přání obyvatel lokality. V tomto se již například uskutečnila anketa a z ní vyplynulo, že by zde lidé uvítali veřejnou zeleň, sportoviště a prostor pro volnočasové aktivity. To koresponduje i s většinovým názorem současného vedení města. Současní radní se nechali slyšet, že např. nehrozí prodej pro výstavbu dalších obchodních center. Také primátor podporuje myšlenku využít prostor pro volnočasové aktivity. Navrhuje mimo jiné např. svět záchranářů, kde by se děti učily, jak se chovat v krizových situacích. www.svetzachranaru.cz . Protože by se však jednalo o velký projekt s několikaletou realizací, velkou finanční náročností a protože současné funkční období představitelů radnice končí už příští rok, považuje vedení Zlína za férové, nechat rozhodnutí na příštím vedení radnice, ať už bude jakékoli.

Hezký den

Prosba o opravu nájezdu z cesty

20.3.2017 11:08:59 | odpovědět Anna Ptáčková

Dobrý den, již dlouhou dobu Vás žádám o opravu nájezdu k chodníku z ulice Mostní k domu č.p.988. Bylo mi to již přislíbeno panem Černým, ale bohužel se tak ještě nestalo. Je mi 77 let a jsem po operaci kyčle a teď jdu na operaci i druhé. Žádala jsem jak o opravu nájezdu, tak možnosti přidaného zábradlí (kdyby to šlo). Prosím Vás, udělejte s tím něco, ať nemusím mít neustálé obavy, že spadnu. Děkuji mockrát za kladné vyřízení.

Komunalni odpad

20.3.2017 10:11:26 | odpovědět Veronika

Dobrý den, mám dotaz ohledně platby za KO. Trvalé bydliště mám na magistrátu města Zlína,ale bydlím se známým v jeho podnájmu,čili já osobně nemám žádnou nájemní smlouvu. Kde tedy mám poplatek hradit,případně se přihlásit k poplatku. Děkuji

Komunalni odpad

20.3.2017 13:43:40 | odpovědět Hábová Romana, Středisko místních poplatků

Dobrý den,

poplatníkem místního poplatku ve Zlíně je fyzická osoba, která má ve městě trvalý pobyt. Pokud se z důvodu pobytu v jiné obci ČR, kde platíte za komunální odpad, zdržujete mimo Zlín více jak 10 měsíců v roce a zároveň zde po dobu celého kalendářního roku máte trvalý pobyt, budete po předložení průkazného dokladu od placení poplatku ve Zlíně osvobozen. V případě, že doklad nedoložíte, jste povinen poplatek Zlínu zaplatit. Podklady k platbě získáte na středisku místních poplatků (Zarámí 4421), dv. č. 232.

Hezký den

Nepořádek při zateplování domu

19.3.2017 13:52:13 | odpovědět Petr

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo kontroluje úklid okolí po zateplování domu. Konkrétně v Malenovicích na Tř.Svobody 775-776 je v současné době při probíhající rekonstrukci tohoto domu nepořádek v okolí několika desítek až stovek metrů. Všude se po silném větru z minulého týdne válí zbytky polystyrénu, perlinky a jiného stavebního odpadu, v neposlední řadě z lešení na tomto domě létaly i obaly od svačin dělníků. Navíc je v okolí stavby trávník rozježděn od nákladních automobilů.

Nepořádek při zateplování domu

20.3.2017 10:55:11 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

a jedná se o nemovitost ve vlastnictví města? Pokud jsem se nepřehlédl, tak podle katastru by měl být dům v majetku společenství vlastníků. V takovém případě by měl být postup asi takový, že ten kdo toto společenství zastupuje a tedy pravděpodobně i objednal tyto práce, by si měl také toto ohlídat a případně reklamovat. Až v případě, že by firma toto neřešila, mohl by se dát podnět na Odbor životního prostředí, který by mohl např. udělit sankci za znečištění veřejných prostor. Pro všechny by bylo asi nejlepší, aby to stavební firma uklidila dobrovolně na základě upozornění objednavatele prací.

Hezký den

NEPOŘÁDEK PŘI ZATEPLOVÁNÍ DOMU

20.3.2017 18:09:29 | odpovědět Petr

Děkuji, počkáme tedy, zda si to ta firma po skončení prací uklidí. Ale jelikož ty práce tam probíhají již delší dobu (min.4 měsíce) a nikdo zatím nic neuklízel a odpad se mezitím šíří čím dál tím dále od stavby, tak si myslím, že firma uklidí jen bezprostřední okolí domu a ve větších vzdálenostech už to řešit nebudou. Nevím, kdo zastupuje společenství vlastníků v tomto domě, nebydlím v něm, ale denně chodím okolo.

NEPOŘÁDEK PŘI ZATEPLOVÁNÍ DOMU

21.3.2017 11:21:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Pokud byste zahlédl (když chodíte kolem), která firma rekonstrukci dělá (většinou je tam někde pověšená cedule) a dal mi to vědět, zkusil bych jim napsat a poprosit, ať to dají do pořádku. Nejprve po dobrém:)

Hezký den

popelnice na BIO odpad

19.3.2017 8:25:35 | odpovědět Ilona

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli počítáte v blízké budoucnosti s navýšením počtu popelnic na BIO odpad. Máme s tím problém konkrétně u bytového domu se šesti byt. jednotkami. Je to starý činžovní dům v Malenovicích, ke kterému patří také zahrada o rozloze cca 1300m2. Vím, že popelnice na BIO odpad je jen pro byt. domy s max. počtem čtyř byt. jednotek, ale na živ. prostředí mi bylo sděleno, že by měli být tyto popelnice zanedlouho i u panelových domů, ale zatím spíš pro ně není místo. My místo před domem máme. Jaká je šance, že bychom v budoucnu měli na tuto popelnici také nárok? Děkuji za odpověď. Ilona

popelnice na BIO odpad

22.3.2017 11:26:52 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den, v letošním roce není v plánu rozšiřování svozu bioodpadů u bytových domů a to zejména z důvodu naplnění kapacity kompostárny na skládce Suchý důl.

V roce 2017 je plánováno rozšíření plochy kompostárny a tím zvýšení její kapacity. V současné době máte k odložení BRKO možnost využít mobilních svozů a především sběrného dvora.

popelnice na BIO odpad

22.3.2017 11:38:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jen bych možná doplnil, že zahrada o výměře 1300 metrů si vyloženě říká o kompost či kompostér :) na zaužívaný mýtus, že kompost zapáchá rovnou odpovídám, že správně založený kompost nezapáchá nebo jen minimálně a minimální dobu. Hromada tlející trávy ovšem není kompost a proto zapáchá, to pochopitelně nerozporuji. Existuje však spousta tipů a triků jak nesprávnému (zapáchajícímu) tlení zabránit a naopak nastartovat kompostování, jehož výsledkem bude výborná zemina do vašich květináčů. Lepší než v obchodě a zadarmo. Více např. na www.kompostuj.cz. A ještě mě napadlo, to se nenajde nikdo, kdo by si to třeba posekl na seno? Určitě by se našla spousta lidí, kteří by byli rádi, že si mohou někde "udělat" seno a jen o té možnosti neví. Zkusil bych napsat např. na místní svaz zahrádkářů nebo jestli víte o někom, kdo má v okolí malou zahradu a hodně králíků, tak bych se ho zeptal. Nebo se třeba ozve někdo ze čtenářů diskuze:)

Hezký den

Filmové ateliéry

17.3.2017 7:31:15 | odpovědět Filmové ateliéry

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, na kdy je naplánovaná oprava cesty do filmových ateliéru a s tím související avizovaná stavba chodníku?? ( číslo pozemku 1332/8).
Děkuji za odpověď.

Filmové ateliéry

20.3.2017 11:25:27 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

stavba rekonstrukce komunikace včetně výstavby chodníku v ulici Filmová je připravena k realizaci. Bohužel prozatím na tuto stavbu nebyly přiděleny finanční prostředky. Akce bude navržena do rozpočtu na rok 2018.

S pozdravem

Parkoviště na ul.Vodní

16.3.2017 0:05:12 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den. Tipuji, že je to už tak 6-7 roků, co se nainstalovaly na Čepkově u supermarketu závory a tím se vyhnaly do okolních ulic stovky aut řidičů, kteří v centru Zlína pracují. A 6-7 roků denně plně okupují ulice jako Výletní, Tyrš.nábř., Smetanovu, Vodní, atd. Za ty roky neudělala zlínská radnice pro zlepšení tohoto problému vůbec nic.
V souvislosti s chystanou rekonstrukcí železnice bych se rád zeptal, zda radnice neplánuje nějakým způsobem (např.přidáním podzemních stání) výrazně zvýšit kapacitu (nyní placeného) parkoviště vedle železnice na Vodní či jeho posun blíž k městu. Taky by už některé nové parkoviště mohlo být i zdarma, ostatně občané to platí z daní.
Když si jeden člověk chce postavit supermarket v centru místo autobusáku, tak radnice ihned horečně hledá alternativní plochy pro náhradní stání autobusů. Zato když stovky lidí denně hledají místo na parkování, tak na ně radnice 7 let kašle. Takže udělá se už konečně něco pro lidi nebo se dalších 7 let budou tisknout nová cyklologa a čekat, že ti lidi jako přijedou na kole? Děkuji.

Parkoviště na ul.Vodní

22.3.2017 12:14:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den pane Rovenský,

budu vám velmi vděčný, když se pokusíte do Vašich příspěvků dávat více dotazů a méně provokativních útoků a také bych uvítal, pokud byste se omezil např. na max 5 podotázek v příspěvku. Na příspěvky, kde skáčete od jednoho tématu k druhému a dotazy, které se týkají státu, kraje, města a dalších x institucí se mi podklady pro odpověď shánějí skutečně velmi těžko.

Souhrnou odpověď se pro Vás snažím zajistit, ale s ohledem na výše uvedené, to může trvat delší dobu.

Hezký den

Horda odpadků

15.3.2017 22:51:59 | odpovědět Kateřina

Dobrý den,
pokud se na JS vydáte od zastávky u Billy směrem k druhému segmentu, chodník lemuje území, které je ohraničeno plotem. Za tímto plotem se nachází kvanta odpadků. Dříve jsem si říkala, že s tímto problémem asi nejde nic dělat. Předpokládala jsem, že pozemek patří k torzu. Toto místo nyní patří městu, a proto se chci zeptat, jestli by bylo možné toto velké množství odpadků odstranit.

Horda odpadků

22.3.2017 12:41:10 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, náprava stavu tohoto území bude provedena v rámci celkové revitalizace plochy,která se bude provádět pravděpodobně v letech 2017 – 2018.

S pozdravem, Ivo Divoký, Odbor městské zeleně

Doplnění: Pokusím se to dát ještě jako podnět na životní prostředí nebo technické služby. L. F

Hezký den

<  1  2  3  4  5  6   ...z 6  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '17»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky