Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

vánoční osvětlení

3.12.2018 15:28:38 | odpovědět Dušana Zajíčková

Dobrý den, mám malou poznámku k osvětlení na adventních trzích na nám. Míru.

Celý prosinec se stmívá už v 15,30 hod. Bylo by možné rozsvítit vánoční osvětlení již v tu dobu?

Světla se rozsvítí až skoro v 16,30 a to už je tma "jako v pytli".

Děkuji za odpověď.

Dušana Zajíčková, Zlín

vánoční osvětlení

3.12.2018 15:44:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Zajíčková,

pokusím se to prověřit, ale už nyní Vám mohu sdělit, že hodina svícení navíc v celém vánočním čase by si vyžádala i další náklady nad aktuálně stanovený rozpočet. Již nyní se najdou lidé, kterým přijdou náklady na vánoční výzdobu jako zbytečné mrhání penězi, které by šlo utratit účelněji než za svícení. Nelze se bohužel nikdy zavděčit všem. V případě prodloužení doby se zase začnou ozývat lidé, kterým to přijde příliš brzy. Domnívám se, že zvolený čas je kompromisem mezi skupinami s různým názorem.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

prechod pro chodce - podvesna XVII

29.11.2018 14:16:03 | odpovědět Věra M.

Dobrý den,
píši ohledně přechodu pro chodce na ulici Podvesná XVII u křižovatky pod Lidlem ( pod kolejema u benzínové stanice). Je zde absence jakéhokoliv přechodu pro chodce... S kočárkem tam čekám kolikrát i desítky minut a přecházení je i tak hazardem... pokud je někdo byť jen trochu pohybově znevývodněn, tak myslím, že je pro něj situace velmi podobná, dále pak je kousek škola, kterou navštěvují děti z Podvesné a neexistuje žádná cesta, aby se ke škole dostaly po přechodu, či jinak bezpečně.... je v plánu řešení této situace, případně na koho se mohu obrátit? děkuji Věra Matoušková

prechod pro chodce - podvesna XVII

4.12.2018 9:31:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den paní Matoušková,

obecným úvodem musím připomenout, že zřizování přechodů není bohužel o libovůli města. Každý přechod musí splňovat přísné bezpečnostní parametry, aby byl povolen. Mezi tyto parametry patří např. i vzdálenost od hranice křižovatek. Jinými slovy, ne všude, kde by se nám přechod líbil, ho lze zřídit. (viz existence řady obcí, kde není přechod ani jeden) Přechod povoluje mimo jiné i dopravní inspektorát PČR a další státní orgány, nikoliv tedy orgány města.
Nyní se vyjádřím konkrétně k ulici Podvesná XVII. Jednak je potřeba připomenout, že tato ulice bude z důvodu obchvatu Zálešné přebudována. Probíral jsem to s kolegou, který má přechody ve své gesci. Bohužel přímo ve vámi popisovaném místě to však vypadá, že bezpečný přechod zde kvůli stávajícímu stavebně technickému uspořádání zřídit nelze. Respektive to městu nikdo nepovolí.
Současné normy vyžadují určité odstupy od křižovatky a tady je hned vjezd k zadní bráně vozovny. Odstup by tedy zde nešel dodržet. Pak je tam problém taky v autobusové zastávce, která je hned vedle. Stojící autobus by bránil rozhledu z přechodu, což je také nebezpečná situace. K povolení přechodu je také potřeba, aby v daném místě byla dostatečná intenzita pohybu, tedy nějaký minimální počet pěších. Stručně řečeno. Bez výrazných celkových stavebních úprav zde přechod, který by byl městu povolen, zřídit bohužel nelze. Vzhledem k dalšímu faktu, že se zde bude dělat nadjezd jako součást obchvatu, byla by to (větší stavební úpravy) zmařená investice a provizorní řešení zde realizovat není možné. Každopádně se domnívám, že čekat desítky minut skutečně nemusíte. Já osobně, než bych čekal desítky minut, jak píšete, investoval bych raději 2 minuty chůze navíc a využil bezpečného přechodu u Lidlu, který je cca 100 – 150 m od místa, kde byste ráda viděla zřízení přechodu. Co se týče dětí a absence bezpečné cesty ze školy. Zde bych zcela nesouhlasil. Když pominu, že řada dětí nastoupí na MHD u školy a tím tedy ulici Podvesná XVII nemusí překonávat, tak na zmíněné ulici je přechod u Lidlu. Uznáváme však, že by to chtělo přechod i na druhé straně ulici, někde u mostu. Blíže než je přechod na Zálešné u nemocničního bufetu. Proto kolega z OKaRDS připravil návrh, že by zde mohl u mostu vzniknout ještě jeden přechod blíže k DSZO. Toto řešení by však bylo velmi netradiční a je tedy otázka, zda to bude městu danými orgány vůbec povoleno. Je to však v přípravě.

Přeji hezký den

Veřejné osvětlení

26.11.2018 16:23:38 | odpovědět I. Kocveldová

Dobrý den,
mám připomínku k provozu veřejného osvětlení. Bohužel, každý rok se opakuje situace, kdy s příchodem podzimu není zapínáno veřejné osvětlení automaticky podle setmění, ale je zřejmě na benevolenci někoho, kdo uzná za vhodné jej zapnout, až když je naprostá tma, a ráno vypnout v době, kdy je také ještě tma. Připadá mi to jako neuvěřitelný hazard s bezpečností chodců i řidičů. Je to velmi nepříjemné zejména za deště. Prosím neuvažujete o fotobuňkách? Je to skutečně šetření na pravém místě? Děkuji.

Veřejné osvětlení

27.11.2018 11:14:41 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Dobrý den,

veřejné osvětlení je spínáno celoročně automaticky. Skutečně může dojít k tomu, že se při zatažené obloze subjektivně zdá, že za soumraku je veřejné osvětlení zapnuto příliš pozdě a za jasného počasí naopak příliš brzy.

Hezký den


VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

27.11.2018 19:24:02 | odpovědět I. Pšenčík

Dobrý den, s paní Kocveldovou souhlasím. VO spínáte zřejmě pomocí astronomických hodin pro VO. Určitě by nebylo od věci si ráno ověřit, při jakém šeru ( spíš tmě ) hodiny VO vypínají a v nastavení použít korekci vypínání ( případně zapínání - večer ). Že současný stav není optimální ( aspoň tedy směr na JS: nadjezd - Česká ) Vám potvrdí skoro každý, kdy touto cestou v době vypínání ( zapínání ) jezdí. Pověřte někoho, ať stav ověří a uvidíte,že je to tak.

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

3.12.2018 15:55:09 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Pšenčíku,

funkčnost veřejného osvětlení na ul. Česká prověříme. Nastavení času spínání veřejného osvětlení je nastaveno optimálně podle astronomických hodin s ohledem na náklady na elektrickou energii. V situaci, kdy je např. zataženo a měsíc v novu, nebo nevychází před soumrakem, může na řádově minuty dojít při setmění či svítání ke zdánlivému zpoždění rozsvícení, respektive naopak vypnutí veřejného osvětlení.

Pokud bychom měli takto výjimečné situace zcela vyloučit, znamenalo by to významné zvýšení nákladů. Každých 5 minut svícení navíc stojí desetitisíce korun, které by byly vynaloženy po většinu dnů zbytečně.

Hezký den

Parkování pod II. segmentem

19.11.2018 13:01:08 | odpovědět Lukáš

Dobrý den,
Chci se zeptat všiml jsem si že kluci stavaři začali opravovat nejspíš chodník od II. segmentu kolem parkoviště "nad šmoulím městem" a o tohle parkoviště mi jde. V této oblasti, kde parkují auta jak ze segmentu tak z nových kostek jako je č.p. 5540 (vemte v potaz počet lidí) se nedá po 17hodině zaparkovat, kord teď, když je to parkoviště z půlky uzavřené kvuli pracím. Bude se toto parkoviště opravovat ? zvětšovat ? nebo naopak kvuli novým chodníkům bude ještě menší ? Toto parkoviště je hodně důležité a byl bych rád kdyby se neopak zvětšilo. A slavné "šmoulí město" z kama se po 22hodině valí hory opilých, kteří se akorát opírají a močí kolem aut, by bylo dobré zbourat a udělat místo toho větší parkoviště, squattů tu máme už dost :]

Parkování pod II. segmentem

22.11.2018 11:36:29 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

„Zlín, ulice Středová – oprava komunikace a stezka pro cyklisty“ je dotační stavbou, jejíž součástí je v této době realizovaná část stezky pod II. segmentem. Několik parkovacích stání opravdu zabere, součástí projektu není ani oprava ani zvětšení stávajícího parkoviště nad „šmoulím městem“.

Hezký den

PARKOVÁNÍ POD II. SEGMENTEM

24.11.2018 10:08:59 | odpovědět Lukáš

dobrá tedy, takže by mě zajímalo, kde mam teda parkovat. Díky tomuto problemu jsem uz platil nejednu pokutu za stání na zelené ploše ale kolikrát mi opravdu nic jiného nezbývá. A to si myslim že mám nárok na jedno parkovací místo. Je veliká škoda že takový problém se neřeší.... opět zklamání....

PARKOVÁNÍ POD II. SEGMENTEM

26.11.2018 14:51:38 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

je mi líto, ale neznám žádný zákon, který by nárokoval parkovací místo přímo u domu. (Pokud nejste tělesně postižený). V době, kdy má téměř každá rodina dvě až tři auta a každý chce zaparkovat přímo u vchodu je to poměrně špatně řešitelný problém. Rozhodnutí o případné výstavbě parkovišť musejí udělat politici. Tato diskuze slouží k odpovědím úředníků a ti o tom, co má být prioritní investicí, nerozhodují. A navíc je tu věčný spor: Beton vs zeleň. Pokud si mohu dovolit mluvit za sebe, když se mi nedaří zaparkovat blízko, tak zaparkuji dál a zbytek dojdu. Parkování ve městě jsem vyřešil tak, že dojíždím na elektrokole a mám klid. Ale to pouze popisuji, jak jsem si to vyřešil já, rozhodně nikomu neradím.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Parkování vodní ulice

19.11.2018 0:32:56 | odpovědět Ondra Janáč

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli.mesto hodlá nějak řešit parkování na ulici vodní u bytového domu naproti barev a laků.parkuje tu kde kdo a lidi co tu bydlí nemají pak kde parkovat a je jedno jestli je ráno nebo odpoledne nebo večer.Ano vim ze je parkoviště í u barev a laků,ale přes den je problém zaparkovat i tam.chtelo by to víc parkovacích mist..

Parkování vodní ulice

27.11.2018 11:22:51 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

mrzí mě to, ale já v podstatě mohu jen zopakovat co píše pan Síla. Dům ve Vodní ulici má skutečně mimořádný režim. Parkovat tam smějí jen obyvatelé domu. O podobné výsadě jiné domy hovořit rozhodně nemohou. To, že Vám tam parkuje i přes zákaz kde kdo, je věc druhá. Má zkušenost však říká, že MP to tam kontroluje důsledně. Když jsem ve Zlíně začínal pracovat, zkusil jsem tam parkovat asi třikrát a třikrát jsem dostal pokutu. Každý kdo lokalitu zná, tak uzná, že rozšíření parkovišť, by muselo být na úkor zeleně a především stromů. Je otázka, zda je to požadavek všech obyvatel domu. Otázka rozšiřování parkovacích míst na úkor zeleně musí být však otázka politického rozhodnutí.Tato diskuze však slouží pouze ke komunikaci s úředníky. Ale přiznejme si, lepší parkování než to stávající, by si dokázaly představit tisíce možná desetitisíce Zlíňanů. Vyřešit parkování okamžitě všem není ve finančních možnostech města. Navíc je tu ještě jeden fakt. Ani rozšíření parkoviště nezaručí, že se Vám podaří zaparkovat. Pokud bude v centru více parkovacích míst, tak lidé, kteří dosud parkovali na okraji, se pokusí logicky parkovat blíže a bude opět plno.

Děkuji za pochopení, přeji hezký den

PARKOVÁNÍ VODNÍ ULICE

26.11.2018 17:46:33 | odpovědět Karel Síla

Dobrý den,
myslím si, že bytový dům na ulici Vodní je jeden z mála ve Zlíně, který má "svá" parkovací místa pro obyvatele v blízkém okolí a zdarma. Pokuste se poohlédnout třeba i k soukromým domům, ano mají místa, ale museli si je vybudovat a ne za malé peníze. Takže i placené parkoviště je parkoviště. A jak je zde často psáno, nikde není udané, že obyvatel domu má právo si zastavit hned u domu. Jen rada - ve Svitu místo 24 a 25 budovy je míst k parkování dost.
S pozdravem
K.S.

Klabalský potok

15.11.2018 14:34:05 | odpovědět Lukáš Šebesta

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda a za jakých podmínek radnice schválila úpravu koryta Klabalského potoka u novostavby na Klabalské 1 a u vedlejší parcely? Dříve kolem koryta rostly stromy, v potoce a okolí žili zvířata (dokonce i raci), v současnosti je toto celé zpustošeno, stromy vykáceny, kořeny stromů zlikvidovány a tím i oslabeny břehy potoka před sesunutím, koryto potoka bagry posunuto už k tak ne příliš stabilní silnici Klabalská1. Navíc je do potoka umístěna kovová roura o nedostačujícím průměru, z části už hodně zanesená, zde se obáváme případneho zaplavení při větších srážkách či tání většího množství sněhu.
Bylo by vhodné, se na toto místo podívat, protože až se opět otevře ulice Klabalská 1 do plného provozu, mohlo by dojít i k ujetí části vozovky do potoku. Děkuji za ochotu a brzké vyjádření k problému. L.Š.

Klabalský potok

16.11.2018 11:24:12 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

na OŽPaZ tento případ řešíme, jedná se o nepovolenou stavbu úpravy koryta toku. Řešíme to jako věcně a místně příslušný vodoprávní úřad, bližší detaily tudíž nelze do diskusního fóra poskytovat.

Hezký den

KLABALSKÝ POTOK

19.11.2018 19:16:36 | odpovědět Lukáš Šebesta

Dobrý den, děkuji za rychlé vyjádření. Rád bych tedy ještě upřesnil dotazy:
- dozví se veřejnost jaká sankce byla uložena za toto nepovolené jednání po konci řízení ?
- zda zasypaná roura (dle všeho nepovolená) bude/má být odstraněna a případně do kdy ?

Děkuji. L.Š.

KLABALSKÝ POTOK

26.11.2018 15:13:21 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

za provedení stavby bez stavebního povolení hrozí stavebníkovi pokuta ve výši do jednoho milionu korun. V tuto chvíli nelze jednoznačně říci, zda a kdy bude roura umožňující přejezd přes koryto toku odstraněna. Případ je prozatím v prvotní fázi šetření.

S pozdravem

Parkování u Zlínské polikliniky

9.11.2018 12:59:37 | odpovědět Radek Vozník

Dobrý den,
předem se omlouvám jestli se již zde tato situace řešila,
ale myslím si, že situace s parkováním u Zlínské polikliniky je více než kritická a zatěžuje velmi 1/3 občanů Letné.
Parkování pro pacienty polikliniky, dvou lékařských domů a zubních ordinací jsou absolutně nedostačující.
Pacienti se snaží pak parkovat úplně všude a znemožňují příjezd obyvatelům k vlastním domům, a to nemluvím o průjezdu sanitky nebo Hasičského vozu.
Děkuji za odpověď, s pozdravem Vozník Radek.

Parkování u Zlínské polikliniky

16.11.2018 11:42:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle vyjádření OKaRDS je problematika parkování u Zlínské polikliniky známa, z toho důvodu v současné době zpracováváme potřebnou dokumentaci na výstavbu dvoupodlažního parkovacího domu. Tato otázka bude také otevřena na pravidelné poradě odborů. Najde-li se řešení, které bude možné realizovat ještě před stavbou parkovacího domu, město podnikne kroky ke zlepšení situace.

Hezký den


Sečení travnatých ploch ve městě

8.11.2018 11:22:25 | odpovědět Rosta

Dobrý den,
vegetace pomalu končí a travní porosty ploch ve městě jsou vlivem dávky dešťových srážek v současné době velmi husté. V předchozím období, kdy bylo velmi sucho a porost byl řídký, bylo prováděno sekání ploch i když nebylo co sekat. Nyní je předpoklad, pokud přijdou mrazy, zůstane porost jako stařina celou zimu. Táži se, zda bude ještě letos prováděno sekání, nebo je limit již vyčerpán?
Děkuji za odpověď.

Sečení travnatých ploch ve městě

16.11.2018 11:26:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na obecně položený dotaz lze obecně odpovědět, že ano, stále se seče. V mailu jsme si upřesnili lokalitu a tak Vám mohu dát i konkrétní odpověď z OZM

zde: Plochy budou do konce roku ještě jedenkrát posekány a zároveň bude uklizeno spadané listí.
Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Stromy na Santražinách

7.11.2018 13:14:06 | odpovědět Karel Janoušek

Navázazuji na diskusi ze dne 26.9. ohledně nové výsadby stromů na vých. straně domu č.1624 Santražiny.
V reakci na podnět se uvádí, že se uvažuje o výsadbě 2 ks hrušní. Nebylo by vhodnější vysadit jehličňany,
např. smrky, které by i v zimě lépe plnily funkci, aby obyvatelé měly lepší pocit soukromí s ohledem na
blízkost sousedního domu. Připomínám, že zde byl vykácen velký stříbrný smrk, ořech a hrušeň.
Děkuji za odpověď.

Stromy na Santražinách

8.11.2018 13:06:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

kolegyně se ještě dodatečně omlouvá, minule v odpovědi zaměnila východní a západní část domu. Je to tedy následovně: Na základě požadavků obyvatel domu 1624 bude na západní straně domu letos na podzim vysazen 1 ks ovocný strom – hrušeň, původně byly plánovány 2 ks, výsadba 1 ks byla zamítnuta správci inž. sítí Teplo Zlín. Východně od domu tedy mezi domem 1624 a 646 je naplánována výsadba 2 ks vzrostlých alejových stromů Prunus yedoensis, na jižní stranu domu č. 343 ke štítu 2 ks jehličnanů.
Východně od domu tedy mezi domem 1624 a 646 je naplánována výsadba 2 ks vzrostlých alejových stromů Prunus yedoensis, na jižní stranu domu č. 343 ke štítu 2 ks jehličnanů.
Letos na podzim bude vysazena pouze 1 hrušeň. Další výsadbu lze pochopitelně uzpůsobit přáním občanů. Ideální by však bylo, aby se na kolegyni Marii Surovcovou, arboristku OMZ, obrátil předseda či zástupce SVJ č. p. 1624 a 343. Spolu pak mohou vybrat vhodnou výsadbu. Příspěvky v diskuzi nejsou dostatečně relevantní, protože co člověk, to názor. Je potřeba, aby předseda SVJ tlumočil zájem většiny. Jsou i lidé, kterým naopak stínící stromy vadí. Chce to tedy dohodnout rozumný kompromis v zájmu většiny obyvatel.

Hezký den

Oprava chodníků a patníku, Dřevnická 4009

7.11.2018 6:49:03 | odpovědět Jonáš

Dobrý den, už delší dobu na adrese Dřevnická 4009 je rozbitý chodník a patník. Patník je cca 8 cm zvednutý do cesty, tak bych chtěl zažádat o opravu už několikrát se psalo za majitele domu a nikdo nic nedělá je to zde asi půl roku. děkuji za brzkou opravu této části.

Oprava chodníků a patníku, Dřevnická 4009

9.11.2018 9:31:35 | odpovědět Martin Poláček, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

uvolněná silniční obruba v uvedeném místě bude do 30 dnů opravena. Děkujeme za upozornění.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '18»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky