Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Nádoby na oleje a tuky

13.11.2019 7:46:14 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den
Měl bych dotaz, zda se neuvažuje o jednorázovém rozmístění několika dalších nádob na oleje a tuky z domácností, které jsou zatím na zkoušku rozmístěny po městě tři, a to na období vánoc, kdy se dá předpokládat větší množství těchto odpadů z domácností.
Děkuji.

Nádoby na oleje a tuky

13.11.2019 15:31:01 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

testovací nádoby na oleje a tuky jsou umístěny na lokalitách, u kterých můžeme odhalit vhodnost umístění a také sledovat naplněnost a to nejen žádoucím obsahem, ale i příměsemi (nežádoucí manipulace s nádobami, odpadky u nádob i v nich, vhodnost stanoviště vzhledem k realizaci vývozu nádoby…).

Další nádoby budou, v případě osvědčení této formy sběru, umisťovány na podzim příštího roku. Upozorňujeme, že je možno i nadále využít k odevzdání olejů také sběrných dvorů.

Oprava vozovky

6.11.2019 21:05:28 | odpovědět Zdeňka Podéšťová

Dobrý den, upozorňuji na katastrofální stav příjezdové cesty na poštu 5 na JS. Je tam příšerná díra téměř přes celou šířku vozovky. Každý rok zaplátujete jen díry, bylo by vhodné cestu opravit pořádně. Jezdí tam půlka Zlína. JS má na starost pan Staroba.
Děkuji ZP

Oprava vozovky

13.11.2019 15:29:48 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, prozatím byla zadána lokální oprava do evidence závad. Tyto opravy řeší pro město Technické služby Zlín. Co se týká komplexní opravy, pan Ing. Staroba prověří možnosti a zváží případnou formu opravy. Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, můžete se na Odbor dopravy obrátit i přímo, a to e-mailem nebo telefonicky na čísle 577 630 678 nebo 577 630 744.

Pěkný den.Oprava vozovky

7.11.2019 12:56:50 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět předávám na Odbor dopravy, ovšem pokud víte, kdo to má konkrétně na starosti, je mnohem efektivnější kontaktovat konkrétního pracovníka. Vynecháte tak několik prostředníků a zprávy se urychlí. Reakci OD doplním. Bohužel je faktem, že vhodných oprav či investic je tu tak za 10 miliard. Město však disponuje mnohem menším rozpočtem a možnostmi. Předpokládám, že ani vy si nemůžete dovolit pořídit cokoliv chcete a ihned, město to má stejně a musí se určovat (mnohdy bolestně) priority.

Hezký den

Dokončení rekonstrukce vozovky na ul. Pasecká

5.11.2019 6:14:37 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den.
Měl bych dotaz, zda se počítá, a případně kdy, s dokončením rekonstrukce komunikace na ul. Pasecká v úseku před Restaurací Vlžan a prodejnou Milka. Děkuji

Dokončení rekonstrukce vozovky na ul. Pasecká

14.11.2019 13:52:59 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, v následujícím roce se v tomto úseku s rekonstrukcí ani rozsáhlejší opravou nepočítá. V případě výtluků ve vozovce budou provedeny lokální opravy.

Děkujeme za pochopení, hezký den


Poničené hřiště u 3. ZŠ Slovenská

4.11.2019 23:21:42 | odpovědět Petr Záleský

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak jako zřizovatel vyřešíte opotřebované hřiště u ZŠ Slovenská. Slouží jak škole, tak veřejnosti, za což bych chtěl velmi poděkovat. Jenže nyní se v něm stářím objevily trhliny, takže pohyb dětí na něm už hraničí rizikem úrazu.
Děkuji za odpověď
Záleský

Poničené hřiště u 3. ZŠ Slovenská

6.11.2019 11:06:16 | odpovědět Milan Smola, vedoucí Odboru školství

Dobrý den,

- hřiště používají žáci školy, děti MŠ Delfínek, postižené děti z SPC Lazy a ve velké míře veřejnost – ta od 15 15 hod. v PO - PÁ + celý den v SO + NE.
- o bezpečnost a pořádek se převážně stará ředitel školy, za přispění „správce hřiště“ - pana učitele TV.
- letos již škola vydala tisíce korun na bezpečný provoz a opravy, např. instalace (výměna) 2 ks nových basketbalových desek a nových obrouček, nové sítě na branky, s žáky školy opravují

7 ks dožívajících i poničených laviček (zakoupili nové desky + nové nátěry), zároveň průběžně opravují sítě za brankami a oplocení hřiště (+ revize).

Bohužel, někteří uživatelé občas ničí prostory a neváží si pěkného sportoviště. Často jim domlouvá ředitel školy osobně.

Dále jsou vadné některé spáry v povrchu hřiště – tartanu. Víme o tom, spáry byly vyčištěny, a tím jako by se trošku zvětšily. Odborná firma je má přijet zalít (opravit) – neměla dosud pracovní kapacity. Bohužel se nyní změnilo i počasí (prší, je vlhko) – zatím odloženo, ale sportovat se dá. Samozřejmě budou spáry opravené. Ředitel školy nás požádal o přidělení finančních prostředků. Příští rok bude realizováno.

Každý rok stojí údržba školního hřiště nemalou částku.

S přáním hezkého dne

Koupelny

4.11.2019 16:44:04 | odpovědět Ludmila Pernicová

Dobrý den, musím opět reagovat na topení v koupelnách. Větrání NIC neřeší-to byla odpověď pana p. Bednaříka- vedoucí ORIA a ještě neuvěřitelnější je odpověď p. L.Fabiána pro paní Bednaříkovou.
Pan Fabián je naprosto neznalý věci. A nyní ke koupelnám.Jak daleko město pokročilo ke změně vytápění
koupelen? Čeká snad magistrát, že nebude petice?
Prosíme o rychlou nápravu.
Za spokojené nájemníky
Pernicová Ludmila

Koupelny

5.11.2019 13:32:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Pernicová,
osobně je mi líto vaší nespokojenosti, ovšem právě jsem se vrátil z ulice Vodní, kde jsem snadno nalezl hned čtyři mobilní kontakty jak na techniky, tak na stavbyvedoucí, tak na další zodpovědné pracovníky, kteří jsou přímo na místě. Máte i kontakty na zodpovědné pracovníky z města a lidé z vašeho domu je skutečně navštěvují a své záležitosti s nimi řeší. Proto tedy netuším, co je neuvěřitelného na mém doporučení, že se na detaily či termíny rekonstrukcí konkrétních bytů máte ptát tam, kde jsou všichni povolaní přímo na místě, než v diskuzi, kde dojde logicky k prodlení s odpovědí. Leda, že by smyslem dotazů bylo donutit město změnit původní projekt. V tom případě, ač mě to mrzí, Vás musím informovat, že skrze opakované vkládání názorových příspěvků do fóra se to nemůže podařit. Změnu projektu a vyšší investice by musela schválit rada města a máte naprostou pravdu v tom, že pokud lidé chtějí o něčem přesvědčit politickou reprezentaci, děje se tak většinou peticí. Petice není něco čím se má hrozit, petice je něco, čím můžete projevit svůj názor. Každopádně jen tak pro zajímavost já v koupelně také topení zavedeno nemám, a když mi nestačí teplota, která se tam dostane z ostatních místností, řeším to infrapanelem. Ovšem to není oficiální doporučení, to je pouze soukromý ilustrační příklad toho, jak lze taková situace, při nespokojenosti se současným stavem, řešit.
Co se týče větrání, cituji pana Bednaříka: „Odvětrání koupelen je zajištěno novými odtahovými ventilátory“
Nerozumím tedy tomu, že tvrdíte, že pan Bednařík psal, že větráky nic nevyřeší. To jsem nikde nenašel.
Co se tedy týče vašeho dotazu, nemám zprávy o tom, že by došlo ke změně projektu. Má-li někdo zavelet k tomu, aby se vše zase rozkopalo, tak tuto pravomoci mají pouze politici.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

vodní

7.11.2019 12:08:52 | odpovědět Pavel Czvalinga

kdy budeme svítit ve sklepech, už více než půl roku je tam tma, počítáte s tím vůbec nebo si máme koupit baterku

vodní

8.11.2019 8:34:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Také Vám přeji dobrý den,

včera jsem se byl na Vodní znovu podívat. Na všech vchodových dveřích jsou zveřejněny kontakty na dané pracovníky. Použijte proto uvedené kontakty. Já tu bohužel harmonogram prací nemám a úřednice z oddělení správy bytů Vám také nemohou dát tak přesné informace jako stavbyvedoucí. Co se týče pořízení baterky. Čelovka či kapesní svítilna je např. u mě běžnou součástí výbavy domácnosti. Nikdy nevíte, kdy nepůjde elektřina. Pořízení kapesní svítilny tedy rozhodně není špatný nápad a to bez ohledu na termín instalace světel.


Hezký den a víkend

Žádost a dotaz

1.11.2019 14:15:24 | odpovědět Miroslav Zelinka

Pane Fabiáne, doufám, že k mnou položeným dotazům přistoupíne jinak, než k dotazu pana Priekaly k parkovnému ve Zlíně. Pokud ano, tak si dovolím říct, že toto tzv. diskuzní forum je úplně, ale úplně na nic, po našem "na prd"! Jsem dost starý na to, abych si zapmněl, jak se socialistická vrchnost chovala k občanům. Váš přístup mně to ale silně připomíná.

Žádost a dotaz

4.11.2019 9:31:36 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Zelinko, k vašim a všem dotazům přistupuji tak, jak mi to umožňují nastavená (nikoliv mnou) pravidla. Vy opakovaně vkládáte dotazy, které odporují pravidlům, načež mě obviníte z cenzury. Nevím, jak svévolně jste svou práci vykonával vy, ale já se musím držet postupů, které po mně vyžaduje zákon a zaměstnavatel. Toto forum slouží k tomu, aby zde úředníci veřejně vysvětlovali svá rozhodnutí či postupy. Nikoliv k tomu, aby zde politici hájili své politické rozhodnutí. Věřím, že řadě lidí toto forum v jejich záležitosti pomohlo. Pokud po tomto fóru chcete, aby plnilo funkci, ke které není určeno, pak je skutečně z vašeho pohledu a po vašem "na prd". Přeji Vám hezký den a jakmile se budete chtít zeptat něco na úrovni odborů, rád Vám odpověď zajistím. Od politiků bohužel ne.

Děkuji za pochopení!

Investiční akce Zlína

1.11.2019 14:04:26 | odpovědět Miroslav Zelinka

Dobrý den, v listopadovém čísle Magazínu Zlín pan náměstek Landsfeld sděluje, že na základě analýzy je město v dobré finanční kondici pro realizaci významných investičních akcí. Rád bych se ho zeptal, zda je a v jakém stadiu zpracována projekt napojení města na dálnici u Fryštáku, potažmo již před nejméně desítkou let "započatým" průtahem města přes Zálešnou ve směru na Vizovice. A ve vztahu k budoucím, ale už dnes legislativně připravovaným opatřením v hospodaření s odpady, se bude dít co? Město Vsetín, i když s problémy, chystá vybudovat spalovnu odpadů jako nejefektivněší způsob jejich likvidace. A co Zlín?
Zejména zde bych očekával větší iniciativu krajského města (s využitím dotací EU) o co nejkratší vyřešení problému! Nebo si zaházíme okolí krajského dalšími skládkami?

Investiční akce Zlína

4.11.2019 9:20:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Zelinko, znovu a opakovaně Vám sděluji, že toto forum slouží k dotazům na úředníky a v pravidlech tohoto fóra je výslovně uvedeno: Dotazy na členy Rady města Zlína či Zastupitelstva města Zlína ani na zřízené či založené organizace a společnosti, zde nebudou zveřejněny. A vy zde v dotazu přímo oslovíte politika. Nedáváte mi tak jinou možnost, než Vám sdělit, že tento dotaz opět odporuje pravidlům. Správně jsem jej neměl ani zveřejnit, což by Vaši teorii o cenzuře ještě potvrdilo. Zveřejňuji tedy Váš dotaz jako příklad dotazu, který dle pravidel zveřejňovat nemám. Otevíráte jistě zajímavá témata, ale bohužel na špatné platformě. Mimo to se ptáte i na věci z oboru dopravy náměstka pro životní prostředí a ekonomiku. Domnívám se, že dotazy na politická rozhodnutí z oblasti dopravy byste měl směřovat na radního pro oblast dopravy. Ovšem ne prostřednictvím fóra.

K Vašemu dotazu na skládky však alespoň filozofická poznámka. Skládky nechceme, spalovny odmítáme, ale že bychom se jako společnost mírnili v tvorbě odpadu, to se mi příliš nezdá. Pokud se domníváme, že tento problém mají vyřešit pouze politici aniž bychom my obyvatelé města, také nějak přispěli, tak tato úloha nemá dobré řešení. Dálnici nikdo z nás neurychlí, ale snížit množství námi zbytečně tvořeného odpadu může každý a ihned.

Hezký den

Panelové parkoviště na ul. Česká

30.10.2019 6:52:31 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den.
Vsouvislosti s rekonstrukcemi na ul. Česká bylo na louce pod domem č. 5258 postaveno panelové parkoviště. Chtěl jsem se zeptat, jestli se s tímto počítá stále jako s provizorním, či zde zůstane natrvalo nebo zda ještě není definitivně rozhodnuto o jeho osudu.
Děkuji.

Panelové parkoviště na ul. Česká

30.10.2019 9:33:26 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, plocha na ul. Česká slouží jako dočasné parkoviště, a to po dobu rekonstrukce ulic Česká, Moravská a Slezská, jejíž realizace je rozdělená na etapy. V současnosti je hotová první část těchto stavebních úprav (ulice Česká). Děkujeme za Váš dotaz a přejeme pěkný den.

Rekonstrukce - ulice Středová

29.10.2019 10:47:47 | odpovědět Šimíková

Dobrý den,

celé léto probíhala kompletní rekonstrukce ulice Středová na Jižních Svazích. Údajně podle odpovídajících norem. Mezi zastávkami Budovatelská nejdou při výjezdu vidět auta na hlavní díky nainstalovanému zábradlí, obvzláště zábradlí stíní, když sedíte v nízkém autě. Kostky jsou poskládány za sebou, nikoliv napřeskáčku jako šachovnice, tudíž pro silniční kolo se tyto úseky stávají nebezpečnou překážkou, hrozí uvíznutí kola. Do třetice mě překvapilo množství přechodů. Pět NEOSVĚTLENÝCH přechodů na tak krátkém úseku se stávají nepříjemností jak pro chodce, tak pro motoristy. Po setmění jsou chodci téměř neviditelní díky nainstalovanému zábradlí a neodstatku osvětlení. Celá ulice je překombinovaná, nepřehledná a bohužel i nebezpečná. Jen těžko se mi chce věřit, že odpovídá technickým normám. Proto se ptám, jestli by alespoň osvětlení nešlo prosím doplnit?

S pozdravem
Šimíková

Rekonstrukce - ulice Středová

7.11.2019 9:02:48 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, paní Šimíková, co se týká vypracování projektové dokumentace autorizovaným projektantem, zde Vám potvrzujeme informaci, že byla schválena podle platných technických norem. Současně se k ní vyjadřují dotčené orgány státní správy, konkrétně Dopravní inspektorát PČR a silniční správní úřad, bez jejichž souhlasu by stavba nezískala platné stavební povolení.

Položení kostek dopovídá platným technickým normám, spáry mezi nimi jsou vyplněny drobnou frakcí. Veřejné osvětlení nebylo součástí projektové dokumentace vzhledem k dostatečnosti stávajícího osvětlení ulice Středová.

Hezký podvečer.

stezka, či cesta v Malenovicích ke Svaté vodě

25.10.2019 11:11:49 | odpovědět Rostislav PROKOP

Dobrý den,
sledoval jsem diskuzi o zmíněné lokalitě a musím přidat své poznatky. Cestu užívá jednak veřejnost, dále zemědělský výrobce hospodařící na lokalitě Hodňovsko a také lesní závod. Příčina devastace vozovky(pokud se to dá nazvat vozovkou),je v zanedbané údržbě meliorací a odvodu povrchových vod v lokalitě. Meliorační vody jsou odváděny do studní, odkud dále by měly pokračovat propustkem do Hodňovského potoka. Neděje se tak a proto srážkové vody si hledají cestu. Před lety byla podél cesty vyorána brázda, po které voda odtékala k další propusti do potoka. Zemědělský výrobce hospodařící na lokalitě brázdu nevyoral a stačil déšť s úhrnem srážky 20 mm vykonal dílo zkázy tak, že cesta se stala tankodromem. Navíc v současné době zemědělci prováděli svoz sklízených plodin po orné půdě v délce cca 1500 m, čímž vznikla další polí cesta užívaná všemi uživateli včetně lesáků.
Jsem přesvědčen, že pokud by byly vyřešeny nedostatky v odvodu vod do potoka, nebyla by cesta v takovém dezolátním stavu. nemá smysl uvádět souřadnice lokality, je třeba, aby současný zemědělský prvovýrobce a příslušný správní orgán na místě samém problematiku řešili.

stezka, či cesta v Malenovicích ke Svaté vodě

1.11.2019 7:37:42 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

díky iniciativě Odboru ŽPaZ Magistrátu města Zlína byly v jihozápadní části katastru Malenovice u Zlína zahájeny cca před deseti lety pozemkové úpravy. V jejich rámci se podařilo vlastnicky dořešit komunikaci podél Hleděnovského potoka směrem k zahrádkářským osadám a dále ke Svaté vodě a to tak, že namísto mnoha vlastníků je nyní tato komunikace ve vlastnictví obce. Jedním z dalších předpokládaných cílů pozemkové úpravy bylo vyřešit odvod povrchových vod a opravit povrch této komunikace.

Pro zachycení povrchových vod je ve výrazné údolnici zhruba v polovině honu orné půdy navržen záchytný poldr, který by měl Krajský pozemkový úřad realizovat s největší pravděpodobností v příštím roce. Bohužel ale kvůli omezení financí na pozemkové úpravy nakonec nebude realizovat novou předmětnou přístupovou komunikaci a měl by snad být jen částečně opraven její povrch v úseku od hřbitova po uvažovaný poldr.

Dále je zde potřeba uvést, že meliorace nejsou ve vlastnictví zemědělců, a proto po nich nelze vyžadovat jejich jakoukoliv opravu, navíc dokumentace k těmto zařízením jsou velmi často neúplné a nepřesné. Zemědělská společnost hospodařící na předmětném honu orné půdy se zde navíc snaží uplatňovat protierozní prvky. Již před několika lety zde byl zřízen cca 50metrový protierozní travnatý pás právě podél cesty od hřbitova směrem na Svatou vodu, v poslední době pak i na Svárovci nechali cca 16metrový pás na okraji pole, který je oset vojtěškou. Celý předmětný hon také rozdělují na menší celky se střídáním jednotlivých plodin.

Jak je i v příspěvku uvedeno, sami zemědělci jezdí nyní většinou po poli (přičemž pak tuto cestu po poli využívají i lesáci a zahrádkáři, čímž dále přispívají k degradaci povrchu pole). Z pohledu našeho odboru je největší problém povrchu této komunikace v pohybu těžké lesní mechanizace.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)