Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Aplikace pro hlášení závad či poruch

10.9.2019 15:36:06 | odpovědět Jana Vybíralová

Dobrý den, nejen město Otrokovice má aplikaci pro hlášení závad či poruch. Uvažuje se ve Zlíně o něčem podobném ?
Občané města by měli možnost nahlásit závady, nedostatky nebo poruchy na veřejném prostranství. Stačí, když ve svém webovém prohlížeči vyplní jednoduchý interaktivní formulář. Formulář by byl umístěn na webových stránkách města.
Webová aplikace „Hlášení závad“ umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí. Na nahlášené závady tak bude možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Aplikací je více druhů, ale například webová aplikace Hlášení závad už je nasazena a usnadňuje komunikaci mezi občany a úřadem v Praze 2, Nymburce, v Přelouči, Železném Brodě, Dvoře Králové, Vrchlabí, Novém Bydžově, Uherském Hradišti, Luhačovicích, Kunovicích, Strážnici, Starém Plzenci, Vítkově, Kyjově, Dobříši či Benátkách nad Jizerou.

Aplikace pro hlášení závad či poruch

11.9.2019 14:17:50 | odpovědět Zdeňka Bačová, vedoucí Oddělení IT

Dobrý den,

Hlášení závad či poruch jsme měli v aplikaci IN City a tato služba byla občany využívaná minimálně (v jednotkách) a proto při přechodu na novou aplikaci jsme tuto službu již nepožadovali.

Hezký den

Aplikace pro hlášení závad či poruch

11.9.2019 14:21:03 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já jen doplním, že v praxi funguje na webu TS kontaktní formulář pro hlášení závad na lampách, při vývozu popelnic atd. Většinou ho lidé ale stejně nepoužívají a závady hlásí klasicky po telefonu či mailem.

www.tszlin.cz/hlaseni-zavad

Chtěl bych zároveň všem všímavým lidem, kterým není jejich okolí lhostejné, jménem MMZ za jejich aktivitu poděkovat.

Hezký den

chodník ulice Hrabůvky

9.9.2019 20:17:17 | odpovědět Vít Gloger

Dobrý den,
chci ze zeptat, zda a případně na kdy je plánována realizace chodníku v ulici Hrabůvky ve Zlíně Prštném. K rezidenční lokalitě Pod Rozvodnou chybí napojení pro chodce. Cesta je úzká a docházení dětí na školní autobus na náves problematické.

Děkuji za odpověď.
Vít Gloger

chodník ulice Hrabůvky

10.9.2019 9:36:49 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

v lokalitě Hrabůvky jsme během dvou let prověřovali možnosti vedení chodníku k lokalitě Pod Rozvodnou.

Pro vybudování chodníku však dosud nejsou vyřešené majetkoprávní vztahy s majiteli pozemků, proto byli majitelé dotázáni, jestli souhlasí s částečným, případně úplným odkupem pro vybudování chodníku pro pěší. Pro realizaci chodníku jsou potřebná všechna stanoviska souhlasná, protože tomu tak nebylo, odbor dopravy nemůže zahájit přípravné práce, následně realizaci. Děkujeme za pochopení a přeji hezký den.

Chodníky na ulici Budovatelská

9.9.2019 14:03:16 | odpovědět Tereza Justová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se plánuje oprava chodníků na ulici Budovatelská. Chodník ze zastávky Budovatelská (směr Středová) má rozestouplé kachle, takže je mezi kachlemi velká mezera, která se už stává dost nebezpečnou, stejně jako chodník podél ulice Budovatelská č.p. 4793-4797 (kde jsem si už jako dítě rozbila hlavu, když mi do oné mezery mezi kachlemi zapadlo kolečko koloběžky a zarazilo se, teď už je ta spára tak velká, že mi v ní zapadají kola kočárku). Není nutné přece předlažďovat chodník novou dlažbou - stačí přece sundat kachle, srovnat podklad a kachle znovu položit bez oněch mezer. Dále je ve velmi špatném stavu mimo jiné chodník za domy Budovatelská 4798-4805. Jsou zde různé propadliny, vystouplé kanály a podobně. Chodí tudy především pejskaři a rodiče s dětmi do blízké školky. Tento stav je nebezpečný především v zimě, kdy napadne sníh a ony nástrahy nejsou vidět - chodníky za domy jsou uklízeny jen výjimečně. Nehledě na to, že u zadního vchodu domu 4805 delší dobu nesvítí pouliční osvětlení, což je taky výborná věc vzhledem k tomu, že se tam nachází docela velké schodiště.

Děkuji za Vaši odpověď.

Chodníky na ulici Budovatelská

10.9.2019 9:45:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na chodník odpoví Odbor dopravy. Co se týče nesvítící lampy předal jsem na Technické služby. Rád bych zároveň upozornil, že ve městě jsou tisíce či desetitisíce elektrických zařízení jako např. lampy a přes veškerou snahu je nemožné, aby se odpovědní pracovníci o závadě dozvěděli ihned. Ihned o závadě vědí obyvatelé dané lokality a tak rychlost vyřešení často závisí na ochotě závadu nahlásit. Dříve nebo později si závady všimnou strážníci MP, jiní pracovníci magistrátu či TS. Nejdříve to však vědí obyvatelé daného vchodu či domu.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Zelená turistická stezka ke Svaté vodě v Malenovicích

9.9.2019 12:45:43 | odpovědět Tereza Justová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se uvažuje nad opravou turistické cesty ke Svaté vodě v Malenovicích. Po posledních přívalových deštích je tato cesta naprosto v dezolátním stavu. Je tam docela velký provoz vzhledem k zahrádkářským koloniím a cesta je v takovém stavu, že se místy nedá jet ani na kole, natož autem (pokud si třeba někdo potřebuje něco přivézt na zahradu). Dolní část cesty (cca 100 metrů) byla opravena před několika lety a je stále v dobrém stavu, ale zbytek je opravdu na zvrtnutí kotníku. Je třeba brát ohled na to, že se tam pohybují především starší lidé a je jen otázka času, než se tam někomu něco stane.

Děkuji za odpověď.

Zelená turistická stezka ke Svaté vodě v Malenovicích

9.9.2019 13:24:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, cesta k pramenu je částečně města (spodní část) a částečně státu - Lesy ČR (horní část cca za rybníkem). Pro urychlení prověření bych Vás poprosil, pokud je to možné, o zaslání vyznačení v mapě či GPS souřadnice místa, které máte na mysli, na můj email lukasfabian@zlin.eu. Pokud by šlo přidat i fotografii popisovaného stavu, může to prověření této věci urychlit. Pokud to možné není, budeme to muset nejprve ověřit na místě samém a až pak Vám mohu zajistit reakci, co s tím lze dělat.

Hezký den

Rekonstrukce tržiště

9.9.2019 10:34:53 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda stále platí termín začátku rekonstrukce tržiště "Pod kaštany", tj. jaro 2020.
Děkuji
PH

Rekonstrukce tržiště

9.9.2019 12:37:44 | odpovědět Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

Dobrý den,

vzhledem ke komplikacím v průběhu přípravy nyní předpokládáme zahájení realizace 09/2020.

Hezký den

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

6.9.2019 15:26:37 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je naplánována údržba zeleně v úseku chodníku spojující podchod u zastávky Česká ul. a dolní polovinu Kozlova žlebu. Chodník již na 100% i za dne splňuje parametry Sherwoodského lesa se spoustou temných zákoutí, křovisek, obklopený hustým porostem vzrostlých stromů. Právě absence přechodu kolem zastávky Česká (ale již vím, že se plánuje), absence 24-hod osvětlení v podchodu (tady nerozumím v čem je problém), bezpečnostní kamery v podchodu a právě i tohoto kousku sherwoodského lesíka je důvodem pro nárůst tzv. "mama/papa taxi" k 17 ZŠ, byť to mají děti řádově několik set metrů - ale nepustíme je tam. Koho mám případně kontaktovat o vyjádření?

S pozdravem a díky

dotaz

6.9.2019 7:58:04 | odpovědět Pavel

Dobrý den,bude se někdy v budoucnu opravovat chodník směřující k druhému segmentu od zastávky Křiby? V období deštů neví možné tímto chodníkem projít natož projít maminkám s kočárkem, vzhledem k této situaci je chodec nucen obejít tento "chodník" obejít veklý kus přes okolní trávník který je už tak zdevastovám,hlavně že se tam postavili odpočinkové lavičky,ktré stejně nejsou využívány vzhledem k nastávající situaci! Děkuji za odpověd! Pavel.

obrubníky

26.8.2019 19:53:57 | odpovědět Klára Malinová

Dobrý den,
prosím o radu, na koho bych se mohla obrátit ohledně úpravy obrubníků kolem silnice v naší ulici? Některé jsou již ve špatném stavu, velmi nízké a při větších deštích je voda snadno překoná.

Děkuji

obrubníky

27.8.2019 8:04:13 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

obecně je možné různé náměty podávat do kanceláří místních částí, kde již vědí, kam jaký požadavek předat. Co se konkrétně dopravy a dopravních staveb týče, můžete kontaktovat kolegyni nikolajurigova@zlin.eu Ta vám již konkrétně prověří kdo a co by s tím mohl dělat. Jen Vás poprosím, až ji budete kontaktovat, uveďte rovnou přesnou adresu místa, ideální je zaslat třeba i fotografii daného místa, aby měli na Odboru ihned obrázek o co jde.

Děkuji a přeji hezký den

Zákaz vjezdu 2

22.8.2019 22:54:51 | odpovědět Pavel Kučera

Dobrý den, letos v létě se objevila u odbočky z ulice Vizovické, na Příluku u Kinologického cvičiště značka zákaz vjezdu, https://en.mapy.cz/s/mosulabune. Patrně proto, že příjezdová komunikace k cvičišti (p.p. 1463/11 k.ú. Příluky u Zlína, ve vlastnictví Města Zlín) byla využívána jako parkoviště. Bohužel, značka opět postihuje i cyklisty, podle mě zcela zbytečně. Rád bych tudy nadále legálně jezdil přes hráz na Bartošovu Čtvrť. Bylo by prosím možné změnit na zákaz vjezdu motorových vozidel?

Zákaz vjezdu 2

23.8.2019 9:18:05 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za podnět. Z mého laického pohledu máte pravdu, také nevidím důvod. Nechám to prověřit a pokud to bude možné tak i iniciovat změnu.

Děkuji a přeji hezký den

ZÁKAZ VJEZDU 2

26.8.2019 14:28:29 | odpovědět Ivan Pšenčík

Jen malý dodatek k těm zákazovým značkám - nestačila by dodatková značka "Cyklistům vjezd povolen"? Mám takový pocit, že ji mimo Zlín vídám docela často.

ZÁKAZ VJEZDU 2

27.8.2019 8:55:51 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

pokud to zákon umožňuje, což budou vědět kolegové na dopravě, tak je to také možným řešením. Poznatek předám.

Hezký den

ZÁKAZ VJEZDU 2

29.8.2019 21:08:21 | odpovědět Pavel Kučera

Zdá se, že umožňuje, dokonce i ve Zlíně a dokonce i s pěkným obrázkem - https://en.mapy.cz/s/kecuralabo

ZÁKAZ VJEZDU 2

30.8.2019 9:23:16 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Tak v tom případě by patrně neměl být problém. V úvodu září bude setkání pracovní skupiny cyklodoprava, kde bych chtěl právě navrhnout i něco jako revizi zákazových značek a prověřit možnosti, jak cyklistům zprůjezdnit alespoň některé další jednosměrky.

Hezký den

Rekonstrukce silnice a nové ostrůvky Stredova

22.8.2019 21:44:57 | odpovědět Roman Šimík

Dobrý den,
došlo ke zúžení ulice a vybudování zpomalovacich ostrůvků.Ostruvky jsou zřejmě zpomalovací, bezpečnostní element.Jsou rozměrově špatně konstruovány a komplikují pohyb trolejbusů MHD.Uvidime, jak budou po zúžení projíždět.Nechápu projekt a instalaci zábradlí na křižovatce .A chybí nové osvětlení přechodů.Na to asi nikdo nemyslel.Je to důležité...

Rekonstrukce silnice a nové ostrůvky Stredova

26.8.2019 10:28:27 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

co se týká nyní velmi probírané rekonstrukce ulice Středová, situace je následující. Uliční profil je sice zúžen, nicméně šířka ulice však odpovídá normovým požadavkům. Celý projekt rekonstrukce ulice Středová vytvářel autorizovaný projektant. Pokud by byl projekt chybně zpracován a tudíž stavba neměla projít kolaudací, dotčené orgány státní správy by ji v takovém rozsahu nepovolily. Jmenovitě se jedná o silniční správní úřad a Dopravní inspektorát PČR. V rámci ostrůvků, jak jste uvedl, jedná se i o bezpečnostní hledisko, což bylo schvalováno bezpečnostním auditem. Současně se k tomuto stavebnímu prvku vyjadřovala i dopravní společnost, bez jejichž souhlasu by taktéž nebyl projekt schválen až k výsledné realizaci.

Město Zlín, potažmo Jižní Svahy jsou hustě zastavěná plocha, kde je potřeba dělat kompromisy - vycházet vstříc nejen osobním vozidlům, ale také cyklistům a chodcům. Zúžením vozovky vznikne cyklostezka, která bude vedená od křižovatky po II. segment, za odbočkou ke II. segmentu bude pokračovat cyklopruh a cykopiktokoridor. Současně bychom chtěli podotknout, že pokud by plánované zúžení neodpovídalo normám, výstavba cyklostezky by nebyla realizována.

V tomto případě se tedy jedná o kompromisní řešení mezi vozidly a cyklisty.

Osvětlení na ulici Středová zůstane ve stávajícím stavu.

Ačkoliv se spoustě lidem může zdát rekonstrukce zvláštní či nepřijatelná, ať už uvedené prvky nebo několikrát probírané zúžení vozovky, věříme, že ne nadarmo se říká, že zdání klame a výsledná rekonstrukce bude k užitku obyvatel Jižních Svahů, kterou věříme, že časem ocení.

Hezký den.

REKONSTRUKCE SILNICE A NOVÉ OSTRŮVKY STREDOVA

4.9.2019 12:50:07 | odpovědět Ladislav Přikryl

Dobrý den.
Pokud je projekt rekonstrukce kvalitní a odpovídá všem předpisům, tak proč se ostrůvek opět bourá a předělává , to si autor nevšiml, že ostrůvek brání vozidlům vyjíždějícím od Billy odbočit vlevo a vozidlům vyjíždějícím od trafostanice DSZO taktéž? Byly se naše kontrolní orgány na místě vůbec podívat ?

Proč se předělávají všechny přechody Středová - Budovatelská , když projekt byl řádně zkontrolován
a schválen ? Přimlouvám se za kontrolu strážníkem MP v době kolem půl osmé, školáci jdou , dobíhají, na trolejbusovou zastávku a neví , že nemají přednost (není označen přechod).

Kdy bude rekonstrukce dokončena ? Pokud započítám zabrání části parkoviště pod II. segmentem , o kolik parkovacích míst se zmenšilo )?), tak stavba trvá téměř jeden rok a pokračuje se dál.

Vejdou se náklady do původně plánovaných cca 24 mil. Kč ? Kdo zaplatí náklady rekonstrukce rekonstrukce? Nejde jen o čerpání dotací ? Dříve dávali na rozhledny, nyní dávají na cyklostezky.
Děkuji za odpověď.

REKONSTRUKCE SILNICE A NOVÉ OSTRŮVKY STREDOVA

9.9.2019 14:37:12 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

k Vašim dotazům týkajících se rekonstrukce Středová sdělujeme, že částečné snížení ostrůvku bylo realizováno po domluvě s občany. Výjezd od Billy není problémový, proto zde platí úprava podle platné projektové dokumentace.

Přechody pro chodce se nepředělávají, ale dokončují se stavební úpravy křižovatek, kdy zde bude zvýšená křižovatka. Nejedná se tedy o vícepráce s dodatečnými náklady, jde o technologický postup zhotovitele.
Chtěli bychom upozornit, že stavba dosud není dokončena a je obvyklým postupem, že veškerá dopravní značení se přidávají po dokončení rekonstrukce. V tomto případě je předpokládané dokončení prací na ulici Středová do konce října, a to včetně zmíněného dopravního značení.

Je pravdou, že projekt vyrušil část parkovacích míst v souvislosti s vedením cyklostezky, avšak z druhé strany, na ulici Budovatelská je v plánu doplnění těchto míst.

Co se týče nákladů použitých na rekonstrukci, prozatím vícenáklady nejsou.

Hezký den.

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)