Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

6.8.2019 13:07:08 | odpovědět Jiří Tkadlčík

Dobrý den,
ke dláždění některých ploch v centru Zlína bylo použito malých dlažebních kostek. Ty jsou mnohde uvolněné nebo zcela chybí, hrozí tak možnost zranění.
Dotaz:“ Kdo a v jakých intervalech kontroluje stav těchto ploch a provádí opravy?“
Hezký den, J.T.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

8.8.2019 9:17:12 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, kontrola částí probíhá průběžně. Pracovnice kanceláří místních částí obchází svěřený úsek v pravidelných intervalech. Následně evidované informace o poškození komunikací předají odboru dopravy MMZ. Lokální opravy provádějí na objednávku Technické služby Zlín, s.r.o. Hezký den.

Parkovaci místo....sršni

6.8.2019 11:05:19 | odpovědět Jana Krajčová

Dobry den,nevim jestli je to tady správně, ale na Čepkove na parkovacim.stani u Kaféčka hned u prvni lipy od Prodejny Hervis,tak ten strom je plny sršňů a vos.Dekuji za nejake opatření.

Parkovaci místo....sršni

7.8.2019 14:56:05 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Krajčová,

děkujeme za podnět. Právě jsem se z toho místa vrátil, abych se za slunečného počasí (kdy jsou vosy a sršně nejaktivnější) přesvědčil o naléhavosti vašeho podnětu. Cca pět minut jsem stál přímo u stromu a pozoroval jsem přítomné vosy i sršně z bezprostřední blízkosti a mohu konstatovat, že se zde s největší pravděpodobností žádné hnízdo nenachází. Pokud by tomu tak bylo, tak bych tam tak blízko stát nemohl. Vypozoroval jsem, že tam vosy a sršni létají za potravou. Vzhledem k tomu, že zde není hnízdo, a tato situace není nijak nebezpečná, nevyžaduje si žádné urgentní řešení. Pokud by to chtěl/měl někdo řešit, tak vlastník komunikace tedy OC Čepkov. Veřejná správa respektive hasiči to mohou řešit pouze v případě, že dochází k ohrožení zdraví a života, což není tento případ.

A jen dodatek pro zajímavost. V sršních vidíme především nebezpečí, obvykle nevíme žádné podrobnosti o jejich životě. Sršně mají samozřejmě v přírodě své místo a jsou i lidem rozhodně užitečné. Jedná se o dravce hmyzí říše, takže likvidují např. larvy a housenky nejrůznějších hmyzích škůdců. Obyvatelé průměrného sršního hnízda (cca 700 jedinců) mohou za den zkonzumovat až jeden kilogram škůdců, většinou pro člověka nepříjemných much, ovádů nebo komárů.

Sám mám na své nevelké zahradě hnízda vos, sršňů i lesních mravenců a dokážeme se vzájemně respektovat, žádná žihadla či kousnutí jsem doma zatím neobdržel.

Přeji Vám hezký den


Květinová výsadba v městě

5.8.2019 14:39:41 | odpovědět Grygová

Dobrý den,
jako každý rok jsem i letos nadšená z květinové výsadby ve městě (nádoby na náměstí). Krásné a inspirativní. Moc děkuji. RG

Umístění zrcadla - křižovatka nad zastávkou Středová

5.8.2019 9:07:43 | odpovědět Adam Viktorin

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda by bylo možné umístit vypouklé zrcadlo na křížení ulic Na Honech I a ulice pod domem Podlesí II (č.p. 5609) - ulice nad zastávkou MHD Středová. Vzledem k množství parkovacích míst v této oblasti a rozsáhlým garážím si myslím, že by toto jednoduché řešení pomohlo ke zjednodušení dopravní situace pro mnoho občanů. V aktuálním stavu má totiž vozdilo vyjíždějící z ulice pod domem č.p. 5609 dávat přednost vozidlům jedoucím zprava (směr z kopce). Zde ovšem ve výhledu překážejí parkující vozidla a proto často dochází k nebezpečným situacím. Domnívám se, že umístění zrcadla by těmto situacím pomohlo předcházet.

Děkuji za vyjádření, Adam Viktorin.

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

4.8.2019 20:50:38 | odpovědět Michal Machalík

Měl bych dotaz na parkoviště na ulici soudní v centru města. Toto parkoviště je velmi vytížené a mnohdy je problém zaparkovat třeba jenom na 15 minut, když potřebuji vyložit zboží a věci do obchodu. Přesto zde během července přibyla žlutá čára podél celé strany kde jsou obchody, kde tím pádem zmizelo asi 6 parkovacích míst. Mohu se zeptat, z jakého důvodu byla zde čára umístěna a proč se zde nedá zastavit. Děkuji Machalík

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:10:08 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, pane Machalíku,

žluté čáry na ulici Soudní byly umístěny z důvodu dlouhodobých problémů s průjezdem a vzájemným vyhýbáním vozidel, na což opakovaně upozorňovala městská policie i TS Zlín. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat vedle něj volný prostor v šířce nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Pokud by v tomto prostoru parkovalo vozidlo, nebyla by tato šířka dodržena.

Avšak pro účely zásobování jsou na ulici Soudní vyznačena zásobovací místa. Děkujeme a přeji hezký den.Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:15:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já bych tedy ještě pro vysvětlení doplnil, že to tedy není tak, že by tam bylo zrušeno 6 parkovacích míst. V těch místech se dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmělo parkovat ani před tím. Žlutá čára tedy nezavádí nový zákaz, pouze lépe a důrazněji znázorňuje stav, který tam byl platný i předtím.

Zákaz vjezdu

2.8.2019 2:36:52 | odpovědět Pavel Kučera

Dobrý den, jaký je prosím důvod umístění značky zákaz vjezdu na komunikaci ze Štákových Pasek směr Kostelec (pozemková parcela č. 1691 ve vlastnictví statutárního městaZlín, k.ú. Příluky u Zlína, https://en.mapy.cz/s/3wWV4)? Nestačil by zákaz vjezdu motorových vozidel? Nenapadá mě rozumný důvod, proč bychom tudy nemohli jezdit na kole.

Zákaz vjezdu

8.8.2019 9:59:50 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

prověřoval jsem to u kolegy, který má v gesci dopravní značení a skutečně jsme se shodli, že nás na první pohled také nenapadá důvod. Ještě to ověřím u kolegy ze státní správy na oddělení dopravně stavebních řízení (až se vrátí z řd) a pokud k této značce není závažný důvod, budeme iniciovat změnu na zákaz vjezdu motorových vozidel. Děkujeme za podnět.

Chodníky na ulici U Trojáku

27.7.2019 20:31:50 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, mám připomínku k chodníkům na ulici U Trojáku. Kolem našeho domu (č.p. 4642-4650), ale i jinde jsou chodníky v hrozném stavu, od 70. let, kdy byly zbudovány, je nikdo neopravoval. Bude se s nimi konečně neco delat? Nedá se po nich kolikrát už ani chodit. Kdyby to šlo, poslal bych i fotky, aby bylo vidět, že nepřeháním. Doufám, že nedostanu odpověď v tom duchu, že Zlín má chodníků moc a magistrát nestíhá. Po 44 letech už by snad na chodníky v naší ulici mohla přijít řada.

Chodníky na ulici U Trojáku

7.8.2019 9:55:22 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Odbor dopravy tuto lokalitu prověřoval. Jelikož se jedná o lokální opravu, komunikoval s pracovníky místní části Jižní Svahy 1, kteří budou veškeré nerovnosti na chodnících evidovat, poté odbor dopravy tato místa nechá opravit.

V případě lokálních oprav chodníku se proto můžete obracet na tuto kancelář:, e-mail: kancelar_js1@zlin.eu. Děkujeme.


S pozdravem a přáním pěkného dne


údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

22.7.2019 21:49:56 | odpovědět Marta Stiborová

Dobrý den, dnes jsem se zúčastnila kremace a při projíždění kolem kruhového objezdu mne překvapilo, jak je toto místo neudržované. Pokud se pamatuji byl to první kruhový objezd ve Zlíně a vedlo se kolem něj spoustu dizkusí. Myslím, že by toto místo, kde projíždí spousta lidí z celé republiky při účasti na pohřbech si zasloužilo větší péči. V některých městech u nás i v zahraničí jsou kruhové objezdy chloubou. Doufám, že to není záměr pro život hmyzů. Děkuji za odpověď. Stiborová

údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

24.7.2019 9:59:53 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Stiborová,

Váš dotaz patrně vychází právě z faktu, že jste kruháč viděla za posledního čtvrt roku zřejmě jen jednou a to v době odkvětu a vysemeňování rostlin. Já kolem něj jezdím denně a mohu Vám prozradit, že v květnu a červnu mě (a nejen mě) pohled na pestrobarevně kvetoucí louku vždy potěšil. Chápeme, že jiné lidi potěší jen a pouze anglický (mrtvý) trávník (který tam byl loni), ale vězte, že mnohem více lidí pozitivně kvitovalo, že se nechal kruhový objezd rozkvést. A ano, je to přínosné i pro hmyz. Pokud nevidíte přínos biodiverzity i pro člověka a nevíte o hrozbách, které souvisí s vymírání hmyzu, lze si o tom jistě mnohé nastudovat. Co se týče posečení, prověřím, ale jsem si téměř jistý, že na odboru zeleně mají zkušenosti a vědí, kdy se má tento prostor pokosit, aby to splnilo požadovaný efekt.

Přeji Vám hezký den

Zmenšování ulic

17.7.2019 14:16:03 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím, před nějakou dobou jsem se dozvěděl že se má ulice 2.Května rekonstruovat a rozšiřovat. Práco započali a skoro jsou hotovy. Za poslední dny jsem tam jel mnohokrát a pokaždé se nemohu zbavit pocitu že je ulice naprosto stejně široká, ba v některých místech snad i užší (nejspíš dojem kvůli vysokým patníkům). Jediné co se rozšířilo byl chodník který od pohledu vypadá jako nějaká Meinstrase připravená pr průvody. Nechápu vzhledem k frekventovanosti tamního chodníku proč je tak megalomanský na úkor silnice kde je to místy (když jede například trolejbus) o zrcátka. Stejná situace vznika i na ulici Středová. Dříve přehledná křižovatka se zúžila natolik, že tam jde reálně o zrcátka. Navíc přehlednost co se týče chodců se zhoršila (stěžují si i místní). Proč jsou tam ale tak obrovské chodníky ?? Vždyť jsou skoro velké jak jízdní pruh pro kamion... Opravdu to nechápu. Přitom tam chodí minimum lidí v porovnání s jinými městskými částmi. Respektive lidi tam chodí ale né 15 vedle sebe, což by díky novéšířce mohli, i s alegorickými vozy. To je nějaký nový trend zmenšování komunikací a zvětšování chodníků ?? Bude se to dít i s parkovacími místy ?? Jako tomu je třeba na parkovišti technických služeb na Vodní ulici?? Tam už musím vysedat kufrem a nebo otevřu jen jedny dveře napůl. Mám i širší vozidlo a začínám mít obavy že se postupně Zlín staně jen obtížně průjezdným. Děkuji.

Zmenšování ulic

22.7.2019 10:18:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Poštolko,
Váš příspěvek na mě ani nepůsobí jako dotaz, jako spíše projevy Vašich individuálních názorů a pohledů na věc. To co vy kritizujete, zase jiní uvítají. S některými výrazy a pojmy také notně přeháníte. Pro přehlednost se budu vyjadřovat k jednotlivým bodům.

Ad: nemohu se zbavit pocitu, že je ulice naprosto stejně široká.
K tomu mohu potvrdit, že Váš pocit je správný, ulice je skutečně stejně široká jako předtím. Nevím o tom, že by někdo sliboval její rozšíření. Uliční prostor má jen jednu šířku a do ní se musí vlézt vše, co je potřeba a tedy i to, na co se dosud nemyslelo. Tzn. např. na cyklodopravu. Je pravdou, že obecně se dosud dával ve světě důraz na moto dopravu na úkor pěších a cyklistů. Tento trend se neukázal jako přínosný. Město by mělo být příjemným místem i pro ty, kteří se chtějí pohybovat jinak, než autem.

Ad: Jediné co se rozšířilo byl chodník který od pohledu vypadá jako nějaká Meinstrase připravená pro průvody.

Ano, jak píšete, rozšířil se chodník o několik málo desítek centimetrů a to z důvodu, že se bude jednat o stezku, která bude sloužit i cyklistům (ti se Vám na oplátku nebudou pohybovat v provozu) a také z toho důvodu, aby byl chodník bezpečnější také pro pohyb handikepovaných. To stejné platí i pro Středovou. Město pouze splácí svůj dluh lidem, kteří nemají problém se 1, 2 či 3 kilometry po městě pohybovat jinak než autem. Každý takový člověk, který se místo autem dostane do centra na kole či pěšky, vám neblokuje parkovací místa, nezdržuje na křižovatkách a tedy přináší benefit i ortodoxním řidičům.

V obou případech, jak ul. 2. května tak Středová, vše odpovídá normám. Projekty zpracoval autorizovaný projektant pro dopravní stavby. Takže já chápu, že z pohledu řidiče Vás zúžení obtěžuje, ale město tu není jen a pouze pro řidiče širokých aut. Město má stavět infrastrukturu pro všechny. Všem ale vždy vyhovět nelze. Když se začne více myslet na cyklisty či chodce, pochopitelně to nějakým způsobem postihne řidiče, to se nedá bohužel nic dělat. Kdyby to šlo udělat ke spokojenosti všech, udělalo by se to tak. Když to tak nejde, musí dojít ke kompromisu, který se někomu nemusí líbit, to je pochopitelné.

Ad: parkoviště Vodní. Vámi popisovaný problém jsem tam osobně nezažil. Zato vím, že jej lze zažít kdekoliv jinde v ČR. Jistě by se tedy nejednalo o zlínské unikum. Kromě toho i šíře parkovacích míst odpovídá normám. Vámi popisovaný problém většinou stojí za tím, jak zaparkoval člověk vedle vás. Někteří lidé navíc nechápou, k čemu slouží vyznačené čáry. Více vám rád poskytne ředitel TS.

Přeji Vám hezký den

ulice Zabrání - propadliny kostkovice

17.7.2019 9:43:51 | odpovědět Daniel

dobrý den,
ulice Zabrání mezi Jarolímkovým náměstím a křižovatkou s ulicí B.Smetany je ve špatném stavu. Je to krátký avšak velmi frekventovaný úsek, projíždí tudy autobusy a nyní je obtížné se vyhýbat v obou směrech. Vždy je z nějaké strany propadlina kostkovice. V připravovaných projektech nevidím že by se měla nějak vylepšovat. Je možné ji alespoň teď nějak spravit? Ostatně ty kostkovice v Malenovicích, pokud po nich jezdívá městský autobus dostávají celkově zabrat, nevím zda to není už přežitek.. děkuji

ulice Zabrání - propadliny kostkovice

17.7.2019 16:06:59 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Pro ulici Zabrání v Malenovicích je zpracovaná projektová dokumentace, následně počkáme na vyjádření se k přidělení finančních prostředků. Hezký den.

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)