Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

odpadové kontejnery Podlesí Zlín

26.11.2019 10:08:33 | odpovědět Petr Coufalík

Dobrý den, chtěl bych touto cestou upozornit na naprosto neúnosný stav s odpadovými kontejnery v části Podlesí (umístění mezi Podlesím a Na Honech III). Jedná se o kontejnery na tříděný odpad - sklo, plasty a papír. Vždy ve druhé polovině týdne jsou tyto kontejnery beznadějně zaplněny a v případech i mírného větru je odpad roznášen po okolí. Domnívám se, že kapacita kontejnerů je nedostatečná.

odpadové kontejnery Podlesí Zlín

2.12.2019 14:04:59 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,
dle Vašeho popisu nejsme schopni identifikovat konkrétní stanoviště, které je předmětem upozornění. Pracovníci lokalitu zkontrolovali a pravděpodobně se jedná o stanoviště na ul. Na Honech III, které bylo ale v době kontroly uklizené. Okolní stanoviště s nepořádkem byla zadána k úklidu Technickým službám Zlín.

Místní občané bohužel nevyužívají pro objemnější odpady sběrné dvory, ale znečišťují jimi okolí nádob na odpad. Stanoviště na tříděný i směsný komunální odpad jsou uklízeny v celé lokalitě průběžně vlastně stále. Tříděný odpad - plasty a papír jdou zde sváženy 2x týdně a kapacitu kontejnerů není možno, vzhledem k požadavkům na parkovací místa, navýšit. Stanoviště v lokalitě budeme nadále monitorovat.

Poškozená houpačka - park Komenského

25.11.2019 13:04:34 | odpovědět Lukáš Nečas

Dobrý den, jedna sedačka u dvojice houpaček v parku Komenského je poškozena - chybí u ní jeden ze čtyř šroubů uchycení. Můžete opravit? Děkuji.

Poškozená houpačka - park Komenského

2.12.2019 13:26:49 | odpovědět Kristýna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,

děkujeme za podnět, závada byla neprodleně odstraněna.

S pozdravem

Poškozená houpačka - park Komenského

26.11.2019 8:26:44 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, předal jsem k vyjádření a vyřešení na patřičný odbor.

Hezký den

Občané třídí BRKO. A co úředníci a městské organizace?

21.11.2019 9:35:46 | odpovědět Jarmila Novákova

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala. Radnice chce po občanech, a z mého pohledu zcela správně, aby třídili biologicky rozložitelný odpad. Zajímalo by mě, zda by neměli jít úředníci příkladem, zda by město tedy nemělo dát možnost třídit biologicky rozložitelný odpad i svým zaměstnancům. Pracovala jsem na úřadě v jiném městě a tak vím, že po vytřídění papíru a plastu, tam zbývá hlavně metráky logru z kafe a zbytky od svačin v podobě ovoce a zeleniny... melounové slupky atd. Řada měst má již kompostér na dvoře, nebo i uvnitř budovy vermikomposter (např. Hlučín). V souladu s baťovským heslem, nehledej důvody proč to nejde, najdi způsob aby to šlo, se těším na odpověď.

Občané třídí BRKO. A co úředníci a městské organizace?

2.12.2019 10:02:36 | odpovědět Pavel Vařák, vedoucí oddělení vnitřní správy MMZ

Dobrý den,

ukládání bio-odpadu mohou provádět naši zaměstnanci do sběrných nádob Technických služeb Zlín umístěných v pochůzné vzdálenosti od magistrátních budov. O pořízení sběrných nádob (např. vermikompostérů) přímo do administrativních budov, neuvažujeme.

Děkuji za podnět
Pavel Vařák, vedoucí oddělení vnitřní správy MMZ

Poškozené stromy u světelné křižovatky v Kostelci

20.11.2019 17:35:10 | odpovědět Roman Šerý

Dobrý den,

V těsné blízkosti světelné křižovatky u Kostelce jsou u řeky poškozeny bobry dva vzrostlejší stromy.
Stromy jsou ohlodány víc než z poloviny. Můžete to prosím prověřit? Osobně si myslím, že větší vítr je dokáže zlomit.
Děkuji.

Poškozené stromy u světelné křižovatky v Kostelci

21.11.2019 9:42:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle OMZ se jedná o břehový porost v majetku státního podniku Povodí Moravy. Váš podnět, za který děkujeme, jsem postoupil zodpovědnému pracovníkovi Povodí Moravy a požádal jej o vyřízení a vyjádření.

Hezký den

Aktualizace 22. 11. Dle vyjádření pracovníka Povodí Moravy byly stromy pokáceny hasiči z HZSZK a včera pracovníky PM odklizeny.

Děkujeme za upozornění, které pomohlo vyřešení věci urychlit.

dotaz jak se žádá o výměnu bytu na Vodní ulici po rekonstrukci

20.11.2019 9:37:55 | odpovědět Helena Zatloukalová

Dobrý den,jako první jsem si napsala žádost o výměnu bytu po rekonstrukci 2´kk a žádala jsem o ten samý byt 2kk v téže lokalitě na VODNÍ ULICIbyla mi tato žádost schválena ,ale za byt 1kk,tudíž velmi špatně,ale jsou podané i jiné žádosti,i když se v této lokalite neustále stěhují a žádosti o výměnu bytu po rekonstrukci byla schválená,ano jsem již v důchodě zde bydlím už 35let nikdy jsem nežadala nemožné,vše jsem se snažila vyřídit a obstarat samam,tuto výměnu jsem chtěla jenom z důvodu dalších rekonstrukcích,kterým jsem se chtěla vyhnout,jsem velmi zklamaná tím co mi bylo nabídnuto i když jsem o byt 1kk nežádala ale že uvolním byt2kk k další rekonstrukci. s pozdravem všem vyhovět nelze ale vše se může ověřit krásné a slunné dny přeje Helena ZATLOKALOVÁ

dotaz jak se žádá o výměnu bytu na Vodní ulici po rekonstrukci

21.11.2019 9:40:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, osobně je mi líto, že váš požadavek nemohl být vyřízen k vaší absolutní spokojenosti, ale za stavu, kdy má město 74 tisíc obyvatel ale pouze cca 2000 bytů a navíc dalších cca dva tisíce čekatelů na městský byt, je velmi obtížné vyhovět všem k plné spokojenosti.

Děkujeme za pochopení. Hezký den

Nádoby na oleje a tuky

13.11.2019 7:46:14 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den
Měl bych dotaz, zda se neuvažuje o jednorázovém rozmístění několika dalších nádob na oleje a tuky z domácností, které jsou zatím na zkoušku rozmístěny po městě tři, a to na období vánoc, kdy se dá předpokládat větší množství těchto odpadů z domácností.
Děkuji.

Nádoby na oleje a tuky

13.11.2019 15:31:01 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

testovací nádoby na oleje a tuky jsou umístěny na lokalitách, u kterých můžeme odhalit vhodnost umístění a také sledovat naplněnost a to nejen žádoucím obsahem, ale i příměsemi (nežádoucí manipulace s nádobami, odpadky u nádob i v nich, vhodnost stanoviště vzhledem k realizaci vývozu nádoby…).

Další nádoby budou, v případě osvědčení této formy sběru, umisťovány na podzim příštího roku. Upozorňujeme, že je možno i nadále využít k odevzdání olejů také sběrných dvorů.

Oprava vozovky

6.11.2019 21:05:28 | odpovědět Zdeňka Podéšťová

Dobrý den, upozorňuji na katastrofální stav příjezdové cesty na poštu 5 na JS. Je tam příšerná díra téměř přes celou šířku vozovky. Každý rok zaplátujete jen díry, bylo by vhodné cestu opravit pořádně. Jezdí tam půlka Zlína. JS má na starost pan Staroba.
Děkuji ZP

Oprava vozovky

13.11.2019 15:29:48 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, prozatím byla zadána lokální oprava do evidence závad. Tyto opravy řeší pro město Technické služby Zlín. Co se týká komplexní opravy, pan Ing. Staroba prověří možnosti a zváží případnou formu opravy. Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, můžete se na Odbor dopravy obrátit i přímo, a to e-mailem nebo telefonicky na čísle 577 630 678 nebo 577 630 744.

Pěkný den.Oprava vozovky

7.11.2019 12:56:50 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět předávám na Odbor dopravy, ovšem pokud víte, kdo to má konkrétně na starosti, je mnohem efektivnější kontaktovat konkrétního pracovníka. Vynecháte tak několik prostředníků a zprávy se urychlí. Reakci OD doplním. Bohužel je faktem, že vhodných oprav či investic je tu tak za 10 miliard. Město však disponuje mnohem menším rozpočtem a možnostmi. Předpokládám, že ani vy si nemůžete dovolit pořídit cokoliv chcete a ihned, město to má stejně a musí se určovat (mnohdy bolestně) priority.

Hezký den

Dokončení rekonstrukce vozovky na ul. Pasecká

5.11.2019 6:14:37 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den.
Měl bych dotaz, zda se počítá, a případně kdy, s dokončením rekonstrukce komunikace na ul. Pasecká v úseku před Restaurací Vlžan a prodejnou Milka. Děkuji

Dokončení rekonstrukce vozovky na ul. Pasecká

14.11.2019 13:52:59 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, v následujícím roce se v tomto úseku s rekonstrukcí ani rozsáhlejší opravou nepočítá. V případě výtluků ve vozovce budou provedeny lokální opravy.

Děkujeme za pochopení, hezký den


Poničené hřiště u 3. ZŠ Slovenská

4.11.2019 23:21:42 | odpovědět Petr Záleský

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak jako zřizovatel vyřešíte opotřebované hřiště u ZŠ Slovenská. Slouží jak škole, tak veřejnosti, za což bych chtěl velmi poděkovat. Jenže nyní se v něm stářím objevily trhliny, takže pohyb dětí na něm už hraničí rizikem úrazu.
Děkuji za odpověď
Záleský

Poničené hřiště u 3. ZŠ Slovenská

6.11.2019 11:06:16 | odpovědět Milan Smola, vedoucí Odboru školství

Dobrý den,

- hřiště používají žáci školy, děti MŠ Delfínek, postižené děti z SPC Lazy a ve velké míře veřejnost – ta od 15 15 hod. v PO - PÁ + celý den v SO + NE.
- o bezpečnost a pořádek se převážně stará ředitel školy, za přispění „správce hřiště“ - pana učitele TV.
- letos již škola vydala tisíce korun na bezpečný provoz a opravy, např. instalace (výměna) 2 ks nových basketbalových desek a nových obrouček, nové sítě na branky, s žáky školy opravují

7 ks dožívajících i poničených laviček (zakoupili nové desky + nové nátěry), zároveň průběžně opravují sítě za brankami a oplocení hřiště (+ revize).

Bohužel, někteří uživatelé občas ničí prostory a neváží si pěkného sportoviště. Často jim domlouvá ředitel školy osobně.

Dále jsou vadné některé spáry v povrchu hřiště – tartanu. Víme o tom, spáry byly vyčištěny, a tím jako by se trošku zvětšily. Odborná firma je má přijet zalít (opravit) – neměla dosud pracovní kapacity. Bohužel se nyní změnilo i počasí (prší, je vlhko) – zatím odloženo, ale sportovat se dá. Samozřejmě budou spáry opravené. Ředitel školy nás požádal o přidělení finančních prostředků. Příští rok bude realizováno.

Každý rok stojí údržba školního hřiště nemalou částku.

S přáním hezkého dne

Koupelny

4.11.2019 16:44:04 | odpovědět Ludmila Pernicová

Dobrý den, musím opět reagovat na topení v koupelnách. Větrání NIC neřeší-to byla odpověď pana p. Bednaříka- vedoucí ORIA a ještě neuvěřitelnější je odpověď p. L.Fabiána pro paní Bednaříkovou.
Pan Fabián je naprosto neznalý věci. A nyní ke koupelnám.Jak daleko město pokročilo ke změně vytápění
koupelen? Čeká snad magistrát, že nebude petice?
Prosíme o rychlou nápravu.
Za spokojené nájemníky
Pernicová Ludmila

Koupelny

5.11.2019 13:32:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Pernicová,
osobně je mi líto vaší nespokojenosti, ovšem právě jsem se vrátil z ulice Vodní, kde jsem snadno nalezl hned čtyři mobilní kontakty jak na techniky, tak na stavbyvedoucí, tak na další zodpovědné pracovníky, kteří jsou přímo na místě. Máte i kontakty na zodpovědné pracovníky z města a lidé z vašeho domu je skutečně navštěvují a své záležitosti s nimi řeší. Proto tedy netuším, co je neuvěřitelného na mém doporučení, že se na detaily či termíny rekonstrukcí konkrétních bytů máte ptát tam, kde jsou všichni povolaní přímo na místě, než v diskuzi, kde dojde logicky k prodlení s odpovědí. Leda, že by smyslem dotazů bylo donutit město změnit původní projekt. V tom případě, ač mě to mrzí, Vás musím informovat, že skrze opakované vkládání názorových příspěvků do fóra se to nemůže podařit. Změnu projektu a vyšší investice by musela schválit rada města a máte naprostou pravdu v tom, že pokud lidé chtějí o něčem přesvědčit politickou reprezentaci, děje se tak většinou peticí. Petice není něco čím se má hrozit, petice je něco, čím můžete projevit svůj názor. Každopádně jen tak pro zajímavost já v koupelně také topení zavedeno nemám, a když mi nestačí teplota, která se tam dostane z ostatních místností, řeším to infrapanelem. Ovšem to není oficiální doporučení, to je pouze soukromý ilustrační příklad toho, jak lze taková situace, při nespokojenosti se současným stavem, řešit.
Co se týče větrání, cituji pana Bednaříka: „Odvětrání koupelen je zajištěno novými odtahovými ventilátory“
Nerozumím tedy tomu, že tvrdíte, že pan Bednařík psal, že větráky nic nevyřeší. To jsem nikde nenašel.
Co se tedy týče vašeho dotazu, nemám zprávy o tom, že by došlo ke změně projektu. Má-li někdo zavelet k tomu, aby se vše zase rozkopalo, tak tuto pravomoci mají pouze politici.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

vodní

7.11.2019 12:08:52 | odpovědět Pavel Czvalinga

kdy budeme svítit ve sklepech, už více než půl roku je tam tma, počítáte s tím vůbec nebo si máme koupit baterku

vodní

8.11.2019 8:34:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Také Vám přeji dobrý den,

včera jsem se byl na Vodní znovu podívat. Na všech vchodových dveřích jsou zveřejněny kontakty na dané pracovníky. Použijte proto uvedené kontakty. Já tu bohužel harmonogram prací nemám a úřednice z oddělení správy bytů Vám také nemohou dát tak přesné informace jako stavbyvedoucí. Co se týče pořízení baterky. Čelovka či kapesní svítilna je např. u mě běžnou součástí výbavy domácnosti. Nikdy nevíte, kdy nepůjde elektřina. Pořízení kapesní svítilny tedy rozhodně není špatný nápad a to bez ohledu na termín instalace světel.


Hezký den a víkend

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)