Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Poděkování - operativní úklid cyklostezky

23.5.2019 6:46:44 | odpovědět Anna

Dobrý den, děkuji za rychlý úklid cyklostezky v Tečovicích po jejím včerejším odpoledním zatopení.

Poděkování - operativní úklid cyklostezky

23.5.2019 7:51:43 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, poděkování patří MP Zlín a TS Zlín, kterým Váš vzkaz rád předám.

Přeji hezký den

Zlínské filmové léto

22.5.2019 15:29:36 | odpovědět Vanda Výmolová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se bude letos konat Zlínské filmové léto (2019) tak jako minulý rok. Žádnou informaci o této akci jsem doposud nenašla. Děkuji za odpověď a Váš čas jí věnovaný

Zlínské filmové léto

23.5.2019 8:13:54 | odpovědět Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací

Dobrý den, ano, konat se určitě bude. Opět bude na 4 místech, začínáme v parku Komenského, následuje fotbalové hřiště v Příluku a Malenovicích a prázdniny ukončíme promítáním na Jižních Svazích v centrálním parku.
Brzy na webových stránkách a v Magazínu zveřejníme program.

S přáním pěkného dne,

Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací

Obklady - spodní část Gahurova prospektu

22.5.2019 14:31:43 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
prosím o informaci kdy budou opraveny poškozené obklady chodníků ve spodní části Gahurova prospektu.
Děkuji
PH

Konstrukce pro popínavé rostliny na ul. Okružní

21.5.2019 17:01:22 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, chci se zeptat, zda při instalaci konstrukcí pro popínavé rostliny někdo bere v potaz, že překážejí v rozhledu řidičům v místech, kde se na ul. Okružní napojují vedlejší ulice. Už dříve, když byly okolo sloupů trolej. vedení vysazeny popínavé růže, bylo nebezpečné bez patřičného rozhledu vjet na frekventovanou Okružní ulici. Konkrétně mám na mysli křižovatku u kostela na J. svazích.

Konstrukce pro popínavé rostliny na ul. Okružní

24.5.2019 7:25:21 | odpovědět Tomáš Polehňa, Odbor městské zeleně

Dobrý den,

při instalaci byl brán i zřetel na přehlednost křižovatky a to za podmínek správného najíždění. Při dodržení těchto podmínek nedochází k omezení výhledu. Právě z důvodu skutečnosti, že by mohlo dojít ke zhoršení podmínek výhledu, proto OMZ přihlížel i k typu výsadby popínavých rostlin kopírujících sloup. V případě, že by docházelo ke zhoršení stavu, bude OMZ reagovat.

Hezký den

Příspěvek na Filmový klub seniorů v Golden Sinema

16.5.2019 18:14:43 | odpovědět Jiří Adámek

Dobrý den, obracím se na vás s otázkou, proč byl zrušen příspěvek magistrátu na vstupenky pro důchodce v rámci FKS ?
Děkuji.

Příspěvek na Filmový klub seniorů v Golden Sinema

20.5.2019 12:43:36 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

o udělení či zamítnutí příspěvku rozhoduje správní rada FKS na základě udělených bodů dle předem stanovených kritérií. Dle informací z odůvodnění se Správní rada fondu domnívá, že tento konkrétní projekt nekoresponduje se stanovenými prioritami fondu, kterými jsou podpora aktivit dětí a mládeže, podpora amatérské a místní kultury, případně podpora významných akcí s nadregionálním dosahem. Správní rada dříve vnímala příspěvek jako podporu aktivit, které vedou k oživení Velkého kina. Tento důvod však s uzavřením kina pominul. Představitelé filmového klubu důvody zamítnutí obdrželi písemně včetně ohodnocení bodových kritérií.

Hezký den

Pořezání křoví na Družstevní.

15.5.2019 5:05:29 | odpovědět Bohumil Ševčík

Dobrý den , mám dotaz proč , za jakým účelem a kdo dal souhlas k odstranění keřového porostů na ulici Družstevní 4508 na proti Astry ? Porost keřů branil proti prachu od cesty. Také hluku od nedalekého Karibik baru Bamboo,kde jsou časté živé hudební skupiny. Člověk měl trochu svoje soukromí . Ptáci tam měli svoje hnízdiště a dokonce tady se usadil už přes 1 rok zajic. Teď řekl bych po neodborném ořezu je to jak vyprahlá pustina a hlavně jak prach od cesty tak hluk se v bytě zhoršil. Děkuji za odpověď.

POŘEZÁNÍ KŘOVÍ NA DRUŽSTEVNÍ.

20.5.2019 7:35:17 | odpovědět Polehňa

Dobrý den,

Z Vašeho domu přišel podnět na přistínění přízemních bytů. Na základě tohoto podnětu byla přestárlá keřová skupina zlatic určena k částečnému zmlazovacímu řezu. Řez byl proveden s ohledem na jarní období kvetení. Zlatice obecně snášejí velmi dobře hluboké řezy, které naopak podpoří květ, jelikož kvetou na jednoletém až tříletém dřevě. Zhoršení podmínek, které zmiňujete je pouze dočasné.

Děkujeme za pochopení
Tomáš Polehňa, OMZ

Poruchová signalizace na železničním přejezdu v Malenovicích

14.5.2019 8:10:18 | odpovědět Martin Vyoral

Dobrý den, dnes jsem byl za roky snad po dvacáté svědkem toho, jak opět zůstala po projetí vlaku spuštěná závora (cca 20 minut) na přejezdu na Tečovice a doprava v ranní špičce totálně zkolabovala. A to jak na hlavní cestě, tak na příjezdu od Tečovic i od sběrného dvora. To co následovalo po zdvižení závor a spuštění semaforu na "blikání" byla vyložená apokalipsa!
Měl bych dva dotazy:
1) Kdy už to někdo konečně opraví!!!!????
2) Na které číslo komu volat v případě tohoto problému? Volal jsem na městskou i PČR, že je tam tento problém a kolabuje doprava a oba zástupci těchto institucí se tvářili, že s tím nemají nic společného, ať volám na dráhy. Tak se ptám, komu a kam?????
Děkuji za odpověď.
Martin Vyoral

Poruchová signalizace na železničním přejezdu v Malenovicích

14.5.2019 14:09:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

ptáte-li se komu a kam, tak můj odhad je, že tomu, komu kolejiště patří a je za něj zodpovědný. Tzn. Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC). Na internetu jsem vyhledal např. tyto kontakty:

přednosta správy tratí Zlín Ing. Glos Květoslav 972 741 123 glos@szdc.cz - Tomu jsem váš podnět předal a poprosil o vyjádření.

další relevantní kontakt by mohl být:
přednosta správy sdělovací a zabezpečovací techniky Ing. Martinek Jan 972 740 420 martinek@szdc.cz

je mi s podivem, že když už vás policie odbyla, že vám alespoň nedoporučila, kam se obrátit.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den


Vraky aut

14.5.2019 7:20:37 | odpovědět Pavla Blahušová

Dobrý den,
ráda bych se zeptala komu ohlásit, že na zastávce MHD U pily a v ulici Pod Šternberkem jsou odstavené vraky aut. U pily auto stojí již od listopadu a ještě na zákazu zastavení. Dodávka stojící Pod Šternberkem se pomalu stává skládkou, má vytlučená okna a je plná odpadu.
Děkuji za odpověď Pavla Blahušová

Vraky aut

14.5.2019 15:10:38 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, nicméně problémem "vraků" či přesněji řečeno dlouhodobě stojících vozidel není fakt, že bychom o nich nevěděli, jako spíše skutečnost, že dle zákona se někdy o vraky nejedná. Chybějící SPZ (RZ) nestačí. Prověřím, v jaké etapě likvidace se nachází tato vozidla. Zlepšení by mohla či měla přinést připravovaná úprava zákona.

Hezký den

Doplnění: Po prověření na Odboru dopravy mohu konstatovat, že tato dlouhodobě zaparkovaná auta vedeme v patrnosti. Dle zákona se však o vraky nejedná. Byly mi zaslány i fotografie a skutečně, třeba ten peugot vypadá zcela pojízdně. Jen nemá RZ a má prázdnou pneu. Řešení by mohl přinést připravovaný zákon, kde se počítá s tím, že pokud auto nemá určitou dobu STK, může být označeno za vrak a odstraněno. Nyní to bohužel nelze. Taková auta lze odstranit pouze v případě, že tvoří překážku v provozu. Jako kuriozitu upozorňuji na řešení, které se odehrálo v pražských Řeporyjích, kde prý pomohli mimozemšťané.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pomohli-mimozemstane-komentuje-novotny-zpusob-jakym-se-zbavi/r~36aa8f98499011e98aa4ac1f6b220ee8/

Dopravní značení na ulici Slovenská.

13.5.2019 19:41:13 | odpovědět Dalibor Valla

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda značka upravující rychlost na 30 km/h , která stávala na ul. Slovenská nad 3.Z.š. nyní již měsíc ležící v trávě bude ještě někdy vrácena na své místo ? To místo je ve všední den ráno velmi frekventované ,spousty dětí jdou do školy .Policisté vlastními těly je na přechodu brání před auty ,které by i mohly jet pomaleji,ale nemusí protože značku v trávě nevidí.Na doporučení policie píšu sem. S pozdravem Dalibor Valla

Dopravní značení na ulici Slovenská.

14.5.2019 14:22:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Vallo,

děkujeme za upozornění, oprava byla objednána. Rád bych tento dotaz využil k tomu, abych vysvětlil, jak to se závadami obecně chodí, či může chodit. Ve Zlíně jsou stovky kilometrů komunikací a tisíce značek. Každou oblast, ať už lokační (např. Lesní čtvrť) či tématickou má na starosti konkrétní referent. Tento referent však v dané oblasti třeba nebydlí a musí povětšinou pracovat na projektech v kanceláři. Jistě, pohybuje se i v dané oblasti, ale ne tak často, a tak důkladně, aby mohl vidět každou závadu ihned. Např. inspektor hřišť nemůže vědět, které z více než dvou set hřišť je právě poškozeno. Proto nám to hlásí např. MP, pracovníci kanceláří místních části a nebo právě občané, kteří to mají na očích a my jim za to děkujeme. Kolem této značky všichni měsíc jezdili a nikoho to nenapadlo nahlásit (možná to tak i většině vyhovovalo). Já když jsem naposledy hlásil značku, tak byla za dva dny opravená. Proto bych chtěl všechny poprosit, když vidíte něco, co je potřeba řešit, nespoléhejte se prosím na to, že se to vyřeší samo, nebo že už to někdo nahlásil. Převezmete-li iniciativu lze vše vyřešit rychleji a mnohdy i levněji.

Děkuji za pochopení i Váš zájem o dění ve městě a přeji hezký den

PS: Je mi s podivem, proč Vás policie odkázala na diskuzi města a přidává tím do řešení zbytečné mezičlánky. Domnívám se, že policisté by měli mít povědomí o tom, že tyto záležitosti řeší Odbor dopravy. V lepším případě Vás tak měli odkázat na něj. V ideálním světě to měli nahlásit sami. Dle mého soudu...

ulice Desátá

10.5.2019 17:49:21 | odpovědět Michal Kovář

Dobrý den,
bývalý nástupní ostrůvek na ulici Desátá je chodník nebo parkoviště?

S pozdravem
M.K.

ulice Desátá

13.5.2019 15:03:15 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, avšak ulici Desátou má ve vlastnictví a správě Zlínský kraj. Proto bychom Vás chtěli poprosit, abyste se v této souvislosti obrátil na vlastníka komunikace.

Děkujeme

<  1  2  3  4  5   ...z 5  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)