Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

6.9.2019 15:26:37 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je naplánována údržba zeleně v úseku chodníku spojující podchod u zastávky Česká ul. a dolní polovinu Kozlova žlebu. Chodník již na 100% i za dne splňuje parametry Sherwoodského lesa se spoustou temných zákoutí, křovisek, obklopený hustým porostem vzrostlých stromů. Právě absence přechodu kolem zastávky Česká (ale již vím, že se plánuje), absence 24-hod osvětlení v podchodu (tady nerozumím v čem je problém), bezpečnostní kamery v podchodu a právě i tohoto kousku sherwoodského lesíka je důvodem pro nárůst tzv. "mama/papa taxi" k 17 ZŠ, byť to mají děti řádově několik set metrů - ale nepustíme je tam. Koho mám případně kontaktovat o vyjádření?

S pozdravem a díky

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

17.9.2019 13:11:27 | odpovědět Tomáš Polehňa, Odbor městské zeleně

Dobrý den,

v termínu 8/2019 probíhaly redukce keřů zasahujících do komunikací v části Kozlova žlebu. Tedy chodníky vedoucí z ulic Moravská, Slezská i samotné zastávky Česká. Průchodnost je tedy zajištěna. V současné době větší zásah do porostu neplánujeme. V případě konkrétního problému je možné se obrátit přímo na provoz městské zeleně na Jižních Svazích. Bude-li požadavek doplněn i fotodokumentací, je možné urychlit jeho vyřízení.

Hezký den

PS:Omluvte prosím pozdější odpověď, důvodem bylo čerpání řd.

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

19.9.2019 10:21:40 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

v současnosti se na přechod (který má být však na komunikaci v majetku zl. kraje) zpracovává projektová dokumentace, po jejímž zpracování se musí projednat s dotčenými orgány státní správy (silniční správní úřad, Dopravní inspektorát PČR). Ohledně podchodu u zastávky Česká, ten byl v loňském hlasování Tvoříme Zlín vybrán jako projekt k realizaci. Nyní máme zpracovanou studii, která by řešila celkovou úpravu, protože prostá oprava podchodu je již nedostatečná. Současně se ale snažíme najít rychlejší a úspornější řešení, které by vyřešilo alespoň problematiku osvětlení a případně zmíněných bezpečnostních kamer. Budete-li mít další dotazy, můžete se obrátit na odbor dopravy. Děkujeme. Hezký den.

dotaz

6.9.2019 7:58:04 | odpovědět Pavel

Dobrý den,bude se někdy v budoucnu opravovat chodník směřující k druhému segmentu od zastávky Křiby? V období deštů neví možné tímto chodníkem projít natož projít maminkám s kočárkem, vzhledem k této situaci je chodec nucen obejít tento "chodník" obejít veklý kus přes okolní trávník který je už tak zdevastovám,hlavně že se tam postavili odpočinkové lavičky,ktré stejně nejsou využívány vzhledem k nastávající situaci! Děkuji za odpověd! Pavel.

dotaz

19.9.2019 9:30:22 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, oprava chodníku od zastávky Křiby po II. segment byla již naplánovaná a v posledních dnech začaly stavební práce.

Dokončení prací se předpokládá do konce listopadu.

Přejeme pěkný den.

obrubníky

26.8.2019 19:53:57 | odpovědět Klára Malinová

Dobrý den,
prosím o radu, na koho bych se mohla obrátit ohledně úpravy obrubníků kolem silnice v naší ulici? Některé jsou již ve špatném stavu, velmi nízké a při větších deštích je voda snadno překoná.

Děkuji

obrubníky

27.8.2019 8:04:13 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

obecně je možné různé náměty podávat do kanceláří místních částí, kde již vědí, kam jaký požadavek předat. Co se konkrétně dopravy a dopravních staveb týče, můžete kontaktovat kolegyni nikolajurigova@zlin.eu Ta vám již konkrétně prověří kdo a co by s tím mohl dělat. Jen Vás poprosím, až ji budete kontaktovat, uveďte rovnou přesnou adresu místa, ideální je zaslat třeba i fotografii daného místa, aby měli na Odboru ihned obrázek o co jde.

Děkuji a přeji hezký den

Zákaz vjezdu 2

22.8.2019 22:54:51 | odpovědět Pavel Kučera

Dobrý den, letos v létě se objevila u odbočky z ulice Vizovické, na Příluku u Kinologického cvičiště značka zákaz vjezdu, https://en.mapy.cz/s/mosulabune. Patrně proto, že příjezdová komunikace k cvičišti (p.p. 1463/11 k.ú. Příluky u Zlína, ve vlastnictví Města Zlín) byla využívána jako parkoviště. Bohužel, značka opět postihuje i cyklisty, podle mě zcela zbytečně. Rád bych tudy nadále legálně jezdil přes hráz na Bartošovu Čtvrť. Bylo by prosím možné změnit na zákaz vjezdu motorových vozidel?

Zákaz vjezdu 2

20.9.2019 9:17:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po detailním prověření musím konstatovat, že by nám to silniční správní úřad nepovolil, protože výjezd z oné polní cesty je přímo do frekventované silnice 1. třídy. Úřad by tímto povolením dával najevo či návod, že se tudy může bezpečně jezdit, což není pravda. Obšírnější vyjádření jsem Vám již dříve zaslal do e-mailu.

Děkujeme za pochopení.

Zákaz vjezdu 2

23.8.2019 9:18:05 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za podnět. Z mého laického pohledu máte pravdu, také nevidím důvod. Nechám to prověřit a pokud to bude možné tak i iniciovat změnu.

Děkuji a přeji hezký den

ZÁKAZ VJEZDU 2

26.8.2019 14:28:29 | odpovědět Ivan Pšenčík

Jen malý dodatek k těm zákazovým značkám - nestačila by dodatková značka "Cyklistům vjezd povolen"? Mám takový pocit, že ji mimo Zlín vídám docela často.

ZÁKAZ VJEZDU 2

27.8.2019 8:55:51 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

pokud to zákon umožňuje, což budou vědět kolegové na dopravě, tak je to také možným řešením. Poznatek předám.

Hezký den

ZÁKAZ VJEZDU 2

29.8.2019 21:08:21 | odpovědět Pavel Kučera

Zdá se, že umožňuje, dokonce i ve Zlíně a dokonce i s pěkným obrázkem - https://en.mapy.cz/s/kecuralabo

ZÁKAZ VJEZDU 2

30.8.2019 9:23:16 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Tak v tom případě by patrně neměl být problém. V úvodu září bude setkání pracovní skupiny cyklodoprava, kde bych chtěl právě navrhnout i něco jako revizi zákazových značek a prověřit možnosti, jak cyklistům zprůjezdnit alespoň některé další jednosměrky.

Hezký den

Rekonstrukce silnice a nové ostrůvky Stredova

22.8.2019 21:44:57 | odpovědět Roman Šimík

Dobrý den,
došlo ke zúžení ulice a vybudování zpomalovacich ostrůvků.Ostruvky jsou zřejmě zpomalovací, bezpečnostní element.Jsou rozměrově špatně konstruovány a komplikují pohyb trolejbusů MHD.Uvidime, jak budou po zúžení projíždět.Nechápu projekt a instalaci zábradlí na křižovatce .A chybí nové osvětlení přechodů.Na to asi nikdo nemyslel.Je to důležité...

Rekonstrukce silnice a nové ostrůvky Stredova

26.8.2019 10:28:27 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

co se týká nyní velmi probírané rekonstrukce ulice Středová, situace je následující. Uliční profil je sice zúžen, nicméně šířka ulice však odpovídá normovým požadavkům. Celý projekt rekonstrukce ulice Středová vytvářel autorizovaný projektant. Pokud by byl projekt chybně zpracován a tudíž stavba neměla projít kolaudací, dotčené orgány státní správy by ji v takovém rozsahu nepovolily. Jmenovitě se jedná o silniční správní úřad a Dopravní inspektorát PČR. V rámci ostrůvků, jak jste uvedl, jedná se i o bezpečnostní hledisko, což bylo schvalováno bezpečnostním auditem. Současně se k tomuto stavebnímu prvku vyjadřovala i dopravní společnost, bez jejichž souhlasu by taktéž nebyl projekt schválen až k výsledné realizaci.

Město Zlín, potažmo Jižní Svahy jsou hustě zastavěná plocha, kde je potřeba dělat kompromisy - vycházet vstříc nejen osobním vozidlům, ale také cyklistům a chodcům. Zúžením vozovky vznikne cyklostezka, která bude vedená od křižovatky po II. segment, za odbočkou ke II. segmentu bude pokračovat cyklopruh a cykopiktokoridor. Současně bychom chtěli podotknout, že pokud by plánované zúžení neodpovídalo normám, výstavba cyklostezky by nebyla realizována.

V tomto případě se tedy jedná o kompromisní řešení mezi vozidly a cyklisty.

Osvětlení na ulici Středová zůstane ve stávajícím stavu.

Ačkoliv se spoustě lidem může zdát rekonstrukce zvláštní či nepřijatelná, ať už uvedené prvky nebo několikrát probírané zúžení vozovky, věříme, že ne nadarmo se říká, že zdání klame a výsledná rekonstrukce bude k užitku obyvatel Jižních Svahů, kterou věříme, že časem ocení.

Hezký den.

REKONSTRUKCE SILNICE A NOVÉ OSTRŮVKY STREDOVA

4.9.2019 12:50:07 | odpovědět Ladislav Přikryl

Dobrý den.
Pokud je projekt rekonstrukce kvalitní a odpovídá všem předpisům, tak proč se ostrůvek opět bourá a předělává , to si autor nevšiml, že ostrůvek brání vozidlům vyjíždějícím od Billy odbočit vlevo a vozidlům vyjíždějícím od trafostanice DSZO taktéž? Byly se naše kontrolní orgány na místě vůbec podívat ?

Proč se předělávají všechny přechody Středová - Budovatelská , když projekt byl řádně zkontrolován
a schválen ? Přimlouvám se za kontrolu strážníkem MP v době kolem půl osmé, školáci jdou , dobíhají, na trolejbusovou zastávku a neví , že nemají přednost (není označen přechod).

Kdy bude rekonstrukce dokončena ? Pokud započítám zabrání části parkoviště pod II. segmentem , o kolik parkovacích míst se zmenšilo )?), tak stavba trvá téměř jeden rok a pokračuje se dál.

Vejdou se náklady do původně plánovaných cca 24 mil. Kč ? Kdo zaplatí náklady rekonstrukce rekonstrukce? Nejde jen o čerpání dotací ? Dříve dávali na rozhledny, nyní dávají na cyklostezky.
Děkuji za odpověď.

REKONSTRUKCE SILNICE A NOVÉ OSTRŮVKY STREDOVA

9.9.2019 14:37:12 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

k Vašim dotazům týkajících se rekonstrukce Středová sdělujeme, že částečné snížení ostrůvku bylo realizováno po domluvě s občany. Výjezd od Billy není problémový, proto zde platí úprava podle platné projektové dokumentace.

Přechody pro chodce se nepředělávají, ale dokončují se stavební úpravy křižovatek, kdy zde bude zvýšená křižovatka. Nejedná se tedy o vícepráce s dodatečnými náklady, jde o technologický postup zhotovitele.
Chtěli bychom upozornit, že stavba dosud není dokončena a je obvyklým postupem, že veškerá dopravní značení se přidávají po dokončení rekonstrukce. V tomto případě je předpokládané dokončení prací na ulici Středová do konce října, a to včetně zmíněného dopravního značení.

Je pravdou, že projekt vyrušil část parkovacích míst v souvislosti s vedením cyklostezky, avšak z druhé strany, na ulici Budovatelská je v plánu doplnění těchto míst.

Co se týče nákladů použitých na rekonstrukci, prozatím vícenáklady nejsou.

Hezký den.

Nákladní vozy Zlín Louky

15.8.2019 21:59:59 | odpovědět David Sýkora

Dobrý den,
chtěl bych se informovat na extrémní provoz nákladních vozidel v nočních hodinách ulicí Chaloupky, Zlín Louky. Řádově týden zde přibližně od 20h do ranních hodin projíždí cca každé 2 minuty nákladní vozidlo s přívěsem naplněné hlínou. Tento provoz několikatitunových vozidel v takové frekvenci se začíná podepisovat na naší nemovitosti, která je nejblíže ke komunikaci. V domě jsou při každém průjezdu cítit vibrace, rezonují okna, na domě ze strany k silnici jsou praskliny, celá ulice je znečištěna hlínou, vč. vrstvy na zaparkovaných vozidlech. To, že navíc jezdí ulicí jako hovada nemluvě. Kdo mi zaplatí škody na nemovitosti a kdo začne toto řešit? Pro jistotu jsem pořídil několik kamerových záznamů. Děkuji

Nákladní vozy Zlín Louky

21.8.2019 10:26:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Sýkoro,

mohu se Vám na stavebním odboru pokusit prověřit zda a jaká se tam v okolí provádí stavba. Každopádně pokud je to dle vašeho popisu, tak to nejspíše nebude dle povolených podmínek. Určitě doporučuji si zaznamenat SPZ (RZ) vozidel, případně i ten kamerový záznam s časovými údaji, kterými prokážete vaše tvrzení. Pokud tam i ve dvě či tři hodiny v noci jezdí každé dvě minuty tatrovka, tak je i pravděpodobné, že to porušuje hygienické normy. Pokud jsou znatelné vibrace, tak nejspíš určitě. V tomto případě je však potřeba se obrátit na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje. Můžete také podat podnět ke stavebnímu úřadu. Co se týče případných škod, ty se vymáhají po původci škody a to nejčastěji soudní cestou u civilního soudu. Vaši záležitost bohužel nelze zcela vyřešit prostřednictvím této diskuze. Zjištění stavebního úřadu doplním.

Hezký den

NÁKLADNÍ VOZY ZLÍN LOUKY

21.8.2019 17:38:42 | odpovědět David Sýkora

Dobrý den pane Fabiáne,
děkuji za odpověď. Dle odpovědi z technických služeb na emailový dotaz od p. Černocha se doznávají k této akci, viz odpověď:

"V těchto dnech mohlo dojít ke zvýšení provozu díky odvozu výkopové zeminy z areálu Technických služeb. Pro urychlení odvozu a menším dopravním komplikacím jsme zvolili noční hodiny.

S pozdravem

Jakub Černoch"

Pro představu zde video ukázka: https://youtu.be/ompwtZvSrvw
čas
: 1:10, 3:30 a 4.30. V posledním čase obzvláště výživné.

NÁKLADNÍ VOZY ZLÍN LOUKY

22.8.2019 8:52:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

děkuji za upřesnění. Tak pokud je již znám "viník" a jste s ním v komunikaci tak věřím, že již v tuto chvíli máte informaci, zda to bylo nahodilé a již se to nebude opakovat, nebo v tom chtějí TS pokračovat. Co se týče dalších případných nároků či potřeby informací, nasměřoval bych Vás již přímo na TS, které jsou samostatnou organizací a musí si své záležitosti řešit sami. Tento prostor slouží ke komunikaci s úředníky.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

sídliště Malenovice

15.8.2019 16:49:34 | odpovědět Ivana Navrátilová

Dobrý den,
můj dotaz směřuje na technické služby: před budovou bývalé restaurace Belveder je velmi zanedbaná plocha (drobné kostky zarostené trávou, uschlý stromek, neudržované záhony kolem vysazených stromků, uschlé květy lípy). Tento stav trvá již delší dobu a tak se ptám, zda je možná náprava. Vždyť se vlastně jedná o jakési náměstíčko na sídlišti.

sídliště Malenovice

22.8.2019 11:38:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

v těchto případech je zcela adekvátní postup obrátit se na kancelář místní části, kde mají přehled o vykonávaných termínech a činnostech. Já ze své pozice v centru města nevyhodnotím, zda se jedná o opomenutí, či na to "jen" ještě nepřišla řada, protože potřebných a nutných činností je opravdu hodně a město je velké. Úklid suchých květů lípy nemůže mít přednost např. před opravami propadlin na cestách. Uschlému stromku také teď již nic nepomůže a efektivnější a i levnější bude ho odstranit na podzim, když se zrovna i vymění za nový, než jezdit odstranit soušku a pak znovu jezdit vysazovat. Každopádně děkujeme za upozornění, podnět předávám jak do kanceláře místní části, tak na Odbor městské zeleně.

Přeji hezký den

Zařezání větví

14.8.2019 14:07:06 | odpovědět Petra

Bylo by možné na cyklostezce na Bartošově čtvrti u mateřské školky zkrátit pár větví stromu (myslím, že to je strom mirabelek) ? Brání hladkému průjezdu na kole, při průjezdu jsou ve výšce očí...Děkuji

Zařezání větví

21.8.2019 9:39:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který jsem předal na Odbor zeleně k vyřízení. Jen rovnou připomenu, že jako správce fóra nemám zástup a při čerpání mé dovolené či dovolené kolegů může dojít v letních měsících při řešení podnětů k prodlení. (Upozornění na tento fakt bylo zveřejněno v diskuzi na začátku léta) Náměty, u kterých je potřeba rychlejších reakcí, je tak lepší hlásit přímo na dané odbory. Stromy na zeleň, chodníky na dopravu atd.

Přeji hezký den

Benešovo nábřeží.

9.8.2019 10:08:45 | odpovědět Roman Hanák

Dobrý den, plánuje se někdy kompletní rekonstrukce cesty na ulici Benešovo nábřeží? Cesta je původní, každý rok se jen záplatuje.

Benešovo nábřeží.

21.8.2019 14:52:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, podle informací z Odboru dopravy se má věc takto: Na rekonstrukci části Benešova nábřeží v úseku Podvesná VI – Podvesná XVII (směr ke KNTB) je připravena projektová dokumentace. Realizace je navržena v rozpočtu pro 2020, ale rozpočet ještě schválen nebyl a schvalovat jej budou politici. V diskuzi však odpovídají pouze úředníci. Proto Vám na této platformě žádné 100 % záruky dát nemohu.

Hezký den

Propadlý chodník

6.8.2019 16:22:41 | odpovědět Petra Machalíková

Dobrý den, obracím se na vás s upozorněním na propadlou část chodníku na ulici Štefánikova, před půldomkem 2194 ( 6306 ). Na začátku července jsem na tuto skutečnost upozorňovala e-mailem i technické služby, avšak bez reakce, bez odpovědi. Od té doby se chodník propadá dál, jáma se zvětšila a každým dnem hrozí, že tam buď dítě spadne nebo někdo večer zakopne a zraní se. Zkouším to tedy touhle formou... snad pochodím víc :-) Děkuji alespoň za odpověď. Pěkný den, P. Machalíková

Propadlý chodník

21.8.2019 14:56:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

omlouvám se, že reagují až nyní po návratu z řd. Každopádně Váš podnět jsem předal ještě před odjezdem a pokud šlo o ten kanál, tak jsem před chvíli na místě ověřil, že je to opraveno.

Děkujeme za podnět a přeji hezký den

PS: Technické služby provádí údržbu a opravy na základě objednávky odborů. Závady je tak vhodnější hlásit na odborech, které opravu zajistí. V případě chodníků je to tak např. Odbor dopravy.

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)