Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Nedokončená instalace osvětlení

20.6.2018 21:16:18 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den.
U parkoviště, vybudovaného v některé z etap oprav sídliště Malenovice, ležícího podél skleněné protihlukové stěny u třídy 3. května, měly být nainstalovány sloupy s veřejným osvětlením. K instalaci nedošlo. Nejspíše proto, že na parkoviště dopadá dostatek světla z osvětlení silnice 1/49. Příprava k připojení sloupů však zůstala. Konkrétně z trávníku na více místech vystupují velké plastové průchodky a tvrdé zemnící dráty různých délek. Mnohé již byly přejety travními sekačkami. Jde o velmi nebezpečné překážky, které lze snadno přehlédnout a především pro malé děti mohou být zdrojem vážného zranění - hlavně ty dráty přejeté sekačkami. Je nutno tyto pozůstatky odstranit a překontrolovat, zdali nebyly v rámci akce ( firma POOR ) zaplaceny nenamontované sloupy.

Nedokončená instalace osvětlení

9.7.2018 15:08:10 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak jsem Vám psal i do mailu, předal jsem to k prověření a vyřešení.

Přeji Vám hezký den i celé léto

Nesvítí lampy

16.6.2018 22:01:25 | odpovědět Jan Novák

Dobrá den,
na ulici Okružní 4723-4737 celý týden nesvítí lampy. Na koho se lze obrátit?
Také nefunguje rozhlasový hlásič, který je umístěn v točně u domu 4736.
Děkuji
Jan Novák

Nesvítí lampy

19.6.2018 7:53:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den pane Nováku,
v případě nesvítících lamp se lze obracet na TS Zlín, které mají hned na úvodní straně webu také ikonu „hlášení závad“ Přímý odkaz naleznete zde: http://www.tszlin.cz/hlaseni-zavad/ uvádím pro případné budoucí hlášení, tuto vaši zprávu jsem již předal. Patrně to souviselo s poruchou rozvaděče na Křibech. Co se týče hlásiče, předal jsem informaci na oddělení krizového řízení. O závadě vědí, je objednaný servis.

V závěru jen upozorním, že v pravidlech diskuze je podmínka mít funkční mail, což se mi u Vás nepodařilo potvrdit. Vrací se mi jako nedoručitelný. Protože se jedná o technické upozornění, tak jsem to výjimečně přišel. V případě dotazů je však dodržení této podmínky nutností.

Děkuji za pochopení

Přihlášení psa

15.6.2018 1:09:11 | odpovědět Renata kukulova

Dobrý den, pokud mám trv.bydliste v Novém Jičíně ale bydlím ve Zlíně muzu si na své jméno přihlásit psa bez změny tvé.bydliste?
Děkuji
Kukulova

Přihlášení psa

19.6.2018 7:56:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

psa je možné registrovat pouze v místě trvalého bydliště. Samozřejmě, že když je již pes jednou evidovaný jinde, nemusí se evidovat a platit poplatky zde. Stejně tak řada obyvatel Zlína má registrovaného psa zde, ale fyzicky se s ním nachází na jiné adrese. Takže když to shrnu, pokud máte psa registrovaného již v N. Jičíně, nemusíte to dělat zde znovu.

Hezký den

Oprava chodníku/betonového schodiště

11.6.2018 16:43:33 | odpovědět Dušan Horák

Dobrý den. Na koho se mohu obrátit s požadavkem na opravu betonového schodiště vedoucího k domu 4586 na ulici Luční?
Předem děkuji za odpověď.
D. Horák

Oprava chodníku/betonového schodiště

13.6.2018 10:51:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

referentem pro oblast Jižní Svahy (mimo jiné) je Jaroslav Kubáč, kontakt jaroslavkubac@zlin.eu , 577 630 724. A samozřejmě nemohu nikoho do ničeho nutit, ale kdybyste třeba měl tu možnost to i vyfotit a rovnou to referentovi zaslat, ať má z čeho vycházet, může to urychlit řešení. Bohužel se nám i stává, že lidé někdy hodně přehání či vyloženě lžou a to se pak nelze divit, že se vše nestíhá, když musí pracovníci vyjíždět i k planým poplachům. Netvrdím, že to je tento případ, jen mi to nyní přišlo jako vhodná příležitost ilustrovat, proč Vás o to prosím.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den

Chodník na ulici Kvítková (kruhový objezd - lékařský dům)

11.6.2018 10:26:57 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den, je v plánu nějak řešit situaci chybějícího chodníku mezi kruhovým objezdem na Kvítkové ulici (vjezd do parkingu Zlaté jablko) a lékařským domem? Po obou stranách ulice se tam pohybují chodci, do toho parkují os. vozy (i když je tam zákaz) a je to tam docela hodně chaotické. Děkuji za odpověď

Chodník na ulici Kvítková (kruhový objezd - lékařský dům)

11.6.2018 14:20:27 | odpovědět Pavel Moravec, Odbor koncepce a realizace dopr. staveb

Dobrý den,

veřejný prostor zde bohužel neumožňuje vybudování chodníku.
Páteřní chodník se nachází mezi Čedokem a parkovištěm Zlatého jablka.
- Spojení pro objekty okolo Raiffeisen bank zajišťuje chodník od Obchodního centra Zlín.
- Spojení mezi Čedokem a Lékařským domem zajišťuje chodník těsně pod Obchodním centrem Zlín.
- Spojení mezi Čedokem a objekty okolo Hotelu Ondráš zajišťuje přechod pro chodce u kruhového objezdu.

Hezký den

Zákaz vstupu do lesa?

6.6.2018 16:32:56 | odpovědět Jitka L.

Dobrý den,
nemohu najít zprávu, zda se může již vstupovat do lesů kolem Burešova a Vršavy. Nebo zda i nadále platí zákaz vstupu do lesů z důvodu loňského zamoření morem divokých prasat.
Děkuji za odpověď

Zákaz vstupu do lesa?

8.6.2018 10:14:08 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zákazy ohledně moru (AMP) vydává i odvolává Státní veterinární správa. Město Zlín vydávalo zákazy kvůli nebezpečným polomům způsobených vichřicí. Tyto některé zákazy již byly odvolány, co se však týče oblasti na kterou se ptáte, ta je zcela v gesci veterinářů. Nemáme žádné zprávy o tom, že by se blížilo odvolání tohoto zákazu. Bližší informace Vám mohou poskytnou na Státní veterinární správě.

Přeji hezký den a víkend

Vršava I - rychlost vozidel

6.6.2018 12:17:03 | odpovědět Jiří Janík

Dobrý den,
Při setkání s občany bylo se zástupci města jednáno o bezpečnosti chodců na ulici Vršava I. Není zde chodník a snížení rychlosti dopravní značkou 30 km/hod společně s retardéry a změnou přednosti není dostatečně účinné. Velké množství řidičů nedodržuje na technické podmínky této ulice jede bezohledně.
Nejkritičtější je v ranních hodinách. Průjezdnost ulicí Sokolská je ráno komplikovaná, v čase mezi 7:30-8:00 se tvoří pravidelně souvislá kolona již od dopravního hřiště. Řidiči jedoucí do Zlína ze severu si proto zkracují cestu přes ulici Vršava I, pokračují ulicí Partyzánská a Nivy II. V tomto čase je (nejen) na křižovatce Vršava I a Jižní Vršava největší ranní provoz chodců, hlavně dětí. Projíždějící auta omezení rychlosti 30 km/h nedodržují.
Můžeme očekávat nějaká účinnější opatření? Např.
- umístění ukazatele rychlosti, který řidiče upozorní
- zavedení úsekového měření rychlosti - např. https://budejovice.rozhlas.cz/radary-v-obcich-uz-jsou-bezne-nove-se-objevuji-kamery-s-usekovym-merenim-7036076
- zavedení jednosměrky nebo průjezd zakázán (podobně jako ulice Na požáře)
- další retardéry
- jiné

Děkuji za vyjádření
J. Janík

Vršava I - rychlost vozidel

11.6.2018 13:23:08 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

průběžně vyhodnocujeme účinnost v loňském roce realizovaných opatření a zvažujeme další opatření v podobě doplnění jednoho či více retardérů do prostředního úseku ulice Vršava I. O konkrétní podobě opatření jednáme s projektantem, DI PČR a silničním správním úřadem. Rovněž máme zadáno zpracování studie, která má prověřit možnosti dodatečného vybudování chodníku v této ulici, čímž by se taktéž významně zvýšila bezpečnost chodců.


DOPLNĚNÍ: Podnět byl také předán na MP Zlín, která zde přislíbila konat namátkové měření rychlosti.

Rekonstrukce Bratří Sousedíků

5.6.2018 12:44:59 | odpovědět Michal

Dobrý den,
rád bych se zeptal jak vypadá termín zahájení prací na rekonstrukci Bratří Sousedíků.
Autobusy nám tam jezdily téměř rok a vozovka je hodně zdevastovaná. Psalo se, že
rekonstrukce začne hned po rekonstrukci Mostní, ale zatím se nějak nic neděje a ani se o
tom už nikde nepíše ( nebo jsem špatně hledal ).
Díky, hezký den !

Rekonstrukce Bratří Sousedíků

8.6.2018 10:02:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem jen připomenu, že tato diskuze slouží k dotazům na úředníky nikoli na politiky. Za úředníky z OKaRDS mohu prozradit, že akce je připravena k realizaci. Vzhledem k velké finanční náročnosti však o takto velké investici rozhoduje rada města a případně zastupitelstvo. V rozpočtu pro zbytek roku tato akce zahrnuta není a co bude příští rok nelze nyní, i s ohledem na komunální volby, předjímat. V tuto dobu se v oblasti dopravních řešení začíná realizovat rekonstrukce ulic Česká, Moravská a Slezská a jedná se o investici za několik desítek milionů korun.

Přeji hezký den

oprava vozovky Pasecka

3.6.2018 15:23:56 | odpovědět Dolezel

Dobry den.
Bude se opravovat po dokončení kruhoveho objezdu na Mokre i cesta a chodnik , ktery je v hroznem stavu ,
smerem na na Paseky ? Dika za odpoved .

oprava vozovky Pasecka

26.6.2018 10:17:31 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,
ano, bude se opravovat i cesta a chodník u autobusové zastávky. Stavební úpravy ulice Pasecká budou ukončeny cca 50 m za křižovatku s ulicí Klabalskou. Předmětem stavby bude i nový most přes Pasecký potok na ul. Klabalské a úprava této komunikace včetně chodníku v délce cca 80 m.

Hezký den

UPŘESNĚNÍ- zavíječ na krušpánku a doba postřiku

31.5.2018 9:41:27 | odpovědět J.Frelichová

Děkuji za odpověď a jen si dovoluji upřesnit.
Cituji:
"Životní cyklus.Zavíječ má na našem území zpravidla 2 generace do roka, při teplém podzimu se mohou částečně vylíhnout i housenky třetí generace. Přezimují housenky, které zahajují na jaře žír podle průběhu počasí od poloviny března do počátku dubna, žír housenek druhé generace probíhá od konce června do srpna."

Tento cyklus odpovídá zhruba i Zlínu, dá se říci, že letos byl žír housenek zahájen až v druhé polovině března a pokračoval celý duben.Druhá generace housenek se dá předpokládat tedy vzhledem k teplému počasí na ohlašovaný konec června .
PROTO JE VHODNÁ A NEJÚČINNĚJŠÍ APLIKACE POSTŘIKU PROTI ZAÍJEČI -A I LEPINOXU- AŽ PO OBJEVENÍ HOUSENEK A TO BUDE ZŘEJMĚ AŽ KONCEM ČERVNA.
Děkuji J.Frelichová
A možno sledovat od letošního roku i plošný monitoring zavíječe. viz odkaz a pokud je možno dát i na stránky magazínu Zlín ap, velmi bych se za tyto informace pro širokou veřejnost přimlouvala.Děkuji
http://eagri.cz/public/web/ukzuz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2018_ukzuz-zahajil-plosny-monitoring-zavijece.html

UPŘESNĚNÍ- zavíječ na krušpánku a doba postřiku

31.5.2018 9:52:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

za ostatní, které toto téma zajímá, děkujeme za doplňující informace. Stejně jako v loňském roce, i letos velmi pravděpodobně zařadíme text o boji se zavíječem do nejbližšího čísla magazínu Zlín.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky