Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Cyklostezka T.Bati/L.Váchy, rychlost ulice Tečovská

16.8.2018 14:35:05 | odpovědět Vladimír Malík

Dobrý den,

chtěl bych se jen zeptat:
1/ jestli by nebylo možné upravit nájezd na cyklostezku na křižovatce T.Bati a L.Váchy, aby byl i víc směrem do hlavní cesty? Když přijíždím po hlavní a chci na stezku najet, a z L.Váchy chce na hlavní najet auto, tak to žel není možné - jen mu udělat myšku před kapotou, ale to jednoho krásného dne někdo odskáče zdravím... nešlo by snížit obrubník třeba ještě další dva metry směrem k zastávce Zahradnická? Prostě tak, aby se tam dalo plynule najet. Ulehčilo by to nervy kolařům i řidičům :-)
(aby to nevypadalo, že to jen kritizuju, dřív jsem najížděl na stezku až u budovy UTB za Zahradnickou, dneska najíždím, pokud není z vedlejší auto, už na křižovatce s L.Váchy. objížďka zastávky MHD Zahradnická je docela šikovně udělaná, za to palec nahoru)

2/ na druhé straně cesty od Zahradnické směr k Albertu (Interspar) je nově vydlážděný chodník. Nepočítá se s možností osadit ho značkou stezky pro chodce i cyklisty? Docela pěkně by to doplnilo ten chybějící úsek mezi L.Váchy a Albertem.. Alespoň než se dořeší v příštích sto letech ta Prštenská příčka nebo jak se to dílo má jmenovat, by to mohlo usnadnit průjezdnost tohoto úseku na kole

3/ nebyla by možnost omezit rychlost na ulici Tečovská třeba na třicítku? Řada řidičů si ji totiž plete se závodní dráhou a jezdí tudy jako hovádka.. Pohybuje se tam docela hodně chodců i cyklistů (ideálně po tmě neosvětlených), chodí spousta děcek, a cesta není zrovna nejširší. Bohatě stačí to, jak se domy otřásají, když to tam padesátkou proletí náklaďáky do pneuservisu vzadu na Bezručově ulici. Ráno je to "skvělý" budíček. (Psi a cinkající kostel jsou o fous lepší ,-)

Díky moc a mějte se hezky
V.M.

Cyklostezka T.Bati/L.Váchy, rychlost ulice Tečovská

22.8.2018 15:11:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

přikládám odpovědi pana Zlámala z OKaRDS. K poslednímu bodu jsem si dovolil ještě přidat nějaká fakta.

1/ Současné stavební úprava chodníku a cyklostezky na tř. T. Bati, končící v křižovatce s ul. L. Váchy je řešena jako dílčí etapa trasování cyklostezky podél tř. T. Bati. Další etapizace by měla vést od této křižovatky s ul. L. Váchy a pokračovat směrem na sídliště Podhoří, kde by se na tuto již zbudovanou cyklostezku napojila. Tudíž správně by jste v tuto chvíli měl na konci cyklostezky, končící na křižovatce s ul. L. Váchy sesednout a tuto křižovatku přejít. Najíždět z tř. T. Bati v tomto místě je proti pravidlům v rámci schváleného provozu na komunikacích. Zmiňované dokončení propojení cyklostezky podél tř. T. Bati patří mezi prioritní projekty statutárního města Zlína, rádi bychom vlastní realizaci zajistili v co nejbližším období. (Závisí to na schválení prioritních projektů na příští období, budoucí Rady města Zlína.)

2/ Chodník, vedoucí od zastávky MHD Zahradnická k supermarketu ALBERT by pro účely využívání pro cyklisty musel být stavebně upraven jak ve smyslu šířkových parametrů (pro účely smíšené cyklostezky s chodníkem), tak by zde musely být z bezpečnostních důvodů přemístěny stávající sloupy veřejného osvětlení a trakčního trolejbusového vedení. Dále by bylo nutné upravit stávající chodník v místě železničního přejezdu. Veškeré tyto úpravy jsou řešeny v rámci Vámi zmiňované akce :Modernizace a elektrizace železniční tratě“, jehož součástí je i realizace Prštenské příčky. Podle předpokladů by se vlastní realizace této akce měla uskutečnit v rozmezí období r. 2020 – r. 2023.

3/ Omezení rychlosti na ul. Tečovská dopravní značkou na rychlost 30km/hod. si troufnu říct, že problém nevyřeší. Nicméně posoudíme tento podnět a projednáme možné dopravně-bezpečnostní úpravy, vedoucí ke snížení rychlosti v tomto úseku. Důležitým faktorem ale je, že se jedná o dopravní úsek, nacházející se v lokalitě průmyslové zóny.

doplnění: Bohužel praktická zkušenost ukazuje, že kdo porušuje 50, bude porušovat i 30. Možná už nepojede 80, ale třeba "jen" 65, ale stejně to bude porušovat. Ve výsledku budou za tyto piráty silnic nejvíce potrestaní ti slušní řidiči, kteří rychlost dodržovali a nyní ji budou dodržovat opět, ale ještě nižší. Jedna z cest může být retardér. To by si však měla navrhnout komise místní části. Na druhou stranu, retardér má taky své mouchy. Sníží rychlost, ale zvýší emise v ovzduší a rozjezdy také nejsou tiché. Dalším teoretickým řešením je měření rychlosti MP Zlín. Jenže to musí schválit policie ČR a takových schválených míst už tu je cca 42 a stejně se přednostně bude vždy měřit u škol, školek, přechodů atd. Navíc nalijme si čistého vína. Takový požadavek má každá ulice, kde jezdí auta. A abyste alespoň věděl, že v tom nejste sám, tak mě auta také budí v 6 ráno. Také bych chtěl před domem retardér, protože nechci, aby mi někdo pořád srážel zvířata (kocoury neuvězníte) jen proto, že chce být o pět vteřin dřív na světelné křižovatce. Ale vím, že to je u nás v obci neprůchodné. (L. F)

Mějte se hezky

Zastřešení zastávky Školní

16.8.2018 12:34:05 | odpovědět Marcela Zábojníková

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli na nově rekonstruované zastávce Školní bude opět použito původní průhledné zastřešení ? Při současných vysokých letních teplotách takové zastřešení neposkytuje žádný stín, naopak pocitově teplotu ještě zvyšuje a vytváří pocit pobytu ve skleníku. Existuje možnost zastřešit zastávku vhodnějším materiálem ?
Děkuji
M.Zábojníková

ZASTŘEŠENÍ ZASTÁVKY ŠKOLNÍ

29.8.2018 11:06:06 | odpovědět Michal Kovář

Dobrý den,
ještě zastávka Slovenská by chtěla případně upravit, tam je také nepříjemné na jaře, v létě a na podzim čekat na zpožděný trolejbus, když svítí slunko.
m.k.

ZASTŘEŠENÍ ZASTÁVKY ŠKOLNÍ

3.9.2018 12:15:57 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal.

Zastřešení zastávky Školní

21.8.2018 12:09:44 | odpovědět Aleš Ambroz, Oddělení prostorového plánování a architektů

Vážená paní Zábojníková,

děkujeme za dotazy či řešitelné podněty.

Pokud píšete o situaci ve Zlíně, tak pravděpodobně máte na mysli výrobky světově uznávaného a oceňovaného českého výrobce městského mobiliáře mmcité z nedalekých Bílovic. Již v minulosti si zlínská samospráva odhlasovala použití jednotného vizuálu včetně použití městského mobiliáře a výrobků, které pokračují v genezi postupných výměn a sjednocení mimo jiné i v jeden typ použití přístřešků běžných zastávek městské hromadné dopravy. Skleněné opláštění je voleno i vzhledem k umístění ve veřejném prostoru tak, aby se přístřešky chovaly transparentně a neinvazivně vůči městskému interieru. Při současných teplotních extrémech je Váš podnět pochopitelný, ale v měřítku celoročně využivaného přistřešku, který opravdu chrání či využívá všech klimatických vlivů během roku, je spíše marginální. V mezidobí či v zimním období může být slunce v prostoru přístřešku naopak velmi příjemným společníkem.

Používaný model je montovaná typová konstrukce (stavebnice), jejíž některé části lze rozšířit, kombinovat, doplnit či vypustit. Díky této vlastnosti tak ještě můžeme vhodnější materiál pro letní, horká a slunečná období pro použití na střešní spádové plochy konstrukce přístřešku konzultovat s výrobcem.

Sobotní "akce" na Náměstí Míru

13.8.2018 11:10:26 | odpovědět Pavel

Dobrý den, rád bych věděl, kdo povolil sobotní akci na Náměstí Míru, která trvala téměř do půl jedné v noci. Proč není respektován noční klid? Bydlím na Budovatelské a poslední dobou všechny akce pořádané právě na Náměstí jsou hlasitě slyšitelné, proč tomu tak je? Kdo nastavoval systém ozvučení Náměstí, kdo je zodpovědný? Můžete si to přijít sami poslechnout - vždy, když je na Náměstí jakákoliv akce, tak je ten hluk slyšet až na Jižních svazích, týká se to i ostatních ulic, dokonce i I. etapy JS. Musí opravdu reproduktory na Náměstí tak řvát?? Nehledě na to, že když vysílá místní rozhlas, tak bere takovou ozvěnu, že není vůbec slyšet, ale když na Náměstí hrají, tak jsou slyšet jasně slova i melodie...Děkuji za odpověď a případnou nápravu, hluk je opravdu obtěžující.

Sobotní "akce" na Náměstí Míru

16.8.2018 12:49:21 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na náměstí ten den žádná akce nebyla. Máte patrně na mysli evropský festival Route 66. Prodloužení nočního klidu obecně schvaluje rada města. Jsou však zcela běžná i města, kde je o víkendu noční klid až od 00:00 zcela automaticky upraven vyhláškou a výjimka se ani, na rozdíl od Zlína, vydávat nemusí. Nechci se opakovat proto Vám doporučuji mou odpověď na stejné téma viz níže. Je mi samozřejmě líto a zcela chápu rozhořčení lidí, je však potřeba zjistit, proč a k čemu došlo. Nechci to bagatelizovat, ale někdy jsou takové atmosferické podmínky, že to co jeden den není slyšet vůbec, tak jiný den jde slyšet přes půl okresu. Já mám vlak 10 km za domem, většinu roku ho neslyším, ale párkrát za rok to jde slyšet, jakoby mi jel na zahradě. To neovlivní bohužel žádný zvukař. Kvůli podobných případům se však uskuteční jednání na úrovní náměstků, městské policie, odboru kultury atd. aby se podobné situace nemohly opakovat. Zlín chce být živým městem, kde se něco děje, na druhou stranu se pochopitelně musí brát ohledy na lidi jako vy. Mělo by se především vyvolat jednání s agenturami, které zde akce pořádají, aby si uvědomily, že pokud zde budeme muset řešit podobné nepříjemnosti ve větší míře, tak do budoucna se podobné akce povolovat již nemusí, což by byla škoda. Chce to nastavit kompromis, ovšem nikdy nebudou spokojeni všichni. Zrovna u hluku je to značně individuální. Lidé jsou různě divní, já třeba neusnu v tichu:)

přeji Vám hezký den a nerušený spánek

(ne)udržované cyklostezky ve Zlíně

12.8.2018 8:46:32 | odpovědět Jiří Metela


Dobrý den,

nevím, jestli existuje ve Zlíně nějaký systém na údržbu zdejších cyklostezek, ale v posledních letech o tom dost pochybuji. Město sice stezky postaví (což chválím), hodně o nich píše, ale nějak se o ně zapomíná starat. Stezky jsou na mnoha místech zarostlé keři, sem tam jsou vyvrácené stromy a zvednuté asfaltové povrchy. Jeden letitý zvednutý povrch je na Vršavě naproti tenisovým kurtům.
Při mé víkendové procházce ze Zlína do Kostelce jsem to již nevydržel a nafotil jsem několik míst, které by si zasloužily zásah motorovou pilou než se stane nějaká nehoda. Jsou tam na třech místech stromy, které jsou nahnuté, zasahují do cyklostezky a časem se možná i vyvrátí. Jedná se o úsek mezi Vršavou a Kosteleckým mostem. Fotografie jsem Vám chtěl poslat, ale bohužel jsem nenašel, jak je vložit do "diskusního fóra".
Dalším podobným místem je cyklostezka směrem od Lešné ke Kostelci, kde je hodně smutečních vrb a ty zasahují dost nízko do cyklostezky, takže cyklisty šlehají do obličeje (vlastní zkušenost). Což při jízdě z kopce není vůbec bezpečné.
Jak říká staré přísloví „dobrý hospodář se o svůj majetek stará“. Snad se toho dočkají i cyklisti na Zlínsku.

Přeji hezký den.

Jiří Metela

(NE)UDRŽOVANÉ CYKLOSTEZKY VE ZLÍNĚ

21.8.2018 10:57:29 | odpovědět Petr

Ano, souhlasím s p. Metelou. Stromy, keře rostou do cyklostezek a překážejí v bezpečné jízdě. Je nutno se jim vyhýbat. Např. i cyklosteska od Uni Hobby směrem na Otrokovice.

(NE)UDRŽOVANÉ CYKLOSTEZKY VE ZLÍNĚ

21.8.2018 13:32:44 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vždyť ale já s vámi a panem předřečníkem také souhlasím. Že keře někdy někde trčí, je fakt, a než jsem pracoval na magistrátu, také bych měl o viníkovi jasno. Město!! Ale když nyní do toho trochu vidím, tak již rozhodně nemohu souhlasit s interpretací, že se jedná o nějaké flákání pracovníků zeleně. Faktem je, že o stromy a keře se má starat vlastník. V tomto případě Povodí Moravy. Existuje i pojem jako nedovolené veřejná podpora. To znamená, že veřejná instituce nemá investovat do cizího majetku či do majetku cizí instituce. Kdyby to město ihned na první dobrou ořezalo, poruší hned dva předpisy. Je to naprosto stejné jako s větvemi, které vám trčí od souseda. Nesmíte mu to ořezat, musíte ho k tomu nejprve vyzvat. Až když to neudělá, můžete to udělat vy a následně po něm vymáhat náklady. Navíc nevím, zda je férové, či jak se dnes říká, systémové, když budeme dělat věci jen proto, že si své úkoly neplní ti, kteří je plnit mají. Stát čím dál více věcí deleguje na města a obce. Ale ty peníze pak budou v městské kase chybět. Znáte přeci to přísloví o nabídnutém prstu a uzmuté celé ruce. V zájmu občanů města a jeho rozpočtu je žádoucí k činnosti donutit oprávněného vlastníka.
Abych to zakončil pozitivně. Povodí Moravy správa Zlín byla již vyzvána k nápravě, nevím, jaká byla jejich reakce. Pokoušel jsem se zodpovědnému pracovníkovi dovolat, což se mi nepodařilo, tak nyní čekám na odpověď mailem. U nových cyklostezek, je již smluvně ošetřeno, že to bude dělat město. Právě proto, aby nedocházelo k podobným prodlevám.

Snad jsem to dokázal vysvětlit. Děkuji za pochopení a přeji hezký den

(NE)UDRŽOVANÉ CYKLOSTEZKY VE ZLÍNĚ

27.8.2018 11:28:16 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Doplnění: Dnes 27.8. mi pracovník Povodí Moravy oznámil, že některé ze zmíněných úseků již vyřešili a vyřeší. Sdělil však také, že ne všechny pozemky jsou jejich. Budu se tam muset asi tedy zajet podívat ať jsem v obraze, co se podařilo a co ne.

Přeji hezký den


PS: Je to tam ale taková pěkná hlava 22. Povodí Moravy (státní organizace) by některé stromy, co pravidelně zasahují do stezky, chtělo nechat skácet, což ale naráží zase na odmítavé stanovisko státních orgánů, které to nechtějí povolit.

Hezký den

(ne)udržované cyklostezky ve Zlíně

16.8.2018 12:29:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

částečně jsme již řešili po mailu, tak opět odpovím i zde formálně pro ostatní diskutující. Systém údržby může být pouze takový na jaký má město finance a zaměstnance. V nadsázce řečeno: Když se zde najde diamantový důl, mohou cyklostezky na každém kroku udržovat celé čety. Bohužel Zlín hospodaří s financemi s jakými hospodaří a kromě cyklostezek se musí udržovat např. 300 km chodníků, stovky kilometrů komunikací, a 1000 + 1 dalších věcí. Mám-li zahrádku za domem, mohu ji kontrolovat denně, mám-li deset sadů po celém kraji, dostanu se do každého max. dvakrát za rok. To je logické. Čím více majetku, tím více údržby. Ovšem peníze městu nikdo nepřidal. Podobné je to se stezkami. Kontrolují se např. dvakrát ročně. Mají-li se kontrolovat častěji, muselo by to dělat více lidí, nebo by nestíhali jinou práci. Je proto žádoucí a já to tak dělám vždy, že když vidím někde nějakou závadu, upozorním na to. Vím totiž, že kolegové nemohou být pořád všude a o všem vědět. Co se týče fotografií, mám je v mailu, děkuji za ně a můžeme to začít řešit. Jak jste sám psal, strom už je vyřešený. Zrovna v té lokalitě je problém s nějakou nemocí jasanů, které se vyvracejí. Proto se musely některé vykácet (á propos, to jsem zase musel vysvětlovat, že nejsme darebáci, kteří ničí zdravé stromy - které navíc ani nejsou města). Závěrem si neodpustím, že možná by se toho stíhalo i více, kdyby někteří lidé vyloženě o některých věcech nelhali. Často mají totiž i zaměstnanci radnice zbytečné výjezdy k řešení věcí, které se nestaly. Patrně zábava některých lidí :( Vy ze svého pohledu říkáte, že se mají stezky opravovat rychleji a já zas vím o velké spoustě lidí, kteří by s tím nesouhlasili a posílají město za stavbu a opravu cyklostezek do míst, kde slunce nesvítí. Těm zase musím vysvětlovat, že jsou lidé jako vy, kteří to vidí jinak. Děkujeme za pochopení a trpělivost a přeji Vám krásný den a mnoho ujetých kilometrů.

Nadměrný hluk z centra Zlína při akcích na náměstí, rušení nočního klidu

12.8.2018 6:39:08 | odpovědět Jarmila

Dobrý den, bydlím na Jižních svazích. Při produkcích na Náměstí Míru je ozvučení špatné natolik, že je hlasitě slyšet i zde. Zajímalo by mě, kdo instaloval systém právě na Náměstí Míru a zda je možné hlasitost snížit, případně nastavit zvukový systém tak, aby neobtěžoval obyvatele Jižních svahů.
Také by mě zajímalo, proč hudební produkce dne 11.8.2018 trvala až do půlnoci - proč nerespektujete noční klid od 22:00? Myslím, že většina občanů se chce v noci vyspat, proč má trpět tím, že menšina se chce bavit?
Děkuji za odpověď a také za návrh řešení, jak hodláte provést nápravu situace. Nadměrný hluk z hudebních produkcí je obtěžující pro většinu obyvatel sídliště, zejména v letních měsících, kdy je akcí více a kdy rovněž většina obyvatel má otevřená okna.

Nadměrný hluk z centra Zlína při akcích na náměstí, rušení nočního klidu

16.8.2018 12:10:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

produkce 11.8 nebyla z náměstí nemohu se proto bohužel vyjádřit ke zvučení na náměstí, když reklamujete akci, která se uskutečnila jinde.
Co se týče nočního klidu. Při výjimečných událostech jako je třeba festival evropského významu (což je příklad 11.8.) může rada města rozhodnout o výjimečném prodloužení. Je to běžná praxe v celém civilizovaném světe. Jsou dokonce města, kde je víkendová produkce do 24 hodin zcela běžně upravena vyhláškou. Ve Zlíně se tak děje zcela výjimečně párkrát za rok. Pamatuji si dokonce, že dříve byl v Uh. Hradišti při Letní filmové škole noční klid zrušen úplně. To uvádím pro ty diskutující, kteří moc necestují a často mi argumentují ve stylu "toto se může stát jen ve Zlíně". Není tomu tak, Zlín se absolutně nijak nevymyká z průměru. Ba naopak se velmi často setkáváme s názorem, že zde "zdechl pes" a nic se zde o víkendu neděje. Tak skutečně nevím, kdo má pravdu. Ohledně menšiny, jedná se o Váš privátní názor. Když vím, kolik lidí se festivalu účastnilo, nedovolil bych si mluvit o menšině. Osobně je mi líto, že Vás akce vyrušila.

Přeji Vám hezký den

PS: Možná tím někoho popudím, ale uvedu malý příklad rozdílného náhledu na toleranci. Nám na dědině zvoní kostelní zvon v sobotu v 6 ráno!!! Vlastně každý den v 6 ráno... a nikoho nezajímá, že já bych rád spal třeba do 7. Nikdy mě však ani nenapadlo, to s církví svatou nějak řešit. Beru to tak, že to k dědině patří, stejně jako kohoutí kokrhání a psí štěkání. I to mě ruší, ale patří to k dědině. Domnívám se, že stejně tak ke krajskému městu patří, že se zde občas něco děje. Ale to je můj privátní názor, a omlouvám se těm, které mohl popudit. Domnívám se však, že je vhodné vidět všechny různé náhledy na jednu situaci.


NADMĚRNÝ HLUK Z CENTRA ZLÍNA PŘI AKCÍCH NA NÁMĚSTÍ, RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU

21.8.2018 10:04:40 | odpovědět Vladimír Musial

Dobrý den pane Fabián, naprosto s vámi souhlasím. Těch akcí ve Zlíně není tolik a tohle se dá vydržet. Existují špunty do uší. Nějaká ta tolerance by měla být. Buďme vděční, že se najdou pořadatele kteří riskují nepřízeň počasí a akci uspořádají.

NADMĚRNÝ HLUK Z CENTRA ZLÍNA PŘI AKCÍCH NA NÁMĚSTÍ, RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU

21.8.2018 12:38:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Děkuji za projevení i opačného názoru.

je třeba si skutečně uvědomit, že to co vadí jednomu, absolutně nevadí jinému a naopak. Já ze své pozice krásně vidím, jak opačné až extrémní názory přichází z obou názorových pólů a pochopitelně každý jedinec vydává svůj názor za pravdu. Pokud si však zafilozofuji, pravda často není. Pravda je velmi relativní. Když řeknu, že Zlín je krásné město je to pravda nebo lež? Pro část lidí je to pravda, pro část lež. Za stavbu cyklostezek nás část lidí posílá někam, část lidí taky, ale naopak za to, že je stavíme málo... :) a pravdu mají vlastně oba. Stejně jako když bychom se hádali jestli jsou houby dobré jídlo, nebo něco odporného. Pro mě něco odporného, pro jiné lahůdka. A pravdu máme přitom oba. Pokud by si tuto věc uvědomilo více lidí, možná by byly i vztahy mezi lidmi mnohem lepší.

Přeji Vám hezký den

Hezký den

NADMĚRNÝ HLUK Z CENTRA ZLÍNA PŘI AKCÍCH NA NÁMĚSTÍ, RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU

16.8.2018 20:09:12 | odpovědět Jiří

Dobrý večer,

V "Obecně závazné vyhlášce č. 5/2018, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 10/2016, kterou se stanovují případy vymezení kratší nebo žádné doby nočního klidu" je uvedeno:

Místa, na která se vymezení kratší nebo žádné doby nočního klidu vztahuje

"pozemek st. p. č. 3297, k. ú. Zlín (prostor mezi 14. a 15. budovou v bývalém areálu Svit)”

takže nechápu, jak mohl být rušen noční klid prakticky na celých Jižních Svazích.
Pro jiné akce je uvedeno "celé území města" nebo "k.ú. Zlín. Tady ne.

Hezký večer.

NADMĚRNÝ HLUK Z CENTRA ZLÍNA PŘI AKCÍCH NA NÁMĚSTÍ, RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU

22.8.2018 15:21:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za doplnění, ale domnívám se, že již bylo řečeno vše u předchozích dotazů. Nějaké další fakta, či návrhy řešení jsem Vám zaslal také do mailu.

Přeji Vám hezký den

Vraky na parkovištích

8.8.2018 16:07:37 | odpovědět Petr Jeřábek

Dobrý den pane Fabiáne, toto téma se tu probírá stále dokola. Jeden z příkladů na Kútech. Žluté auto, které si cca před sedmi roka odněkud přivezli nějací mladíci. Bylo jen a pouze na převozních značkách (už tato věc zaráží, že tomu policie nevěnovala pozornost). Za tu dobu měli na okně několikrát poznámku od MP na podezření z vraku ( pochopil bych jednu výzvu a pokud se do určité doby nic nestane, tak vozidlo bude sešrotováno na náklady majitele). Dnes je z toho totální vrak a stále nic. To máme skutečně tak blbé zákony, že si nedokážeme poradit s takovou ptákovinou. Proč někdo neustále strká hlavu do písku. To čekáme až nějaký hlupák to zapálí a odskáčí to ti kolem? Napište konkrétně, kdo tohle může řešit. Děkuji.

Vraky na parkovištích

16.8.2018 11:09:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

již jsme to spolu dořešili po mailu, tak jen pro ostatní. Ano, jak píšete, bohužel stále stejná písnička. Auto musí splňovat přesně definované kritéria, aby mohlo být označeno za vrak. Absence RZ či zaprášení auta nestačí. Zákon musí počítat s tím, že dotyčný třeba na x let odletěl pracovat např. do USA. Dotyčný by se po návratu divil, proč tam nemá své auto, když doba parkování omezena není a on si dal své RZ pouze do depozitu. To uvádím jen příklad, na co právě zákon pamatuje a proč není možné odstranit "jen" dlouhodobě parkující auta. Každopádně ať to zakončím pozitivně. Toto auto má dle posledních zjištění rozbité čelní sklo, čímž to tak na hraně definici "trvale nepojízdné" splňuje. Je to tedy již v řešení. Připomenu, že loni a letos se podařilo odstranit cca 20 takových vozidel.

Přeji Vám hezký den

PS: úředníci se musí řídit zákonem. Zákony mění a upravují zákonodárci. Předpokládám, že případnou změnu by mělo tedy iniciovat Ministerstvo dopravy.

Parkovací systém

7.8.2018 10:39:48 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda a případě kdy se uvažuje se zprovozněním automatického systému placení na parkovištích. Současná podoba s výběrčími v budkách mi moc "smart" nepřipadá.
Děkuji
PH

Parkovací systém

8.8.2018 10:38:03 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

co se týče oblasti systému parkování, tak na příští rok chystáme komplexní projekt „Zefektivnění silničního provozu prostřednictvím aplikace inteligentních dopravních systémů“, jehož součástí je jak nový parkovací systém, který se skládá nejen ze systému placení (to je zahrnuto do podprojektu „Závorový a parkovací systém“), kde první takové formy plateb uplatnili kolegové z TS Zlín, s.r.o. na parkovacích místech např. na ul. Zarámí a budou postupně uplatněny i v rámci ostatních městských parkovišť, např. Březnická, u PRIORU, u Velkého kina, pod hotelem Moskva, atd.

Součástí tohoto komplexního projektu bude i uplatnění nových modernizovaných informačních tabulí, které budou mimo jiné informovat i o aktuálním stavu obsazenosti jednotlivých parkovišť. Bude se to týkat nejen městských parkovišť, ale zásluhou vedení statutárního města Zlína se povedou jednání i s vlastníky ostatních důležitých soukromých parkovišť, kteří by se do tohoto projektu zapojili a tím bychom informovali motoristy o stavu obsazenosti na všech exponovaných parkovišť ve městě Zlíně.

Hezký den

Stromy na náměstí T.G.M.

2.8.2018 22:54:45 | odpovědět Simona

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, proč byly vykáceny všechny stromy a keře pod hotelem Moskva na náměstí T.G.M.?

Děkuji

Stromy na náměstí T.G.M.

8.8.2018 13:11:12 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

patrně máte na myslí spíše náměstí Práce. Tento prostor bude rekonstruován. Nevzhledné a nepřehledné keře, kde často sídlili bezdomovci, nahradí lipová alej vysazena u příležitosti výročí republiky.

Hezký den

Znečištění spodní vody ve Zlíně

2.8.2018 10:20:52 | odpovědět Jiří

Zdravím, chci se zeptat jestli město hodlá něco dělat se znečištěním spodní vody pod JS v lokalitě Cigánov. Před asi 10ti lety jsme přestali používat studnu protože v ní byli zjištěny Koliformní bakterie a další stopy po fekáliích. Je zcela jisté že někde v okolí ulicé Výsluní a nebo na jižních svazích uniká odpadní voda do země. Sousedi několikrát čistili studny a problémy se vždy okamžitě vrátili. Voda zapáchá. Nutno dodat že to byla naprosto lahodná pitná voda na kterou neměla ani ta městská. Vzhledem k tomu jak začíná být nedostatek vody a jaké jsou sucha, zajímá mě jestli s tím město hodlá začít něco dělat??

Znečištění spodní vody ve Zlíně

8.8.2018 11:21:34 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

aby mohlo být cokoliv řešeno, je třeba problém nejprve konkretizovat. Musí být upřesněno, o jakou studnu se jedná, a současně je třeba vyhodnotit míru překročení znečištění vody v jednotlivých ukazatelích rozboru vody. Podle typu bakterií a počtu jejich kolonií ve vzorku vody lze odhadnout možný zdroj znečištění (splašky, splachy z terénu, hnilobný rozklad,…). V případě podezření na znečištění splašky musí být rozbor vody učiněn i v ukazatelích chemického znečištění (amonné ionty, dusičnany, dusitany,…).

Příčinu znečištění vody ve studni bude po vyhodnocení rozborů potřeba nejprve hledat v jejím bezprostředním okolí. V první fázi by měl být posouzen fyzický stav samotné studny se zaměřením na těsnost studny vůči možnému vniknutí srážkových vod. Dále by měl být ověřen technický stav všech potenciálních zdrojů znečištění do vzdálenosti až několika desítek metrů od studny (vnitřní rozvody kanalizace u domů, přípojky, žumpy, septiky, hnojiště,…).

Teprve po vyloučení možnosti znečištění studny z bezprostředního okolí má smysl pátrat po možných zdrojích znečištění z větší vzdálenosti. Z informací, které jsou v dotazu uvedeny, nelze jednoznačně usoudit, co je zdrojem znečištění. V případě Vašeho zájmu jsme na Odboru ŽPaZ - odd. vodního hospodářství - připraveni poskytnout konzultaci při osobní návštěvě.

Hezký den

ZNEČIŠTĚNÍ SPODNÍ VODY VE ZLÍNĚ

13.8.2018 21:31:21 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den. Odpověď je velmi obšírná, jen mně není jasné, proč těm domkářům na Cigánove už ta hnojiště a kadibudky nezakážete. Vždyť je celý Zlín protkán kilometry kanalizací. Bohužel jsou někdy stoleté a nikdo se k nim nehlásí. Opravy kanalizací jsou celkem složitá věc. Vyzkoušeli jsme si to u našeho paneláku. Jen kopnete do země, už se do výkopu tlačí voda z děravého vodovodního řadu.

ZNEČIŠTĚNÍ SPODNÍ VODY VE ZLÍNĚ

21.8.2018 13:52:24 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji na názor. V jednom máte pravdu. Opravy kanalizace jsou neuvěřitelně komplikovaná záležitost, která je nyní zneužívána i politicky. Prý se tu do infrastruktury neinvestuje, lze slyšet před volbami v éteru. Kdo by si to chtěl ověřit tak realita je taková, že letos dal VAK Zlín do oprav 75 mil. korun, příští rok to má být 100 mil. korun. Pravda je i taková, že když se začne opravovat kanalizace či vodovodní řad, okamžitě tu mám nespočet stížností, co jsme si to zase dovolili někoho omezit. Nikdy nebudou spokojeni všichni. Dnes je v MF Dnes velké téma o studních, četl jsem tam také, že studna má být udělaná tak, že do ní absolutně nemohou vsakovat povrchové znečištěné vody. Laicky z toho usuzuji, že pokud se někomu znečišťuje voda, nejspíše to nebude dobře udělané. (je to pouze můj laický předpoklad, nevydávám to za pravdu). Vaši narážku na komposty považuji za bezpředmětnou. Na dědině má kompost každý a voda je tam dobrá. Nevím proč by ve Zlíně měl být kompost zdrojem znečištění. Kompostování je zcela přirozeným přírodním procesem. Na rozdíl třeba od chemických postřiků. Ve vztahu ke znečištění spodních vod bych se spíše než o kompost zajímal, která stále oblíbenější žlutá plodina potřebuje být chemicky ošetřena téměř nejčastěji ze všech rostlin.

Přeji Vám hezký den

ZNEČIŠTĚNÍ SPODNÍ VODY VE ZLÍNĚ

13.8.2018 11:47:03 | odpovědět Jiří

Jedná se minimálně o 4 studny o kterých vím v okruhu cca 100m. Jejich znečištění je takové že je prakticky nemožné vodu pít, při nabrání konve už značně zapáchá. Staré rozbory které se dělali v minulosti ukazovali na znečištění kanalizačními splašky. Situace se již v minulosti pokusili řešit a pátrat v kanalizacích ale nic nenašli a tak to vzdali (město?, nevím řešil to VAK). Provedeme vyčištění studny a poté Vás tedy budeme kontaktovat. Děkuji

ZNEČIŠTĚNÍ SPODNÍ VODY VE ZLÍNĚ

21.8.2018 12:13:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Děkuji za informaci,

jak je psáno výše. Ideální a nejrychlejší způsob řešení je osobní návštěva Odboru životního prostředí a zemědělství, kde s vámi vše mohou probrat již konkrétně.

Hezký den

Matrika

1.8.2018 23:00:09 | odpovědět Petra

Dobry den,
chci se zeptat, zda je to normalni chovani úředních pracovnic na matrice... pul hodiny pred skončením úředních hodin úřednice odmítá s námi zaridit přiznání otcovství se sdělením, ze musime nejpozdeji v 16:00 h prijit , aby to stihla. Je to prosim , nekde napsane nebo nas paní slušně řečeno odpalkovala? Nakonec si nase doklady jen ofotila a rekla, ze příteli zavola, at se dostaví az to bude připravené . Problem ale je v tom , ze diky zaměstnání se tam pritel nemuze dostavit jiny termin v dané úřední i neuredni hodiny, coz jsme ji vysvětlovali. Doufam, ze úřednice bude mit nejaky navrh, ktery by nam umožnil vyridit tuto vec bez problému a nahradil jeji neochotu. Jedna se o pani matrikarku Helenu Merianovou.

Matrika

8.8.2018 14:30:21 | odpovědět Elena Kovaříková, vedoucí oddělení matrik a ověřování

Vážená paní Lukášová,

v době Vaší návštěvy, tj. 1. 8. 2018, přibližně v čase 16.30 hod., zpracovávala matrikářka, paní Helena Merianová, prohlášení o určení otcovství souhlasným prohlášení rodičů pro jiné dva páry rodičů, kteří se na matriku dostavili před Vámi a se kterými bylo dohodnuto, že si vyzvednou hotový zápis před 17. hodinou. Matrikářka tedy nemohla rozdělanou práci s dohodnutým termínem pro jiné klienty přerušit.

Zpracování jednoho prohlášení, včetně kontroly dokladů, zabere přibližně 30 minut, v případě řešení zjištěných problémů problémů i déle.

Naše matrika se nastávajícím rodičům vždy snaží vycházet vstříc, a to tak, že je možné se telefonicky objednat na určitý čas, případně po dohodě přijít kdykoli mimo úřední
hodiny.

Stejně tak jsme flexibilně zareagovali i na Váš požadavek, prohlášení bylo přichystáno druhý den, tj. 2. 8. v 6.30 ráno a během dne, po dohodě s Vámi a v závislosti na Vašich časových možnostech, doplněno o Vaše podpisy hotového prohlášení.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '18»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky