Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze




Všechna formulářová pole jsou povinná.

Zálohované kelímky na nápoje

11.1.2019 13:40:02 | odpovědět Zdeňka Končáková

Dobrý den, zajímá mě názor a případný pokrok v používání kelímků na nápoje např. v době adventního programu na náměstí. Jak velký problém by byl v zavedení zálohovaných kelímků, jako mají např. v Brně? Nedovedu si představit množství odpadu na konci prosince způsobené pouze jednorázovými plasty :-(
Děkuju.

Zálohované kelímky na nápoje

16.1.2019 10:10:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za dotaz, souhlasím s vámi. Shodou okolností se právě v těchto dnech rada města zavázala postupně omezovat používání jednorázových plastových obalů na pracovištích magistrátu. Co se týče jarmarku, už v minulých letech jsme se snažili snížit množství odpadu tím, že se alternativně nabízel jarmarkový hrneček či plecháček. Troufám si odhadnout, že i díky nim se podařilo množství odpadu snížit v řádu tisíců kusů. Stále je však na čem pracovat. Co se dotazu k zálohovaným kelímkům na jarmarky týče, tak i o tomto se uvažuje, prověřují se možnosti a postupy. Více se má vědět v následujících týdnech. Veřejnost budeme informovat. Přes všechna nařízení a doporučení institucí, to však všichni máme především ve svých rukou. Osobně se snažím přispět např. tím, že si na festivaly či koncerty nosím vlastní nick nack. Jiní lidé to mají bohužel jinak.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

ZÁLOHOVANÉ KELÍMKY NA NÁPOJE

6.2.2019 9:26:35 | odpovědět Zdeněk

"Osobně se snažím přispět např. tím, že si na festivaly či koncerty nosím vlastní nick nack."

A jakou máte s tímto zkušenost? Já bohužel špatnou, protože pokud mi vlastní kelímek nezabaví hned u vstupu, tak mi do něj pak stejně odmítají natočit pivo, prý z hygienických důvodů (mohla by se kontaminovat pípa). Takže mi ho natočí do klasického kelímku a mám si to přelít. Což jaksi postrádá smysl :-)

ZÁLOHOVANÉ KELÍMKY NA NÁPOJE

6.2.2019 9:40:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

máte pravdu, že zkušenost mám pestrou. Je to o lidech. Také mě občas odmítnou s odkazem na hygienu. A právě proto jsem se na hygieně na to dotázal. Je to čistě na tom prodejci. Pokud chce, může. Nesmí přitom porušit klasické hygienické normy. tzv. např. křížovou kontaminaci. Pokud dává přednost před snahou alibismu, tak Vás/nás odmítne. Je však pravda, že já navštěvuji více akce, které se nepořádají primárně pro co nejvyšší zisk, takže i přístup prodávajících je zde více eticky... Přijde mi velmi "humorné", že na jedné straně někdo dělá hygienický problém s opakovaným použitím kelímku a na druhé straně se tu, kdo ví jak dlouho, krmíme masem z nemocných a umírajících zvířat. viz aktuální kauza.

Přeji Vám hezký den

Dotaz

9.1.2019 22:01:40 | odpovědět Renata

Dobry den, chci se zeptat ohledne startovaciho bytu...obecne je znamo ze tento typ bytu je na 5 let. .takze je jiste ze me za 5 let z bytu vyhodite s detmi? ,) dekuji

Dotaz

10.1.2019 12:46:51 | odpovědět Lenka Kovářiková, Odbor ekonomiky a majetku

Dobrý den,

dle platných Pravidel poskytování dočasného bydlení ve startovacích bytech v majetku statutárního města Zlína je nyní doba nájmu 6 let. Rovněž je v Pravidlech v čl. 6 odst. 3 uvedeno: „V případě, že uplyne doba, určená pro nájem startovacího bytu a nájemce řádně užívá startovací byt a plní povinnosti plynoucí z nájemní smlouvy a OZ, vztahující se k nájmu bytu, může RMZ rozhodnout na základě doporučení KBH o uzavření nové nájemní smlouvy ke stávajícímu bytu podle čl. VII odst. 2 a 5 Pravidel poskytování bydlení v nájemních bytech v majetku statutárního města Zlína.“

Hezký den



Náměstí Míru

9.1.2019 13:18:17 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
prosím o informaci kdy budou zveřejněny výsledky architektonické soutěže na modernizaci náměstí Míru.
Děkuji
PH

Náměstí Míru

9.1.2019 13:55:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se jednalo o architektonickou soutěž, musí město ohledně zveřejnění dodržet vůči autorům návrhů řadu pravidel a termínů. Odhadujeme však, že výsledek bude moci být zveřejněn v průběhu několika málo týdnů.

Hezký den

zlínský lyžařský svah

8.1.2019 21:06:32 | odpovědět Tomáš Flám

Dobrý den, zajímalo by mne proč letos nefunguje lyžařský svah ve zlíně a jaká bude jeho další budoucnost?

zlínský lyžařský svah

9.1.2019 10:09:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

město Zlín není ani majitelem ani provozovatelem lyžařského svahu, proto Vám nemohu dát za město žádný komentář. Doporučuji si vyhledat novinové články k tomuto tématu. Google mi vyhledal např. toto: www.zlin.cz/533032n-osud-zlinskeho-lyzarskeho-svahu-je-nejisty.-zrejme-bude-na-prodej

Hezký den

Rekonstrukce Vodní

6.1.2019 20:36:35 | odpovědět Michal

Dobrý den
Dočetl jsem se o rekonstrukci domu na Vodní ul.Ale už nikdo nenapsal co je předmětem rekonstrukce.
Mohl bych požádat o trochu bližší info co bude spadat do rekonstrukce.
Děkuji
S pozdravem
Michal

Rekonstrukce Vodní

7.1.2019 15:17:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zde jsou fakta poskytnutá Odborem realizace investičních akcí:

Předmětem této plánované rekonstrukce je výměna hlavních technických rozvodů domu - stoupaček vody a kanalizace a výměna ležatých rozvodů vody v suterénu, rekonstrukce vzduchotechniky, rekonstrukce elektroinstalace ve společných prostorách domu, celková rekonstrukce vytápění objektu a výměna vstupních dveří do bytů. Společné prostory domu budou po rekonstrukci vymalovány.

Předmětem této veřejné zakázky je i rekonstrukce 17 volných bytových jednotek, která bude obsahovat výměnu podlahovin, obkladů, dlažby, vestavných skříní, kuchyňské linky včetně trouby a sporáku, nové rozvody ZTI, výměnu zařizovacích předmětů, nové rozvody elektroinstalace a vzduchotechniky a opravy omítek a malby.

Hezký den

Pravobřežní komunikace

22.12.2018 9:10:14 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den pane Fabiáne. Přečetl jsem si programové prohlášení rady města Zlína a zaujala mně zmínka o "pravobřežní komunikaci v Loukách". Osobně jsem byl na veřejném projednávání generelu dopravy a tam bylo konstatováno, že nic z pravobřežní komunikace nemá být realizováno, neboť by to nepřineslo žádný efekt, snad až při další zástavbě tohoto území . Tedy vyjma monstrprojektu "Prštenská příčka a spol". O jakou komunikaci v Loukách se tedy má jednat? Děkuji za odpověď.

Pravobřežní komunikace

28.12.2018 10:28:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,
posílám odkaz na městském webu, kde je o pravobřežní komunikaci celkem dost informací:

www.zlin.eu/uzemni-studie-cl-659.html

Jedná se o projekt: Územní studie Zlín - VEDENÍ KAPACITNÍ SILNICE TZV. PRAVOBŘEŽNÍ KOMUNIKACE
(Naleznete to ke konci přehledu jednotlivých projektů. Pátý projekt odspodu).
Jde o platnou studii, která je zpracovaná v duchu Územního plánu města Zlína.

Jinak obecně platí, že programové prohlášení je politický text. Rozhodnutí o jakékoliv stavbě je rozhodnutí politické a politická rozhodnutí, dle pravidel, v diskuzi neřešíme. Mohl jsem Vám tedy zaslat k náhledu studii. Rozhodnutí a sdělení zda a kdy ke stavbě dojde, už však náleží politikům.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky