Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Plánovaný chodník na Lesní Čtvrti pod lesem

18.10.2018 20:18:52 | odpovědět Zdeněk

Dobrý den, z úřední desky jsem se dočetl, že město plánuje vybudování chodníku podél asfaltové cesty pod lesem k autobusové zastávce směr Gymnázium Lesní Čtvrť. Hledal sem podrobnější informace na stránkách města, nějaký situační nákres, jeslti bude chodník osvětlen atd, ale nic jsem nenašel. Děkuji za případný odkaz na infromace o této plánované stavbě. Čevora

Parkování ul.Slunečná

18.10.2018 20:14:50 | odpovědět Petr Markytán

Dobrý den, mám dotaz zdali by nešlo nějakým způsobem vyřešit parkování v ulici Slunečná potažmo v ulici Nad Stráněmi. V době kdy začíná studijní rok na UTB, je zde velmi obtížné zaparkovat a to již v dopoledních hodinách a bohužel až do hodin večerních (také ale pátek a sobota),díky studentům kteří přijízdějí vlastními auty. Je možnost nějakým způsobem apelovat na UTB, aby si tuto situaci vyřešili a zajistili si parkování pro své studenty vybudováním např. vlastního parkoviště? Myslím si, že by obyvatelé místní části Jižních svahů neměli být omezováni v parkováním u svých domů přijídějícími studenty. Děkuji za zoodpovězení. Markytán

Parkování ul.Slunečná

30.10.2018 10:44:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

v podstatě Vám částečně odpověděl pan Šenkeřík níže. Tento problém je ve velkých městech řešen tzv. rezidenčním parkováním. Zatím s tím experimentuje Praha a Brno a je to velmi výbušné téma. Pokud píšete o apelu, tak k tomu může být oprávněno vedení města, je však otázka s jakým účinkem. Tato diskuze však slouží k dotazům na úředníky, nikoli na politiky.

Děkuji za pochopení.

PARKOVÁNÍ UL.SLUNEČNÁ

29.10.2018 10:35:14 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den, jedná se o veřejné prostranství - ve správě města Zlín - neexistuje jaksi žádné pravidlo náš dům = naše parkovací místa. Mě se taky nelíbí, že u mého bytového domu parkují lidé o několik ulic dál, firmy atd... jediné co můžu udělat, že se nespolehnu na veřejné prostranství zdarma dostupné všem, ale že si seženu/pronajmu vlastní stání či garáž a budu mít klid.

hřiště za 1. segmentem

16.10.2018 17:45:58 | odpovědět Dana

Hřiště za 1. segmentem zaslouží velkou pochvalu, je opravdu krásné a pro děti i rodiče bude radost na něm pobývat. Jeho umístění v blízkosti Městské policie je velmi účelné, doufejme, že vandalové se mu budou obloukem vyhýbat. Zasloužilo by zveřejnit, kdo se na vybudování tohoto hřiště podílel.
Děkuji

hřiště za 1. segmentem

17.10.2018 9:06:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, děkujeme. Vzkaz předám kolegům z Odboru investic a Odboru městské zeleně, kteří měli stavbu hřiště pod patronátem. Více je možné se dočíst v TZ na webu města.

Hezký den

Náměstí práce

16.10.2018 12:53:23 | odpovědět Daniel

dobrý den, oceňuji že město konečně zvelebuje tuto část Zlína ale co bude prosím s tím prostorem mezi nově dlážděným chodníkem na Náměstí práce vedoucím k bočnímu vchodu Prioru a parkovištěm pod Priorem? To dnešní zalátání děr mám chápat jako zkrášlení náměstí práce, jak mluvil pan primátor v televizi? Předpokládám že tento meziprostor bude ještě nějak upraven, jinak to vpadá hodně polovičatě. Snad v tom nejsou zase nějaké "spory" s majiteli pozemků, podobně jako v podchodu či na tržišti pod kaštany.

Náměstí práce

22.10.2018 9:56:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud chcete vědět, co pan primátor svým vyjádřením myslel, musíte se zeptat pana primátora. Diskuze slouží k dotazům na úředníky. Za mě osobně ten prostor, po vysazení lip, opravách chodníků atd, hezčí je. Chápu však, že to je otázka individuálního pohledu na věc.

Zde vyjádření za úředníky z OKaRDS:

Máme zpracovaný projekt, který řeší komplexně celou tuto oblast.
V současné době se upravují ty exponované plochy, které řeší parkovací požadavky ve vztahu k obchodnímu domu PRIOR, tak veřejné prostory pod hotelem Moskva. Tyto dopravně stavební úpravy řeší zajištění základní dopravní obslužnost v těchto oblastech.
Jak jsem se zmínil, řešíme komplexní úpravu celé této oblasti. S tím souvisí jak rekonstrukce pochůzných a pojízdných ploch, tak i např. inženýrské sítě, atd.
Ve zmiňované ploše, o které se zmiňuje občan, je veden tepelný kanál, jenž je svým správcem plánován v nejbližší době na celkovou rekonstrukci. Jsme proto nuceni provést celkovou rekonstrukci této části centra města v etapách. Finální úprava kritizované plochy bude provedena současně s rekonstrukcí tohoto kanálu.
Současná realizace dopravních úprav řeší zajištění základních požadavků na dopravní obslužnost v těchto místech s ohledem na rekonstrukci domu PRIOR a související plochy pod hotelem Moskva.
Jenom pro upřesnění, součástí připravované celkové rekonstrukce této části města jsou např. i opravy chodníkových tras podél budovy Tržnice s cyklodopravou, atd.

Hezký den

úprava pietního místa na hřbitově v Loukách

15.10.2018 13:35:34 | odpovědět Zdenka M.

Děkuji za dodržení rok starého slibu - úpravu pomníčku padlým.
Stačilo málo a je poznat, že jsme nezapomněli...

frézování hrbů na ulici Středová ,Jižní Svahy

11.10.2018 22:18:07 | odpovědět Jiří M.

Dobrý den, minulý týden se frézovaly hrby na ul. Středová u restaurace Vyhlidka .O 100m dál na této ulici u zastávky trolejbusů Budovatelská je nepříjemný dvojhrb, proč když tam už frézovací stroj byl,tak se nesfrézoval i tento nepříjemný velbloudí hrb.Nebo jestli je to v plánu. Děkuji.

frézování hrbů na ulici Středová ,Jižní Svahy

23.10.2018 9:40:38 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den, před zimním obdobím bylo objednáno pouze provizorní vyfrézování v křižovatce. Jinak již běží realizace stavby „Zlín, ulice Středová – oprava komunikace a stezka pro cyklisty“, jejímž předmětem bude mimo jiného i oprava ulice Středová v úseku od zmíněné křižovatky po ulici Podlesí I. Stavební práce probíhají na cyklostezce v prostoru u II. segmentu, na ulici Středová budou zahájeny v jarních měsících příštího roku.

Hezký den


sídliště Kúty

5.10.2018 22:55:38 | odpovědět Jana K

Dobrý den, má město Zlín v blízké době v plánu revitalizaci sídliště Kúty? Připadá mi, že se na něj nějak zapomnělo. Neudržovaná zeleň, městský mobiliář, špatný stav komunikací, přetížené parkovací plochy. Kritická situace mi připadá hlavně směrem k třídě 2. května. Děkuji

sídliště Kúty

10.10.2018 16:14:17 | odpovědět Martin Poláček, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

v oblasti Kúty není v současné době plánována revitalizace sídliště. V této oblasti však nyní připravujeme celkovou rekonstrukci uličního prostoru na ul. 2.května v úseku od ul. Sokolské po most u Januštice. Jedná se o obnovu živičného povrchu komunikace a celkovou rekonstrukci chodníků po obou stranách včetně zřízení přechodů pro chodce. V celém úseku bude provedena rovněž výměna sloupů trolejového vedení včetně nového veřejného osvětlení.

Hezký den

Osvětlení v Malenovicích

4.10.2018 12:00:14 | odpovědět petr matula

Dobrý den. Zajímalo by mě kdo odpovídá za městské osvětleni a i za kontrolu, zda osvětlení svítí. Nebo je třeba hlásit odpovědné organizaci, kde že lampy veřejného osvětlení nesvítí? Například v Malenovicích to mnohdy místy nesvítí - např. u domu č.p 808 - roh u cesty k parkovišti, či u domu č.p. 802 - směrem ke školce. Nebylo by možné vymyslet třeba systém, kdy by každá lampa měla značku, či číslo, nebo něco, podle čeho by šlo nahlásit, že to nesvítí. Když pak jdete místem, kde je tma a zvlášť na sídlišti není moc příjemné se pohybovat ve tmě, a to jsme muž, co pak mají dělat ženy, dívky … .
Moc děkuji za řešení a urychlené vyřešení.

Osvětlení v Malenovicích

5.10.2018 12:57:32 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Matulo,

veřejné osvětlení spravují Technické služby Zlín. Uvítáme upozornění na poruchu, kontrola jednotlivých světelných bodů není možná.

Číslování sloupů VO není bohužel úplné, ne vždy je navíc sloup ve vlastnictví Technických služeb či města. Zejména jde o osvětlení na sloupech E.On či DSZO. Naši technici zajistí co nejdříve opravu. Pokud ale můžete nefunkční či poškozené světlo vyfotit a poslat e-mailem, řešení se tím ještě urychlí.

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

Jakub Černoch, ředitel TS Zlín


Doplnění: Ještě bych doplnil, že preventivní fyzická kontrola je při množství sloupů, lamp a všeho mobiliáře velmi obtížná. Nelze bohužel každý sloup kontrolovat "denně". O každé závadě se nejrychleji vždy dovědí lidé, kteří v daném místě žijí a mají to tak denně na očích. Na vše se dříve či později přijde a opraví. Hlásit závady, vandalismus atd. mají i hlídky MP či zaměstnanci kanceláří místních částí, ale při včasném upozornění od občanů, lze nápravu vždy ještě urychlit. Lze to i prostřednictvím webu TS Zlín, kde je hned na úvodním straně ikona "Hlášení závad".
Děkujeme za Váš zájem o dění ve městě.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů MMZ

Stromy na Letne

2.10.2018 11:59:03 | odpovědět E.P.

Dobrý den chci se zeptat jak řešit stav kdy si sousedé mezi domy, vzdálennost domů 20 m, vysadili před 3 lety stromy (kaštan a další listnáče které už teď dosahují přes 10m výšky). Nejenom že tímto už nemáme žádné slunce na zahradě a v domě (okna jsou pouze na jižní stranu) ale také se obáváme jak to bude v budoucnu až budou tyto vysoké stromy staré a budou hrozit pádem na náš dům. Už teď by dosáhly. Protože pozemky pod bať. domky patří městu, se ptáme jak tuto situaci řešit. Díky za info

Stromy na Letne

5.10.2018 13:08:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požádal jsem o vyjádření oddělení pozemkové a nebytové správy. V případě soukromých pozemků by to mělo být na dohodě. Pokud ta není možná, často nezbývá než se obrátit na civilní soud. Ten pak posoudí mírů projevů těchto, tzv. negativních externalit, jako je zastínění zahrady, opad listí na sousedův pozemek atd., a případně soudně nařídí nápravu. Ale počkejme nejdříve na vyjádření oddělení.

Hezký den a víkend

Doplnění: Jak jsem Vám psal již do e-mailu. Pro konkrétní odpověď by OMZ potřeboval znát konkrétní lokalitu. Děkuji.

Poplatky a jiné

1.10.2018 19:33:29 | odpovědět Milan Hlavica

1) Dnes jsem zaplatil 200 Kč za výměnu řidičského průkazu, který končí v únoru 2019. Na stránkách životních situací o lhůtě, kdy tato výměna podléhá poplatku není ( na rozdíl od výměny občanského průkazu, kde je zmíněna lhůta půlroční před skončením platnosti ) ani zmínka.

2) Při rezervaci termínu přes internet mně připadá potvrzovací e-mail ve znění " Gratulujeme Vám atd " poněkud komický a nepatřičný. Spíše by tam asi mělo býti : Děkujeme za rezervaci za prostřednictvím atd. Gratulovat se dá asi k výhře, narozeninám apod. , ale k rezervaci na úřad ?

Poplatky a jiné

8.10.2018 15:49:46 | odpovědět Antonín Šrajer, vedoucí OOSA

Dobrý den,

děkujeme za podněty. Znění informačního textu jsme aktualizovali a dodavatel provedl i změnu textu rezervačního systému. Původní text z továrního nastavení je tak již upraven.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky