Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

6.8.2019 13:07:08 | odpovědět Jiří Tkadlčík

Dobrý den,
ke dláždění některých ploch v centru Zlína bylo použito malých dlažebních kostek. Ty jsou mnohde uvolněné nebo zcela chybí, hrozí tak možnost zranění.
Dotaz:“ Kdo a v jakých intervalech kontroluje stav těchto ploch a provádí opravy?“
Hezký den, J.T.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

8.8.2019 9:17:12 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, kontrola částí probíhá průběžně. Pracovnice kanceláří místních částí obchází svěřený úsek v pravidelných intervalech. Následně evidované informace o poškození komunikací předají odboru dopravy MMZ. Lokální opravy provádějí na objednávku Technické služby Zlín, s.r.o. Hezký den.

Parkovaci místo....sršni

6.8.2019 11:05:19 | odpovědět Jana Krajčová

Dobry den,nevim jestli je to tady správně, ale na Čepkove na parkovacim.stani u Kaféčka hned u prvni lipy od Prodejny Hervis,tak ten strom je plny sršňů a vos.Dekuji za nejake opatření.

Parkovaci místo....sršni

7.8.2019 14:56:05 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Krajčová,

děkujeme za podnět. Právě jsem se z toho místa vrátil, abych se za slunečného počasí (kdy jsou vosy a sršně nejaktivnější) přesvědčil o naléhavosti vašeho podnětu. Cca pět minut jsem stál přímo u stromu a pozoroval jsem přítomné vosy i sršně z bezprostřední blízkosti a mohu konstatovat, že se zde s největší pravděpodobností žádné hnízdo nenachází. Pokud by tomu tak bylo, tak bych tam tak blízko stát nemohl. Vypozoroval jsem, že tam vosy a sršni létají za potravou. Vzhledem k tomu, že zde není hnízdo, a tato situace není nijak nebezpečná, nevyžaduje si žádné urgentní řešení. Pokud by to chtěl/měl někdo řešit, tak vlastník komunikace tedy OC Čepkov. Veřejná správa respektive hasiči to mohou řešit pouze v případě, že dochází k ohrožení zdraví a života, což není tento případ.

A jen dodatek pro zajímavost. V sršních vidíme především nebezpečí, obvykle nevíme žádné podrobnosti o jejich životě. Sršně mají samozřejmě v přírodě své místo a jsou i lidem rozhodně užitečné. Jedná se o dravce hmyzí říše, takže likvidují např. larvy a housenky nejrůznějších hmyzích škůdců. Obyvatelé průměrného sršního hnízda (cca 700 jedinců) mohou za den zkonzumovat až jeden kilogram škůdců, většinou pro člověka nepříjemných much, ovádů nebo komárů.

Sám mám na své nevelké zahradě hnízda vos, sršňů i lesních mravenců a dokážeme se vzájemně respektovat, žádná žihadla či kousnutí jsem doma zatím neobdržel.

Přeji Vám hezký den


Květinová výsadba v městě

5.8.2019 14:39:41 | odpovědět Grygová

Dobrý den,
jako každý rok jsem i letos nadšená z květinové výsadby ve městě (nádoby na náměstí). Krásné a inspirativní. Moc děkuji. RG

Květinová výsadba v městě

21.8.2019 15:41:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

váš vzkaz jsem rád předal kolegům na zeleni. Budeme rádi, když se i další lidé nechají inspirovat a rozhodnou se některé své anglické mrtvé trávníky (které se musí neustále kosit a zalévat) vymění za trvalkové či letničkové záhony, které jsou oproti tomu, při správném založení, takřka bezúdržbové, krásně barevné a jsou pastvou nejen pro oči, ale také pro pestrobarevné motýly, čmeláky a další užitečný hmyz. Na zelené poušti hmyz (sající nektar) umírá hlady. Také jsem se nechal inspirovat a i když pominu etickou a estetickou stránku věci, tak pragmatici musí minimálně ocenit alespoň značnou časovou úsporu.

Přeji Vám hezký den

Umístění zrcadla - křižovatka nad zastávkou Středová

5.8.2019 9:07:43 | odpovědět Adam Viktorin

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda by bylo možné umístit vypouklé zrcadlo na křížení ulic Na Honech I a ulice pod domem Podlesí II (č.p. 5609) - ulice nad zastávkou MHD Středová. Vzledem k množství parkovacích míst v této oblasti a rozsáhlým garážím si myslím, že by toto jednoduché řešení pomohlo ke zjednodušení dopravní situace pro mnoho občanů. V aktuálním stavu má totiž vozdilo vyjíždějící z ulice pod domem č.p. 5609 dávat přednost vozidlům jedoucím zprava (směr z kopce). Zde ovšem ve výhledu překážejí parkující vozidla a proto často dochází k nebezpečným situacím. Domnívám se, že umístění zrcadla by těmto situacím pomohlo předcházet.

Děkuji za vyjádření, Adam Viktorin.

Umístění zrcadla - křižovatka nad zastávkou Středová

21.8.2019 12:47:57 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Dopravní inspektorát PČR, který má ve své kompetenci schvalování změn místní úpravy provozu, povoluje dopravní zrcadla pouze v těch místech, kde je překážka v rozhledu neodstranitelná (budova, skála atd.). Pokud překážku tvoří parkující vozidla je zcela jisté, že DI PČR by žádost zamítl. Domníváme se, že správně parkující osobní vozidla problémem nejsou. Špatný rozhled je v místě zejména v těch případech, kdy zde parkuje větší dodávkové vozidlo. Naší snahou je vytvořit v lokalitě takový dopravní režim, který zamezí parkování velkých dodávkových vozidel. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

UMÍSTĚNÍ ZRCADLA - KŘIŽOVATKA NAD ZASTÁVKOU STŘEDOVÁ

23.8.2019 8:44:39 | odpovědět Adam Viktorin

Dobrý den, děkuji za odpověď. Současná situace je taková, že na druhém parkovacím místě nad křižovatkou je dlouhodobě odstaveno nepojízdné SUV, které je větších rozměrů. Pokud je to možné, chtěl bych tímto dát podnět ke kontaktování majitele. Nicméně i tak jsem přesvědčen, že ani odstranění tohoto vozidla situaci nevyřeší. Křižovatka je umístěna v prudkém svahu a tedy i řádně zaparkovaná auta běžných rozměrů zamezují ve výhledu. Proto se domnívám, že i proti běžné praxi, by zde DI PČR mohl udělat výjimku.
S pozdravem, Adam Viktorin.

UMÍSTĚNÍ ZRCADLA - KŘIŽOVATKA NAD ZASTÁVKOU STŘEDOVÁ

30.8.2019 9:28:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

byl jsem se na tom místě podívat. S výjimkami je to bohužel těžké. Dáte jednou, musíte dát i příště a podobných ulic s podobným výhledem jsou ve Zlíně jistě desítky ne-li stovky. Pokud to PČR, navzdory praxi, povolí zde, museli by to povolit všude, kde je to podobné. Jako také řidič se domnívám, že řešením je zkrátka najíždět do křižovatky pomalu a opatrně. Ostatně, stávající snížený výhled způsobuje, že tam musí přibrzdit i ten, kdo už na přednost zprava zapomněl. A že takových lidí není rozhodně málo, se přesvědčujeme denně na parkovištích nákupních center, kde Vám přednost zprava nedá třetina řidičů. Pochopitelně máte pravdu, že by zrcadlo situaci zpřehlednilo, ale to se dá říct o každé druhé třetí křižovatce. Kolegové z odboru dopravy vědí, ve kterých situacích to dopravní inspektorát policie povolí a kdy ne, proto nemá cenu žádat o něco, o čem víme, že nám nebude povoleno. Byla by to zbytečná práce. Co se týče toho SUV. Vozidlo má RZ a nejeví známky vraku tzn. že by mu chyběl motor či něco jiného podstatného. Pouze dlouhodobé stání není dle současných zákonů důvodem k odtahu. Zákon počítá s tím, že dotyčný mohl třeba jet na rok do zahraničí. Za současné právní úpravy bohužel není důvodem k odstranění ani propadlá STK. O změně tohoto zákona se však již nějakou dobu mluví... každopádně prověřím, zda je toto vozidlo vedeno v patrnosti jako potenciální „vrak“.

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

4.8.2019 20:50:38 | odpovědět Michal Machalík

Měl bych dotaz na parkoviště na ulici soudní v centru města. Toto parkoviště je velmi vytížené a mnohdy je problém zaparkovat třeba jenom na 15 minut, když potřebuji vyložit zboží a věci do obchodu. Přesto zde během července přibyla žlutá čára podél celé strany kde jsou obchody, kde tím pádem zmizelo asi 6 parkovacích míst. Mohu se zeptat, z jakého důvodu byla zde čára umístěna a proč se zde nedá zastavit. Děkuji Machalík

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:10:08 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, pane Machalíku,

žluté čáry na ulici Soudní byly umístěny z důvodu dlouhodobých problémů s průjezdem a vzájemným vyhýbáním vozidel, na což opakovaně upozorňovala městská policie i TS Zlín. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat vedle něj volný prostor v šířce nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Pokud by v tomto prostoru parkovalo vozidlo, nebyla by tato šířka dodržena.

Avšak pro účely zásobování jsou na ulici Soudní vyznačena zásobovací místa. Děkujeme a přeji hezký den.Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:15:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já bych tedy ještě pro vysvětlení doplnil, že to tedy není tak, že by tam bylo zrušeno 6 parkovacích míst. V těch místech se dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmělo parkovat ani před tím. Žlutá čára tedy nezavádí nový zákaz, pouze lépe a důrazněji znázorňuje stav, který tam byl platný i předtím.

Zákaz vjezdu

2.8.2019 2:36:52 | odpovědět Pavel Kučera

Dobrý den, jaký je prosím důvod umístění značky zákaz vjezdu na komunikaci ze Štákových Pasek směr Kostelec (pozemková parcela č. 1691 ve vlastnictví statutárního městaZlín, k.ú. Příluky u Zlína, https://en.mapy.cz/s/3wWV4)? Nestačil by zákaz vjezdu motorových vozidel? Nenapadá mě rozumný důvod, proč bychom tudy nemohli jezdit na kole.

Zákaz vjezdu

8.8.2019 9:59:50 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

prověřoval jsem to u kolegy, který má v gesci dopravní značení a skutečně jsme se shodli, že nás na první pohled také nenapadá důvod. Ještě to ověřím u kolegy ze státní správy na oddělení dopravně stavebních řízení (až se vrátí z řd) a pokud k této značce není závažný důvod, budeme iniciovat změnu na zákaz vjezdu motorových vozidel. Děkujeme za podnět.

Chodníky na ulici U Trojáku

27.7.2019 20:31:50 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, mám připomínku k chodníkům na ulici U Trojáku. Kolem našeho domu (č.p. 4642-4650), ale i jinde jsou chodníky v hrozném stavu, od 70. let, kdy byly zbudovány, je nikdo neopravoval. Bude se s nimi konečně neco delat? Nedá se po nich kolikrát už ani chodit. Kdyby to šlo, poslal bych i fotky, aby bylo vidět, že nepřeháním. Doufám, že nedostanu odpověď v tom duchu, že Zlín má chodníků moc a magistrát nestíhá. Po 44 letech už by snad na chodníky v naší ulici mohla přijít řada.

Chodníky na ulici U Trojáku

7.8.2019 9:55:22 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Odbor dopravy tuto lokalitu prověřoval. Jelikož se jedná o lokální opravu, komunikoval s pracovníky místní části Jižní Svahy 1, kteří budou veškeré nerovnosti na chodnících evidovat, poté odbor dopravy tato místa nechá opravit.

V případě lokálních oprav chodníku se proto můžete obracet na tuto kancelář:, e-mail: kancelar_js1@zlin.eu. Děkujeme.


S pozdravem a přáním pěkného dne


údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

22.7.2019 21:49:56 | odpovědět Marta Stiborová

Dobrý den, dnes jsem se zúčastnila kremace a při projíždění kolem kruhového objezdu mne překvapilo, jak je toto místo neudržované. Pokud se pamatuji byl to první kruhový objezd ve Zlíně a vedlo se kolem něj spoustu dizkusí. Myslím, že by toto místo, kde projíždí spousta lidí z celé republiky při účasti na pohřbech si zasloužilo větší péči. V některých městech u nás i v zahraničí jsou kruhové objezdy chloubou. Doufám, že to není záměr pro život hmyzů. Děkuji za odpověď. Stiborová

údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

24.7.2019 9:59:53 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Stiborová,

Váš dotaz patrně vychází právě z faktu, že jste kruháč viděla za posledního čtvrt roku zřejmě jen jednou a to v době odkvětu a vysemeňování rostlin. Já kolem něj jezdím denně a mohu Vám prozradit, že v květnu a červnu mě (a nejen mě) pohled na pestrobarevně kvetoucí louku vždy potěšil. Chápeme, že jiné lidi potěší jen a pouze anglický (mrtvý) trávník (který tam byl loni), ale vězte, že mnohem více lidí pozitivně kvitovalo, že se nechal kruhový objezd rozkvést. A ano, je to přínosné i pro hmyz. Pokud nevidíte přínos biodiverzity i pro člověka a nevíte o hrozbách, které souvisí s vymírání hmyzu, lze si o tom jistě mnohé nastudovat. Co se týče posečení, prověřím, ale jsem si téměř jistý, že na odboru zeleně mají zkušenosti a vědí, kdy se má tento prostor pokosit, aby to splnilo požadovaný efekt.

Přeji Vám hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)