Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Osvětlení v Malenovicích

4.10.2018 12:00:14 | odpovědět petr matula

Dobrý den. Zajímalo by mě kdo odpovídá za městské osvětleni a i za kontrolu, zda osvětlení svítí. Nebo je třeba hlásit odpovědné organizaci, kde že lampy veřejného osvětlení nesvítí? Například v Malenovicích to mnohdy místy nesvítí - např. u domu č.p 808 - roh u cesty k parkovišti, či u domu č.p. 802 - směrem ke školce. Nebylo by možné vymyslet třeba systém, kdy by každá lampa měla značku, či číslo, nebo něco, podle čeho by šlo nahlásit, že to nesvítí. Když pak jdete místem, kde je tma a zvlášť na sídlišti není moc příjemné se pohybovat ve tmě, a to jsme muž, co pak mají dělat ženy, dívky … .
Moc děkuji za řešení a urychlené vyřešení.

Osvětlení v Malenovicích

5.10.2018 12:57:32 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Matulo,

veřejné osvětlení spravují Technické služby Zlín. Uvítáme upozornění na poruchu, kontrola jednotlivých světelných bodů není možná.

Číslování sloupů VO není bohužel úplné, ne vždy je navíc sloup ve vlastnictví Technických služeb či města. Zejména jde o osvětlení na sloupech E.On či DSZO. Naši technici zajistí co nejdříve opravu. Pokud ale můžete nefunkční či poškozené světlo vyfotit a poslat e-mailem, řešení se tím ještě urychlí.

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

Jakub Černoch, ředitel TS Zlín


Doplnění: Ještě bych doplnil, že preventivní fyzická kontrola je při množství sloupů, lamp a všeho mobiliáře velmi obtížná. Nelze bohužel každý sloup kontrolovat "denně". O každé závadě se nejrychleji vždy dovědí lidé, kteří v daném místě žijí a mají to tak denně na očích. Na vše se dříve či později přijde a opraví. Hlásit závady, vandalismus atd. mají i hlídky MP či zaměstnanci kanceláří místních částí, ale při včasném upozornění od občanů, lze nápravu vždy ještě urychlit. Lze to i prostřednictvím webu TS Zlín, kde je hned na úvodním straně ikona "Hlášení závad".
Děkujeme za Váš zájem o dění ve městě.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů MMZ

Stromy na Letne

2.10.2018 11:59:03 | odpovědět E.P.

Dobrý den chci se zeptat jak řešit stav kdy si sousedé mezi domy, vzdálennost domů 20 m, vysadili před 3 lety stromy (kaštan a další listnáče které už teď dosahují přes 10m výšky). Nejenom že tímto už nemáme žádné slunce na zahradě a v domě (okna jsou pouze na jižní stranu) ale také se obáváme jak to bude v budoucnu až budou tyto vysoké stromy staré a budou hrozit pádem na náš dům. Už teď by dosáhly. Protože pozemky pod bať. domky patří městu, se ptáme jak tuto situaci řešit. Díky za info

Stromy na Letne

5.10.2018 13:08:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požádal jsem o vyjádření oddělení pozemkové a nebytové správy. V případě soukromých pozemků by to mělo být na dohodě. Pokud ta není možná, často nezbývá než se obrátit na civilní soud. Ten pak posoudí mírů projevů těchto, tzv. negativních externalit, jako je zastínění zahrady, opad listí na sousedův pozemek atd., a případně soudně nařídí nápravu. Ale počkejme nejdříve na vyjádření oddělení.

Hezký den a víkend

Doplnění: Jak jsem Vám psal již do e-mailu. Pro konkrétní odpověď by OMZ potřeboval znát konkrétní lokalitu. Děkuji.

Poplatky a jiné

1.10.2018 19:33:29 | odpovědět Milan Hlavica

1) Dnes jsem zaplatil 200 Kč za výměnu řidičského průkazu, který končí v únoru 2019. Na stránkách životních situací o lhůtě, kdy tato výměna podléhá poplatku není ( na rozdíl od výměny občanského průkazu, kde je zmíněna lhůta půlroční před skončením platnosti ) ani zmínka.

2) Při rezervaci termínu přes internet mně připadá potvrzovací e-mail ve znění " Gratulujeme Vám atd " poněkud komický a nepatřičný. Spíše by tam asi mělo býti : Děkujeme za rezervaci za prostřednictvím atd. Gratulovat se dá asi k výhře, narozeninám apod. , ale k rezervaci na úřad ?

Poplatky a jiné

8.10.2018 15:49:46 | odpovědět Antonín Šrajer, vedoucí OOSA

Dobrý den,

děkujeme za podněty. Znění informačního textu jsme aktualizovali a dodavatel provedl i změnu textu rezervačního systému. Původní text z továrního nastavení je tak již upraven.

Hezký den

Stromy na Santražinách

26.9.2018 13:04:31 | odpovědět Karel Janoušek

Dobrý den, na Satražinách před Městskou policií, byly konečně dodělány venkovní úpravy po výměně potrubí.
Je plánovaná výsadba stromů na východní straně domu č.1624 ? Původní 3 stromy byly vykáceny.
Dále by bylo vhodné urychleně opravit podpěry u jednoho stromku, který se nachází na západní straně výše
uvedeneho domu. Stromek byl v nedávné době vysazen a hrozí jeho zlomení.
Děkuji za odpověď.

Stromy na Santražinách

2.10.2018 11:13:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na OMZ jsem zjistil následující. Co se týče náhradní výsadby tak z východní strany domu Santražiny 1624 je naplánována výsadba dvou ks ovocných stromů (hrušeň), výsadba by se mohla uskutečnit ještě letos na podzim. Výsadby jsou průběžně kontrolovány a ošetřovány.
Co se týče podpěry, tak tento týden má investor akce, Teplo Zlín, provést konečnou úpravu terénu včetně zatravnění a včetně opravy toho kůlu.

Odstranění závady je tedy v řešení, přesto děkujeme za upozornění. Pracovníci OMZ nemohou o každé závadě vědět ihned. Nejdříve to vědí vždy obyvatelé dané lokality. Proto jsme za včasné a slušné upozornění rádi

Hezký den

Zbytečně se tvořící kolona aut

24.9.2018 19:34:48 | odpovědět Pavel Večeřa

Dobrý den,
téměř denně pozoruji, že se po 14 hodině tvoří zbytečně dlouhá kolona aut, které vyjíždějí od Čepkova přes Benešovo nábřeží na ulici Dlouhá. (běžně tu trvá 10 minut vyjet na Dlouhou ulici, která neni nijak zacpaná). Problém vidím v příliš krátké zelené v tomto denním čase. Bylo by možné dohodnout s provozovatelem světelné signalizace nápravu (prodloužení zelené).
Děkuji.

Zbytečně se tvořící kolona aut

26.10.2018 10:00:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,
kolegové z OKaRDS byli odbornou firmou informováni, že režim světelného signalizačního zařízení na křižovatce ul. Dlouhá (ul. Sokolská) x ul. Benešovo nábřeží je ve směru ul. Dlouhá – ul. Sokolská brán jako hlavní dopravní tah, zejména z důvodu dopravního trasování MHD (další trasa MHD je z ul. Benešovo nábřeží na ul. Dlouhá). Výjezd z ul. Benešovo nábřeží (od Čepkova) je v tomto případě podřízen dopravě na komunikacích s MHD. Pokud bychom změnily intervaly na světelných signalizačních zařízeních, tak by se tím prodloužily intervaly systému MHD.
Jakékoliv změny systému intervalů světelného signalizačního zařízení v tomto křižovatkovém uzlu by tím znamenaly potřebu projednání změn se zástupci společnosti DSZO, s.r.o. (provozovatel MHD), kde by to mělo vliv na preferenci vozidel MHD, společně se zástupci statutárního města Zlína a to s ohledem na určení prioritních požadavků v silniční dopravě (zda bude mít přednost MHD, či automobilová doprava).
Tzn., když to trochu zjednoduším: Že zde řidiči, zejména ve špičce, čekají déle, než by se jim líbilo, je fakt, který nikdo nepopírá. Ovšem ulehčení těmto řidičům, přinese komplikace na páteřní ulici Dlouhá a to zejména pro vozy MHD. Jak píšu výše, změnilo by to jízdní řády a negativně ovlivnilo mnohem více lidí. Zájmem města a ostatně i všech řidičů by mělo být, aby aut bylo na již nyní přeplněných silnicích co nejméně, toho však nelze dosáhnout tím, že se bude upřednostňovat individuální doprava před hromadnou.

Snad jsem to vysvětlil dostatečně. Přeji Vám hezký den

Zbytečně se tvořící kolona aut

2.10.2018 11:00:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal k prověření na OKaRDS. Prověřit to musí dodavatelská firma. Následně sem vložím jejich reakci.

Hezký den

Studánka Příluky

23.9.2018 15:36:20 | odpovědět Jaromír Bařina

Dobrý den,

docela pravidelně chodíme odebírat vodu ze studánky v Přílukách. Poslední dobou tam začal působit nějaký "kutil". Zpočátku zmizely dřevěné výplně jedné lavičky a část konstrukce byla natřena. Usoudil jsem, že pravděpodobně odbor, který se stará o údržbu městského mobiliáře začal s nápravou tohoto sezení. Při dnešní návštěvě jsem nabyl dojmu, že tam řádil Pat a Mat. Dřevěné výplně jsou připevněny zcela asymetricky, křivě, část jich chybí, všude kolem nepořádek: kovové špony, piliny, odřezky apod. Toto je vizitka údržby města, či za to město někomu platí nebo tak chce učinit? V místě, kde kontroluje zdravotní ústav kvalitu pitné vody takový nepořádek? Za odpověď děkuji. J.Bařina

Studánka Příluky

24.9.2018 10:20:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

výměnu mobiliáře iniciovala komise místní části ve spolupráci s Odborem městské zeleně. Práce nebyly dosud ukončeny a stále probíhají. Pokud by při předání díla byly shledány závady, nebude dílo převzato a bude se pochopitelně požadovat náprava. Poprosil bych Vás tedy s hodnocením a případnou kritikou počkat až to bude hotové.

Děkuji za trpělivost a zájem o dění ve městě.

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky