Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Okružní křižovatka Zlín-Kocanda a točna MHD + propojení na Podlesí

20.6.2019 9:28:17 | odpovědět David Štěrba

Dobrý den,
chci se zeptat, zda bude realizován, případně kdy, projekt Okružní křižovatka na silnici III 49018 Zlín-Kocanda (ulice Okružní) a točna MHD + propojení na ulici Podlesí.
Děkuji

Okružní křižovatka Zlín-Kocanda a točna MHD + propojení na Podlesí

27.6.2019 13:26:39 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Zatím nemáme daný termín realizace, protože není hotová projektová dokumentace.

Děkuji, hezký den.

Štípa - výjezd od ZŠ

19.6.2019 16:13:18 | odpovědět Jana

Dobrý den,
chtěla bych oznámit, že při výjezdu od základní školy ve Štípě na ulici Nová cesta je nepřehledná křižovatka. Ze strany od Velíkové je hodně porostu a jedoucí auto je vidět až na poslední chvíli. Prosím, zda by bylo možné, aby příslušný odbor tuto situaci prověřil a třeba se na křižovatku dalo dopravní zrcadlo, aby bylo při výjezdu vidět.
Děkuji za odpověď.
Jana

Štípa - výjezd od ZŠ

2.7.2019 9:50:13 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Vámi zmíněné místo zkontroloval technik, ten se domluví v součinnosti s městskou zelení na ořezu keřů, které brání ve výhledu při výjezdu od školy, případně zváží umístění dopravního zrcadla.

Hezký den.

Štípa - výjezd od ZŠ

25.6.2019 12:02:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který jsem předal k prověření na Odbor dopravy.

Hezký den

Budova Tržnice

19.6.2019 13:03:25 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda je v pořádku umísťování velkoplošných plakátů na budově Tržnice (aktuálně na téma nemocnice). Domnívám se, že toto do centra města nepatří.
Děkuji
PH

Budova Tržnice

25.6.2019 11:51:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

žádná vyhláška to bohužel neomezuje. Je to objekt pana Valenty a v podstatě je to stejné, jako bych si já nebo vy vyvěsil z okna (vlastní nemovitosti) prostěradlo s nějakým vzkazem... Že je to nevkusné a jak by to vypadalo, kdyby to takto dělal každý majitel objektů ve městě, je věc druhá. Na městském objektu by se asi podobná propagandistická záležitost neobjevila. Většinou platí, že společenská poptávka generuje politickou nabídku. Tzn. pokud to vadí více lidem a dají podnět svým zastupitelům, jistě se tímto tématem může rada či zastupitelstvo zabývat.

Hezký den

dopravní značení Nad Ovčírnou VI ve Zlíně

19.6.2019 11:44:55 | odpovědět Ing. arch. Jiří Schneider

dopravní značení žlutou čárou na komunikaci Nad Ovčírnou VI ( vlevo ve směru k lesu ) je časem vybledlé a těžko viditelné. Při obousměrném provozu řidiči toto přehlédnou a nedovoleně zaparkují. Prosím příslušné oddělení na Magistrátu o nápravu. V dolní části u vjezdu na parkoviště Krajské policie toto značení v délce asi 4 m chybí.

dopravní značení Nad Ovčírnou VI ve Zlíně

27.6.2019 13:44:11 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, Vámi uvedený podnět jsme prověřili. Objednali jsme obnovu dopravního značení, které bude provedeno v původním rozsahu. Děkuji a přeji hezký den.

S pozdravem a přáním pěkného dne

dopravní značení Nad Ovčírnou VI ve Zlíně

25.6.2019 12:11:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal na Odbor dopravy k prověření. Obecně mě však trochu mrzí, že mě po třech pracovních dnech, které jsem navíc čerpal dovolenou, obviňujete z nečinnosti. Já se snažím odpovídat co nejdříve to jde, často odpovím i ten den, když mám podklady a informace. Někdy je potřeba ještě před odpovědí udělat šetření na místě. A jen tak pro srovnání. Když píšu na kraj či státní instituci, odpoví mi většinou nejdříve do týdne, spíše za měsíc, často však nikdy...

Hezký den

Akce "Žhavá noc u bazénu"-hluk a dodržování nočního klid

14.6.2019 22:58:46 | odpovědět Jana Kosová

Dobrý večer, právě probíhá v lázních v Kostelci akce "Žhavá noc u bazénu". Tato akce se během léta koná několikrát. Vzhledem k vysoké hlučnosti jde slyšet i na Podlesí na JS,jako by se konala přímo pod okny domu. Ráda bych se zeptala,zda někdo kontroluje překročení hlučnosti a jak je to s dodržováním nočního klidu v případě této konkrétní akce.Děkuji moc za odpověd.

Akce "Žhavá noc u bazénu"-hluk a dodržování nočního klid

19.6.2019 16:03:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

naprosto chápu vaše rozladění, ale v době tvorby vašeho příspěvku byla jediná možná reakce, která mohla hluk zastavit, zavolat na MP Zlín. Obecně mohu uvést, že na Magistrátu města Zlína není žádný odbor, či úředník, který by chodil po městě a kontroloval dodržování obecně platných vyhlášek. Od toho je právě zřízena městská policie. Neměla-li akce výjimku, tak by tam MP jistě vyrazila a hluk zarazila... Provozovatelé hospod jistě potvrdí, že se to děje běžně. Jakmile si někdo stěžuje na hluk, přijíždí MP a řeší se to. Jinak obecně: Porušování hygienických norem řeší Krajská hygienická stanice Zlínského kraje. Při opakovaných porušeních (teď mluvím decibelech, nikoliv nočním klidu) můžete podat na KHS podnět. Osobně bych ve Vaší situaci asi oslovil i daný podnikatelský subjekt se sdělením, že to je slyšet a zda to příště budete muset řešit skrze MP či hygienu. Ono kolikrát se jde domluvit, pokud se o domluvu projeví snaha. Je totiž taky možné, že oni si vůbec neuvědomují, že někoho ruší a když se jim to nedá vědět, ani skrze MP, těžko může dojít k nápravě. Tímto tedy i sděluji, že pořadatelům (uvedena je Salza Zlín) Váš vzkaz předám.

Přeji Vám hezký den

Doplnění: Po kontaktování pořadatele mi sdělili, že jsou rádi za tuto zpětnou vazbu, protože mají pouze pozitivní ohlasy. Dále mi sdělil, že kdyby tušili, že jsou stížnosti, není problém hlučnost upravit. Proto zopakuji, problémy tohoto typu se mají řešit v reálném čase a to s institucemi, které jsou k tomu určeny.

Uzavřené Fügnerovo nábřeží

9.6.2019 13:54:31 | odpovědět Pavel Genzer

Dobrý den,
chci se zeptat, proč je už měsíc zavřený 50m úsek Fügnerova nábřeží na Cigánově, když v tomto úseku zatím neprobíhají žádné stavební práce. Proč se úsek neuzavře až tehdy, kdy v tomto místě stavební práce na cyklostezce skutečně začnou? Obyvatelé Fügnerova nábřeží takto musí jezdit až přes Kúty.
Děkuji za vysvětlení.

Uzavřené Fügnerovo nábřeží

14.6.2019 14:08:58 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

Fügnerovo nábřeží je uzavřeno z důvodu příprav pro výstavbu mimoúrovňového řešení cyklostezky, která povede pod mostem na Cigánově.
Současně zde prozatím parkují auta stavby. Po konečné rekonstrukci vznikne v těchto místech parkoviště pro obyvatele zmíněné ulice.

Chtěli bychom proto poprosit o trpělivost se stavbou. Děkujeme.

Nesvítící veřejné osvětlení

2.6.2019 20:29:34 | odpovědět Jitka Chromecká

Dobrý den,

na ulici Družstevní-JS, nesvítí již několik dní veřejné osvětlení.

Děkuji

Jitka Ch.

Nesvítící veřejné osvětlení

3.6.2019 12:38:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za zprávu, podnět jsem předal TS Zlín a jen obecně připomenu, že ještě rychlejší a operativnější vyřešení závady lze dosáhnout nahlášením přímo na webu TS Zlín v části hlášení závad. www.tszlin.cz/hlaseni-zavad

pochopitelně to předám i z diskuzního fora, jen je nutné počítat s tím, že skrze forum může dojít k prodlení.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Příprava řešení prštenské křižovatky

28.5.2019 16:25:11 | odpovědět Jana

Prosím o informaci o rekonstrukci prštenské křižovatky, především kdo se za město Zlín účastní příprav.
Děkuji.

Příprava řešení prštenské křižovatky

29.5.2019 10:01:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

u jednání o připravovaných dopravních stavbách u kterých není město investor, ale je účastníkem řízení či spolu - investor, zastupují město Zlín především vedoucí Odboru dopravy p. Neulinger, radní pro oblast dopravy p. Čížek či případně pověření zaměstnanci Odboru dopravy. Platí to jak obecně, tak i u této stavby.

Hezký den

Zastávkové přístřešky

28.5.2019 7:46:57 | odpovědět Jurajdová Marie

Dobrý den,
budou někdy zřízeny na lince 33w zastávkové přístřešky? Konkrétně na zastávkách Na Drahách a Mokrá II, kde vždy čeká na autobus dost lidí. Nebo to bude spojeno až s opravou ulice Mokrá II, která je poseta výmoly?

Zastávkové přístřešky

7.6.2019 12:27:27 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

co se týká nástřešků nejen na Vámi zmíněných zastávkách MHD budou konzultovány s dopravní společností. Je však pravděpodobné, že nástřešky se budou řešit při celkové rekonstrukci ulice Mokrá II, a to také v závislosti na přidělených finančních prostředcích.

Hezký den

Prostor pod sportovní halou

24.5.2019 13:08:33 | odpovědět Jaroslava Cupáková

Již poněkolikáté jsem slyšela, že se má pod sportovní halou stavět, ale neví co a kdo. Pozemky patří městu, tak bych se chtěla zeptat, jak to je a kde lidé takové informace berou. Děkuji.

Prostor pod sportovní halou

27.5.2019 11:17:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

také nevím, kde lidé někdy informace berou. Bohužel dnes platí, že čím má kdo méně o něčem informací, tím fundovaněji se k tomu vyjadřuje. V současné době stále platí, že se jedná o záložní rozvojovou plochu a o jejím finálním využití bude teprve jednáno i s ohledem na koncepci využití celé oblasti.

Hezký den

PROSTOR POD SPORTOVNÍ HALOU

27.5.2019 16:39:45 | odpovědět Jakub T.

Není tedy problém v tom, že mají lidi málo informací? Kdyby tu na webu byla sekce, která by podobné projekty a lokality popisovala a byla pravidelně aktualizovaná, nešířily by se mylné zvěsti.

Například projekt "Trh pod Kaštany" - popis lokality, odkaz na studii, pár obrázků, odkaz na hlasování o dočasném trhu, plán kdy se začne stavět. Stačilo by jednou udělat web, pak má každý projekt snad koordinátora, který by strány lokalit a projektů občas aktualizoval.

Našel jsem, že například v Brně něco podobného mají: https://kopemezabrno.cz/strategicke-projekty/nabrezi-svratky/

PROSTOR POD SPORTOVNÍ HALOU

28.5.2019 9:14:34 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Talaši,

řada fám a nesmyslů se šíří navzdory dostatečnému kvantu informací. Záleží, co je účelem šíření těchto dezinformací. Někteří lidé rádi pošlou smyšlený drb zlomyslně dál, aniž by se vůbec pokusili si k tomu nějaké informace najít. Tím chci naznačit, že ani zásobník informací není samospasitelný, pokud nejsou lidé ochotni si informace dohledávat. Není málo případů, kdy nám lidé volají s dotazem, přičemž odpověď je na hlavní stránce webu, na FB, v Magazínu, v novinách, atd., atd. O konečném využití prostoru pod halou nebylo dosud rozhodnuto, takže se k tomu žádné informace ani dát nikam nedají. Poslední informaci co mám je, že se na celé území zvažuje vyhlášení architektonické soutěže. Co vím, podobnou sekci Odbor dopravy na webu spravoval a dle mých informací i připravuje nějakou novou aktuální verzi. Jakmile se tak stane, budeme veřejnost informovat.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)