Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Cyklo

18.5.2020 16:46:28 | odpovědět stana dolezel

Dobrý den.
Kdy budou otevřeny podjezdy cyklo stezky Čepkov a U maců ? Již 14 dnů jsou vizuálně dokončeny a nikdo na nich již nepracuje .

Cyklo

25.5.2020 9:49:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle mých informací je míč na straně PČR, která musí povolit umístění značek. Bez značek si to nikdo nedovolí oficiálně otevřít. Na toto rozhodnutí se však bohužel čeká již nějaký ten měsíc. Tedy platí, že město není ten, kdo ovlivňuje termín. Jakmile obdržíme ono rozhodnutí, budou instalovány značky a stezky otevřeny.

Hezký den

CYKLO

25.5.2020 14:05:19 | odpovědět Luděk Solař

Dobrý den, zajímalo by mě, zda bude v cyklopodjezdech nakreslena podélná přerušovaná čára, oddělující oba směry ?

CYKLO

26.5.2020 11:37:16 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, v rámci osazení dopravního značení, bude provedeno vodorovné dopravní značení, které v podjezdech oddělí směry jízdy. Hezký den.

Novinový stánek U Zámku

16.5.2020 6:01:25 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat, zda by mohly být učiněny nějaké kroky k odstranění ošklivého bývalého novinového stánku na zastávce MHD U Zámku na straně k autobusovému nádraží. Místo by se tak poněkud zkulturnilo, stejně, jako v minulosti na protější straně.
Děkuji.

Novinový stánek U Zámku

26.5.2020 8:18:28 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Rádi bychom stánek odstranili, proto jednáme o jeho demontáži. Hezký den.

Kolotoče

15.5.2020 8:36:45 | odpovědět Jaroslav Vinický

Dobrý den, konec zimy (nebo naopak její příchod) připomínají dvakrát do roka již mnoho let atrakce na parkovišti naproti Flipu (dříve se říkalo "pod Ryem"). Tentokrát je pravděpodobně zdržel koronavirus.
Už víte kdy se tam letos objeví? Nezvažuje Město nějaké místo, kde by takové atrakce mohly být celoročně?

Kolotoče

18.5.2020 9:40:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podle informací z oddělení dopravně správních řízení by mohly atrakce přijet na podzim. Místo bude upřesněno. O takovém (trvalém) místu by musela rozhodnout politická reprezentace a také by musel být nějaký provozovatel atrakce ochotný ji provozovat celoročně ve Zlíně. Zatím takové zprávy nemám.

Parkovací prostor u zdravotního střediska 31.budova

14.5.2020 17:08:51 | odpovědět Karel Čaněk

Dobrý den
Bylo by možné zamyslet se nad cenou parkoviště? Za půl hodiny se toho opravdu moc nestihne.
Jsem důchodce a byl jsem na vyšetření. Vyšetření zadarmo,léky skoro zadarmo a parkoviště 120 Kč.

14.5.2020 Děkuji Čaněk

Parkovací prostor u zdravotního střediska 31.budova

26.5.2020 15:02:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

otázka politiky parkování je otázka na politickou reprezentaci, což tato diskuze neřeší. Zde odpovídají úředníci. Obecně je smyslem parkovacích poplatků regulace dopravy. Není zájmem města a jeho obyvatel, aby úplně všichni dojíždějící kroužili v autech po centru. Pokud někdo chce zastavit 5 kroků od vchodu do radnice, musí počítat s tím, že cena je jiná, než pokud by byl ochoten ujít 300 m pěšky. Ovšem i přímo u radnice máte za 120 korun 120 minut a nikoliv 30, jak píšete. Imobilní občané mají místa vyhrazena. Při využití okrajového parkoviště a MHD by Vás to nestálo více než 20 - 40 kč. Senioři mají možnost využívat zlínskou MHD za korunu za den! Parkoviště ve Svitu nejsou města, to se tedy bude muset zamyslet někdo jiný.

Tyršovo nábřeží - smíšená komunikace

13.5.2020 18:32:55 | odpovědět Jiří Mahdalík

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně nově předělané ulice na Tyršově nábřeží jestli zde bude kvůli zmiňovanému zklidnění provozu umístěna značka zákaz průjezdu s výjimkou pro cyklisty? Konkrétně se ptám na úsek od křížení s ulicí Smetanova u fotbalového stadionu po křížení s ulicí Čepkovská (popřípadě až po další křížení s ulicí Smetanova). Jelikož je daná silnice vybraná jako významný propojující úsek zlínské páteřní cyklostezky a cyklotrasy č. 471. tak by nebylo vhodné, aby tudy projížděla i doprava zkracující si cestu mezi Sokolskou ulicí a Čepkovem. Smíšení této dopravy s takto významnou cyklostezkou by přineslo nebezpečné situace obzvláště s ohledem na bezpečnost dětí, které by tuto trasu určitě hojně využívaly. Podobné opatření je ve Zlíně například v ulici Na Požáře, kde funguje velmi dobře. Projíždějící doprava tedy ta co by nekončila na Tyršově nábřeží by měla být odkloněna na Smetanovu ulici a Benešovo nábřeží, kde by nadále bez problémů a konfliktů s cyklotrasou mohla projíždět. Toto opatření by bylo i příjemné pro obyvatel Tyršova nábřeží z hlediska menší hlukové zátěže ze silnice.
Předem děkuji za odpověď.

Tyršovo nábřeží - smíšená komunikace

25.5.2020 12:16:31 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, ke kterému můžeme jen potvrdit, že na Tyršově nábřeží bude komunikace zjednosměrněna, bude zde platit nejen zákaz tranzitního průjezdu, ale bude omezena rychlost. K dopravní situaci vyjde také tisková zpráva, kde bude dopravní režim na Tyršově nábřeží blíže vysvětlen a popsán. Hezký den.

automatická zelená na přechodu zastávka Slunečná

11.5.2020 11:06:53 | odpovědět Jarmila Šimová

Dobrý den,
bylo by možné v době vyšších hygienických potřeb kvůli covid zrušit mačkání tlačítek na přechodech na křižovatce u zastávky Slunečná? V době, kdy se doporučuje, pokud možno na nic zbytečně nesahat, tak stále mačkat tlačítko, aby naskočila pro chodce zelená, není úplně ideální věc (někteří čekají,až to zmáčkne jiný,někdo jde na červenou,někdo do tlačítka kope,atd.). Nechat automatickou zelenou pro chodce např. v době 6-21hod, kdy chodí nejvíce lidí přes přechod, by bylo nejlepším řešením.
Děkuji

automatická zelená na přechodu zastávka Slunečná

12.5.2020 7:43:33 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, Váš požadavek chápeme, nicméně v tuto chvíli, kdy se všechna opatření postupně rozvolňují, nad zrušením poptávkového tlačítka neuvažujeme. Zrušení by mělo negativní dopad na plynulost silničního provozu, protože by se prodlužoval interval změny signálu zbytečně i v době, kdy žádní chodci vozovku nepřecházejí.

Chápeme, že nutnost zmáčknutí poptávkového tlačítka není ideální, proto můžeme doporučit nejen starším spoluobčanům, ale i dětem a dospělým, aby využívali rukavice, ať už jednorázové nebo jakékoliv jiné.

Hezký den

automatická zelená na přechodu zastávka Slunečná

11.5.2020 13:04:49 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

osobně se domnívám, že řešením tohoto návrhu způsobíme pouze to, že místo 1000 věcí sáhnete za den na 999 a že to způsobí dopravní komplikace. To by se mohly zrušit i výtahy, madla, zábradlí a vše. Osobně se domnívám, že by mnohem efektivnějším řešením, než komplikovat dopravu, by bylo mít u sebe rukavici, nebo tlačítko zmáčknout za pomoci jiného předmětu. Přivolat výtah lze i špičkou klíče či propiskou, když nechcete na tlačítko sahat přímo. To ale pouze nabízím rychlé provizorní řešení. Váš podnět dám pochopitelně k vyjádření i na patřičný odbor.

Hezký den

AUTOMATICKÁ ZELENÁ NA PŘECHODU ZASTÁVKA SLUNEČNÁ

12.5.2020 10:05:42 | odpovědět Petr Dvořák

...nebo použít přilehlý podchod.

Sběrný dvůr

3.5.2020 20:52:44 | odpovědět Jana

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli bude sběrný dvůr na Zálešné otevřen dle termínu (7/2020) nebo bude pozdější termín?
Po základních úpravách se momentálně nic neděje.
Děkuji za odpověď
Jana

Sběrný dvůr

5.5.2020 8:48:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

provoz sběrných dvorů je v gesci Technických služeb, kde mají aktuální informace. Tato diskuze slouží k dotazům na úředníky. Bude účelnější se dotázat přímo pracovníka, který má sběrné dvory na starosti. Děkuji za pochopení.

Telefon: 577 111 435
Mobil: 604 295 334
E-mail: pbetak@tszlin.cz

Dotaz - sečení travnatých ploch

29.4.2020 12:56:00 | odpovědět Ludmila Chytilová

Dobrý den,

zajímá mě, jak často a od kdy začne město sekat travnaté plochy? Případně zda budou někde ponechány plochy s minimálním sečením, jako třeba v Ostravě, kde toto již funguje? Podle všeho nás opět čeká sucho a posečená tráva tomuto "trendu" vůbec nepomáhá. Nemluvě o tom, že nadměrným sečením také ubývá hmyz, město se přehřívá atd. Problémů s tím spojených je ovšem celá řada, na toto téma se vedou diskuze snad všude ve větších městech.
Chápu, že v městskývh parcích a podobně je krátký trávník žádoucí, ale je spousta ploch, kde toto potřeba není.

Děkuji za reakci, přeji hezký den,

Chytilová

Dotaz - sečení travnatých ploch

5.5.2020 8:42:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, osobně s Vámi naprosto souhlasím, je však potřeba mít na paměti, že velmi slyšitelní jsou i občané, které očividně žádné sucho a mizející hmyz nezajímá a naopak městu vyčítají, že tam a tam je to neposečené a že doufají, že to není kvůli hmyzu. Protože se město snaží o kompromis mezi příznivci džungle a golfového trávníků je výsledek ten, že absolutně není spokojen nikdo. Termín zahájení seče není pevný, záleží především na rychlosti růstu porostu v závislosti na vláze. Frekvence se liší podle lokality. V parcích skoro pořád na loukách i jen 1-2 x za rok. Dotaz ještě postoupím Odboru zeleně, zda něco doplní.

Hezký den

doplnění Odboru městské zeleně:

Dobrý den, město Zlín provádí sečení ploch v několika režimech, od 2 do 20 sečí ročně a to dle charakteru ploch. Pro zvýšení biodiverzity hmyzu zakládá OMZ květnaté louky. Cca 2 ha jsou již založeny,další 3 ha se nachází v přípravě. Mimo to je každoročně do 30 lokalit prováděn výsev letničkových směsí pro motýly a hmyz

S pozdravem

Dotaz ohledně zákaz vstupu na zeleň

29.4.2020 11:38:51 | odpovědět Petr Navrátil

Dobrý den

mám dotaz ohledně nových cedulek na městské zeleni. A to ZELEŇ OŠETŘENA PŘÍPRAVKEM NA OCHRANU ROSTLIN ZAKAZ VSTUPU máme tomu rozumnět že je to chemicky ošetřeno a je to škodlivé zdraví.
děkuji za odpověď
Petr

Dotaz ohledně zákaz vstupu na zeleň

5.5.2020 14:09:47 | odpovědět Ivo Divoký, vedoucí Odboru zeleně

Dobrý den, jedná se o aplikaci povolených přípravků proti plevelům, které se mohou používat na veřejných místech. Z preventivních důvodů opatřujeme některé ošetřené plochy informačními cedulemi.

S pozdravem


DOTAZ OHLEDNĚ ZÁKAZ VSTUPU NA ZELEŇ

5.5.2020 15:04:33 | odpovědět Petr Navrátil

Dobrý den pane Divoký děkuji za odpověď jestli to není tajné co je to za přípravek. Děkuji a přeji Vám pěkný den

Petr

DOTAZ OHLEDNĚ ZÁKAZ VSTUPU NA ZELEŇ

7.5.2020 8:28:34 | odpovědět Ivo Divoký, vedoucí Odboru zeleně

Dobrý den, jedná se o selektivní herbicid s obchodním názvem BOFIX.

S pozdravem


Odpadkové koše

28.4.2020 11:32:37 | odpovědět Antonín Stavjaňa

Dobrý den,
na koho bych se měl obrátit s námětem ohledně množství a umístění odpadkových košů, plus intervalu jejich vysypávání?
Z důvodu zvýšeného pohybu lidí o víkendech jsou odpadkové koše na Fuegnerově a Havlíčkově nábřeží pravidelně od neděle zcela přeplněny. Stav je potom takový, že lidé odpadky odhazují do trávy a ponechávají volně ležet v okolí laviček a košů. V pondělí to nikdo nevysype a v úterý se už papíry, plasty či plechovky válejí všude.
Nemohlo by Město či Technická správa umístit do této lokality více košů, případně je podle aktuálního naplnění vysypávat?
Děkuji
Antonín Stavjaňa

Odpadkové koše

11.5.2020 13:06:27 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Přidání košů bylo konzultováno s Technickými službami, stejně jako interval jejich svozu. Bylo dohodnuto, že budou přidány další koše a frekvence svozu odpadu bude taktéž upravena v pravidelných intervalech pondělí, čtvrtek, sobota. Hezký den.

Odpadkové koše

5.5.2020 8:31:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

koše zaštiťuje Odbor dopravy, svoz zajišťují TS. Na obě adresy jsem dotaz poslal. Odpověď bude vložena.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)