Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Výstavbu sociálního bydlení pro osoby s duševním onemocněním na ulici Bratří Sousedíků

8.4.2019 19:18:26 | odpovědět Ondřej S.

Dobrý den, mám jednoduché nepolitické otázky.
1) Kdy město začne komunikovat s obyteli Letné ohledně výstavby viz nadpis?
2) Kdy město vysvětlí veřejně svůj záměr, proč je zvolená lokalita tak výhodná, aby město nevyslyšelo stovky obyvatel městké části?
3) Kdy se zástupci města přestanou schovávat a přijdou mezi nás?

Ondřej Slováček

Výstavbu sociálního bydlení pro osoby s duševním onemocněním na ulici Bratří Sousedíků

10.4.2019 12:49:09 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

celý projekt představí město na veřejném setkání s občany, které se uskuteční 29. dubna v 18 hodin ve školní jídelně ZŠ Zlín, Mostní 2397. Jste tímto zván a jistě i pro vás budou mít představitelé radnice řadu důležitých informací.

Přeji hezký den

Světla v podchodu

8.4.2019 18:58:09 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, nedávno jsem si všiml, že (dlouhodobě) nesvítí hodně světel v podchodu na Náměstí Práce.

Světla v podchodu

10.4.2019 13:47:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

ano, také jsem to zaznamenal. Každopádně nyní je již podchod osvětlen, co bylo příčinou se pokusím zjistit.

Hezký den

Editace: Vzhledem k faktu, že jednu dobu nesvítila světla v podchodu na ul. Dlouhé, tak jsem omylem udělal záměnu podchodů. Uvádím tedy na pravou míru. V podchodu na ul. Dlouhá světla již svítí, ale příčinu nezjistím, provozovatel není město. Co se týče podchodu na náměstí Práce, tak ano, tam nesvítí několik světel, což je dle vyjádření TS momentálně v reklamačním řízení.

Nezveřejňování příspěvků, nová nemocnice

8.4.2019 14:54:01 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den, také se připojím k jinému tazateli a potvrdím, že p.Fabián záměrně nezveřejňuje dotazy.
Rád bych si nechal od p.Fabiána vysvětlit rozpor, když jako zamítnutí mého dotazu na novou nemocnici argumentuje tím, že je předčasné řešit detaily nové nemocnice, přičemž v tisku je potvrzené, že město již přepracovává územní plán.
Rád bych položil dotaz na odbor územního plánování, v jakém stádiu jsou přípravné práce ze strany města ohledně nové nemocnice. A ještě prosím, aby jste se vyjádřili k tomu, že tam p.Čunek plánuje postavit jen polovinu park.míst. Děkuji.

Nezveřejňování příspěvků, nová nemocnice

8.4.2019 15:31:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Rovenský,

já také potvrzuji, že dotazy, které jsou v rozporu s pravidly, zcela záměrně nezveřejňuji, protože to je moje práce. Každému takovému tazateli pak v mailu vysvětlím důvod nezveřejnění. Mohu Vás ubezpečit, že je Vás naprosté minimum.

Nyní k vašemu příspěvku. Nevím, o jakém rozporu tu píšete. Psal jsem vám, že máte – li konkrétní dotazy k projektu nemocnice, měl byste se ptát investora tedy Zlínského kraje. Ani kraj neposkytuje informace k městským projektům. To byl hlavní důvod. Nejedná se o projekt města, a pokud to má někdo za město názorově komentovat, tak politici. Kromě toho jsem Vám také pouze informačně doplnil, že o výstavbě nebylo ještě rozhodnuto. Změna územního plánu není závazným štemplem pro výstavbu nemocnice. Hlasuje se dnes, tak mi není jasné, proč se ptáte na detaily projektu, který nebyl ještě schválen. Nešlo vydržet alespoň do dnešního odpoledne, abychom se mohli bavit konkrétně? Také jste v dotazu psal, že město prodalo pozemky, což není dle mých informací pravda.
Pasáž: Rád bych položil dotaz na odbor územního plánování, v jakém stádiu jsou přípravné práce ze strany města ohledně nové nemocnice, vám rád prověřím.
Co se týče názoru na plány pana Čunka, k tomu úředníci města skutečně nemají komentář. Již mnohokrát jsem Vám psal, že v této diskuzi odpovídají pouze úředníci, vy přesto opakovaně vkládáte dotazy čistě na politická rozhodnutí a pak mě obviňujete z cenzury. Jestli to politikům vadí a co s tím budou dělat je skutečně dotaz na ně!

Doplnění k dotazu:

Město Zlín u nového záměru vystupuje pouze jako jeden z partnerů. S Krajem, tedy investorem diskutuje nad plánovanou podobou, ale nemá zásadní vliv na samotnou investici a její rozsah.

Pokud máme informace, investor (Zlínský kraj) skutečně v první fázi plánuje umístění pouze dvou z celkových 4 ve studii zakreslených parkovacích domů. Dle dostupných informací budou i ony dva parkovací domy svojí kapacitou vyhovovat požadavkům nové nemocnice. Další dva parkovací domy bude možno vybudovat následně. Počet parkovacích míst stanovuje platná legislativa a vyžadován bude v rámci příslušného řízení stavebního úřadu.

Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování


Obytná zóna , část Obeciny I-XIX

7.4.2019 22:14:04 | odpovědět Martin Družbík

Dobrý den, bylo by možné nastavit pro tuto část statut Obytná zóna, kde platí daná pravidla tj.20 km/h a vozidla nesmí ohrozit chodce. V případě nutnosti musí i zastavtj? Reaguji na stále zhoršující se nepřehledné situace, kde se na úzkých komunikacích střetávají rychle jedoucí auta a chodci včetně dětí, kteří nemají ani možnost se pohybovat po chodníku v určitých částech před svými domy.
Děkuji

Obytná zóna , část Obeciny I-XIX

11.4.2019 10:47:49 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

obytná zóna musí splňovat určité parametry, jinak je ze strany dotčených orgánů státní správy neschvalitelná, tzn. nelze ji zřídit pouhým rozhodnutím města a umístěním značek. Charakter stavebně technického uspořádání komunikace musí být takový, aby měl zklidňující efekt na motorovou dopravu (směrové šikany, retardéry, popř. povrch ze zámkové dlažby atd.). Z těchto důvodů se obytné zóny zřizují obvykle v místech nové zástavby, kde je s nimi počítáno už při samotném navrhování uspořádání uličního prostoru. V lokalitách se stávající zástavbou je to však velmi komplikované a vyžadovalo by to rozsáhlé a neúměrně nákladné stavební úpravy celého uličního prostoru. Lokalita Obeciny je pro zřízení obytné zóny nevhodná i z toho důvodu, že v takové zóně se nesmí parkovat mimo parkoviště, kterých je zde nedostatek. Stání na komunikaci je v obytné zóně zakázáno.

Hezký den

proč nepohodlné příspěvky mažete?

7.4.2019 15:21:14 | odpovědět Ondřej S.

Dobrý den, zajímalo by mě, proč město filtruje i příspěvky, které nijak neporušují pravidla fóra? Jen se nehodí, aby byly vidět, takže je sem nedáte. Soused sem psal z kraje munulého týdne a dodnes tady není příspěvek vystaven. Proto to za něj přepošlu znovu. Jelikož si to celé nahrávám, budu mít aspoň důkaz, když se na stránkách nezobrazí ani jeden z mých příspěvků.

proč nepohodlné příspěvky mažete?

8.4.2019 9:31:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Ondřeji S,

správa diskuze je jen jednou z mnoha činností, které vykonávám a nikdo mě v této činnosti nezastupuje. Opožděné zveřejnění může mít více důvodů. Jsou jimi například dovolená, služební cesta či nemoc. Skutečně zatím není třeba hledat žádné spiknutí. Krom toho má však diskuze města jistá pravidla a není pravdou, že by nedošlo ve vašem případě k jejich porušení. Např. se zde neřeší dotazy na politická rozhodnutí. Vaše dotazy jsou však přesně toho typu a proto nemohou být, ani navzdory vašim výhrůžkám, dle pravidel této diskuze zveřejněny. Musíte se obrátit s dotazem přímo na politiky. V této diskuzi odpovídají pouze úředníci. Co se týče příspěvku vašeho souseda, tak tam je také potíž v tom, že dle pravidel musí být poskytnut funkční mail tazatele. V případě vašeho souseda se buď pán spletl nebo si jej vymyslel, tak jako tak, email nefunguje a tudíž i v tomto nebylo splněno pravidlo diskuze. I při dotazu vašeho souseda však platí, že se jedná o dotaz na který mohou odpovědět pouze politici.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

6.4.2019 10:11:54 | odpovědět Jan Roubalík

Dobrý den
V místě,kde před lety došlo k neštěstí a pád stromu přivodil smrt tří chlapců byl umístěn malý památník.
Jména na desce jsou však již špatně čitelná a bylo by vhodné nápisy obnovit.
Děkuji
dr.Roubalík

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

12.4.2019 9:32:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Odbor kultury a památkové péče zajistí obnovu písma.

Hezký den

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

8.4.2019 10:07:07 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal a požádal kolegy z Odboru městské zeleně a vyjádření a nápravu.

Přeji hezký den

Hřiště Zálešná X - XI

6.4.2019 0:42:30 | odpovědět Jiří Vaculík

Dobrý den, kde se můžu dozvědět, co se staví na bývalém hřišti s letadlem mezi Zálešnou X - XI? Děkuji

Hřiště Zálešná X - XI

8.4.2019 10:05:38 | odpovědět Kristýna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,

právě započala generální oprava tohoto dětského hřiště. Celý prostor bude mít parkovou úpravu. Dominantou bude herní prvek „letadlo“. Resp. průlezka ve tvaru letadla. Koneckonců se tomu hřišti stále tak říká, přestože staré letadlo tam již pár let není. Termín dokončení je cca konec 7/2019.

Hezký den

Kola pro Afriku

4.4.2019 16:16:13 | odpovědět Jana Šestáková

Dobrý den, ráda bych věděla, zda bude v letošním roce provedena sbírka kol pro Afriku.

Kola pro Afriku

8.4.2019 10:45:24 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ano. Akce se koná v pondělí 15. dubna v rámci akcí ke Dni Země. Podrobnosti budou zveřejněny v tomto týdnu na webu města.

Hezký den

Zálešná II dopravní značení

4.4.2019 11:55:17 | odpovědět Bořutová Lenka

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, na koho se mohu obrátit, co se týče dopravního značení? Jde mi o jistou situaci, která nastala na ul. Zálešná II, kde se má nově stavět panelový dům. V týdnu v této ulici přibyly značky „zákaz zastavení“ v termínu od po – pá 7 – 17 hod a to od 5.4. 2019 do 31.12.2020!

Dokázal by mi někdo z magistrátu odpovědět, zda je pro tuto ulici vybudováno nějaké odstavné parkoviště? Popřípadě nám dát doporučení, kde máme ten rok a tři čtvrtě parkovat vozidla? Ráda bych podotkla, že se nejedná o ulici, kde by parkovalo pár aut. Na ulici bývá až kolem čtyřiceti vozů!

Předem díky za odpověď

Zálešná II dopravní značení

8.4.2019 9:56:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, obecně buď Odbor dopravy pan Hlaváč, nebo v případě přenosných dočasných značek je to Odbor stavebních a dopravních řízení, konkrétně pan Hapák.
Váš dotaz jsem jim však již poskytl takže Vám odpověď co nejdříve vložím i sem.

Hezký den

Zálešná II dopravní značení

11.4.2019 10:44:37 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

jedná se o akci soukromého investora, který v rámci demolice původního objektu a výstavby nového bytového domu požádal silniční správní úřad o přechodnou úpravu provozu z důvodu zajištění dopravní obslužnosti staveniště. Dle mých informací v současné době investor jedná (na základě stížností obyvatel) se silničním správním úřadem (p. Hapák) o alternativních variantách, které by byly vstřícnější vůči parkovacím potřebám obyvatelstva.

S pozdravem Petr Hlaváč, Odbor dopravy

Doplnění: Dle vyjádření Martina Poláčka, referenta pro tuto oblasti, v ulici Zálešná II bohužel prozatím zůstává stávající situace s tím, že investor hledá možnosti k parkování.

Do doby, než se dokončí demolice, bude situace taková, jaká je doposud.
K dotazu, jestli tak budou muset parkovat až do konce roku 2020, uvádíme, že nikoliv. Po skončení demolice bude soukromý investor problém s parkováním řešit. Jde tedy o přechodné období.

Přeji hezký den

Nikola Jurigová, Odbor dopravy


Mobilní svozy objemného odpadu

1.4.2019 9:05:33 | odpovědět Vojtěch Cekota

Hezký den,
chtěl bych se zeptat, proč byl v tomto roce zrušen pravidelný (4× za rok) mobilní svoz objemného odpadu, případně i nebezpečného odpadu, na sídlišti Jižní Svahy. Na tomto sídlišti zůstala jen akce Čisté město (2× ročně).

Mobilní svozy objemného odpadu

2.4.2019 15:15:33 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

mobilní svozy na stanovištích na Jižních Svazích (čtyři stanoviště v šesti termínech v roce) nebyly občany v posledních letech vůbec využívány. Na téměř dvě hodiny byla vyhrazena technika a někdy nebyl odevzdán žádný odpad. Tato stanoviště byla nahrazena jinými, která byla pro odevzdání odpadu již v prvním termínu daleko více využita.

Jarní a podzimní úklid zůstává zachován na šesti stanovištích ve dvou termínech 4. 5. 2019 a 19. 10. 2019 v čase 8 až 15 hodin a bude sledováno, zda se změní množství odevzdávaného odpadu, stejně jako množství černých skládek v lokalitě.

Hezký den

<  1  2  3  4  5   ...z 5  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)