Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Pořezání křoví na Družstevní.

15.5.2019 5:05:29 | odpovědět Bohumil Ševčík

Dobrý den , mám dotaz proč , za jakým účelem a kdo dal souhlas k odstranění keřového porostů na ulici Družstevní 4508 na proti Astry ? Porost keřů branil proti prachu od cesty. Také hluku od nedalekého Karibik baru Bamboo,kde jsou časté živé hudební skupiny. Člověk měl trochu svoje soukromí . Ptáci tam měli svoje hnízdiště a dokonce tady se usadil už přes 1 rok zajic. Teď řekl bych po neodborném ořezu je to jak vyprahlá pustina a hlavně jak prach od cesty tak hluk se v bytě zhoršil. Děkuji za odpověď.

Poruchová signalizace na železničním přejezdu v Malenovicích

14.5.2019 8:10:18 | odpovědět Martin Vyoral

Dobrý den, dnes jsem byl za roky snad po dvacáté svědkem toho, jak opět zůstala po projetí vlaku spuštěná závora (cca 20 minut) na přejezdu na Tečovice a doprava v ranní špičce totálně zkolabovala. A to jak na hlavní cestě, tak na příjezdu od Tečovic i od sběrného dvora. To co následovalo po zdvižení závor a spuštění semaforu na "blikání" byla vyložená apokalipsa!
Měl bych dva dotazy:
1) Kdy už to někdo konečně opraví!!!!????
2) Na které číslo komu volat v případě tohoto problému? Volal jsem na městskou i PČR, že je tam tento problém a kolabuje doprava a oba zástupci těchto institucí se tvářili, že s tím nemají nic společného, ať volám na dráhy. Tak se ptám, komu a kam?????
Děkuji za odpověď.
Martin Vyoral

Poruchová signalizace na železničním přejezdu v Malenovicích

14.5.2019 14:09:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

ptáte-li se komu a kam, tak můj odhad je, že tomu, komu kolejiště patří a je za něj zodpovědný. Tzn. Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC). Na internetu jsem vyhledal např. tyto kontakty:

přednosta správy tratí Zlín Ing. Glos Květoslav 972 741 123 glos@szdc.cz - Tomu jsem váš podnět předal a poprosil o vyjádření.

další relevantní kontakt by mohl být:
přednosta správy sdělovací a zabezpečovací techniky Ing. Martinek Jan 972 740 420 martinek@szdc.cz

je mi s podivem, že když už vás policie odbyla, že vám alespoň nedoporučila, kam se obrátit.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den


Vraky aut

14.5.2019 7:20:37 | odpovědět Pavla Blahušová

Dobrý den,
ráda bych se zeptala komu ohlásit, že na zastávce MHD U pily a v ulici Pod Šternberkem jsou odstavené vraky aut. U pily auto stojí již od listopadu a ještě na zákazu zastavení. Dodávka stojící Pod Šternberkem se pomalu stává skládkou, má vytlučená okna a je plná odpadu.
Děkuji za odpověď Pavla Blahušová

Vraky aut

14.5.2019 15:10:38 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, nicméně problémem "vraků" či přesněji řečeno dlouhodobě stojících vozidel není fakt, že bychom o nich nevěděli, jako spíše skutečnost, že dle zákona se někdy o vraky nejedná. Chybějící SPZ (RZ) nestačí. Prověřím, v jaké etapě likvidace se nachází tato vozidla. Zlepšení by mohla či měla přinést připravovaná úprava zákona.

Hezký den

Doplnění: Po prověření na Odboru dopravy mohu konstatovat, že tato dlouhodobě zaparkovaná auta vedeme v patrnosti. Dle zákona se však o vraky nejedná. Byly mi zaslány i fotografie a skutečně, třeba ten peugot vypadá zcela pojízdně. Jen nemá RZ a má prázdnou pneu. Řešení by mohl přinést připravovaný zákon, kde se počítá s tím, že pokud auto nemá určitou dobu STK, může být označeno za vrak a odstraněno. Nyní to bohužel nelze. Taková auta lze odstranit pouze v případě, že tvoří překážku v provozu. Jako kuriozitu upozorňuji na řešení, které se odehrálo v pražských Řeporyjích, kde prý pomohli mimozemšťané.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pomohli-mimozemstane-komentuje-novotny-zpusob-jakym-se-zbavi/r~36aa8f98499011e98aa4ac1f6b220ee8/

Dopravní značení na ulici Slovenská.

13.5.2019 19:41:13 | odpovědět Dalibor Valla

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda značka upravující rychlost na 30 km/h , která stávala na ul. Slovenská nad 3.Z.š. nyní již měsíc ležící v trávě bude ještě někdy vrácena na své místo ? To místo je ve všední den ráno velmi frekventované ,spousty dětí jdou do školy .Policisté vlastními těly je na přechodu brání před auty ,které by i mohly jet pomaleji,ale nemusí protože značku v trávě nevidí.Na doporučení policie píšu sem. S pozdravem Dalibor Valla

Dopravní značení na ulici Slovenská.

14.5.2019 14:22:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Vallo,

děkujeme za upozornění, oprava byla objednána. Rád bych tento dotaz využil k tomu, abych vysvětlil, jak to se závadami obecně chodí, či může chodit. Ve Zlíně jsou stovky kilometrů komunikací a tisíce značek. Každou oblast, ať už lokační (např. Lesní čtvrť) či tématickou má na starosti konkrétní referent. Tento referent však v dané oblasti třeba nebydlí a musí povětšinou pracovat na projektech v kanceláři. Jistě, pohybuje se i v dané oblasti, ale ne tak často, a tak důkladně, aby mohl vidět každou závadu ihned. Např. inspektor hřišť nemůže vědět, které z více než dvou set hřišť je právě poškozeno. Proto nám to hlásí např. MP, pracovníci kanceláří místních části a nebo právě občané, kteří to mají na očích a my jim za to děkujeme. Kolem této značky všichni měsíc jezdili a nikoho to nenapadlo nahlásit (možná to tak i většině vyhovovalo). Já když jsem naposledy hlásil značku, tak byla za dva dny opravená. Proto bych chtěl všechny poprosit, když vidíte něco, co je potřeba řešit, nespoléhejte se prosím na to, že se to vyřeší samo, nebo že už to někdo nahlásil. Převezmete-li iniciativu lze vše vyřešit rychleji a mnohdy i levněji.

Děkuji za pochopení i Váš zájem o dění ve městě a přeji hezký den

PS: Je mi s podivem, proč Vás policie odkázala na diskuzi města a přidává tím do řešení zbytečné mezičlánky. Domnívám se, že policisté by měli mít povědomí o tom, že tyto záležitosti řeší Odbor dopravy. V lepším případě Vás tak měli odkázat na něj. V ideálním světě to měli nahlásit sami. Dle mého soudu...

ulice Desátá

10.5.2019 17:49:21 | odpovědět Michal Kovář

Dobrý den,
bývalý nástupní ostrůvek na ulici Desátá je chodník nebo parkoviště?

S pozdravem
M.K.

ulice Desátá

13.5.2019 15:03:15 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, avšak ulici Desátou má ve vlastnictví a správě Zlínský kraj. Proto bychom Vás chtěli poprosit, abyste se v této souvislosti obrátil na vlastníka komunikace.

Děkujeme

dotaz na opravu chodníku

6.5.2019 14:25:07 | odpovědět Dagmar Jurásková

Dobrý den, dozvěděla jsem se, že ulice Slezká neprojde rekonstrukci.Chtěla bych se zeptat a zároveň poprosit, jestli by se mohl alespoň spravit chodnik na naší ulici.děkuji za odpověď.

dotaz na opravu chodníku

15.5.2019 10:23:08 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš podnět.
Víme, že stav chodníku nebyl zcela ideální, proto jeho stav ještě prověříme.
Nicméně v letošním roce dochází pouze na opravy chodníků ve velmi špatném stavu (např. propady v dlažbě, rozbité obrubníky atd.). Předmětný chodník je ve třetí kvalitativní kategorii z pěti, tzn. kategorie vyhovující. V nejbližší době se tak Odbor dopravy musí soustředit na chodníky v kategoriích 4 a 5, nevyhovující a velmi špatný. Vzhledem ke skutečnosti, že jen chodníků spravujeme ve Zlíně více než 300 kilometrů, chtěli bychom, jak z důvodu časového tak finančního, poprosit o strpení.

Děkujeme za Váš zájem o dění ve městě.

Cyklostezka/chodník Velíková - Štípa

6.5.2019 9:23:16 | odpovědět Petr Müller

Dobrý den,

plánuje či uvažuje se i propojení dalších městských částí pomocí cyklostezek? Zajímá mne především Velíková (možné napojení na Lukov, přes letiště a Štákovy paseky, horní Štípa) či se alespoň plánuje chodník mezi Velíkovou a horní Štípou? Děkuji a hezký den.

Cyklostezka/chodník Velíková - Štípa

15.5.2019 9:45:06 | odpovědět Martin Habuda, cyklokoordinátor

Dobrý den,

město v souladu se schválenou dopravní koncepcí Generel dopravy pro město Zlín počítá s dalším rozvojem cyklistické infrastruktury. Prioritou je dobudování páteřní sítě, která je tvořena západo-východní trasou podél Dřevnice a trasou z centra na sever do Lukova. Z této páteřní sítě v současné době chybí již jen úseky ve vnitřním Zlíně (Čepkov – Cigánov ve výstavbě, Čepkov – Prštné a úsek podél nemocnice ve stavu záměru). V návaznosti na páteřní sít dopravní koncepce počítá s dalšími napojeními městských částí. Některé z těchto napojení již byly realizovány. Navržené způsoby napojení se v jednotlivých případech odvíjí od intenzit dopravy v daných lokalitách. Tam kde je intenzivní automobilová doprava a současně je zde silný potenciál pro cyklodopravu, jsou navrženy samostatné cyklistické stezky. V případě úseku mezi Štípou a Velíkovou je s ohledem na nízké zatížení automobilovou dopravou a nízkou intenzitu cyklistů navrženo vyznačení cyklopruhu nebo piktogramového koridoru pro cyklisty. Správcem předmětné komunikace je Zlínský kraj, který v současné době zpracovává krajskou koncepci cyklistické dopravy, ze strany města bude navrženo zanesení tohoto opatření do koncepce k realizaci. Jízda na kole z Velíkové do Lukova je již dnes možná po stávající komunikaci přes horní konec Štípy. Výstavba cyklistické infrastruktury je poměrně nákladná a proto je z hlediska hospodárnosti budována tam kde je nejvíce potřebná.

Hezký den

Doplnění za Odbor dopravy:

Co se dalších komunikací v lokalitě Velíková týče, plánuje se chodník přímo ve Velíkové (od označení obce Štípy až po křižovatku Hrobice - Lukov).
Další chodník je v požadavku KMČ Štípa podél silnice Velíkovské až po odbočku ulice K Letišti.

POZVÁNKA NA CYKLODEBATU:

Zároveň využíváme tento dotaz, abychom zájemce o tuto problematiku pozvali na cyklodebatu, která se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 15 hodin v prostorách radnice, kde se můžete se všemi plány seznámit na vlastní oči a uši.

Uvedení chodníku do původního stavu ul. Mladcovská

3.5.2019 13:00:18 | odpovědět Pavel Sýkora

Dobrý den, po předchozím dotazu na opravu chodníku který zničila firma pokládající kabely, mi bylo sděleno že chodník ještě není předán městu a že bude opraven jakmile bude přívětivější počasí a snad ho město v dubnu převezme, do dnešního dne se zatím tak nestalo. Věřím že je v zájmu města aby chodník který stál nemalou částku byl uveden do původního stavu. Firma která kabely položila rozhodně nemá zaměstnance kteří by chodník do původního stavu dokázali vrátit.

opatření pro zadržení vody v krajině

3.5.2019 11:21:54 | odpovědět Martina Černá

Dobrý den,

všude se píše a všichni to snad i pozorujeme, že bude problém s vodou, že to málo, co naprší, odchází hned řekou pryč. Krajina vodu nezadrží. Ráda bych se zeptala, zda město zvažuje nějaká opatření pro větší zadržení vody v půdě. Tzn. plánují Odbory živ. prostředí a především zeleně a dopravy nějaká koncepční opatření jako např. parkoviště z vodopropustných materiálů, přerušení obrubníků, aby voda mohla do trávníků a nikoliv jen do kanalizace? Zvažují se do budoucna vyvýšené chodníky, zádržné nádrže atd. Využije město nynější státní podporu pro budování zádržných nádrží či mokřadů? To jezírko na svazích bude super, ale je to pouze první vlaštovka. Dokázala bych si představit, že Odbor školství bude v rámci envi. výchovy tlačit na školky a školy, ať sami zadržují vodu do sudů a nádrží a pak s ní hospodaří. Lze s něčím takovým počítat? Moc děkuji ani ne tak za odpověď jako spíše za zvážení výše jmenovaných opatření.

opatření pro zadržení vody v krajině

9.5.2019 9:25:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za dotaz, postupně vkládám reakce jednotlivých odborů.

O. životního prostředí:
Odbor životního prostředí a zemědělství jako vodoprávní úřad v rámci vydávání svých stanovisek ke všem stavebním záměrům na území ORP Zlín dohlíží na navržený způsob likvidace srážkových vod, kdy primárně požaduje jejich zasakování v místě stavby a pokud to není možné, tak jejich zadržování pomocí retenčních jímek, případně jejich akumulaci pro následné využití.

O. městské zeleně:
- OMZ používá na mnoha místech při sečení trávníků technologii mulčování,která tak nevysušuje plochy
- Plánujeme vodní biotop na Jižních Svazích
- V městských lesích bylo vyčleněno cca 25 ha dospělého převážně listnatého lesa jako zóna bezzásahová,neprobíhají zde těžby,takové porosty zadržují spoustu vody
- Již několik let OMZ zakládá květnaté louky na území města,kde intenzita sečení je minimální,napomáhá to nejen zadržení vody,ale i zvýšení biodiverzity, v této praxi bude OMZ pokračovat

Odbor školství:
děkuji za Váš dotaz, který je v současné době opravdu velmi aktuální. Ubezpečuji Vás, že školy v rámci environmentální výchovy věnují dané problematice velkou pozornost. Svědčí o tom skutečnost, že řada zlínských škol získala titul EKOškola, některé i vícekrát. Rekord v tomto směru drží ZŠ ve Štípě, která snad jako jediná v ČR získala tento titul popáté. Při rekonstrukci našich školních zahrad jsme se v posledních letech zamýšleli nad tím, jak co nejlépe využít dešťovou vodu a nepoužívat v období sucha vodu z kohoutku. To by ani, vzhledem k ceně, nebylo možné, neboť množství stromů a keřů na školních zahradách by nejen zbytečně nehospodárně bylo zaléváno, ale také by školy tímto způsobem finančně velmi strádaly. Dále školy věnují pozornost i spotřebě vody při umývání rukou, sprchování po tělocviku atd. Na kohoutky byly na řadě míst namontovány spořiče vody, případně realizována další opatření.

Odbor dopravy:
Odbor dopravy nyní provádí výstavbu vodopropustného parkoviště na Bartošově čtvrti. Co se týká opatření chodníků, tak město v rámci realizace nových chodníků a jejich oprav postupuje v souladu se schválenými metodickými pokyny nazvanými Chodníky 300, platnými od 1.1.2016. Problematikou odvodnění pozemních komunikací se zabývají technické požadavky - TP 83.

Přeji hezký den

Mokrá II.

2.5.2019 13:19:37 | odpovědět Jaroslav Frgal

Dobrý den,

kdy bude prosím dodělaný chybějící chodník po rekonstrukci ulice Pasecká, který navazuje na ulici Mokrá I. ? A počítá i s případnou opravou v celé její délce, až po zrekonstruovanou část.

Děkuji předem za odpověď

J.F.

Mokrá II.

3.5.2019 10:07:18 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

chodník Odbor dopravy uvedl do provizorního stavu po rekonstrukci okružní křižovatky Pasecká.
Vámi zmiňovaný úsek bude opraven letos mezi 6-9 měsícem. Děkujeme za pochopení.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)