Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

uzavírka Lesní čtvrt ve dnech 14.-15.7.2018

12.7.2018 12:39:16 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Pavle V,

otázka informovanosti je velmi složitá. Zeptal bych se Vás, jakým způsobem čerpáte informace o dění ve městě? Opravdu nevím, jak máme informovat lidí, kteří nečtou noviny, nechodí na web města či FB, nečtou Magazín Zlín a nesledují regionální média. Tam všude to totiž bylo a na mnoha dalších místech. Pro vylepšení našich služeb bych se Vás rád zeptal, jak by to třeba vyhovovalo konkrétně Vám? Jen připomenu, že když zde byla před lety snaha zavést sms varování, tak se do systému přihlásilo 83 lidí. Hlášení rozhlasu si nechá zasílat tak dvě stovky lidí. Zprávy e-mailem taky. Obejít 74 tisíc obyvatel Zlína osobně, není v lidských silách. Když je Den bez aut a MHD zdarma, tak je k tomu masivní celostátní kampaň a pak stejně slyším, jak o tom nikdo nevěděl.

Podmínkou povolení závodu bylo, že si pořadatel sám zajistí masivní kampaň. V rozhodnutí se psalo, že obyvatelé dotčených míst dostanou letáky a u nejexponovanějších míst se uskuteční i osobní návštěvy. Jestli tohle nebylo dodrženo, odrazí se to nejspíš v budoucnu. Ale město přece nemohlo vědět (notabene, že se závodem souhlasil Zlínský i kraj), že podmínky nebudou zcela dodrženy. To by se tu už nekonalo nikdy nic, kdyby město automaticky počítalo, že nebudou dodrženy dohodnuté podmínky. Pokud by město přijalo ideu, že se zde nemá konat nic, co krátkodobě někomu může omezit plány, můžeme zde zrušit vše, od FEDA přes GASTROfestival, filmový festival až po hokej a fotbal. Domnívám se, že třeba jen takový hokej ročně ovlivní dopravní situaci mnohem více lidem, než jeden závod. Nevím ovšem, jak dlouho by život v takovém "živém" městě, lidi těšil a z čeho by se generoval daňový příjem, který poté vylepšuje rozpočet a umožňuje investice do potřebných věcí.

Co se týče toho, dle Vás nepovedeného vtipu, tak je to upozornění na to, že se tady několik dní dovídáme, že toto se může stát jen ve Zlíně a že nikde nikdo nikdy nikoho neomezuje.
To pochopitelně není pravda. Jak to asi vypadá ve Slavkově, když tam na bitvu tří císařů dorazí desítky tisíc lidí, jak to vypadá v Uh. Hradišti, když tam na Slavnosti vína dorazí 50 tisíc lidí, jak je asi omezen Velehrad, když je tam pouť. Při moto závodech jsou celý den uzavřeny celé obce. A zrovna dnes je kvůli této akci omezena část Brna. Předpokládám, že i tam se šíří, že něco takového se může stát jen v Brně.

Přeji Vám hezký den, a zdvořile Vás prosím o trpělivost a toleranci.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky