Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Cyklostezka/chodník Velíková - Štípa

15.5.2019 9:45:06 Martin Habuda, cyklokoordinátor

Dobrý den,

město v souladu se schválenou dopravní koncepcí Generel dopravy pro město Zlín počítá s dalším rozvojem cyklistické infrastruktury. Prioritou je dobudování páteřní sítě, která je tvořena západo-východní trasou podél Dřevnice a trasou z centra na sever do Lukova. Z této páteřní sítě v současné době chybí již jen úseky ve vnitřním Zlíně (Čepkov – Cigánov ve výstavbě, Čepkov – Prštné a úsek podél nemocnice ve stavu záměru). V návaznosti na páteřní sít dopravní koncepce počítá s dalšími napojeními městských částí. Některé z těchto napojení již byly realizovány. Navržené způsoby napojení se v jednotlivých případech odvíjí od intenzit dopravy v daných lokalitách. Tam kde je intenzivní automobilová doprava a současně je zde silný potenciál pro cyklodopravu, jsou navrženy samostatné cyklistické stezky. V případě úseku mezi Štípou a Velíkovou je s ohledem na nízké zatížení automobilovou dopravou a nízkou intenzitu cyklistů navrženo vyznačení cyklopruhu nebo piktogramového koridoru pro cyklisty. Správcem předmětné komunikace je Zlínský kraj, který v současné době zpracovává krajskou koncepci cyklistické dopravy, ze strany města bude navrženo zanesení tohoto opatření do koncepce k realizaci. Jízda na kole z Velíkové do Lukova je již dnes možná po stávající komunikaci přes horní konec Štípy. Výstavba cyklistické infrastruktury je poměrně nákladná a proto je z hlediska hospodárnosti budována tam kde je nejvíce potřebná.

Hezký den

Doplnění za Odbor dopravy:

Co se dalších komunikací v lokalitě Velíková týče, plánuje se chodník přímo ve Velíkové (od označení obce Štípy až po křižovatku Hrobice - Lukov).
Další chodník je v požadavku KMČ Štípa podél silnice Velíkovské až po odbočku ulice K Letišti.

POZVÁNKA NA CYKLODEBATU:

Zároveň využíváme tento dotaz, abychom zájemce o tuto problematiku pozvali na cyklodebatu, která se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 15 hodin v prostorách radnice, kde se můžete se všemi plány seznámit na vlastní oči a uši.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)