Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

stezka, či cesta v Malenovicích ke Svaté vodě

1.11.2019 7:37:42 Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

díky iniciativě Odboru ŽPaZ Magistrátu města Zlína byly v jihozápadní části katastru Malenovice u Zlína zahájeny cca před deseti lety pozemkové úpravy. V jejich rámci se podařilo vlastnicky dořešit komunikaci podél Hleděnovského potoka směrem k zahrádkářským osadám a dále ke Svaté vodě a to tak, že namísto mnoha vlastníků je nyní tato komunikace ve vlastnictví obce. Jedním z dalších předpokládaných cílů pozemkové úpravy bylo vyřešit odvod povrchových vod a opravit povrch této komunikace.

Pro zachycení povrchových vod je ve výrazné údolnici zhruba v polovině honu orné půdy navržen záchytný poldr, který by měl Krajský pozemkový úřad realizovat s největší pravděpodobností v příštím roce. Bohužel ale kvůli omezení financí na pozemkové úpravy nakonec nebude realizovat novou předmětnou přístupovou komunikaci a měl by snad být jen částečně opraven její povrch v úseku od hřbitova po uvažovaný poldr.

Dále je zde potřeba uvést, že meliorace nejsou ve vlastnictví zemědělců, a proto po nich nelze vyžadovat jejich jakoukoliv opravu, navíc dokumentace k těmto zařízením jsou velmi často neúplné a nepřesné. Zemědělská společnost hospodařící na předmětném honu orné půdy se zde navíc snaží uplatňovat protierozní prvky. Již před několika lety zde byl zřízen cca 50metrový protierozní travnatý pás právě podél cesty od hřbitova směrem na Svatou vodu, v poslední době pak i na Svárovci nechali cca 16metrový pás na okraji pole, který je oset vojtěškou. Celý předmětný hon také rozdělují na menší celky se střídáním jednotlivých plodin.

Jak je i v příspěvku uvedeno, sami zemědělci jezdí nyní většinou po poli (přičemž pak tuto cestu po poli využívají i lesáci a zahrádkáři, čímž dále přispívají k degradaci povrchu pole). Z pohledu našeho odboru je největší problém povrchu této komunikace v pohybu těžké lesní mechanizace.

Hezký den

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)