dsc08291.jpg

Do práce na kole či pěšky se lze v rámci motivační soutěže přepravovat i v lednu

publikováno: 15.1.2020

Zlín - Lednová celorepubliková výzva Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem se koná v týdnu 20. - 26. 1. 2020. Zimní nadšenci ze Zlína, Otrokovic a nejbližšího okolí soutěží společně a zatím je přihlášená  skoro stovka účastníků. Ze Zlína se zaregistrovalo nejvíce zaměstnanců a studentů z Univerzity Tomáše Bati, dále zaměstnanci a pracovníci z Krajské nemocnice Tomáše Bati, Krajského úřadu Zlínského kraje a dále tradičně vede  ZLINPROJEKT a.s., Tajmac - ZPS a.s., Rehabilitační stacionář, Edhouse s.r.o., atd. Z Otrokovic je zatím nejvíce soutěžících z firem  Continental Barum s.r.o., Schneider Electric CZ s.r.o.,  Mitas a.s., TOMATEX a.s., Gienger atd. 

„Výzva je určena jednotlivcům, kteří se zaregistrují do 21. ledna 2020 prostřednictvím registračního systému na www.dopracenakole.cz  a účast v týdenní lednové výzvě je zcela zdarma. V Lednové výzvě Do práce na kole je pouze jedna soutěžní kategorie, a to pravidelnost jednotlivců,“ prozradila Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně pro města Zlín a Otrokovice. Každý účastník  zaznamenává své jízdy na kole, chůzi či běhání pomocí mobilních aplikací, nebo ručním vyplnění typické trasy v registračním systému. 

Do výzvy se započítává jakákoliv cesta, kterou účastník uskuteční na kole, koloběžce či pěšky.

„Započítávají se tedy nejen cesty do práce, ale i pracovní pojížďky. Čtrnáct kilometrů se mi v lednu z domu do práce jezdit nechce, ovšem po městě se krátké vzdálenosti kolem dvou tří kilometrů dají na kole zvládat celoročně. Z radnice jezdím pracovně do Prštného, sídla kraje či ke KNTB výhradně na kole a mám odzkoušeno, že je to rychlejší než autem,“ prozradil cyklokoordinátor zlínské radnice Lukáš Fabián.

Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy, kterou si mohou účastníci do soutěže započítat, činí1,5 km(v jednom směru).

Započítávají se i kombinované cesty, které jsou zčásti vykonávány vlastní silou a jinými dopravními prostředky (vlak,  autobus, trolejbus). V rámci těchto cest lze započítat pouze tu část trasy, na které se pohybuje účastník vlastními silami, pokud má tato část délku alespoň1,5 km. Ze všech účastníků s pravidelností nad 66 % bude vylosováno 15 šťastlivců, kteří vyhrají zápisné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2020. Výherci budou informováni prostřednictvím e-mailu.

Pořádající AutoMat z. s., Praha a ostatní organizátoři po celé České republice mají zájem na zlepšení cest cyklistů, chodců i běžců do práce i zpět po celý rok. Snaží se upozorňovat též na znečištění ovzduší automobilovou dopravou. Jsou pro lepší prostředí a kvalitní život ve městě, a proto podporují a rozvíjejí využití bezmotorové dopravy (na kole a pěšky) a usilují o zlepšení služeb MHD.

Zdroj: CykloZlín

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 992

Další fotografie

dsc08299.jpg dsc08301.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)