americka-dechovka.jpg

Do Zlína dorazí americká dechovka

publikováno: 12.7.2017

Zlín – V rámci svého evropského turné zahraje ve Zlíně americký dechový orchestr Mississippi River Band. Ojedinělý koncert se uskuteční ve středu 12. července od 16 hodin na náměstí Míru.

Orchestr Mississippi River Band jsme zvali už vloni na festival FEDO. Bohužel mu nevyhovoval termín a požádal o zprostředkování vystoupení ve Zlíně v jiném termínu. Rádi jsme mu vyhověli a věříme, že diváky čeká skvělý hudební zážitek,” uvedl za pořadatele Ivan Šoukal.

Není bez zajímavosti, že americký orchestr nechce za vystoupení žádný honorář. Výtěžek z dobrovolného vstupného doporučil věnovat na charitativní účel.

„S panem primátorem, který nad koncertem převzal záštitu, jsme se dohodli, že podpoříme Integrované centrum Slunečnice. Toto sdružení bude mít během koncertu na náměstí stánek, ve kterém se bude prezentovat. Bez nároku na honorář vystoupí v rámci odpoledne také zlínský Avion Big Band,“ sdělil Ivan Šoukal.

Mississippi River Band je orchestr sestavený z vynikajících hráčů z celých spojených států. Hudebníci pocházejí z Minnesoty, Wisconsinu, Iowy, Floridy, Arizony, Pensylvánie a Michiganu. Dirigentem orchestru je skladatel Jack Stamp, emeritní ředitel orchestru na universitě Indiana. Repertoár orchestru je velmi pestrý. od skladeb klasického symfonického repertoáru, swingových skladeb Glena Millera až po lehčí taneční a dechovou hudbu. Pro letošní turné zařadí i některý ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka. Díky řadě vynikajících sólistů mají na programu i několik sólových skladeb. Letošního turné se účastní 30 hudebníků, kteří v Česku kromě Zlína navštíví ještě Želeč u Tábora.

Koncert pořádá Hudební sdružení Zlín – Velký dechový orchestr města Zlína za podpory statutárního města Zlína. Záštitu převzal MUDr. Miroslav Adámek.

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 8936

Další fotografie

dechovka.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '18»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky