mhd.jpg

Dopravní podnik informuje: Jízdní řády MHD se nemění, přibyla zastávka Štípa-pošta

publikováno: 29.6.2020

Zlín – Hromadná změna jízdních řádů MHD, která každoročně připadala na přelom června a července, se letos ve Zlíně a Otrokovicích nekoná. Kvůli koronavirové krizi trolejbusy a autobusy jezdí již od poloviny března podle prázdninových jízdních řádů a ty zůstanou v platnosti i v červenci a srpnu.

Cestujících ze dne na den zásadně ubylo, a protože se zatím s rozvolňujícími opatřeními ještě všichni do trolejbusů a autobusů nevrátili, zůstávají v pracovních dnech v platnosti prázdninové jízdní řády. K přeplňování vozidel MHD nedochází. Budeme podle nich jezdit až do konce srpna. Cestující si na ně zvykli a nebyl důvod něco na nich od 1. července měnit. Teprve od začátku září předpokládáme rozsáhlejší změny v jízdních řádech a návrat k standardnímu provozu pro běžné pracovní dny,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Novinka dopravní společnosti se týká převážně obyvatel Štípy. Tam přibude na lince 46 jedna nová zastávka Štípa-pošta Od 1. července budou na této zastávce na Mariánském náměstí, naproti kostela, nově zastavovat všechny autobusy linky 46 Velíková – Štípa.

Vycházíme vstříc požadavkům cestujících, kteří to budou mít z této zastávky blíže do mateřské školy, na poštu i do kostela,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Dosud autobusy linky 46 zastávkou u pošty projížděly a zastavovaly až o 200 metrů dál na přestupní zastávce Štípa-škola. Nyní budou zastavovat na na obou zastávkách.

Na zastávce Štípa-pošta bude zastavovat stejně jako dosud i několik spojů trolejbusových linek 4x a 5x, které obsluhují zastávku Kostelec-hřbitov a vynechávají trasu přes zastávku Štípa-požární zbrojnice.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1428


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->