foto: JSFABB

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice informuje

publikováno: 26.11.2019

Zlín – Tarif Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se pro cestující nemění. Tuto informaci v souvislosti se zavedením nového tarifu Zlínského kraje, platného od 15. prosince, potvrdil mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota:

Zavedení jednotného tzv. tarifu Zlínského kraje v autobusové a vlakové dopravě  nebude mít žádný vliv na fungování již řadu let platného tarifu Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice. Tedy kromě krajské jízdenky budou moci na železniční trati Otrokovice – Vizovice cestující dál využívat integrované jízdenky DSZO, pro jednotlivou jízdu nebo časové s měsíčním či čtvrtletním kuponem,“ vysvětlil.

Mnozí cestující na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice využívali již řadu let výhodu malého lokálního integrovaného tarifního systému ZID. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice jako provozovatel městské hromadné dopravy v obou městech umožňovala prodej jednotných jízdních dokladů, se kterými bylo možno cestovat v trolejbusech a autobusech DSZO a rovněž v osobních vlacích na celé trati z Otrokovic až do Vizovic. Lze použít jízdenku ZID pro jednotlivou jízdu za 20 korun (zlevněná za 10 Kč), která se označuje na dvou stranách a platí pro 20minutovou jízdu v MHD a 30minutovou jízdu ve vlaku. Vlakové soupravy jsou pro tento účel vybaveny označovači jízdenek. Prodávají se také měsíční a čtvrtletní kupony časových jízdenek s písmenkem „i“, se kterými může v příslušném tarifním pásmu cestující jezdit libovolně městskou hromadnou dopravou i vlaky Českých drah. Pásma D a E umožňují cestovat vlakem až do Lípy, resp. Vizovic, tedy mimo síť trolejbusů a autobusů MHD DSZO.

Na tomto zavedeném systému, který cestujícím v aglomeraci Otrokovice – Zlín – Vizovice zjednodušoval cestování veřejnou dopravou, se ani po 15. prosinci 2019 nic nezmění. Lidé budou na této trati cestovat jak s jízdenkami podle nového tarifu Zlínského kraje, tak nadále s našimi jízdními doklady ZID, jak byli dosud zvyklí“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Tuto skutečnost potvrdil také Tomáš Nedbal ze společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Zdroj: DSZO

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2957


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)