p1015458.jpg

Euroklíč pomůže potřebným lidem už i ve Zlíně

publikováno: 12.6.2017

Zlín - Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty (Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou), močovými dysfunkcemi a rodiče dětí do tří let. Všechny tyto osoby spadají do kategorie lidí, kteří se mohou zapojit do projektu Euroklíč. Ten je nyní k dispozici i ve Zlíně. A k čemu vlastně Euroklíč slouží?

„Zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, například výtahů, svislých a schodišťových plošin a podobně, osazených jednotným Eurozámkem,“ vysvětlila Jana Pobořilová, vedoucí Odboru sociálních věcí MMZ, kde se klíče distribuují.

Euroklíč lze použít v řadě zemí Evropy, v ČR je již osazeno přes 1000 Eurozámků (např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.).

Do projektu se zapojil i zlínský magistrát. WC osazené Eurozámkem tak najdete na radnici, v budově na Zarámí i na pracovišti v ulici L. Váchy.

„Je to skvělá věc. Oceňuji tento projekt jako představitel města i jako lékař,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Osobám se zdravotním postižením a rodičům dětí do tří let jsou zdarma distribuovány Euroklíče a ve veřejně přístupných budovách jsou zdarma osazovány Eurozámky. Každé místo osazené Eurozámkem je označeno pamětní deskou a databázi všech osazených míst naleznete na www.euroklic.cz

„S vydáváním euroklíčů jsme již začali. Dosud bylo vydáno několik kusů. Protože jich však v tuto chvíli máme velmi omezené množství, budeme je přednostně poskytovat držitelům průkazů ZTP a ZTP/P a na základě doloženého vyjádření odborného lékaře, také lidem se střevními záněty, močovými dysfunkcemi a stomikům aj.,“ doplnila Jana Pobořilová

Požádat o něj je možné v úředních hodinách na Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína (detašované pracoviště v budově Okresní správy sociálního zabezpečení ve Zlíně, tř. T. Bati 3792, přízemí vlevo). Euroklíč je pochopitelně zdarma. Ve Zlínském kraji je nyní k dispozici necelá padesátka míst s Eurozámkem. 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 6826

Dokumenty ke stažení

.pdf Euroklíč Zl. kraj 541,94 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky