Mezi priority města patří třeba nový dopravní terminál

Investice. Konkrétní akce, další se rýsují

publikováno: 29.11.2018

Zlín – V roce 2019 zahájí město Zlín rekonstrukci bytového domu na ulici Vodní a bude pokračovat v již zahájených investicích, například v rekonstrukci ulice Česká na Jižních Svazích a jejího okolí. Rýsují se i další velké akce, které chce radnice zrealizovat či stavebně zahájit v nadcházejících čtyřech letech.

Aktuálně se připravuje rozpočet na rok 2019, zastupitelstvo města o něm bude hlasovat na zasedání 13. prosince. „Pokud jej schválíme, bude zajištěn chod města, běžné potřeby. Na jaké investiční projekty budou vyčleněny peníze v rozpočtu na příští rok se ale rozhodně až na přelomu února a března. To bude již účetně uzavřen rok letošní a budeme tedy znát celkovou částku na investice,“ upřesnil primátor Jiří Korec. V uplynulém období mohlo město Zlín každý rok investovat částku vždy v řádu stovek milionů korun.

Koalice, která vede město, také pracuje na programovém prohlášení rady. Hotové by mělo být nejpozději do vánoc. Už nyní je jisté, že mezi prioritami se objeví například výstavba dopravního terminálu, obnova Velkého kina, modernizace náměstí Míru, rekonstrukce tržiště Pod Kaštany, výstavba parku za divadlem nebo rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky. „V této souvislosti je nutné říci, že opravdu velké akce s největší pravděpodobností zahájíme po stavební stránce, ale v tomto volebním období je nedokončíme. Budou tak mít přesah do dalšího volebního období,“ upozornil primátor města.

 

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1000

Další fotografie

Rekonstruovat se bude Velké kino

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)