Nový Ford tranzit poslouží hasičům

Jaroslavičtí hasiči mají nové auto

publikováno: 30.11.2020

Zlín – Jednotce dobrovolných hasičů ze Zlína – Jaroslavic bude sloužit nový Ford Tranzit. Klíče od auta převzal jejich velitel Petr Čech z rukou náměstka primátora města Zlína Aleše Dufka.

Jsem rád, že se podařilo zajistit finance právě pro dobrovolné hasiče. Jaroslavičtí hasiči disponovali do dnešního dne dvacet let starým vozem Nissan Patrol, takže si nový vůz nejenom zasloužili, ale i kvůli častým opravám opravdu potřebovali. Nové vozidlo budou jako doposud využívat k přepravě jednotky k mimořádným událostem, a také k neméně důležité činnosti – práci s mládeží – a s ní spojené přepravě mladých hasičů na soutěže,“ uvedl Aleš Dufek.

Na pořízení devítimístného vozidla Ford Tranzit byla čerpána dotace Ministerstva vnitra – generálního ředitelství HZS ČR ve výši 450 tisíc korun a dotace z  Krajského úřadu Zlínského kraje ve výši 300 tisíc korun. Statutární město Zlín pořízení vozidla dofinancovalo částkou bezmála 440 tisíc korun.

V roce 2020 fungovalo u statutárního města Zlína celkem 13 akceschopných dobrovolných jednotek sborů dobrovolných hasičů umístěných v rámci plošného pokrytí zejména v místních částech města Zlína. Jednotka dobrovolných hasičů v Jaroslavicích je navíc předurčena k plnění specifických úkolů ochrany obyvatelstva, například se může jednat o zabezpečení evakuace nebo nouzového přežití obyvatelstva a další související úkoly. V současnosti má jednotka 17 členů.

 

 Foto: Jan Salač

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 584

Další fotografie

Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům Nový Ford tranzit poslouží hasičům

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->