dszo1.jpg

Juniorpasy pro další školní rok si můžete vyřizovat již nyní

publikováno: 10.6.2019

Zlín - O tzv. juniorpasy pro žáky plnící povinnou školní docházku je zájem a tento druh dotovaného jízdného pro výhodné cestování dětí městskou dopravou zůstane zachován i pro příští školní rok. Předprodejní místa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nyní začala vyřizovat juniorpasy na školní rok 2019/2020.

Stačí si stáhnout z internetových stránek nebo vyzvednout v papírové podobě na předprodejních místech DSZO zvláštní formulář žádanky, vyplnit jej a získat na něj potvrzení školy s razítkem, přinést doklad o místu trvalého bydliště a zaplatit celoroční kupon za 330 korun. A dítě školou povinné tak získá právo jezdit v příštím školním roce až do konce srpna v celé síti MHD DSZO bez jakýchkoli dalších poplatků. Kdo ještě neměl kmenový list DSZO, potřebuje také fotografii. To je juniorpas. Radní ze Zlína, Otrokovic, Tečovic, Březnice a Březůvek schválili toto výhodné jízdné pro školou povinné děti z vyjmenovaných měst a obcí v roce 2018.

Uvedená města a obce doplatí dopravní společnosti za své děti rozdíl mezi cenou juniorpasu a běžnou roční zlevněnou časovou jízdenkou. Je to benefit určený jen jejich dětem po dobu plnění povinné školní docházky, a proto musí žadatelé předkládat na předprodejních místech kromě žádanky také potvrzení o místě svého trvalého bydliště. To nesmí být starší než dva měsíce. Za poplatek 50 korun jim je vydá pracoviště evidence obyvatelstva příslušného městského nebo obecního úřadu nebo za 100 korun a po předložení rodného listu kterákoli přepážka Czech-pointu. „Výhodnější je však nechat pořídit i těmto mladším dětem jejich vlastní občanský průkaz. Přijde to také na padesát korun, ale občanský průkaz jim bude platit pět let a poslouží jim mimo jiné i pro cestování po zemích Evropské unie,“ radí vedoucí předprodejů jízdenek DSZO Jana Pokorná.

Ve školním roce 2018/2019 si pořídilo juniorpas něco přes 5 300 žáků ze Zlína, Otrokovic, Tečovic, Březnice a Březůvek. „Jistě nám to získalo i zcela nové zákazníky. Počet žáků používajících časové jízdné se nám proti předchozímu školnímu roku přibližně zdvojnásobil. Doufáme, že si mladí lidé na používání městské hromadné dopravy zvyknou a zůstanou jí věrní i v pozdějším věku,“ řekla vedoucí ekonomického úseku DSZO Zdeňka Vránová.

Každá škola, ve které si dítě plní povinnou devítiletou školní docházku, už nyní zpravidla ví, jestli bude žák pokračovat v docházce i v příštím školním roce, a je schopna tuto skutečnost na žádance o juniorpas potvrdit. Žáci nebo jejich rodiče tak mají možnost vyřídit si nový juniorpas v klidu a bez čekání ve frontách ještě několik měsíců před skutečným začátkem dalšího školního roku. „Mnozí rodiče školou povinných dětí se nás v těchto dnech na nové juniorpasy ptali a mají zájem o jejich vyřízení v předstihu,“ potvrdila Jana Pokorná z předprodejů jízdenek.

Všechny podrobnosti o vyřizování juniorpasů jsou soustředěny na internetové stránce DSZO ZDE.

Zdroj: TZ DSZO

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 677


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)