elektrobus.jpg

K zastávce Školní projedou v sobotu jen trolejbusy s agregátem

publikováno: 3.10.2018

Zlín - Uzavírku dvou jízdních pruhů Štefánikovy ulice ve Zlíně v blízkosti přechodů pro chodce naproti Školní ulici připravují silničáři na sobotu 6. října 2018. Zbývajícím jízdním pruhem projedou jen trolejbusy s dieselagregátem nebo bateriemi. Na linkách MHD mohou vznikat menší zpoždění.     

Stavební firma bude v sobotu 6. října v době od 7 do 19 hodin opravovat zdrsněnou povrchovou vrstvu na vozovce v blízkosti přechodů pro chodce ve Zlíně ve Štefánikově ulici před zastávkou MHD Školní. Z důvodu stavebních prací silničářů budou v tomto úseku uzavřeny dva jízdní pruhy silnice. Veškerý provoz bude převeden do krajního jízdního pruhu, který se nachází nejblíže parku a Školní ulici. Pro trolejbusy již je tento jízdní pruh mimo dosah zavěšené stopy trakčního vedení, proto zde budou moci projíždět jen trolejbusy, které jsou vybaveny nezávislým pohonem z baterií nebo dieselagregátu.

„Musíme v sobotu vypravit na všechny linky, které vedou po Štefánikově ulici, trolejbusy s dieselagregáty nebo bateriemi, případně autobusy. Tyto trolejbusy pojedou již od předchozí zastávky se staženými sběrači. Na zastávce Školní řidiči znovu nasadí sběrače na vedení,“ uvedl ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

Zatímco stažení sběračů probíhá u trolejbusů automatizovaně, pouze ovládáním z kabiny řidiče, pro nasazení sběračů na trolejové vedení v místě, které není vybaveno zvláštní naváděcí stříškou, musí řidič vystoupit z vozu a nasadit sběrače ručně. To může způsobit na lince drobné zpoždění. V případě větší intenzity silničního provozu by se mohly před místem převedení dopravy do jednoho jízdního pruhu vytvářet kolony vozidel. Jinak se částečná uzavírka ve Štefánikově ulici cestujících a provozu MHD nedotkne.  

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1202


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)