Vizualizace okružní křižovatky Vodní, Bartošova a Trávník. Vlevo nahoře je OC Čepkov.

Křižovatku ulic Vodní, Trávník a Bartošova nahradí kruhový objezd

publikováno: 14.10.2020

Zlín - Vrcholí přípravy stavby nového dopravního řešení stávající křižovatky ulic Vodní, Bartošova a Trávník, a to formou okružní křižovatky včetně doplnění tras pro pěší a cyklisty včetně jeho zatrolejování. Stavba má zabezpečit komfortní obsluhu území od osobních aut, vozidel veřejné dopravy, cyklisty až po chodce.

V současné době je křižovatka řešena jako úrovňová bez usměrnění dopravních proudů.  Slouží pro průjezd vozidel z ul. Vodní na ul. Bartošova anebo na ul. Trávník, kde je umístěno autobusové nádraží. 

Místo kapacitně nevyhovující křižovatky se vybuduje nová okružní křižovatka se dvěma přídavnými pruhy, tzv. bypassy, oba budou mezi ulicí Trávník a Vodní. Okružní křižovatka zajistí dostatečnou kapacitu pro průjezd osobní i hromadné dopravy vč. kloubových vozů MHD. Stávající pěší trasy budou rekonstruovány a doplněny o střední dělící ostrůvky pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů.

„V rámci realizace stavby bude velmi složitá koordinace dopravy. Projekt je nyní fázi podání žádost o změnu územního rozhodnutí, současně probíhá projektová příprava dokumentace pro získání stavebního povolení. Zahájení stavebních prací se předpokládá v roce 2021. Předpokládané finanční náklady stavby dosahují téměř 30 mil. korun,“ sdělil Michal Čížek.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1129

Další fotografie

Vizualizace okružní křižovatky Vodní, Bartošova a Trávník. Vlevo nahoře je OC Čepkov. Střední dělící ostrůvky pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů se světelnou signalizací. Pěší trasa od Čepkova směrem k náměstí Míru projde rekonstrukcí

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->