Leges Haus, 2004

Autor: Ing. Petr Tutsch

Polyfunkční dům Leges je soliterní stavbou umístěnou na křížení ulic Štefánikova a Hluboká. Na tomto, z urbanistického hlediska velmi významném místě, stála ještě donedávna chaloupka, která by možná neurážela v Dolní Lhotě, ale na jedné z hlavních tepen krajského města působila poněkud bizarně. Nechci se dotknout majitelů ostatních nemovitostí, po pravé straně ulice Hluboké, kteří se o své domy starají velmi pečlivě, nicméně periferní, ba téměř venkovský ráz domů je zde očividný, spíše ne jednotlivě, ale jako celek. Snahou ÚHA zde bylo vztyčit městský dům, silný ve výrazu, který by předznamenal budoucí zástavbu dolů ke třídě Tomáše Bati a to se, myslím, podařilo. Autorem stavby je ing. Petr Tutsch.  Jeho dům je jako vystřižený ze třicátých let. Navíc se nejedná o jednoduchou kostku. Základní hmota je oživena spoustou zajímavých plastických detailů, vybíhajících z pravoúhlého půdorysu, které však nenarušují harmonii celku. Dům má řád, ale je pestrý, dobře se na něj dívá. Vůči ulici Štefánikově je podtržen zděným plotem, který opticky spojuje jeho hmotu se sousedním obytným domem a vymezuje parkoviště se zahradou uvnitř. Poslední podlaží této administrativní stavby je odlehčeno terasou s výhledem na Jižní Svahy.

633d75c4-b-1-1a.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)