Malenovice

Úřední hodiny v místní části Malenovice - sídliště
Úřední hodiny v místní části Malenovice - stará část
Pracovníci na údržbu (tzv. cestáři)
Vývěsní skříňky
Zápisy a úkoly ze setkání s občany
Jmenovaní členové ZMZ
Hlášení místního rozhlasu
Plán zimní údržby
Komise MČ
Víceúčelový objekt - sál k pronájmu

Mimořádné změny úředních hodin

Kancelář místní části Malenovice - sídliště je do odvolání uzavřena. V případě potřeby se obraťte na Kancelář místní části Malenovice - stará část, paní Jitka Salátová, tel. č. 575 570 758, e-mail: kancelar_malenovice@zlin.eu.

Informace o místní části

MalenoviceMístní část Malenovice leží 5 km jihozápadně od centra Zlína, v nadmořské výšce 208 m. Malenovice se rozkládají na svazích západních výběžků Vizovických vrchů a na rovině v údolí při řece Dřevnici, která tvoří jejich přirozenou hranici. Zde končí Haná a začíná Valašsko.
Malenovice se poprvé připomínají v r. 1321. V lokalitě žije 6 943 obyvatel (stav k 1. 1. 2016).


V lokalitě se nachází významný památník historie východní Moravy - Malenovický hrad. Patří k důležitým dochovaným památkám středověké architektury. Původní gotický hrad byl na úpatí hory Tlustá vystavěn v pol. 14. stol. Prošel řadou přestaveb, avšak stavba si zachovala vnější pevnostní charakter. Podstatná část hradu je dnes přístupná veřejnosti. Zpestřením prohlídek bývají vystoupení skupin historického šermu, ukázky starých řemesel, a nádvoří s kašnou se občas stává jevištěm pro mladé soubory, herce a muzikanty.

K Malenovicím náleží i sídliště, které se rozkládá na západní straně od tzv. starých Malenovic. První výstavba v této lokalitě probíhala v letech 1961 - 1968.

  1. Památky

2. Kultura, vzdělávání, sportovní aktivity, volný čas
Organizace a spolky
Místní zvyky

Služby

3. Řeky, potoky

4. Doprava

5. Vodovod

6. Kanalizace

7. Plynofikace

8. Radiokomunikace, telekomunikace

9. Elektrifikace

Pojmenování ulic

Fotogalerie místní části Malenovice

Malenovice - stará část - vývěsní skříňky, ul. 1. máje Malenovice - stará část - kaplička Malenovice - stará část - kancelář místní části Malenovice - stará část - dětské hřiště - ul. Skalní Kruhový objezd pod poštou Napojení - třída Svobody na třídu 3. května Nová komunikace Tř. Svobody pod 11.ZŠ Prostor před poštou s cyklostezkou Rekonstrukce  Tyršova ul. Rekonstrukce - cyklostezka u pošty Rekonstrukce chodníku u psí loučky mezi  tř. Svobody a ul. Tyršova Rekonstrukce křižovatky pod poštou (2) Rekonstrukce prostoru před poštou (2) Rekonstrukce prostoru před poštou Rekonstrukce Zahradní ul. Třída Svobody s cyklostezkou od ul. Husova Třída Svobody - od Polimalu Zahradní ul.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)