Město navyšuje kapacity parkování na Jižních Svazích

publikováno: 10.9.2020

Zlín - S ohledem na velký nedostatek parkovacích stání na sídlišti Jižní Svahy se v prostoru bývalého staveniště „Torzo“ buduje dočasné parkoviště. Město Zlín chce tímto krokem navýšit počet parkovacích stání, který je na tomto sídlišti již nedostačující. 

„Kromě parkovací plochy na místě bývalého torza plánujeme další projekty, jako jsou například drobná parkovací místa, parkovací plochy nebo domy, které pomůžou dalším lokalitám sídliště, čímž opět navýšíme kapacitu parkování,“ sdělil Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

Stavba započala v letních prázdninách. Jelikož dočasné parkoviště vzniká v místě a na základech po bývalém zbouraném torzu, na začátku musely proběhnout přípravné práce.

Nájezd na parkoviště bude vybudován ze silnice III. třídy z ulice Okružní. Pro umožnění bezpečného přecházení chodců přes tuto silnici se buduje nový přechod pro chodce včetně ochranného dopravního ostrůvku a jeho přisvětlení. V návaznosti na přechod pro chodce se doplňují dva úseky přístupových chodníků, které vedou ze sídliště na ulici Okružní na dočasné parkoviště. Součástí stavby bude i výsadba zeleně a osvětlení.

Celková kapacita parkoviště bude přibližně 70 vozidel. Na místě budou moci parkovat nejen osobní vozidla, ale mimo jiné i dodávky, pro které zde bude zbudováno zhruba 20 stání.

Stavbu realizují Technické služby Zlín, s. r. o., které se snaží o dokončení parkoviště ještě v tomto roce. Prozatímní náklady jsou odhadovány kolem 7 milionů korun.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 2745

Další fotografie

Město navyšuje kapacity parkování na Jižních Svazích Město navyšuje kapacity parkování na Jižních Svazích

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)