ilustrační fotografie

Město připravuje záchytná parkoviště ve 3 lokalitách

publikováno: 30.9.2020

Zlín - Statutární město Zlín připravuje projekty pro výstavbu záchytných parkovišť, tzv. P+R (z angl. park and ride).

Jedná se o jedno z důležitých částí pro řešení dopravy ve Zlíně, které kombinuje osobní automobilovou dopravu s dopravou veřejnou. Umožňuje tak budování záchytných parkovišť v blízkosti zastávek MHD, jiných terminálů veřejné dopravy nebo zřizováním parkovišť spojených s městem speciální linkou veřejné hromadné dopravy. Záchytné parkoviště nabízí výhody jako je např. možnost ponechat zde auto po celý den a přepravit se dále pomocí MHD.

„Pro naše město je výstavba záchytných parkovišť velmi důležitá, především proto, abychom podpořili cestování MHD a tím i částečně ulehčili centru města od náporu vozidel,“ sdělil informace Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

V současnosti se aktivně pracuje na přípravě záchytných parkovišť ve 3 vybraných lokalitách - na ulici Fryštácká u místní části Kostelec, na ulici Štefánikova u Malé scény a na Příluku u průmyslové zóny.

Záchytné parkoviště na ul. Fryštácká je vzhledem k budoucí výstavbě dálničního přivaděče od města Fryšták a návaznosti na cyklostezku a dopravnímu spojení linek MHD strategickým místem.  Kapacita parkujících vozidel bude 150 míst s možností následného rozšíření až do cca 500 parkovacích a odstavných míst. Parkoviště pro osobní vozidla bude řešeno s vazbou na možné zastávky MHD v obou směrech s bezpečným přechodem chodců přes silnici II/490. Součástí návrhu parkoviště bude parkování pro jízdní kola (B+R), stanoviště pro elektromobily, veřejné osvětlení nebo toalety.

Záchytné parkoviště na ul. Štefánikova bude mít kapacitu přibližně 150 míst. Parkoviště pro osobní vozidla bude řešeno s vazbou na možné zastávky MHD v obou směrech s bezpečným přechodem chodců přes silnici II/490. Součástí návrhu parkoviště bude taktéž parkování pro jízdní kola (B+R), stanoviště pro elektromobily, veřejné osvětlení, toalety.

Pro parkoviště P+R na ulici Fryštácká a na ulici Štefánikova u Malé scény se nyní zpracovává dokumentace pro územní rozhodnutí.

Záchytné parkoviště na Příluku by mělo pojmout zhruba 130-140 vozidel. S větší kapacitou parkoviště bohužel nelze uvažovat z důvodu vlastnictví pozemků, kterými je město limitováno. Výstavba záchytného parkoviště P+R je doplňující stavbou k investiční akci Silničního napojení průmyslové zóny Zlín – východ. U záchytného parkoviště na Příluku nyní běží územní řízení a připravují se dokumentace pro další stupně řízení směřující k realizaci jednotlivých záchytných parkovišť. Předpokládaná cena je 20 mil. korun, termín realizace je pak plánován na rok 2023.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1000


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->