Životní jubileum oslavilo v minulém roce  2260 zlínských obyvatel

Město rozdalo přes dva tisíce dárků

publikováno: 8.1.2020

Zlín – V roce 2019 oslavilo významné životní jubileum 2260 zlínských obyvatel. Na všechny naše město pamatovalo a s pomocí šedesáti tzv. dobrovolných roznášejících je u této příležitosti obdarovalo.

Díky nezištné práci dobrovolných spolupracovníků města Zlína jsme mohli popřát všem jubilantům, kteří oslavili půlkulaté a kulaté narozeniny od věku sedmdesáti pěti let, a také všem oslavencům nad devadesát let. Každý z nich obdržel kytičku a dárkový balíček. Velmi často se jedná o osamocené lidi, které velmi potěší, že si na ně ve stáří někdo vzpomene,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

Kromě návštěv jednotlivců, které zajišťují dobrovolníci, vyjíždí pracovnice oddělení pro občanské záležitosti Magistrátu města Zlína i do domovů seniorů. Žije v nich několik desítek bývalých zlínských obyvatel, kterým zdravotní stav ve vyšším věku už nedovolí žít v domácím prostředí. Přání, kytičku, a dle přání,  dárkový balíček potravin, kosmetiky nebo poukaz do lékárny obdrželi všichni klienti domovů na již tradičních společných oslavách. Ty pro ně v minulém roce dvakrát pořádal Domov seniorů Burešov a čtyřikrát Domov pro seniory Lukov. Jednu jubilantku pracovnice navštívily v Luhačovicích.

V roce 2019 se významného životního jubilea devadesáti a více let dožilo 664 obyvatel Zlína, kulatiny v podobě stovky oslavili tři Zlíňané – 1 žena a 2 muži. S gratulací za některými z nich přišel i primátor města Zlína Jiří Korec.

„Návštěvy u dlouhověkých jubilantů patří k příjemným povinnostem. Často se setkávám s činorodými osobnostmi, nezřídka bývalými baťovci, kteří se i v pokročilém věku zajímají o dění kolem sebe, a jsou inspirací pro své okolí. Taková setkání jsou obohacující,“ sdělil primátor.

Agendu, která se ve spolupráci s roznášejícími dobrovolníky stará o naše jubilanty zajišťuje oddělení pro občanské záležitosti při Odboru kanceláře primátora Magistrátu města Zlína. Ten také dobrovolným roznášejícím na závěr roku poděkoval zážitkovým dárkem – výletem do Kroměříže s obědem a návštěvou výstavy Vánoce Floria.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 912

Další fotografie

Společné oslavy na Burešově se zúčastnil i náměstek primátora SMZ Aleš Dufek. S ředitelem domova Vlastimilem Zaydlarem Oslava v Domově pro seniory na Burešově Oslava v Domově pro seniory  na Burešově Oslava v Domově pro seniory  Lukov Oslava v Domově pro seniory  Lukov Oslava v Domově pro seniory  Lukov Oslava v Domově pro seniory  Lukov Oslava v Domově pro seniory  Lukov Oslava v Domově pro seniory  Lukov Nejznámější jubilant Miroslav Zikmund oslavll vloni stovku Aleš Dufek při gratulaci stoleté oslavenkyni paní Krátké Paní Krátká se vloni zařadila mezi stoleté oslavence

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)