oleje-zlin.jpg

Město Zlín rozmístilo nádoby na odevzdání použitého oleje

publikováno: 5.9.2019

Zlín – Obyvatelé Zlína mohou nově využívat testovací nádoby pro sběr použitého kuchyňského oleje. Vývoz bude prováděn 1x měsíčně a následně v závislosti na využívání nádob, stejně jako další rozšiřování této sběrné sítě. Upozorňujeme, že je možno využít k odevzdání olejů také sběrných dvorů.

„Použitý kuchyňský olej vkládejte do nádob v dobře uzavřených PET lahvích. Testovací nádoby o objemu 120 litrů budou umístěny na ulici Kúty u křižovatky s ul. 2. května u kontejneru na elektroodpad, na ulici Slovenská u základní školy a ulici Štefánikova u zastávky MHD Obeciny,“ uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

Oleje jsou odevzdávány specializovanému zpracovateli a dále využívány. Pozor! Odevzdávejte pouze kuchyňské oleje. Strojní olej či maziva je nebezpečný odpad, který patří odevzdat na sběrný dvůr.

 „Tuto novou službu občanům podporuji. Vylévání olejů do kanalizační sítě je z hlediska ekologie i údržby špatně. Oleje lze zpracovat a používat například v průmyslu, proto doufám, že se tato služba ujme a lidé ji budou využívat,“ řekl radní města Zlína Jiří Jaroš.

Více o škodlivosti a škodách způsobených olejem v kanalizaci si přečtete zde:

https://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2569

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 2400

Další fotografie

umisteni-testovacich-kontejneru-na-olej-ve-zline.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)