MHD obnoví od 7. prosince plný provoz

publikováno: 1.12.2020

Zlín - V návaznosti na postupné rozvolňování protiepidemických opatření proti šíření nemoci covid-19 obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od pondělí 7. prosince 2020 plný provoz na všech linkách MHD podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny. Byl již také stanoven rozsah provozu MHD v době vánočních svátků.

Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice předpokládají, že se v nejbližších dnech po vládou vyhlášeném uvolnění nejpřísnějších protikoronavirových omezení začne zvyšovat i počet cestujících v trolejbusech a autobusech MHD. Proto se provoz MHD ve Zlíně a Otrokovicích vrátí od pondělí 7. prosince ke standardním jízdním řádům pro pracovní dny. V MHD přestane platit tzv. prázdninové či letní omezení, které bylo v pracovních dnech zavedeno od 19. října. Prázdninové jízdní řády znamenají v pracovních dnech snížení přepravní kapacity MHD přibližně o 10 procent.

„V předvánočním období očekáváme zvýšený zájem cestujících o přepravu v rámci MHD, proto chceme zajistit její plnou kapacitu, aby měli cestující dostatek místa a nedocházelo k nežádoucímu přeplňování vozidel. Naším cílem je, aby bylo zlínské MHD pro cestující bezpečné a nikdo nemusel mít obavy z jejího používání. Odlehčí se tak i dopravní situaci ve Zlíně, která bývá v předvánočním období hodně komplikovaná,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

„Budeme od pondělí jezdit v pracovních dnech podle jízdních řádů, které platily letos už od 1. září do 17. října, než bylo přijato omezení. Cestující samozřejmě musí v MHD nadále používat ochranné roušky. Pokračujeme v každodenní dezinfekci všech madel a ploch, kterých se dotýkají ruce cestujících, a v pravidelné dezinfekci celého interiéru vozidel ozonizací. Již od soboty 28. listopadu byl obnoven prodej jízdenek u řidičů. Ponecháváme zatím v platnosti výjimku pro povolení nástupu do trolejbusů a autobusů všemi dveřmi na všech zastávkách a po celý den,“ upřesnil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pracovníci DSZO již mají také jasno o provozu MHD v období vánočních svátků a začátku nového roku (viz dále). Rozsah provozu bude odpovídat praxi z minulých let.

Platnost jízdních řádů MHD ve vánočním a novoročním období:

 

Přesný rozsah večerního omezení spojů 24. a 31. prosince zveřejní DSZO později v samostatných informačních materiálech.

 

Zdroj: DSZO

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1002


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->