Miroslav Zikmund s Jiřím Korcem

Miroslav Zikmund slaví 101. narozeniny. Přivítal návštěvu z radnice

publikováno: 14.2.2020

Zlín – Před 101 lety, 14. února 1919, se narodil legendární cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund. Mezi dnešní první narozeninové gratulanty se zařadila i návštěva z radnice v čele s primátorem města Zlína Jiřím Korcem. Ten vitálního oslavence obdaroval dárkovým košem s vybranými lahůdkami a popřál pevné zdraví do dalšího života.

„Moc rád jsem pana Zikmunda osobně navštívil a popřál mu k jeho narozeninám. Potěšilo mne, že je stále v dobré fyzické kondici a s úsměvem na tváři. Zajímá se o dění ve městě, a i přes jeho obdivuhodný věk je stále neuvěřitelně aktivní,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Od dámské části návštěvy přijal Miroslav Zikmund kytici květin a městský stolní kalendář s fotografiemi Zlína, který prý najde místo v jeho pracovně.

Slavného cestovatele mohli sousedé do podzimu pravidelně potkávat na procházkách. Kvůli nepřízni počasí teď radši setrvává doma, ale přesto má zimní dny vyplněné bezezbytku.

Chodívali jsme na procházky, ale teď je chladno a škaredé počasí, tak nechodíme. Horka v létě mi nevadí vůbec, to jsem si stále uchoval jakousi aklimatizaci z Afriky. Tam jsme je s Jirkou Hanzelkou snášeli dobře,“ zavzpomínal Miroslav Zikmund a pokračoval:

Věčně se utápím v lejstrech. Dostávám hory dopisů. Jen než je všechny přečtu! Na některé z nich aspoň telefonicky odpovídám, protože s ručním psaním už mám problém a počítačový systém jsem se dodnes nenaučil. Pro mne je to záhada (smích). S počítačem už se učit nechci, ale bez mobilu to nejde."

Zábavné povídání ukončil Miroslav Zikmund se smíchem.

„Dokud to člověku myslí a víceméně chodí, je to dobré. Doposud mám sílu v rukách, takže, když jdu po schodech, tak mi to nedělá problém. Chytím se madel a šplhám jako opice.“

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2733

Další fotografie

Miroslav Zikmund slaví 101 let (autor: Irena Orságová) Miroslav Zikmund slaví 101 let (autor: Irena Orságová) Miroslav Zikmund debatoval s primátorem Jiřím Korcem (autor: Irena Orságová)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)