Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín II

O projektu
Pracovní skupiny
Tematické kabinety
Projektový tým
Závěrečná dokumentace
Výstupy pro pedagogy a širokou veřejnost

Křižovatky ADHD

Dítě s ADHD ve školním prostředí. To je téma druhého ročníku konference Křižovatky ADHD, která je určena pro pedagogické pracovníky i rodiče. Konference se uskuteční 16. září 2021 od 8:30 hodin v prostorách 14/15 Baťova institutu, kde se budou odborníci zabývat problematikou neurovývojové poruchy ADHD právě ve vazbě na školní prostředí. Na programu jsou přednášky, semináře a workshopy.

Na konferenci zbývá ještě několik volných míst a je možné se přihlásit zde: https://forms.gle/sZZaxr6tcCB2tt4aA

Webinář: Logohrátky v domácím prostředí - 6. díl webináře

V dalším z podpůrných webinářů věnujícím se rozvoji řeči u dětí se lektorka bude zabývat vibrantami. V praktických ukázkách mohou posluchači zhlédnout tipy pro fixaci a automatizace hlásek R a Ř. Tentokrát nám v práci pomůžou tiskátka.

Číst celý článek

Vzdělávání pro 21. století

Projekt MAP II v ORP Zlín zve rodiče, pedagogy i širokou veřejnost na konferenci „Vzdělávání pro 21. století". Uskuteční se v sobotu 10. 04. 2021 od 9:00 – do16:30 hodin formou on-line.

Číst celý článek

Webinář: Logohrátky v domácím prostředí - 5. díl webináře

Náplní dalšího ze série webinářů věnujících se oblasti logopedie u dětí předškolního věku je seznámení posluchačů s vývojem artikulace. Praktická část je tentokrát věnována rozvoji výslovnosti ostrých sykavek (C,S,Z) s využitím pexesa.

Číst celý článek

Webinář: Logohrátky v domácím prostředí

Zveme rodiče dětí na webinář věnovaný logopedii. Účastnící webináře získají cenné rady týkající se problematiky řeči a spoustu tipů pro efektivní a hravé procvičování v rámci domácí logopedické péče.

Číst celý článek

Bezpečnost (nejen) dětí v digitální džungli

CÍL: posílení bezpečnostního povědomí rodičů, bezpečnost dětí na internetu a otevření diskuse o rizicích on-line života.

Číst celý článek

Bezpečnost v digitálním světě

Únorový webinář pro ředitele MŠ, zapojené do projektu MAP II v ORP Zlín, se týkal bezpečnosti v dnešním digitálním světě. Zde můžete zhlédnout prezentaci k tomuto tématu.

Hry na podporu matematické gramotnosti a logiky

Ve spolupráci s pracovní skupinou Matematická gramotnost jsme pro Vás připravili Hry na podporu matematické gramotnosti a logiky.

Číst celý článek

Opakování webináře - Jak se dělá životní změna s Mgr. Karlem Opravilem

Připravili jsme pro Vás opakování druhého dílu webináře pod vedením Mgr. Karla Opravila na téma: Jak se dělá životní změna
Odkaz na opakované vysílání ze dne 1.2.2021, bude zpřístupněn 26.2.2021 v čase od 8:00 do 20:00 hodin

Číst celý článek

WEBINÁŘ: Jak se dělá životní změna s Mgr. Karlem Opravilem

KDY? Vysílání bude zpřístupněno 1.2.2021 v čase od 8:00 do 20:00 hodin prostřednictvím kanálu youtube
Délka druhého dílu webináře je cca 20 minut

Číst celý článek

Webinář: Logohrátky v domácím prostředí

Zveme rodiče dětí na webinář věnovaný logopedii. Účastnící webináře získají cenné rady týkající se problematiky řeči a spoustu tipů pro efektivní a hravé procvičování v rámci domácí logopedické péče. Série 7 webinářů s názvem Logohrátky v domácím prostředí, proběhne pod vedením zkušené logopedky Mgr. Lucie Pavlicové.

Číst celý článek

Webinář: Sociálně - emociální učení v každodenním životě - pro rodiče

Cílem webináře je představit sociálně-emocionální učení a nabídnout konkrétní strategie, jak je uplatňovat v každodenním životě.

Číst celý článek

Webinář: Sociálně - emociální učení v každodenním životě

Cílem webináře je představit sociálně-emocionální učení a nabídnout konkrétní strategie, jak je uplatňovat v každodenním životě.

Číst celý článek

WEBINÁŘ: JAK NAJÍT JISTOTU V NEJISTOTĚ - opakované vysílání
s Mgr. Karlem Opravilem

Zamyšlení, jak si zajistit učitelskou jistotu v dnešní nejisté době. Na co se zaměřit, jak se ošetřit a co si nastavit jako pevné body dne, o které se můžu opřít, i v situaci, kdy nevím co přijde....

Číst celý článek

WEBINÁŘ: JAK NAJÍT JISTOTU V NEJISTOTĚ
s Mgr. Karlem Opravilem

Zamyšlení, jak si zajistit učitelskou jistotu v dnešní nejisté době. Na co se zaměřit, jak se ošetřit a co si nastavit jako pevné body dne, o které se můžu opřít, i v situaci, kdy nevím co přijde....

Číst celý článek

Bezpečnost (nejen) dětí v digitální džungli

Letošní workshop pro ředitele ZŠ zapojených do projektu MAP II v ORP Zlín se týkal bezpečnosti (nejen) dětí v digitální džungli. Cílem setkání bylo posílení bezpečnostního povědomí vedení škol, otevření diskuse o důležitosti jeho rozvoje (nejen) u dětí a představení možností integrace této problematiky do výuky.

Číst celý článek

Pozvánka na školení řídícího výboru

Ve středu 18. listopadu 2020 od 13:00 hodin proběhne školení Řídícího výboru projektu MAP II. Setkání se uskuteční on-line.

Číst celý článek

Křižovatky ADHD

Ve středu 7. října 2020 proběhne v rámci projektu MAP II již druhý ročník konference Křižovatky ADHD, který je letos zaměřen na problematiku dětí s ADHD ve školním prostředí a je určen nejen pedagogům, asistentům a rodičům, ale i všem ostatním, kteří se o tuto tematiku zajímají.

Číst celý článek

Knížka do lavice

V tomto školním roce začíná nová aktivita projektu k tématu čtenářské gramotnosti Knížka do lavice. Umožňuje pedagogům využívat při práci ve třídě výměnné soubory knih (každý titul v počtu 30 ks) a pracovní listy k nim vytvořené.

Číst celý článek

Sdílený IT specialista projektu MAP II

Workshop povede Mgr. Karel Kolaja a bude se zabývat vzděláváním a podporou pedagogů při výuce na dálku
a zároveň bude zaměřen na poradenství rodinám při výběru vhodného vybavení pro výuku na dálku

Číst celý článek

Miniveletrhu vzdělávacích pomůcek, učebnic, pracovních sešitů a volnočasových aktivit

Dne 14. února 2020 se uskuteční v prostorách 14|15 budovy Baťova institutu ve Zlíně 4. ročník Miniveletrhu vzdělávacích pomůcek, učebnic, pracovních sešitů a volnočasových aktivit. Otevřeno bude od 9 do 17 hodin.

Číst celý článek

Workshop k rozvoji kvalitního inkluzivního vzdělávání a nerovností ve vzdělávání

Workshop povede Mgr. Monika Fojtáchová, lektor a mentor ve školství a v oblasti sociální, ve vzdělávání pedagogů a sociálních pracovníků. Uskuteční se ve čtvrtek 16. ledna 2020 od 16:00 do 18:00 hodin.

Číste celý článek

Využití 3D tiskáren při výuce

Workshop povede Ing. Jan Strnad z Ústavu výrobního inženýrství FT UTB.
Uskuteční se ve středu 13. listopadu 2019 od 9 do 13 hodin, nebo ve středu 20. listopadu 2019 od 9 do 13 hodin. Na výběr je jeden ze dvou uvedených termínů.

Číste celý článek

Projekt MAP II podporuje polytechnické aktivity dětí

Děti, které aktivně pracují v zájmových kroužcích zlínského Domu dětí a mládeže Astra, představí své výtvory na Přehlídce technické tvořivosti mládeže, která proběhne od 17. do 28. června 2019 v prostorách 14|15 Baťova institutu ve Zlíně.

Číst celý článek

Poradenství a konzultace pro pedagogy, rodiče a děti

V rámci projektu MAP II v ORP Zlín mohou školy, učitelé i rodiny využít nabídku specialistů podpory školských poradenských pracovišť.

Číst celý článek

Miniveletrh

Dne 15. února 2019 se v sále Alternativy - Kulturního institutu ve Zlíně konal 3. ročník Miniveletrhu vzdělávacích pomůcek a volnočasových aktivit, který byl určen pro pedagogické pracovníky ze základních a mateřských škol, ale i zájemce z řad široké veřejnosti. Jeho cílem bylo představit pestrou nabídku vzdělávacích pomůcek a volnočasových aktivit pro děti na jednom místě. Miniveletrh byl součástí projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v ORP Zlín II.

Číst celý článek

Workshop Rovné příležitosti

V rámci projektu MAP II v ORP Zlín proběhlo ve středu 23. ledna 2019 v Kongresovém centru Zlín diskuzní fórum na téma Rovné příležitosti ve vzdělávání. Moderoval ho Bohumil Kartous ze společnosti Eduin. Na úvod  přivítala přítomné Michaela Blahová, krajská radní pro sociální oblast, a Stanislav Minařík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje, a shodli se na nezbytnosti propojení sociálních služeb a školství.

Číst celý článek

dokumenty ke stažení

.pdf konference Křižovatky ADHD 854,35 kB
.pdf 2021_12_19_bezpecnost_pro_ms_v1 1765,08 kB
.pdf Dítě v ohrožení 802,14 kB
.pdf Děti a internet 2244,44 kB
.pdf Jak zvládat zátěžovou situaci 68,65 kB
.pdf Dítě ve skupině - jak mu můžu pomoci? 297,94 kB
.pdf Pozvánka - rozvoj kvalitního inkluzivního vzdělávání a nerovností ve vzdělávání 303,36 kB
.pdf Využití 3D tiskáren při výuce 506,43 kB
.pdf Registrace kroužek Mladý technik - ukončeno 299,96 kB
.pdf Program konference Křižovatky ADHD 433,01 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)