028.jpg

Na podzim opět pokročí revitalizace plochy po bývalém torzu

publikováno: 2.9.2020

Zlín - Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína se v říjnu pustí do další fáze revitalizace prostoru po nedokončeném obchodním centru na Jižních Svazích.

Při první etapě došlo po zbourání torza k vyčištění tzv. pláně, kde mohl díky tomu vzniknout discgolf. Následovala rekultivace terénních teras v blízkosti Centrálního parku Jižní Svahy, což umožnilo vznik  komunitní zahrady a agility centra pro psy. Komunitní zahrada i agility se otevřely veřejnosti v první polovině roku 2020. Komunitní zahrada nyní funguje ve zkušebním režimu. Koncem tohoto roku se dále Odbor městské zeleně zaměří především na stabilizaci a zabezpečení nestabilních svahů pod těmito plochami tak, aby zajistil i bezpečný průchod občanů k budoucímu odstavnému parkovišti.

„Některé terénní nerovnosti jsou zde nestabilní, protože jsou tvořeny navážkou ze stavby obchodního centra. Po velkých deštích zde dochází k  půdní erozi. Nestabilní části tak zabezpečíme a zpevníme,“ uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

S ohledem na nekvalitní navážku zajistil Odbor městské zeleně návoz kvalitní ornice z vlastních zdrojů, kterou nyní bude těžkou technikou rozprostírat a stabilizovat. V jarním období roku 2021 bude nově navezená zemina osázena travo-bylinnými společenstvy a dále i kvetoucími a plodícími keři pro podporu ptactva a hmyzu. Kořenový systém rostlin tak bude zabezpečovat další fázi zpevnění.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1017


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)