Plachty visí tam, kde nemají co dělat

Nekorektní politická reklama. Radnice ji řeší ve správním řízení

publikováno: 13.9.2018

Zlín – Nekorektní politickou reklamu řeší radnice ve Zlíně. Na desítkách míst, většinou na zábradlích, se objevily plachty jednoho z kandidujících subjektů, a to tam, kde nejsou povolené, například z důvodu přehlednosti dopravních křižovatek. Nyní jsou proto odstraňovány. Jiné politické hnutí si bez povolení umístilo billboard na městském pozemku. Tyto přestupky se nyní řeší ve správním řízení, viníkům hrozí finanční postihy.

„Vyzýváme kandidující strany i samotné kandidáty, aby respektovali daná pravidla. Vždyť legálních ploch a způsobů, jak mohou oslovit voliče, je celá řada. Není nutné svou prezentaci umisťovat tam, kde nemá co dělat,“ vzkázal tiskový mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák. Dodal, že porušování pravidel tohoto typu se objevilo i před minulými komunálními volbami v roce 2014.

Ve srovnání se situací před čtyřmi roky je politické reklamy méně. Důvodem je zákaz používání reklamních stojanů, tzv. „háček“ a „áček.“ Tyto nosiče se nyní smí na komunikacích a veřejných prostranstvích umísťovat pouze v souvislosti s vybranými kulturními, sportovními či společenskými akcemi, nikoliv v rámci politických kampaní. „Během voleb, a ty teď máme každý rok, je vždy město plné politiky a politiků, což mnoho občanů obtěžuje. Stojany navíc byly často překážkou v pohybu chodců, zejména zdravotně handicapovaných, či maminek s kočárky. Je proto jen dobře, že se využívání těchto reklamních zařízení zakázalo,“ konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1851

Další fotografie

Nepovolený billboard na městském pozemku Politická reklama snižuje na mnoha místech přehlednost křižovatek

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)