Projekt je zaměřen na základní a mateřské školy

Nový projekt na podporu rozvoje vzdělávání na Zlínsku

publikováno: 24.1.2017

Zlín - V září 2016 zahájilo město Zlín projekt „MAP v ORP Zlín“ - projekt na podporu vzdělávání v mateřských a základních školách s názvem „Místní akční plány vzdělávání na území obce s rozšířenou působností (ORP) Zlín“, CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000366. Projekt je financován z Evropské unie prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jako řídícího orgánu Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). http://www.dotaceeu.cz/cs/Microsites/uzemni-dimenze/MAP-KAP/Strategicke-ramce-MAP,

Zpracování místních akčních plánů vzdělávání probíhá i v ostatních ORP v České republice a je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání žáků a dětí do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání.

Cílem projektu je zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách, vytvoření funkčního partnerství mezi školami, zřizovateli a ostatními aktéry ve vzdělávání, jejich vzájemné spolupráce, výměny zkušeností, společného informování, vzdělávání a plánování aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb v území ORP.

K naplnění a uskutečnění cílů se od počátku projektu konaly informační schůzky s jednotlivými školami a jejich zřizovateli, probíhaly průzkumy a sběr materiálů pro tvorbu analýz. Všechny zmiňované podklady byly zpracovány do finálního materiálu s názvem Strategický rámec, který schválil Řídící výbor MAP Zlín.

Na započatou práci navážeme i v roce 2017, kdy bude kontinuálně probíhat činnost pracovních skupin, ve kterých se budou setkávat zástupci škol, zřizovatelů a dalších subjektů (knihovny, domy dětí a mládeže, apod.). Ze setkání vyplynou priority ve vzdělávání a návrhy záměrů. Průběžné výstupy bude projednávat a schvalovat řídící výbor. Po celou dobu trvání projektu (do února 2018) se budou také konat vzdělávací semináře pro pracovníky škol a společné aktivity zaměřené na aktuální témata. Při realizaci projektu bude využita metoda komunitního plánování. Podpoří se tím partnerství, komunikace a spolupráce mezi školami, jejich zřizovateli a dalšími aktéry v oblasti vzdělávání. Zapojit se mohou i rodiče a každý, kdo má o oblast rozvoje vzdělávání zájem. Spolupráce a dlouhodobé plánování povede k dalšímu zlepšení kvality vzdělávání ve školách a školských zařízeních a snazšímu přístupu jednotlivých subjektů k podpoře z EU fondů.

Bližší informace naleznete na stránkách http://www.dotaceeu.cz/getmedia/290a9bbd-6281-4d44-96c3-83f725f6c58f/ORP_Zlin_201612.pdf

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 11454


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)