Lesní hřbitov

O dušičkách posílí spoje MHD

publikováno: 27.10.2021

Zlín – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí o dušičkách spoje MHD. V předpokládaných dnech a hodinách zvýšeného zájmu mohou cestující využít posilové spoje na Lesní hřbitov a hřbitov na Mladcové a také velkokapacitní autobusy ke hřbitovu v Kvítkovicích.

Podle zkušeností z minulých let očekáváme, že největší zájem o přepravu na hřbitovy bude v den státního svátku 28. října 2021 a o víkendu 30.–31. října 2021. Pro tyto tři dny jsme připravili na lince 31 posilový spoj z centra Zlína na Lesní hřbitov a na lince 32 prodlužujeme několik spojů až na mimořádnou zastávku Mladcová-hřbitov. V Otrokovicích nasadíme na linku 55 kapacitní kloubové autobusy místo sólo vozů,“ shrnul připravované posílení MHD vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Posilový autobus na lince 31 bude jezdit zpravidla v půlhodinovém intervalu po trase: Náměstí Míru, Náměstí Práce, Lesní hřbitov. Otočí se u Filmových ateliérů a bude se vracet po trase Lesní hřbitov, Náměstí Práce, Školní. Ze zastávky Školní budou moci cestující dojet stejným vozem až na zastávku Náměstí Míru. Jízdní řády posilových spojů budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné na internetových stránkách www.dszo.cz.

Obyvatelé Mladcové už jsou zvyklí na dušičkové prodlužování několika autobusových spojů na lince 32 až do bezprostřední blízkosti hřbitova. V již zmíněných nepracovních dnech na konci října vyjedou z točny na Mladcové (Bartošův dům) až ke hřbitovu spoje s odjezdem v 14:26, 14:56, 15:56 a v 16:26 hodin. Po otočení u hřbitova a případném nástupu cestujících se prodloužené spoje budou vracet hned zpět na svou standardní trasu Mladcová – Kudlov.

V Otrokovicích se pravidelné jízdní řády autobusové linky 55 o Dušičkách měnit nebudou, ale na spoje, které zajíždějí ke hřbitovu v Kvítkovicích, budou nasazována kapacitní kloubová vozidla. Od železniční stanice směřují ke kvítkovickému hřbitovu v nepracovních dnech spoje ve14:39, 15:39 a v 16:35 hodin.

Řidiči i dispečeři budou věnovat zvýšenou pozornost obsazenosti vozů i v dalších dnech dušičkového období. Pokud by nastala situace, že by současná přepravní kapacita spojů nestačila, DSZO ji bude schopno operativně posílit.

Více na www.dszo.cz

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 647


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)