Obchodní dům Infinity sport, 2004,rekonstrukce - Knihkupectví ,2010

Ing. arch. Petr Ctibora

Jižní stranu dnes otevřeného náměstí Míru u třídy Tomáše Bati tvoří většinou tří až čtyř podlažní domy. Tradiční měšťanské objekty, stavařský prvorepublikový standard s pravidelně umístěnými dělenými okny a vzdušným obchodním parterem. Jen na rohu pod kostelem se architekt Lorenc rozmáchl k velkorysejšímu gestu obchodního domu pana Javorského, dnes Union banka. Jako by po létech infikoval i sousední dům. Po jeho obnově se z pod lešení vyloupl objekt velkoměstského charakteru. Fasáda z leštěného kamene má překvapivě netradiční černou barvu. Její intenzita je utlumena značným prosklením nejen přízemí, ale i dalších dvou respektive tří pater. Poslední patro je uskočeno a čeká na lehký skleněný baldachýn nástřešku.

Stejně kvalitní jako čelní fasáda je i interiér stavby. Všechno je zde vyskládáno ze systémových prvků, provedení se blíží dokonalosti. Dlažba, obklady, rámy, příčky, podhledy, svítidla, výtah. Třešničkou na dortu je celoskleněné schodiště posazené na nosníku z nerezové oceli. Nepřekvapuje, že investorem stavby je známý zlínský podnikatel, který svůj vztah k architektuře deklaroval už před několika lety realizací obchodního domu OBOZ. Také tentokrát konfrontoval své výtvarné názory vedle architekta Jiřího Jílka i s autorem OBOZU ing. Petrem Stiborou. Třístranná spolupráce byla plodná a na domě je to rozhodně vidět.

Obchodní dům , který byl původně určen pro prodejnu Infinity sport byl v roce 2010 rekonstruován pro prodejnu knihkupectví .

568d65c4-b-1-2.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)