Úpravna vody Tlumačov - kaskáda

Otrokovice mají snahu řešit problém s čištěním odpadních vod

publikováno: 4.4.2018

Zlín – Město Otrokovice bude hledat možnosti, jak vyřešit problém se zvýšenými náklady na čistění odpadních vod. Za tímto účelem plánuje vypracování odborné studie definující teoretická a praktická východiska včetně možného záměru výstavby vlastní nové ČOV na katastru Otrokovic. Tento záměr prezentovali jeho představitelé na setkání ve Zlíně s vedením tamní radnice.

Otrokovice jsou jediným z měst a obcí na Zlínsku, které nečistí své odpadní vody v zařízení vlastněném společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK), tamní vodu čistí soukromá ČOV. To sebou přináší kromě jiného také promítání nákladů na její modernizaci do ceny vody. A také proto v Malenovicích vyjde čistění kubíku vody na 27,80 Kč, v čističce soukromé společnosti TOMA Otrokovice vyjde stejný úkon na 40,57 Kč. Zvýšené náklady na čistění v Otrokovicích - za loňský rok šlo o částku cca 15 000 000 Kč - přitom nenese tamní radnice, ale rozpočítávají se v rámci tzv. solidárního systému mezi všechny akcionáře VaK, což jim navyšuje celkovou cenu vody.

„Tato skutečnost je pro město Zlín tématem. Vítáme proto, že otrokovická radnice chce hledat a také nalézt řešení,“ konstatoval primátor Miroslav Adámek, který společně se svými náměstky Ondřejem Bětákem a Patrikem Kamasem jednání s představiteli Otrokovic vedl.

Studie, kterou si Otrokovice plánují letos zpracovat, má detailně popsat současnou situaci a navrhnout možná řešení, včetně případné výstavby nové ČOV na území města.

„Hrozba potenciálního zvýšení ceny vody pro obyvatele Otrokovic je pro nás motorem pro hledání uspokojivého řešení pro všechny. K tomu jsme se při jednání zavázali a takto budeme nyní postupovat,“potvrdili zástupci Otrokovic na jednání Jiří Veselý, Ivo Kramář, Jiří Ondráš a Milan Plesar.   

Nad problematikou vodárenství, ale i dalšími tématy, se přítomní zástupci měst Zlín a Otrokovice chtějí potkávat pravidelně. K otázkám vodárenství se nově chtějí vyjadřovat společně.

Zlín a Otrokovice patří mezi významné akcionáře společnosti VaK. Město Zlín je dokonce s 47 procenty akcionářem největším. Obě města jsou významně propojena, jsou společníky a zakladateli v DSZO, před pár lety se mezi nimi podařilo dobudovat cyklostezku, podílí se společně na celé řadě projektů a spolupracují také v oblasti evropských i národních dotací.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 3249


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)