Vraky a vozidla s dlouhodobě propadlou STK

KATEGORIE

Vrak dle zákona č. 13/1997 Sb.

Vozidlo s dlouhodobě propadlou STK

DEFINICE/URČENÍ

Vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla, popř. vozidlo, které není možné identifikovat prostřednictvím identifikačního čísla vozidla umístěného na karoserii nebo rámu vozidla, za čelním sklem nebo na výrobním štítku (VIN). Vozidlo, které je teoreticky schopné provozu (neodpovídá definici vraku), ale má propadlou STK déle než 6 měsíců.

I. KROK MĚSTA

Vlastník komunikace dává žádost správnímu orgánu k zahájení řízení o odstranění vraku.

Orgán určí provozovateli vraku povinnost jej odstranit či obnovit jeho technickou způsobilost do 2 měsíců.

Provozovatel takového vozidla se dopouští přestupku. Případ je předán příslušnému správnímu orgánu, který zašle provozovateli dopis upozorňující na novelizaci zákona a na skutečnost, že se svým konáním dopouští přestupku. Zároveň s tím přistoupí správní orgán k represivnímu řešení formou pokutování provozovatele.

II. KROK MĚSTA

Pokud vrak jeho provozovatel ve vymezené lhůtě neodstraní nebo u něj neobnoví STK, vlastník komunikace zajistí odtah a likvidaci vraku. V případě, že provozovatel vozidla neuhradí pokutu ve stanovené lhůtě, je vyzván k obnovení propadlé STK či odstranění vozidla z komunikace ve lhůtě do 2 měsíců.

III. KROK MĚSTA

  Po marném uplynutí lhůty vlastník komunikace vozidlo odtáhne a uskladní na hlídané ploše. Následně vyzve provozovatele vozidla k jeho vyzvednutí a úhradě nákladů za odtah a uskladnění vozu. V případě, že si provozovatel vozidlo do 3 měsíců nevyzvedne, zahájí vlastník komunikace prodej vozidla ve veřejné dražbě.

 

Dlouhodobě odstavené vozidlo, neodpovídá-li 1. a 2. definici

Vozidlo, které není vrakem a nemá propadlou STK o déle jak 6 měsíců se ničeho protiprávního nedopouští a tedy jej nelze řešit.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)