Podpora standardizace sociálně-právní ochrany dětí ve Zlíně

Zahájení projektu „Podpora standardizace sociálně-právní ochrany dětí ve Zlíně"

Prvním březnem tohoto roku nastartoval v našem městě nový projekt, který si klade za cíl standardizaci sociálně-právní ochrany dětí. „Přeloženo" to znamená snahu o její další zkvalitnění. Hlavním cílem projektu je vytvoření standardů kvality tak, aby sociálně-právní ochrana dětí ve Zlíně (a jeho správním obvodu, který zahrnuje dalších 29 obcí) mohla být lépe vykonávána. Ve většině měst ČR (a Zlín není výjimkou) je totiž např. dlouhodobě personálně poddimenzována, což sebou přináší velké pracovní vypětí (a stres) pracovníků, a leckdy i nemožnost věnovat se všem případům tak, jak by bylo potřeba. Díky projektu bude oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí posíleno o pět nových lidí a počet jeho sociálních pracovníků se tak zvýší ze současných šestnácti na dvacet jedna. Počet dětí na jednoho z nich se bude pohybovat okolo čísla 800 (jeden z příkladů naplnění konkrétního standardu). Kromě navýšení počtu pracovníků dojde aplikací vzdělávacího modelu i k jejich odbornému růstu, který v konečném výsledku pozitivně ovlivní výkon této náročné agendy.

dokumenty ke stažení

.pdf Magazín Zlín - článek 1864,27 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)