mhd.jpg

Připravte se na výluky. V srpnu jich bude více než obvykle

publikováno: 5.8.2019

Zlín – Nezvykle velký počet dopravních omezení na silnicích a výluk v provozu MHD se chystá v měsíci srpnu. Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice na všechny informace o uzavírkách v předstihu reagují a připravují objízdné trasy či zvláštní jízdní řády, aby měly výluky co nejmenší dopad na cestující.

„Pro období druhé poloviny prázdnin letos víme ve Zlíně již o zhruba osmi dopravních omezeních, která se nějakým způsobem dotknou i provozu MHD. Některá se budou dokonce částečně překrývat. Hledáme objízdné trasy, sestavujeme výlukové jízdní řády, kreslíme mapy, připravujeme přesuny zastávek, vyvěšování informací pro cestující na zastávkách nebo krátké texty pro informační panely a obrazovky ve vozidlech, upravujeme výpravu určitých typů vozidel na linky, aby trolejbusy projely i tam, kde se dostanou mimo trolejové vedení,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pro dopravce je asi výhodnější, když k těmto omezením dochází v prázdninovém období, neboť provoz na silnicích je menší, na linkách je méně vozů MHD a poklesl také počet cestujících, zejména z důvodu školních prázdnin. Cestujících by se nakonec změny v dopravě ani příliš dotknout neměly. Při uzavírkách komunikací z důvodu stavební činnosti však přesto nelze vyloučit vytváření kolon pomalu se pohybujících automobilů a v nich by pak docházelo i ke zpožďování vozidel MHD, která ve Zlíně většinou nemají vyhrazené jízdní pruhy.

Chronologický přehled srpnových mimořádností v provozu MHD naleznete zde:

https://www.dszo.cz/aktuality/pripravte-se-na-vyluky-v-srpnu-jich-bude-vice-nez-obvykle/

 

Zdroj: DSZO

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1148


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)