Rada města Zlína projednala požadavky pejskařů

publikováno: 9.1.2020

Zlín - Představitelé radnice se znovu sešli se zástupci pejskařů kritizující na podzim přijatou novelizaci vyhlášky o volném pohybu psů. Na této schůzce informovali zástupci radnice o postojích Rady na již dříve vznesené požadavky.

Rada města se shodla, že v návaznosti na uskutečněná jednání proběhne ve spolupráci s iniciativou I pes je město Zlín edukační program pro majitele psů i pro občany, kteří psy nevlastní. V Centrálním parku dále proběhne již dříve připravovaná zkušební instalace sáčků na psí exkrementy. Tyto byly v minulosti ve Zlíně instalovány, stávaly se však terčem vandalů, proto se změnil systém distribuce sáčků do dnešní podoby, kdy si mohou majitelé psů vyzvednout sáčky na Odboru životního prostředí statutárního města Zlína.

Rada města dále zváží možné úpravy v rámci projektu biotopu na Jižních Svazích, který má vzniknout v prostoru Centrálního parku, aby byl možný průchod pejskařů do spodní části Centrálního parku po zatravněných plochách. Projektová dokumentace tohoto zásadního prvku dotvářející Centrální park má být hotova na začátku dubna, stejně jako náplň využití okolních parkových ploch biotopu. Vyhodnocení novelizace současné vyhlášky proběhne v návaznosti na výše uvedené v průběhu dubna.

V případě, že vyhodnocení novelizované vyhlášky a projekt biotopu si bude žádat změnu, měl by být tento návrh na programu jednání v rámci červnového Zastupitelstva města.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1781


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)