Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání

publikováno: 12.2.2021

Zlín - Oblast majetku a investic, doprava či odpadové hospodářství patřily mezi hlavní témata, jimiž se na svém společném zasedání zabývala Rada Zlínského kraje s Radou města Zlína. Jednání se uskutečnilo ve středu 10. února na krajském úřadě.

„Do vedení kraje jsme přišli s tím, že se budeme pravidelně setkávat s představiteli místních samospráv. Jako první jsme ke společnému jednání pozvali radu krajského města, abychom se dozvěděli, jak si město Zlín a Zlínský kraj mohou navzájem pomoci. Informovali jsme se mezi sebou o tom, co bylo v minulosti dohodnuto, na co můžeme navázat či kde je naopak potřeba spolupráci teprve nastavit tak, aby se kraj i krajské město ruku v ruce rozvíjely k plné spokojenosti svých občanů,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Primátor statutárního města Zlína Jiří Korec k tomu doplnil: „Dnešní setkání bylo přínosné. Otevřeli jsme několik témat, prošli jsme si je a sjednotili jsme si informace. Smyslem dnešního jednání nebylo dospět k definitivnímu výsledku u některého z projednávaných bodů, ale spíše si nastavit pracovní skupiny nebo určit zodpovědné osoby, které spolu budou v rámci nastolených témat dále komunikovat.“

Největší pozornost byla při jednání věnována oblasti majetku a investic. Debatovalo se například o budoucím využití Čiperovy vily, která je v majetku kraje. Představitelé města i kraje se shodli na tom, že chtějí aktivně spolupracovat na rozvoji myšlenky, se kterou rodina Čiperova tuto vilu kraji darovala, a do budoucna tak tuto památkově chráněnou stavbu zpřístupnit veřejnosti a využívat ji jako místo pro edukační aktivity, výstavy, konání společenských akcí, konferencí, apod. Kraj pro zvelebení vily hodlá využít externího financování prostřednictvím připravovaných dotačním titulů.

Dalším diskutovaným tématem bylo odpadové hospodářství, zejména z hlediska měnící se legislativy a požadavku na odklon od skládkování komunálního odpadu. Jak informoval primátor Jiří Korec, město Zlín vlastní Technické služby, které se odpadovým hospodářstvím zabývají a aktuálně řeší možnosti a potenciální moderní technologie pro budoucí zpracování odpadů. Ty jsou přitom závislé na určitém objemu zpracovávaného odpadu, jeví se tedy jako nezbytné zapojit do budoucna do tohoto systému i další obce v kraji, které problematiku likvidace odpadů budou muset rovněž řešit. Hejtman Radim Holiš v tomto městu nabídl pomoc při komunikaci se starosty obcí. Kraj také sestaví dvě pracovní skupiny, jednu zaměřenou na odpady, druhou na energetiku, jejichž součástí budou i zástupci města Zlína.

„S kolegy z krajské rady se chceme postupně potkat s radami všech třinácti obcí s rozšířenou působností. Chceme za nimi aktivně jezdit, protože když nám starosta ukáže nějaký konkrétní problém přímo na místě, je to vždycky lepší než se jen dívat do papírů,“ uzavřel hejtman Radim Holiš.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 557

Další fotografie

Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát) Radní Zlínského kraje a města Zlína zasedli ke společnému jednání (autor: Foto Jiří Balát)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->