Radnice bude růžová: FOTO: JSFABB, Mamma HELP centrum Zlín

Radnice ve Zlíně opět zrůžoví

publikováno: 11.10.2019

Zlín – Budova radnice ve Zlíně se po páté zahalí do růžové barvy. Nasvícením do růžova se město připojí k celosvětové kampani podporující boj proti rakovině prsu. Radnice bude nasvícena od 15. října po dobu tří dnů.

„V měsíci říjnu si připomínáme téma rakoviny prsu, spojené s apelem na prevenci, ale také s problematikou kvality života žen, které onemocněly. Symbolem kampaně, která se ve světě koná vždy v říjnu, je růžová stužka či prostě růžová barva,“ vysvětlila koordinátorka Mamma HELP centra ve Zlíně Kateřina Vondráčková, které nemocným ženám pomáhá už třináctým rokem.

Mamma HELP je nezisková organizace, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu, jejich blízké, lékaře, sestry a také sympatizanty. Jejím posláním je kvalifikovaně prospět radou či skutkem každému, kdo o pomoc v souvislosti s nádorovým onemocněním prsu požádá. Všechny služby pomoci poskytuje zcela zdarma.

Jako každoročně zrůžoví i významné budovy a místa po celém světě. Růžovou barvou se ke kampani připojí například Buckinghamský palác, Bílý dům, Opera v Sydney, Eiffelova věž, socha Ježíše v Rio de Janeiro nebo Niagarské vodopády. Zajímavostí je, že v České republice byla jako první nasvícená do růžova právě zlínská radnice. Letos by měla  být nasvícena Petřínská věž, zámek Hluboká, Černá věž v Českých Budějovicích či fontána v Brně. Lidé se setkají s růžovou barvou a  stužkou na nejrůznějších místech po republice. Zapojí se restaurace, cukrárny, divadla i  plavecké bazény. Zrůžoví třeba krabičky s kosmetikou a bižuterií a osvětový letáček s mašličkou bude k dispozici v nejrůznějších obchodech.

Říjen je na celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a podpory nemocných žen. Proto se také ve světě používá pro říjen název „pinktober“. Tato myšlenka – Breast Cancer Awareness Month – vznikla v roce 1985 v USA s cílem  podpořit prevenci, ale také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tento měsíc se po celém světě konají osvětové přednášky a mnohé budovy, akce a předměty se halí do růžové barvy.

Více na: www.mammahelp.cz

 

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1932

Další fotografie

Ve světě se měsíci říjnu říká také pinktober Říjen je měsícem boje proti rakovině prsu

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)