jidelna-z-venku.jpg

Rekonstrukce jídelny v Hradské ulici bude zahájena až letos

publikováno: 16.2.2021

Zlín – Nově navržená technologie kuchyně ve školní jídelně Hradská umožní vaření až 1500 porcí denně, což je cca o 500 porcí více než je nynější výrobní kapacita, která má být zatím zachována.  Účelem rekonstrukce objektu je i zvýšení počtu druhů připravovaných jídel. Díky novým moderním technologiím bude v kuchyni zajištěna efektivnější příprava a rychlejší výdej jídel a odbavení strávníků.

 „V rámci rekonstrukce klademe velký důraz na zajištění větší bezpečnosti dětí, zlepšení podmínek pro stravování v podobě snížení hlukové zátěže v prostoru jídelny a zvýšení kvality přípravy jídel,“ uvedla již dříve Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

První část rekonstrukce objektu proběhla již v roce 2019, a to rekonstrukcí a modernizací technologie výměníkové stanice, umístěné v suterénu. V roce 2020 měla na již provedenou rekonstrukci výměníkové stanice navázat rekonstrukce a modernizace samotné jídelny a kuchyně. Situace kolem pandemie však přípravy o rok odsunula. Samotná realizace díla bude probíhat v letech 2021 a 2022. Zastupitelstvo města Zlína z rozpočtu pro tento rok schválilo na akci částku ve výši 20 mil. vč. DPH a pro rok 2022 ve výši 21,5 mil. vč. DPH. Tak budou kryty předpokládané náklady akce a může být vyhlášena nová veřejná soutěž. 

Součástí rekonstrukce jídelny v Hradské ulici je i realizace přístavby objektu, díky níž dojde k rozšíření zázemí kuchyně, rozšíření prostoru jídelny umožňující rozšíření šaten. Stávající prostory v kuchyni vč. skladů, technických prostor a zázemí pro zaměstnance projdou celkovou modernizací, v jídelně budou nově vybudovány šatny, sociální zařízení a zabezpečený vstup pro strávníky, včetně zajištění bezbariérového přístupu. V rámci rekonstrukce bude objekt zateplen, budou provedeny akustické, bezpečnostní a protipožární opatření, nové povrchové úpravy stěn a podlah, budou nově provedeny rozvody vody, ústředního vytápění, kanalizace, elektroinstalace, slaboproudů, rozvodů vzduchotechniky včetně nových rekuperačních VZT jednotek. Provedené úpravy povedou k úsporám vytápění.

Objekt bude do budoucna taktéž vybaven zcela novým interiérem.

Venkovní stavební práce včetně přístavby je možné realizovat za provozu jídelny během školního roku. Vnitřní úpravy prostor budou prováděny o letních prázdninách. Předpokládané náklady na rekonstrukci jídelny a kuchyně jsou ve výši 41,5 milionů korun včetně DPH.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 352

Další fotografie

jidelna-5--2-.jpg kuchyne-2.jpg vstup.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->