REVITALIZACE PROSTORU PARKU KOMENSKÉHO VE ZLÍNĚ / 2011

Veřejná architektonicko-urbanistická soutěž "Revitalizace prostoru Parku Komenského ve Zlíně" byla vypsána s jasnou motivací. Jednak má statutární město Zlín možnost v rámci schváleného Integrovaného plánu rozvoje města "Společensko - kulturní a vzdělávací centrum Zlín" čerpat finanční podporu z Regionálního operačního programu Střední Morava, jednak se vypsáním soutěže realizovala deklarace politické reprezentace města Zlína zadávat veřejné zakázky co nejtransparentněji.

Architektonická soutěž je specifický a osvědčený typ soutěže, formovaný dlouhou tradicí. Architektonické soutěže jsou jedním z nejpokročilejších způsobů, jak spravedlivě rozdělovat veřejné zakázky a těžit z pozitivních efektů soutěživosti, vypisovateli přináší ničím nenahraditelný zisk v podobě zpracování zadání z mnoha pohledů, je zárukou hospodárného nakládání s veřejnými penězi i efektivního zhodnocení cenných veřejných prostorů.
Cílem architektonické soutěže je nalézt invenční, kreativní a inovativní řešení.

Právní meze pro pořádání architektonických soutěží jsou v ČR zakotveny v:

Architektonicko-urbanistická soutěž "Revitalizace prostoru Parku Komenského ve Zlíně" byla vypsána jako veřejná anonymní jednokolová projektová soutěž o návrh pro účastníky z České republiky, členských států EU a Švýcarské konfederace s podmínkou autorizace v oboru architektura. Vítězný návrh je východiskem pro dopracování celého projektového díla,s autory je vedeno jednací řízení bez uveřejnění podle § 34 a násl. zákona o zadávání veřejných zakázek.

Soutěžní podmínky byly projednány a odsouhlaseny porotou na její ustavující schůzi dne 23. 2 . 2011, následně schváleny Radou města Zlína a Českou komorou architektů. Soutěž byla vyhlášena 16. 3. 2011, lhůta pro odevzdání soutěžních návrhů byla 16. 5. 2011. Do soutěže se registrovalo 52 zájemců o soutěž, odevzdaných soutěžních návrhů bylo 13. Hodnotící zasedání poroty proběhlo 25. 5. 2011 a podle doporučení poroty udělil vyhlašovatel v souladu se soutěžními podmínkami

CENY :

1.cena - 160 000,-Kč

autor: Ing. Václav Babka, Ing. arch. Pavel Mudřík, Ing. Lucie Radiová, Ing. Zdeněk Sendler
spolupráce: Ing. arch. Eva Šopíková, Ing. arch. Marian Lanc, Ing. Michaela Čechová

2.cena - 120 000,- Kč

autor: Ing. Maxim Turba, Ing. Radka Špičáková, MgA. Petr Souček

3.cena - neudělena

ODMĚNY :

odměna - 50 000,- Kč

autor: ŠAFER HÁJEK ARCHITEKTI s.r.o.: Ing. arch. Oldřich Hájek, Ing. arch. Jaroslav Šafer
spolupráce: Ing. arch. Ladislav Fescu, Ing. arch. Jakub Koníř, Ing. arch. Pavel Lesenský, Ing. arch. Radek Toman

odměna - 30 000,- Kč

autor: INTAR a.s.: Ing. arch. Tomáš Dohnal, Ing. arch. Pavel Šlejhar, Ing. arch. Veronika Bubeníčková
spolupráce: Bc. Martina Dvořáková, Bc. Martin Novák

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)